Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2003., 19:00   #1
Thumbs up zajednicko forumsko mrsavljenje

Otvaram topic za sve nas koji zelimo smrsaviti ~ malo, puno, pola kile, dvadeset kila, svejedno. Svi su dobrodosli.

Pisite koliki vam je visak, kako namjeravate smrsaviti, koliko, do kada...


Kod mene je situacija sljedeca ~ na 163 cm imam 56 kg, sto mi je zivotni maksimum (pripisan sjedelackom nacinu zivota i nedavnim blagdanima ). Znam da to, kad se stavi na papir, ne izgleda puno, no s mojim laganim kostima ipak ne izgleda ok. Moja idealna tezina, kad sam najbolje izgledala i odlicno se osjecala, bila je 49-50 kg.

Zeljela bih ~ smrsaviti sest kg do 1. 6. ove godine.

Metoda ~ ne idem na dijetu. Izbacujem slatkise (to ce mi biti jako, jako tesko, vjerujte ), najkasniji obrok bit ce u 18h i uvodim vjezbanje, ali postepeno. Zasad samo dva puta tjedno badminton, a od 1. veljace i tri puta tjedno teretanu. Kad dodje bolje vrijeme, planiram ici na izlete sto cesce. Eh da. Jako puno hodam, npr. na posao, na kavu i slicno idem pjesice.


A vi?
Princeza is offline  
Old 10.01.2003., 19:30   #2
ja sam tvojih dimenzija malo sam manja i malo lakse (proporcionalno ista stvar). i isto bih zeljela vratiti se na 48-50 kg.
nikad ne izgldam mrsavo, ali s manje kila sam brza i poletnija.

moj plan: razmisljati kad jedem, zasto i sto primjetila sam da jedem bez veze cak i ako nisam gladna

ja zelim doci na moju "idealnu" tezinu do iduce jeseni...

(bjezim )
luca is offline  
Old 10.01.2003., 19:44   #3
Re: zajednicko forumsko mrsavljenje

Quote:
Princeza kaže:
Zasad samo dva puta tjedno badminton, a od 1. veljace i tri puta tjedno teretanu.
Čemu teretana!?
Tamo nećeš smršaviti!
Za ženu koja nije aktivna sportašica, teretana je čisto bacanje novaca i vremena. Pogotovo rad na kardio spravama i rad s utezima.
Ako misliš trošit kalorije, onda ti je bolje da to vrijeme utrošiš na npr. sex. Veća produktivnost.
Ako ti je samo do poboljšavanja mišićnog tonusa... opet ne valja.
Organizirana vježbanja tipa aerobika, tae-bo i sl. su puuuno bolji za cure! A i utrošak kalorija je puno veći...

Vjeruj mi... Znam što pričam.
pakleni_patuljak is offline  
Old 10.01.2003., 20:09   #4
Veni vidi vici

Probah sve vrste djeta i preparata , ali uzalud

Probah Xenical , smršavih 12 kg u 2 mjeseca

Xenical skup , ali jedini koji valja

Napravih pauzu od 2 mjeseca , kile se ne vratiše , ali malo pazih na hranu.

Jučer pauzu prekidoh , nastavih s Xenicalom

Barem još tolko trebam skinut

Zadnje uređivanje Kurbl : 12.01.2003. at 20:08.
Kurbl is offline  
Old 10.01.2003., 20:46   #5
Ja bi neko paralelno zajednicko debljanje...
 
Old 10.01.2003., 21:52   #6
Ma nije teretana toliko loša!
Neka cure dižu utege.

Naime iako teretana nije aerobni tip vježbanja; direktno ne topi masne naslage ipak ima jednu veliku prednost.
Vježbanje sa utezima ubrzava izmjenu tvari u tijelu i to mnogo vise nego aerobni tip vježbanja.

