Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2009., 07:39   #61
ajd mi se javi na private zanimam me jos par stvari ali najvjerovatnije se radi o ostecenju zivaca samo je pitanje na kojem nivovu
marac66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 23:43   #62
Quote:
Čvark Gablec kaže: Pogledaj post
prije par tjedana sam kratko vrijeme konobarila što je značilo 8-satno trčkaranje. noge su me ubijale i tad mi se ovo trnjenje u palčevima prvi put ikad javilo. noge su mi se brzo odmorile, ali oba palca i dalje trnu, i to ne cijeli prsti samo onaj "vanjski" dio na njima.
neugodno je i želim da prođe. je li uzrok hodanje ili bi moglo biti koješta? čitam uokolo da je i moguć simptom dijabetesa... pomagajte!
Hm. Moguće je da je ukliještenje živca, ali je vjerojatnije zbog napora. Ako se uskoro ne povuče onda izvrši neurološku obradu. Dijabetes? Ne mislim da je dijabetes, ali to ti je najlakše utvrdit jednim vađenjem krvi...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 14:22   #63
Trnjenje noznog palca???

prije jedno 10-ak dana utrnio mi je palac na desnoj nozi i jos 2 prsta pored(2 prsta pored samo onako pri vrhu), par dana poslije 2 prsta sa strane su prestala da trnu tako da nisam otisao kod doktora u nadi da ce i palac da prestane, međutim kod palca jos nikakve promjene.
Posto radim kao konobar pretpostavljao sam da mi je od posla tj. od obuce pa sam nosio puno udobniju ali bez rezultata. Nekada utrnutost zna da bude jaca a nekada slabija, nama nikakvih promjena na kozi ili palcu uopste!!!

Bilo kakva strucna pomoc/savjet su vrlo dobrodosli????

Unaprijed zahvalan:

Dragan1979
dragan1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 21:59   #64
Da li ikada imaš nekih drugih problema, recimo s lumbalnom kralješnicom?
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 22:10   #65
nije to ništa strašno i meni trne s vremena na vrijeme palac na desnoj nozi već par godina.

razlog je kod mene išijas uvijek nanovo priklješten zbog kuka.

neugodno je, ali dođe i prođe.
KuiperBelt is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 22:18   #66
Quote:
vigilanty kaže: Pogledaj post
Da li ikada imaš nekih drugih problema, recimo s lumbalnom kralješnicom?
ne nemam nikakvih problema sa kičmom ili nekakvih priklještenja išijasa ili bilo sta slicno!!!
dragan1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 22:01   #67
Možeš uzimati B-kompleks vitamina neko vrijeme, nekoliko tjedana (kupiš u ljekarni, jako je jeftino, 15-20 kuna). Ako se ne popravi, ili se pogorša, najbolje je otići liječniku da napravi neurološki status i po potrebi dodatne pretrage, da se razluči da li je problme na razini perifernog živca ili na izlasku živca iz leđne moždine; i da li eventualno ima i drugih zdravstvenih smetnji koje mogu koincidirati. To je ovako prekomplicirano.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 23:33   #68
Nisam htjela otvarati novu temu pa bi bila zahvalna ako mi ovdje odgovorite jer je problem možda sličan..
Zadnja tri tjedna meni je utrnut palac na lijevoj ruci. Ne znam zbog čega,probudila sam se tako i stanje je stalno isto
Ne osjećam trnce nego kao da sam izgubila osjet, ali samo s gornje strane palca. Slično kao kad vam od hladnoće "odrvene" prsti, ne osjetim dodir niti bol, nego kad se jako uštipim samo pritisak.
Čini mi se da mi je i nokat malo deformiran, tj. po sredini nokta (okomito) je kao nadignuto, nije ravno. Nisam se nigdje udarila.
Za početak, barem da mi predložite kod kojeg doktora da idem, neurolog ili netko drugi?
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 05:22   #69
Najprije bi valjalo napraviti RTG snimku cervikalne kralješnice, a onda s tim nalazom neurologu i isključiti/potvrditi neurološke smetnje.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 17:01   #70
Quote:
vigilanty kaže: Pogledaj post
Možeš uzimati B-kompleks vitamina neko vrijeme, nekoliko tjedana (kupiš u ljekarni, jako je jeftino, 15-20 kuna). Ako se ne popravi, ili se pogorša, najbolje je otići liječniku da napravi neurološki status i po potrebi dodatne pretrage, da se razluči da li je problme na razini perifernog živca ili na izlasku živca iz leđne moždine; i da li eventualno ima i drugih zdravstvenih smetnji koje mogu koincidirati. To je ovako prekomplicirano.
hvala puno!!!
dragan1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 21:56   #71
Zašto mi noge stalno trnu?

