Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2009., 01:56   #1
Hyundai Getz, Škoda Fabia ili stara Honda Civic?

Dakle, uzimam polovni auto i sad mi već gori pod petama...izbor je pao na tri iz naslova, s tim što ću ga vozit po gradu najviše, te 2-3 puta duže relacije tipa more i sl...molim vas za savjet! Ovo će mi biti prvi auto. Recite vaše mišljenje!
Mamkanica is offline  
Old 25.09.2009., 02:02   #2
Getz glasam
nenocutlas is offline  
Old 25.09.2009., 02:13   #3
Moj savjet, uzmi fabiu. Dovoljno mala za grad i velika za odlazak na more Dokazala se kao relativno pouzdan automobil a uostalom ima ih dosta na cestama tako ako ti nešto ode, uvijek možeš lako nabaviti neki polovni dio.
Isto tako, budući da još uvijek živimo u zemlji u kojoj je golf uber alles
neće ti biti problem nači majstora koji će ti ju održavat.
MRCINA2102 is offline  
Old 25.09.2009., 02:45   #4
Getz: relativno pouzdan, ali strašno neudoban po gradu, poludjet ćeš po rupama + dosta troši (noviji motor).

Fabia: (osim što bih se osjećao još gore nego da vozim Getza, a to nešto govori )

Civic: to. Ako nađeš u ok stanju. Nisi rekao koja je lova u pitanju.

Nešto npr. ovakvo: http://www.auti.hr/automobili/showAdvert505365.html (nemam pojma u kakvom je stanju ali izgleda uredno)

Zadnje uređivanje Erik Vajs : 25.09.2009. at 02:48. Reason: Dopuna
Erik Vajs is offline  
Old 25.09.2009., 02:47   #5
Fabia. Ako je moguce TDI ili SDI.

Iako joj dizajn i nije nesto, pokazala se kao najkvalitetniji auto iz koncerna (Fabia,Polo,Ibiza).