__________________
Kad me taknes smiris valove,ja sam dijete samo kraj Tebe.. Hvala Ti moj dobri andjele.. S Tobom mi je zivjet najljepse…
Karakala is offline  
Old 10.01.2003., 22:07   #7
Ako ste za "zdravu" prehranu i redovitu fizicku aktivnost, pridruzujem vam se i ja... Necu si postavljati cilj da smrsavim. Samo bih htjela biti redovitija u "dobrim" navikama... ako dodje gubitak koje kile ok, ako ne dobijem niti jednu, jos bolje!
Shtefitza is offline  
Old 10.01.2003., 22:23   #8
Quote:
Pale Blue Eyes kaže:
Ja bi neko paralelno zajednicko debljanje...
ja se prijavljujem za debljanje.fali mi 3 kila
Samantha is offline  
Old 10.01.2003., 22:35   #9
Re: Re: zajednicko forumsko mrsavljenje

Najprije, zavidim vama koje se morate udebljati (PBE i Samantha). Mene skoro nisu pustili u osnovnu skolu, koliko sam bila mrsava, a vidite me sad... Otvaram topice o mrsavljenju.

Quote:
pakleni_patuljak kaže:
Čemu teretana!?
Tamo nećeš smršaviti!
U biti, u teretanu ni necu ici zato da smrsavim. Tamo idem, s manjim ili vecim pauzama, vec godinama (jedno deset-dvanaest godina), jer mi taj tip vjezbe odgovara i volim ga. Jednostavno, pocnem se bolje osjecati i oblikujem tijelo. Na neku foru imam takvu gradju da se promjena vidi vec nakon par tjedana, tako da mi kolegice na poslu (kojima nikad ne objavim da idem u teretanu) same od sebe pitaju koliko dugo vjezbam i pohvaljuju moj izgled.

Teretana mi je zgodna i zato jer mogu doci cijeli dan, a buduci da sam u neku ruku 'slobodni umjetnik', tj. nemam tocno odredjen raspored za svaki dan, najvise mi odgovara taj tip vjezbanja. Na aerobic, callenetics, california workout i kak se to sve vec ne zove sam takodjer isla godinama (pogotovo kad sam zivjela vani), ali za to mi je kao prvo potrebno drustvo (ne da mi se samoj), a kao drugo trenutno mi ne odgovaraju cvrsti termini. Eto.
Princeza is offline  
Old 10.01.2003., 23:41   #10
Evo ja sam od danas pocela zapisivat sve sto pojedem. Da vidim sta sam sve utrpala u sebe, pa da se onda kajem i odlucim da necu vise. I pocela se nalijevat vodom jer sam po pitanju tekucine problematicna, skoro da pijem samo kavu.
Blagdani su samo zapecatili ono sto mi se vec nekoliko mjeseci talozi u tijelu, dosegla sam osobni rekord u tezini-nisam ni najmanje ponosna. Inace zivim prilicno sjedilacki otkad sam u 9 mj. zeznula ligamente na koljenu pa ne smijem djipat!
Pink Lemon is offline  
Old 10.01.2003., 23:46   #11
Re: Re: Re: zajednicko forumsko mrsavljenje

Quote:
Princeza kaže:
Najprije, zavidim vama koje se morate udebljati (PBE i Samantha). Mene skoro nisu pustili u osnovnu skolu, koliko sam bila mrsava, a vidite me sad... Otvaram topice o mrsavljenju.
hehe pribiljezujem se
ja sam zadnja 2 mjeseca u kucnom pritvoru, neaktivnom (zbog jedne operacije), i sad sam ko buhtla

nesmijem svoje mjere napisat pored vama kojima je 56 kila debljina

nego htjedoh upitati kurba odkud mu xenical, jeli dobio od ljecnika, ili kako?
meni ni jedan nebi prepisao to , a voljela bih probati, izgleda kao dugotrajan i dobar metod
doduse trebam max 6 kila maket, sto moze i obicnijim metodama, al sam labilnog karaktera kad su vecernji obroci, slatkisi i grizini u pitanju
Septembar is offline  
Old 11.01.2003., 00:18   #12
I ja sam mjesec dana u kucnom pritvoru,zatrovala stomak s necim,a ja sam smrsala 4 kg.
Sad se shopam kaloricnom hranom da popunim garderobu,najgore mi je za grudi,nema ih nigdje.
Samantha is offline  
Old 11.01.2003., 19:53   #13
Re: Re: Re: Re: zajednicko forumsko mrsavljenje

