Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2007., 21:03   #1
vadjenje HR putovnice u BiH

Bok,

zanima me dali ima neko iz Bosne da je skoro vadio HR putovnicu, ja sam upravo skonto da je moja istekla a bio sam ubijedjen da mi vazi jos do iduce godine (to samo pokazuje koliko cesto putujem )

uglavnom sredinom 12. mjeseca moram zbog posla u Austriju a kako nemam vazece putovnice moglo bi bit problema, znaci zanima me dal cu uopce stic dobit novu Hrvatsku do tad ako ne da bar Bosansku vadim pa vizu sredjujem...
Znam da mi je najlakse pitat u ambasadi sta cu i napravit odma u utorak al eto kako je sad petak pitam vas


pozdrav


Marko
markan666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 23:26   #2
ako si Hercegovac oni putovnice, domovnice i ine dokumente sredjuju u roku 24 sata najduze

sala! ne zamjeri!

kad kontaktiras veleposlanstvo, kazi im da je hitno i vjerujem da neces imati problema dobiti je na vrijeme
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 23:43   #3
nisam hercegovac, posavac



nadam se i ja da ce upalit posto se moze rec da mi poso ovisi o tome....

al ipak bi me vise utjesilo kad bi neko napiso da je isto to uspio prije recimo 2 mjeseca u tome roku sredit, ipak hvala na ohrabrenju
markan666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 02:58   #4
a da ti radije skoknes u zagreb na mup u petrinjsku i podneses zahtjev za zurnu putovnicu.
moja majka prosle godine na ljeto dobila za 2 dana.
ajd sta ti fali nije zagreb preko svijeta,a i malo vidis nes novo ,promjena malo svakom dobro dodje

p.s. prvo se raspitaj dal mozes uopce tamo predat(nazoves lijepo),al ak je moja majka mogla koja zivi u njemackoj zasto i ti nebi mogo
ALEX1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 15:42   #5
Brza izrada putovnice!!!!!

Quote:
ALEX1976 kaže: Pogledaj post
a da ti radije skoknes u zagreb na mup u petrinjsku i podneses zahtjev za zurnu putovnicu.
moja majka prosle godine na ljeto dobila za 2 dana.
ajd sta ti fali nije zagreb preko svijeta,a i malo vidis nes novo ,promjena malo svakom dobro dodje

p.s. prvo se raspitaj dal mozes uopce tamo predat(nazoves lijepo),al ak je moja majka mogla koja zivi u njemackoj zasto i ti nebi mogo
Od sefa potvrdu da ides poslovno na sl.put (par recenica,pecat od firme i to je to) stim na MUP (petrinjska ili ambasada,konzulat i sl.) i uz sva davanja biljezi i ostala sranja gotovo za 3(tri dana)
bernard1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 17:57   #6
Quote:
bernard1234 kaže: Pogledaj post
Od sefa potvrdu da ides poslovno na sl.put (par recenica,pecat od firme i to je to) stim na MUP (petrinjska ili ambasada,konzulat i sl.) i uz sva davanja biljezi i ostala sranja gotovo za 3(tri dana)
bas tako,iako ovo prvo bas i nije uvjek potrebno,jer i tako i tako moras napisat kratku zamolbu,ja.xy ovim putem molim da mi se izda zurna putovnica iz tih i tih razloga,i onda malo nalazes nesto i na kraju unaprijes zahvaljujem i potpis i to je to.
ovu potvrdu od firme,ipak ju najbolje ponesi,neako su prosle godine bili svi u petrinjskoj,kako da kazem nadrkani,neznam jel to uvjek slucaj.
e da,ak ti je potvrda iz bosne,moras ju dat prevest ak je zena na salteru glupa,zato preporucam da ju za svaki slucaj das prevest kod ovlastenog tumaca za ????? jezik,i to u zagrebu! jebes 100 kuna,usparas si 2 dana
ALEX1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 14:47   #7
zvao sam zg posto sam mislio ic tamo nadat al kako imam bosansku osobnu a ne hrvatsku nemogu u HR vadit putovnicu nego moram ovdje (u mojem slucaju u tuzli) pa sam bio lijepo u ambasadi 27.11. i predo rodni list, domovnicu, 2 slike staru putovnicu te dopis od firme u kojem pise da mi od te putovnice ovisi radno mjesto (sta u biti i nije daleko od istine) te uplatio 41 € + 12 € za zurno izdavanje i kako su mi rekli dobivam ju ili sad u srijedu/cetvrtak dakle 5/6.12. il iducu srijedu cetvrtak 12/13.12. (meni treba za iducu srijedu 12.12. posto tad treba da putujem) dakle od 4 moguca dana meni 3 pasu...

