Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2009., 14:01   #61
Meni je ricinusovo ulje najdraže ulje. Mažem ga već jedno 2 mjeseca po trepavicama i izrasel mi je cijeli novi red dlaka. Produljile su se do te mjere da su, kad stavim tamne naočale, skroz do stakla. Inače nemam neke specijalno super trepavice al od ovog ulja sve dlake rastu ko lude. Ja sam ga često znala namazat po cijelom licu prije spavanja no, dogodilo mi se to da su moji brčići koje dugo godina čupam počeli rast jači tak da ću morat taj dio lica izostaviti.
Od tog ulja pravim kreme, pakunge za kosu, balzame za ćube i utrljavam ga u nokte.
Inače, kad mi dođe u oko, opće me ne peče i pomogne mi ako su mi oči suhe od suhog zraka (ili prejakog buljenja).
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 14:11   #62
kako radiš pakung za kosu - samo ricinus + eterična ili je kompliciranije?
ljubaznagospodja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 14:19   #63
Nije opće komplicirano, ne da se meni nešto komplicirati
Pomiješam ricinusovo, maslinovo ulje i tinkturu od koprive u omjeru 1:1:1 i to namuljam na kosu i utrljam u vlasište. Stavim vrećicu plastičnu preko i to je to. Ne volim jajca metati jer mi jako smrde. Posle šampon, regenerator i gotovo. Tinkturu od korijena koprive radim sama.
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 18:42   #64
Quote:
ovchica kaže: Pogledaj post
Nije opće komplicirano, ne da se meni nešto komplicirati
Pomiješam ricinusovo, maslinovo ulje i tinkturu od koprive u omjeru 1:1:1 i to namuljam na kosu i utrljam u vlasište. Stavim vrećicu plastičnu preko i to je to. Ne volim jajca metati jer mi jako smrde. Posle šampon, regenerator i gotovo. Tinkturu od korijena koprive radim sama.
kako radiš tinkturu od koprive? ja ju baš imam punu vrećicu osušene a ne znam šta da radim s njom. za piti mi se ne sviđa!
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 19:18   #65
Stavim koprivu u teglu (recimo 2/3 tegle), prelijem alkoholom skoro da napunim teglu do kraja (alkohol obični iz apoteke razrijeđen 1:1 s destiliranom vodom a može i obična jeftina votka ili rakija, samo onda ne treba razrijediti niš). Zatvorim teglu, malo protresem i pustim stajati na tamnom mjestu 2-3 tjedna. Svakih par dana protresem malo teglu. Poslije procijedim kroz cjediljku i gotovo.
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 20:11   #66
Quote:
ovchica kaže: Pogledaj post
Stavim koprivu u teglu (recimo 2/3 tegle), prelijem alkoholom skoro da napunim teglu do kraja (alkohol obični iz apoteke razrijeđen 1:1 s destiliranom vodom a može i obična jeftina votka ili rakija, samo onda ne treba razrijediti niš). Zatvorim teglu, malo protresem i pustim stajati na tamnom mjestu 2-3 tjedna. Svakih par dana protresem malo teglu. Poslije procijedim kroz cjediljku i gotovo.
super
taman imam pet litara rakije (dugo stoji, bit će da je prvoklasna)- a ne znam šta ću s njom...
sad ću napraviti tinkture od sveg bilja koje mi dođe pod ruku...
nego - ti praviš sa rakijom ili med. alkoholom? jel to poslije na kosi smrdi ili smrad ode sa pranjem? ne bi bilo zgodno da hodam uokolo i bazdim ko da sam tog trena izašla iz lokalne birtije....
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 22:43   #67
Ja sam radila i od jednog i od drugog i rakija se maaalo osjeti ali to kad natrljaš na vlasište ti nekako ukruti kosu pa sam ja to najčešće koristila smiješano s uljima prije pranja. Ne ostane nikakav miris nakon pranja.
Inače tinkture možeš raditi od svega. Ovo od koprive je inače izvrsno i za vlasište sa seborejom.
Jako fina bude i tinktura od kamilice a možeš miješati i više biljaka istovremeno npr. kamilicu, hrastovu koru i neven pa to zaliti s alkoholom. Poslije možeš razrijediti s destiliranom da bude oko 10% alkohola pa koristiti za dezinfekciju nakon tiskanja prišteva ili depilacije.
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 16:28   #68
koliko dođe pantenol rastvor?
chichita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 00:55   #69
Quote:
chichita kaže: Pogledaj post
koliko dođe pantenol rastvor?
19 kuna. Ja sam ga kupila a sad me jos zanima utrljava se u vlasiste ili cijelu kosu? I sprjecava li ispadanje ili potice rast nove kose? Na papiricu pise da se koristi kod promjena na vlasistu.
violet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 02:03   #70
Quote:
ovchica kaže: Pogledaj post
Stavim koprivu u teglu (recimo 2/3 tegle), prelijem alkoholom skoro da napunim teglu do kraja (alkohol obični iz apoteke razrijeđen 1:1 s destiliranom vodom a može i obična jeftina votka ili rakija, samo onda ne treba razrijediti niš). Zatvorim teglu, malo protresem i pustim stajati na tamnom mjestu 2-3 tjedna. Svakih par dana protresem malo teglu. Poslije procijedim kroz cjediljku i gotovo.
cek to list koprive il korijen? suseni il svjezi?
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 01:54   #71
Gdje kupujete ricinusovo ulje? Da li ga ima u ljekarnama?
..Enja.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 09:55   #72
Quote:
..Enja.. kaže: Pogledaj post
Gdje kupujete ricinusovo ulje? Da li ga ima u ljekarnama?
imaš ga u svakoj ljekarni... 100 ml se uglavnom vrti oko 20-22 kune
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 16:00   #73
ajme, ja bi tako rado koristila ricinusovo ulje za trepavice, ali me strah, ito masu, jer su mi kapci užasno osjetljivi, tj. korjeni trepavica, jer često mi izbijaju oni ječmenci koji traju maaaasu vrimena.........pa me zanima, ako itko zna, je li ricinus malo agresivan, tj postoji li utemeljeni strah za mogućnošću iritiranja korjena trepavice???
+ šta mi nakon svakog ječmena trepavice znatno oslabe na tom području...
__________________
Instagram
<Lady in Black> is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 17:00   #74
totalno ste me zakačile!!sutra idem po ricinusovo ulje!!
javim se kad bum imala duge, lijepe i guste trepaviceeekiss
lee.loo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 09:46   #75
Quote:
<Lady in Black> kaže: Pogledaj post
ajme, ja bi tako rado koristila ricinusovo ulje za trepavice, ali me strah, ito masu, jer su mi kapci užasno osjetljivi, tj. korjeni trepavica, jer često mi izbijaju oni ječmenci koji traju maaaasu vrimena.........pa me zanima, ako itko zna, je li ricinus malo agresivan, tj postoji li utemeljeni strah za mogućnošću iritiranja korjena trepavice???
+ šta mi nakon svakog ječmena trepavice znatno oslabe na tom području...
sumnjam da ti ricinusovo ulje može štetiti... meni se on uopće ne čini agresivan, i niš me ne smeta i ne peče, a stavljam ga svaku večer...