Quote:
Septembar kaže:


nego htjedoh upitati kurba odkud mu xenical, jeli dobio od ljecnika, ili kako?
U Zgb ga možeš u privatnim ljekarnama nabaviti bez recepta, tražiš, platiš i nosiš. E sad koliko je to pametno?
polly is offline  
Old 11.01.2003., 20:09   #14
Re: Re: zajednicko forumsko mrsavljenje

Quote:
pakleni_patuljak kaže:
Čemu teretana!?
Tamo nećeš smršaviti!
Za ženu koja nije aktivna sportašica, teretana je čisto bacanje novaca i vremena. Pogotovo rad na kardio spravama i rad s utezima.
Ako misliš trošit kalorije, onda ti je bolje da to vrijeme utrošiš na npr. sex. Veća produktivnost.
Ako ti je samo do poboljšavanja mišićnog tonusa... opet ne valja.
Organizirana vježbanja tipa aerobika, tae-bo i sl. su puuuno bolji za cure! A i utrošak kalorija je puno veći...

Vjeruj mi... Znam što pričam.
A aerobik u kombinaciji s teretanom??

Koliko ja znam mišići su korisni - treba im nešto više energije za održavanje tako da od dvije jednako građene osobe ona mišićavija više kalorija troši čak i dok sjedi.

Najgore je na postojeće masno tkivo nabijati mišićnu masu zato treba neka aerobna aktivnost kombinirana s teretanom.

Jelda da sam u pravu, jelda, jelda?
Tinchi is offline  
Old 11.01.2003., 20:46   #15
Re: Re: Re: zajednicko forumsko mrsavljenje

Quote:
Tinchi kaže:
Koliko ja znam mišići su korisni - treba im nešto više energije za održavanje tako da od dvije jednako građene osobe ona mišićavija više kalorija troši čak i dok sjedi.
Da. Ali tu pričate o kilama (totalno pogrešno!), a mišićavija osoba će biti i teža od nemišićave osobe istih proporcija. Mišići su puno teži od sala!

Aerobni trening + teretana su puno bolji, ali kad cure dođu u teretanu onda u 90% slučajeva samo troše vrijeme i zayebavaju mišiće. Kad im objasniš na koji način se trenira, dobiješ odgovor tipa: ''Ali ja ne želim da mi narastu mišići kao tebi!''

Quote:
Tinchi kaže:
Najgore je na postojeće masno tkivo nabijati mišićnu masu zato treba neka aerobna aktivnost kombinirana s teretanom.

Jelda da sam u pravu, jelda, jelda?
Ne kužim zašto najgori?
Mislim, većina cura se ne želi značajnije nabildat, pa im tako nešto ne bih savjetovao, ali muškarac koji ima 5 kila viška će se puno lakše nabildat od onoga koji ima 5 kila manjka!
pakleni_patuljak is offline  
Old 11.01.2003., 20:50   #16
E da...
Ovo sa pogreškom kad se priča o kilama stvarno stoji!
Osobno sam po tablicama 12 kg iznad nominalne težine na moju visinu, ali ja stvarno nemam skoro ništa sala. Kad skinem i ovo malo što sam nakupio preko blagdana, još uvijek ću imati ''11 kg viška''...