al eto javim vam kad ju dobijem pa mozda ovaj post nekad nekom i pomogne pri istom problemu
markan666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 18:37   #8
Quote:
markan666 kaže: Pogledaj post
i predo rodni list, domovnicu, 2 slike staru putovnicu te dopis od firme u kojem pise da mi od te putovnice ovisi radno mjesto (sta u biti i nije daleko od istine) te uplatio 41 € + 12 € za zurno izdavanje
cudno,zar ti dokumenti netrebaju samo kod izrade prve putovnice?

kad je moja majka prosle godine radila zurnu putovnicu u petrinjskoj,niko ju nije pitao ni za rodni list,ni za domovnicu a jos manje za osobnu,(jel to nes novo mozda)samo su trazili staru putovnicu,2 slike,onaj formular i uplatnicu na 100 tinjak kuna i biljege,to je bilo zapravo to.jedino se nacekasmo ,sva sreca da ima dosta kafica okolo

jedno pitanje ak smijem pitati,sto nemas hrvatsku osobnu,eto bas me zanimazar nije ono uvjet za putovnicu,da prvo imas osobnu
ALEX1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 12:12   #9
hmm pa neznam odkad je to da traze sve ovo sto sam naveo al kad sam zvao da se raspitam sta trebam to su mi rekli i kad sam bio tamo sve su uzeli (domovnicu i rodni su normalno samo kopirali al original je morao bit na uvidjaju dakle nije moguce sam kod kuce kopirat i odnijet)

a HR osobnu nemam zato sto nemam prijavljen boravak u HR nego u BiH mada mislim da nebi imo poteskoca kad bi htjeo izvadit HR osobnu posto imam neke familije u HR kod kojih bi se mogo bez problema prijavit (bar mislim da bi) al eto kako zivim ovdje imam Bosansku osobnu, Bosansku vozacku itd
markan666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 04:11   #10
obzirom da se putovnica ceka minimum mesec dana [iskustvo s konzulatom u beogradu i subotici], lepo ti rekose... u petrinjsku u zagiju i trazi po ubrzanoj proceduri. moze se srediti za dan a nek' ti poslovni partner/klijent iz austrije napise pismo da trebas doci u austriju tog i tog dana.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 12:59   #11
Quote:
markan666 kaže: Pogledaj post
zvao sam zg posto sam mislio ic tamo nadat al kako imam bosansku osobnu a ne hrvatsku nemogu u HR vadit putovnicu nego moram ovdje (u mojem slucaju u tuzli) pa sam bio lijepo u ambasadi 27.11. i predo rodni list, domovnicu, 2 slike staru putovnicu te dopis od firme u kojem pise da mi od te putovnice ovisi radno mjesto (sta u biti i nije daleko od istine) te uplatio 41 € + 12 € za zurno izdavanje i kako su mi rekli dobivam ju ili sad u srijedu/cetvrtak dakle 5/6.12. il iducu srijedu cetvrtak 12/13.12. (meni treba za iducu srijedu 12.12. posto tad treba da putujem) dakle od 4 moguca dana meni 3 pasu...

al eto javim vam kad ju dobijem pa mozda ovaj post nekad nekom i pomogne pri istom problemu


evo da sam sebe malo citiram, uglavnom putovnica je bila na vrijeme gotova zvao sam 6. da se raspitam i bila je tu al nisam mogo odma podic posto su morali zavest kod sebe (uknjizit, razknjizit sta ja znam) uglavnom sam 10. lijepo otiso bio u 09:00 u ambasadi pokupio putovnicu zahvalio i to je to bar iducih 5 god koliko mi vazi
markan666 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:49.