ječmence (znači, zamjeraš se trudnicama, a? ) riješavaj oblozima od kamilice- čim izbiju, brže će proći...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 10:57   #76
hvala ti draga na savjetu!!
ma provat ću ja to....
a šta se njih tiče, ajme, ja imam neku posebnu vrstu, šta god sam ja stavljala (od kamilice, masti, kapi, itd...) samo bi se upalija ali se nebi maka, jedino mi more koliko-toliko smanjuje upalu... jadne trudnice oko mene
__________________
Instagram
<Lady in Black> is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 12:57   #77
Ja sam kupila ricinusovo ulje u Aromatici, 100ml 42 kn, počela sam ga stavljati na kosu, javim rezultate...
m@non is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 00:46   #78
I ja sam kupila ricinusovo ulje
Samo što sam ga jedva pronašla u Splitu. A kad sam ga našla, teta u apoteci mi tvrdi da je on za oralnu primjenu za crijeva.haha
Ja reko, ma ja ću to utrljavat u vlasište, a ona me u čudu stala gledat. Pih..nemaju pojma ništa ti apotekari

30 ml sam platila oko 20 kn i već vidim da će mi malo trajat
Umasirala sam ga par puta dan prije parnja kose i držala ga preko noći. Jako se teško utrljava u vlasište, jer je baš gusto. KOsa bude dosta sljepljena i stvrdnuta od njega, tako da ne preporučam stavljat na glavu prije izlaska van
..Enja.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 16:59   #79
Quote:
..Enja.. kaže: Pogledaj post
I ja sam kupila ricinusovo ulje
Samo što sam ga jedva pronašla u Splitu. A kad sam ga našla, teta u apoteci mi tvrdi da je on za oralnu primjenu za crijeva.haha
Ja reko, ma ja ću to utrljavat u vlasište, a ona me u čudu stala gledat. Pih..nemaju pojma ništa ti apotekari

30 ml sam platila oko 20 kn i već vidim da će mi malo trajat
Umasirala sam ga par puta dan prije parnja kose i držala ga preko noći. Jako se teško utrljava u vlasište, jer je baš gusto. KOsa bude dosta sljepljena i stvrdnuta od njega, tako da ne preporučam stavljat na glavu prije izlaska van
Da se jedna apotekarka nadoveže na ovo boldano i podcrtano. Ne radi se o tome, da apotekarke nemaju pojma (možda ta na koju si ti naišla zaista nema), pa zato nemoj tako generalizirati. Radi se naprosto o tome da se u ljekarnama ricinusovo ulje primarno potražuje zbog svog laksativnog djelovanja...

BTW Stvarno puno plaćate ulje koje je vrlo jeftino i nema razloga da košta 40- ak kn 100 ml (Aromatica ), obzirom da su sjemenke jako bogate uljem i proces tiještenja nije kompliciran.

Ja ga kupujem u ZG- u za 10 kn (100 ml)
__________________
...it should never be forgotten...
Sharon Tate is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 19:56   #80
Quote:
Sharon Tate kaže: Pogledaj post
Da se jedna apotekarka nadoveže na ovo boldano i podcrtano. Ne radi se o tome, da apotekarke nemaju pojma (možda ta na koju si ti naišla zaista nema), pa zato nemoj tako generalizirati. Radi se naprosto o tome da se u ljekarnama ricinusovo ulje primarno potražuje zbog svog laksativnog djelovanja...

BTW Stvarno puno plaćate ulje koje je vrlo jeftino i nema razloga da košta 40- ak kn 100 ml (Aromatica ), obzirom da su sjemenke jako bogate uljem i proces tiještenja nije kompliciran.

Ja ga kupujem u ZG- u za 10 kn (100 ml)
Pozdrav!
Možeš li mi reći di si to kupila, ja bi išla sutra kupiti
renataša is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:26.