Puno je ispravnije pitat ogledalo...
Vaga laže!
Bitne su mjere, odnosno proporcije, a ne težina!
pakleni_patuljak is offline  
Old 11.01.2003., 21:00   #17
Re: zajednicko forumsko mrsavljenje

Quote:
Princeza kaže:
najkasniji obrok bit ce u 18h
Ovog se drzi svakako, a slatkise uopce ne moras skroz odbaciti ako ih jako volis, eventualno ih ne jesti svaki dan ili smanjiti kolicinu ako si jela puno.
Inace, ja sam od slatkisa gladna, a mozda i na tebe tako djeluju, pa jedes vise nego bi inace.
Gospon Pes is offline  
Old 11.01.2003., 23:59   #18
Pa recimo da smo ja i Siniša Švec tu negdje


Zanima me tema Xenical. Na koji način djeluje? Ubrzava metabolizam?

Ja sam pila Reducil, navodno je slican. Kutija košta oko 500 kuna, no zar je to problem za koju kilu manje?


Međutim lagani je zez to što remeti hormonalnu ravnotežu i mislim da se ne smije uzimati ako se uzimaju antibebi pilule. Malo je nezgodsan jer utječe i na jaču dlakavost tijela i lica što je ful nezgodno. Rezultat? Pa ok, recimo da sam mjesečno uz obžderavanje junk foodom i slatkišima skidala oko dva kilograma. Vjerojatno se pitate zašto sam ih uopće uzimala uz takvu prehranu? Paaaaaaaaaaa zanimalo me jel funkcioniraju

Uglavnom, čak sam i ja sama sebi obećala da ih neću piti, iako sam svojevremeno bila u fazi da bih popila i otrov samo da skinem koju kilu. Opametila sam se.

Moja ujna je uzimala Fat Burner i vidno je smršavila, ali u nekoliko mjeseci. Općenito mislim da su svi ti preparati nezdravi na razne načine i da je jedino zdravo normalnije se i redovitije hraniti.

Ja ću za sad samo teoretski sudjelovati ovdje, može??
 
Old 12.01.2003., 00:01   #19
170cm i 65 kg...Ja sam stvarno teska kategorija za vecinu vas. Prije je bilo i vise. Ja bih to rado skinula, ali nemrem gladovat, ne mogu se odreci cokolade, a i lijena sam za vjezbanje. Strasno Planiram u teretanu, stvarno bih morala - ne zbog mrsavljenja, vec da malo ojacam ledjne misice i dobijem na snazi. Kod mene je problem sto mi se salo skuplja u gornjem dijelu tijela, tak da imam malo dupe, ali zato trbuscic i rucetine (a i poprilicno jake misice, pa sve to skupa izgleda veeeliko).
Evo, cilj bi bio 5-6 kg do sestog mjeseca..eh, science fiction, ali nikad ne znas
lahor is offline  
Old 12.01.2003., 05:58   #20
Quote:
asa kaže:

Zanima me tema Xenical. Na koji način djeluje? Ubrzava metabolizam?

ne ubrzava metabolizam.... i ne bi ga nikome savjetovala od vas...
i poznajem ih dosta koji su ga koristili, ja ne...

xenical inhibira jedan enzim tako da sprecava reapsorpciju 30% masti iz hrane...
i to izgleda otprilike ovako... od 100 g masti koju pojedes, xenical ce ti pomoc da reapsorbiras "samo" 70g... onih 30g ide van (tu sad se dogadja jedna nezgodna nuspojava o kojoj ne bi uopce)...

dakle ne isplati ga se uzimat... a da ne govorim da ako ne uzimas masnu hranu, nego samo ugljikohidrate onda on nema smisla...

ja sam smrshavila... prije par godina... a smrshavila sam 20 kg... i do dan danas nisam vratila kile...

moj savjet je... koristite bilo kakve flastere za mrshavljenje koji se nadju u prodaji...
poljepite ih po sebi... s tim da jedan obavezno mora bit na ustima... obavezno...
nema druge charolije...
cure, ne jedite i sve ce bit ok... zajebite vjezbanje... od njega cete bit samo vise gladne i ne kljukajte se kemijom nepoznata porijekla...


i da ne bi bilo zabune.... meni je za mrsavljenje najvise pomogao stres... ja spadam u sretnice koje kad su nervozne ne jedu...
a meni je dosta da se zaljubim, pa da ode apetit...
Claire is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:59.