A zasto ti ne preporucam Hondu (koja bi trebala biti bolja)? Najvjerojatnije je bila u rukama "trkaca".
klinsider is offline  
Old 25.09.2009., 09:28   #6
Ja ti vozim Getza od 2006. Auto je bio nov.
Prešao sam do sad 80.000km, išao do Sjevernog ledenog mora i na istok do granice sa Rusijom (o cestama tamo ne treba pričati)
Za to vrijeme, na autu su promijenjene SAMO metlice brisača! Uredno je serivisiran i sve ok. I što ja više da ti pričam?
Uzmi si 1.4 motor 97ks, ne troši ništa više od 1.1 a ide neuporedivo bolje
Kvadricus is offline  
Old 25.09.2009., 09:41   #7
Ajme, ajme...da klinsider, to se i ja razmisljam vezano za hondu, daa, vjerovatno je razvozana do krajnjih granica, a opet je i kao takva jos uvijek pouzdana, no to vise nije to...uzela sam ju radi cijene u obzir, iako mi je na trecem mjestu, upravo radi kilometraze i godista...inace sam CURA+prvi auto, dakle please uzmite sve u obzir! Novci, Erik Vajs: do 35 tisuca kn, zajedno s regom, zatim plus osiguranje, pa hajde recimo negdje do 37-8 tisuca SVE zajedno...dajte komentar na ove podatke, jer mi je hitno, zbilja, zato please...!!! U nedjelju idem na Jakusevac, na trznicu auta. Je li to o.k. ili je vise potez očajnika ? Nisam nikad bila i cujem da tamo ima svaceg....i da, imam jos jedno pitanje: ima li smisla hyundai getz 1.1 motor ili je to preslabo? dobra je strana valjda sto manje trosi, no ima li smisla uopce 1.1...Dakle i daalje je u pitanju hyndai ili skoda, SAVJETE I ISKUSTVA MOLIM!! Hvala...
p.s. Ovaj bih auto cuvala kao oci u glavi i vozila ga narednih 4-5 godina sigurno, uzmite i to u obzir...ako slucajno imate neki drugi prijedlog za ove novce, predlozite, no ova dva su mi najuzi izbor...DAKLE, SLUŠAM
Mamkanica is offline  
Old 25.09.2009., 09:46   #8
Kvadricus, jel prodajes mozda? Za motor 1.1.pitam jer ga imam priliku uzeti iz pouzdanog izvora (presao je 50000 tisuca, 2003 godiste), izgleda kao nov. + je sto je 100 posto ok, - je sto je 1.1 i sto je cijena 35 tisuca bez rege i osiguranja...a opet treba li mi uopce jaci motor, kako to znati kad nisam jos niti vozila van auta "auto skole"...a tu je jos i skoda u mislima, pa nisam odlucna...a moraqm relativno brzo reagirati i odluciti se za najbolju opciju do sredine sljedeceg tjdna najdalje...muka me spopadne kad pomislim sto bi mi sve na trznici mogli uvaljati...
Mamkanica is offline  
Old 25.09.2009., 09:51   #9
P.S. sjedila sam i u skodi fabiji i u hyndai getz-u; prva je nekako ono, pregledna sajba, drugi je malo zatvoreniji...to je za sad jedino sto uocavam kao razliku, ne govorim niti da je to bolje niti losije, vec jedina razlika koju uocavam a da je (mozda) bitna...ostalo-unutarnji dizajn i sl, pa nije bas niti jedan cvijece po dizajnu i mogicnostima ...eto, ne zna zena sama odlucit i to je...e da, vozit cu dijete u sjedalici nazad, sad oboja imaju petora vrata tak da ne znam je li to uopce bitno spomenut, ali evo jesam...
Mamkanica is offline  
Old 25.09.2009., 09:53   #10
Uzmi Civica VI generacije.Gledaj da nije ubijen i da je mijenjano ulje.Može ih se naći za tu cijenu da su stvarno u dobrom stanju.I služiće te vjerno tih 5 godina.kad bi naletila na prvog vlasnika barem u srednjoj životnoj dobi bio bi to pogodak.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Old 25.09.2009., 09:54   #11
Erik Vajs, ova hondica je prekrasna, ali meni puno para...
Mamkanica is offline  
Old 25.09.2009., 09:58   #12
Quote:
Mamkanica kaže: Pogledaj post
Kvadricus, jel prodajes mozda? Za motor 1.1.pitam jer ga imam priliku uzeti iz pouzdanog izvora (presao je 50000 tisuca, 2003 godiste), izgleda kao nov. + je sto je 100 posto ok, - je sto je 1.1 i sto je cijena 35 tisuca bez rege i osiguranja...a opet treba li mi uopce jaci motor, kako to znati kad nisam jos niti vozila van auta "auto skole"...a tu je jos i skoda u mislima, pa nisam odlucna...a moraqm relativno brzo reagirati i odluciti se za najbolju opciju do sredine sljedeceg tjdna najdalje...muka me spopadne kad pomislim sto bi mi sve na trznici mogli uvaljati...
Ako si mladi vozač ćapi to što ti se nudi! Taj auto je kao stvoren da izgradiš iskustvo, ne treba ti uopće jači. Probaj spustiti cijenu za 5.000, ako znaš ko ga je vozio i ako je servisiran sve ok!
Ja ne bi svog prodavao još, recesija....
Kvadricus is offline  
Old 25.09.2009., 10:18   #13
Quote:
Mamkanica kaže: Pogledaj post
...eto, ne zna zena sama odlucit i to je...e da, vozit cu dijete u sjedalici nazad, sad oboja imaju petora vrata tak da ne znam je li to uopce bitno spomenut, ali evo jesam...
Sjedalica ili nosiljka s bazom bez problema idu otraga u Getz 5-vrata, tak da s tim nemaš problema.
1.4 97ks u tom autu troši prosječno 7.5-8l, bliže 8. Motor i mjenjač su dobro pogođeni. Servisna mreža je u HR je prilično široka. Servis u ovlaštenom te minimalno košta 1000-1100kn ak ima klimu, 300kn manje ak nema. Prednost Hyundića je što kod preprodavača valjda nema toliku popularnost kao ovi iz VAG grupe, ali uredna servisna knjižica i poznata povijest su uvijek plus.
Za 1.1 motor najbolje pitaj nekog tko ga ima, ili na Hyundai forumu . Inače, Getz nije baš neki lagan auto s obzirom na veličinu, a klima osjetno guši i 1.4.

Zadnje uređivanje stef_zg : 25.09.2009. at 10:39.
stef_zg is offline  
Old 25.09.2009., 10:33   #14
Quote:
Erik Vajs kaže: Pogledaj post
Getz: relativno pouzdan, ali strašno neudoban po gradu, poludjet ćeš po rupama + dosta troši (noviji motor).

Fabia: (osim što bih se osjećao još gore nego da vozim Getza, a to nešto govori )

Civic: to. Ako nađeš u ok stanju. Nisi rekao koja je lova u pitanju.

Nešto npr. ovakvo: http://www.auti.hr/automobili/showAdvert505365.html (nemam pojma u kakvom je stanju ali izgleda uredno)
e vidiš, ovdje gadno griješiš...kći mi vozi Getz-a iz 2006. godine... vozio sam ga i ja uglavnom po gradu i napravio sam s njim oko 2000 km... auto je za svoju veličinu vrlo, vrlo udoban... rupe se osjete kao i na svakom manjem autu... vozio sam i novu seat ibizu gradom i nema razlike u udobnosti... a potrošnja je sasvim prihvatljiva za 1.4 motor sa 97 ks, koja se kreće oko 7 litara
Herci80 is offline  
Old 25.09.2009., 10:34   #15
Evo ti moja preporuka...
Vozio Rover, imam sad drugi Rover, NIKAD, ali, NIKAD problema nikakvih. Redovno održavanje, i to je to..