noge mi nenormalno trnu!!! čim sjednem 2 minute normalno na stolicu odmah trnci, i onda prođe na par sekundi i opet.... ne mogu opće sjedat molim vas od čega mi to dolazi??
RoyalJelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 22:14   #72
Osjećaš li ikakve bolove duž noge? Imaš li problema s leđima?
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 22:55   #73
Quote:
terminate kaže: Pogledaj post
Osjećaš li ikakve bolove duž noge? Imaš li problema s leđima?
ne,ne
RoyalJelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 00:58   #74
Quote:
RoyalJelly kaže: Pogledaj post
noge mi nenormalno trnu!!! čim sjednem 2 minute normalno na stolicu odmah trnci, i onda prođe na par sekundi i opet.... ne mogu opće sjedat molim vas od čega mi to dolazi??
najvjerovatnije dolazi od leđa,jer živci u nogama su povezani sa leđima,kralježnicom,diskovima.govorim iz iskustva,jer sam prije 3 godine imala prometnu,bila nepokretna,kralježnicu polomila,i od tada,stalni problemi sa grčenjem i trnjenjem.
samo od tuda može doći problem,bez obzira ako misliš da su ti leđa ok,i da te ništa ne boli,očito nešto jeste.detaljan pregled i snimak bi ti pokazao.
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 01:27   #75
Ili cirkulacija.
Imaš li ikada grčeve? Smeta li te što pri dužoj šetnji?
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 02:01   #76
Ne zelim nikoga plasiti ali to moze biti predznak moždanog udara... kad ti pocnu trnut ruke i noge...

Najbolje je otici doktoru da on ustanovi uzrok....
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 13:50   #77
Isti problem. Nakon polusatnog sjedenja noge mi totalno utrnu. Inače, mislim da je to zbog loše cirkulacije krvi u nogama. Ali što da radim? Mislim da tu doktori nemogu pomoć, osim da me operiraju....
__________________
A reci, kad hodaš po gradu, jel ti se čini da te mravi ljuto gledaju i da uvijek isti golub leti iznad tebe? (c) I wonder
Pa ti opet kažem: provjeri dobro da te ne slijede polupečene kifle i da ti slučajno prednja lijeva guma nije prerušeni ruski špijun. (c) I wonder
RandyRR is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 13:57   #78
i kod mene ista stvar...gdje god sjedim, brzo mi trnu noge....ali to je problem već par godina....mislim da je do cirkulacije, jer je meni i stalno užasno hladno....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 15:43   #79
Quote:
RoyalJelly kaže: Pogledaj post
noge mi nenormalno trnu!!! čim sjednem 2 minute normalno na stolicu odmah trnci, i onda prođe na par sekundi i opet.... ne mogu opće sjedat molim vas od čega mi to dolazi??
Mislim da se radi o polyneuropatiji i trebaš posjetiti neurologa i uraditi elektromigrafiju da se provjeri sprovodljivost.
Da li se radi o trnjenju i u čučem položaju ?
ninica 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 17:35   #80
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
Ne zelim nikoga plasiti ali to moze biti predznak moždanog udara... kad ti pocnu trnut ruke i noge...

Najbolje je otici doktoru da on ustanovi uzrok....
a koliko to bi trebalo trajat da je predznak mozdani ??? mjesece po mom mišljenu je predugi za predznak za mozdani kolko ja znam mozdani te samo strefi i to je to
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:03.