http://www.njuskalo.hr/auti/rover-20...v-oglas-607264

Auto ima sloidnu konjažu, snagu, ne troši previše.
Koliko vidim, bez uvrede, vozila ga je žena, što znači da auto nije razvlačen i naganjan. Jedino bi onda možda problem mogao bit kuplung jer žćene vole držat nogu na kuplungu stalno, al to se da sredit..
Osim toga jeftiniji je od bilo koja tri koja si navela..
Arashi is offline  
Old 25.09.2009., 10:38   #16
Jesi li razmišljala možda o Mazdi? Jako, jako pouzdan auto.
Recimo, za tebe model Demio? U njega staviš što god želiš, a opet nije prevelik za grad, a motori užasno pouzdani i trajni?
(znam nemali broj mazdinih modela koji su prešli po 600, 800 tsk km bez problema i voze i dalje..).
A Mazda nije kao Honda recimo auto za natjeravanje, bar ne većina modela, tako da je kod nje manja šansa da naletiš na auto kojem je vađena duša, a pouzdanost je ista, ako ne i bolja..
Arashi is offline  
Old 25.09.2009., 10:39   #17
Quote:
Mamkanica kaže: Pogledaj post
P.S. sjedila sam i u skodi fabiji i u hyndai getz-u; prva je nekako ono, pregledna sajba, drugi je malo zatvoreniji...to je za sad jedino sto uocavam kao razliku, ne govorim niti da je to bolje niti losije, vec jedina razlika koju uocavam a da je (mozda) bitna...ostalo-unutarnji dizajn i sl, pa nije bas niti jedan cvijece po dizajnu i mogicnostima ...eto, ne zna zena sama odlucit i to je...e da, vozit cu dijete u sjedalici nazad, sad oboja imaju petora vrata tak da ne znam je li to uopce bitno spomenut, ali evo jesam...
sjedalica će ti bez problema stati na stražnja sjedala... za svoju veličinu, Getz nudi puno mjesta na stražnjim sjedalima... prtljažnik ima 254 litre, što je i više nego dovoljno za tu veličinu automobila... S druge strane, što se tiče motora i voznih osobina... Ako odabereš 1.4 motor sa 97 ks, odabrala si valjda najpogođeniji motor za taj automobil... Elastičan je, torši oko 7 litara, dobro vuče, a uz sve to je zbilja pouzdan... Mjenjač ti je preuzet iz sportskog modela Coupe, pa će ti mijenjanje brzina biti lagano i zabavno... servisi nisu skupi...
Herci80 is offline  
Old 25.09.2009., 10:40   #18
Ja bih na tvom mjestu uzeo tog Getza bez razmisljanja. Tim vise sto znas vlasnika i kako je auto vozen i servisiran, a i inace Hyundai glasi za jako pouzdan auto (u principu ne znam da netko ima neki Hyundai i da je imao neki veci kvar na njemu...a neki imaju i po 200 tisuca km na urici).
Sto se tice motora, po meni je taj 1.1 motor sasvim dovoljan za vozaca pocetnika i gradsku voznju. A vjerojatno nece trositi vise od 7-7,5l/100km kombinirane voznje (iako ljudi tvrde da prosjecno trosi oko 6,5l/100km, ja sam sklon preuvelicavati pa se eventualno kasnije ugodno iznenaditi ).

Za dulja putovanja ce taj motoric od 66KS posluziti (ne racunaj na lude brzinske prosjeke, ali ipak si pocetnica pa i ne trebas vozit 150km/h po autocesti ), ali je sigurno da je za tu ulogu motor 1.4 97KS daleko pogodniji.
Too_good is offline  
Old 25.09.2009., 10:50   #19
Hyundaijevi motori jesu pouzdani, sve to stoji..no unutrašnjost je predosadna, u tom Getzu prestaromodna, prejeftina, nema dušu, slabija kvaliteta plastike i završne obrade..to kad će počet sve cvrčat-prava simfonija..
a imao iskustva sa tim autima, i čuo..
motori su ok, ali ostalo je više manje i dalje srednja žalost osim ovih najnovijih modela..
Honda je već dokazano dobar auto i izdržljiv auto i to se praktički ne može sahranit..
samo, ne znam zašto se postavljačica topica ograničila smao na ova tri auta..
osobno, od ta tri uzeo bih Hondu. znam nekoliko ljudi sa civicom i svi je hvale, i maze i paze.
nek pazi da auto nije bio udaran, da je redovno servisiran
Arashi is offline  
Old 25.09.2009., 10:57   #20
Vozim Getz-a zadnje 4 godine. Napravio 81000km. Motor 1.1, tih, štedljiv (6,5 l/100km gradske vožnje). Kvarova NIKAKVIH. Plastika možda je dosadna, ali nema cvrčaka ni škripanja. Sve u svemu jako sam zadovoljan.
Preporučujem!
galway is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:34.