Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2009., 08:07   #1
Mobiteli - što s njima?

Gledajući sve ove reklame za mobitele po TV-u i časopisima, postaje nekako logično da se ljudima za relativno malo novca nije teško apgrejdati - kupiti bolji, kvalitetniji, moderniji, sa više multimedijalnih picaboca, Mpx i čegagodveć.

Budući da kod nas mobitelmanija traje 10-ak godina, postavlja se pitanje - gdje završavaju svi oni stari mobiteli? Ima li ikakve mogućnosti za njihovu reciklažu? Šta se uopće s njima može napraviti? Koliko često mijenjate aparate i time pridonosite akumulaciji ovog tipa smeća?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 08:46   #2
Najveća građevina u Hrvata je brdo pored Zagreba zvano Jakuševačko smetlište. E tamo završavaju stari mobiteli. Žalosno ali istinito.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 10:42   #3
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Budući da kod nas mobitelmanija traje 10-ak godina, postavlja se pitanje - gdje završavaju svi oni stari mobiteli?
Ne bacajte mobitele; i oni stari još dobro rade - Nokia 5110






Šta je je, virujem da je stvarno puno mobitela bačeno ko obični otpad, mada sićam se da su u T-mobilea nudili nešto ko povrat mobitela di bi novi mobitel bio povoljniji za nekih 100 kuna. Al to je bilo prije nekih 4-5 godina. Mog nisu dobili

Virujam da i danas možeš odnit u T-centre stari mobitel i oni će ga zbrinut na neki standardom propisan način..valjda.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 12:14   #4
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Virujam da i danas možeš odnit u T-centre stari mobitel i oni će ga zbrinut na neki standardom propisan način..valjda.
Pih, pa nebi im natrag ništa odnijela, pa da je i prastari mobitel!! Prvo ga kupiš da bi im ga natrag odnio, a ne !!

Ima tih odlagališta, kod nas u Vž hvala bogu bar to jedno di nosimo stare aparate, televizore i ostalu elektoniku


Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Ne bacajte mobitele; i oni stari još dobro rade - Nokia 5110
uuu, pa ovaj je legenda, to se ne baca! ja još čuvam svoj prvi, mislim da Siemens
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 13:32   #5
ja svoju nokiu 3310 nisam promijenila od početka mobitelomanije. jest da sam jednom davno imala eriksona ciglu, ali on je završio u ruci moje majke, koja btw nije znala ni kak napisat poruku... ali danas je dogurala do nekog minijaturnnog siemensa. eriksona smo bacili u vreću za smeće, ovu najobičniju. znam znam... vrlo neekološki. ali jel imamo kakav izbor???
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 14:38   #6
u EU mobiteli se već naveliko recikliraju tako da ih odneseš u trgovinu gdje se
prodaju, proizvođači kao npr. NOKIA rade modele
koji imaju plastične dijelove izrađene od biorazgradive plastike, a aluminijski dijelovi su
izrađeni 100% od recikliranog aluminija
__________________
Nepismen
Bozji_vjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 14:58   #7
Quote:
ursula1000 kaže: Pogledaj post
uuu, pa ovaj je legenda, to se ne baca!
Naravno! Imam i jednog za dijelove..al ni ne triba mi

Quote:
ursula1000 kaže: Pogledaj post
ja još čuvam svoj prvi, mislim da Siemens
Jel ti bolji od mog Siemensa S6?

Dimenzije su mu u najmanju ruku impresivne (159 x 55 x 22 mm)!
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 15:12   #8
Koliko vidim na strani www.eeotpad.com mobiteli spadaju pod ee otpad, pa lijepo nazovete besplatan broj, ili pošaljete mail, i mobitel (skup sa starim mašinama, telefonima, printerima itd) otpela za to ovlaštena tvrtka, koja takav otpad (bar tak vele) odlaže na primjeren način.


S našim starim mobitelima se doma igraju klinci Iako više ni oni ne puše foru da su pravi
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 16:21   #9
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Jel ti bolji od mog Siemensa S6?

Dimenzije su mu u najmanju ruku impresivne (159 x 55 x 22 mm)!
ma ipak nije toliko dobar koliko tvoj
A dimenzije su baš onako,po mjeri da ti taman u džep hlača stane , je**no, nema kaj, meni su uvijek bili dragi takvi stariji primjerci..
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 02:30   #10
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Budući da kod nas mobitelmanija traje 10-ak godina, postavlja se pitanje - gdje završavaju svi oni stari mobiteli? Ima li ikakve mogućnosti za njihovu reciklažu? Šta se uopće s njima može napraviti? Koliko često mijenjate aparate i time pridonosite akumulaciji ovog tipa smeća?
na jakuševcu. i oni ''propisno'' bačeni šalju se zasebno tamo, a što oni rade s njima tko zna, možda telefoniraju?

promijenila sam do sada negdje oko dvadesetak modela, ali ni jedan nisam bacila u smeće, ili sam ih poklonila ili prodala
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 10:47   #11
Quote:
ursula1000 kaže: Pogledaj post
Ima tih odlagališta, kod nas u Vž hvala bogu bar to jedno di nosimo stare aparate, televizore i ostalu elektoniku
a di je to točno da i ja svoje tam odnesem? (eh, kad ne trebam, onda nit ne znam di se kaj nalazi u našem gradu..)
__________________
..llevame en tus ansias a un lugar donde ya no tenga que jurar..
renchi_27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 11:02   #12
Ima u Mobisu- Heinzelova 96.
Na ulazu u servis je mali kontejner (zapravo, limena kutija) u koju možete baciti stare mobitele- barem je bio prije mjesec- dva (nazovite ih prije nego što odete tamo).
Sad, da li će oni to jednostavno baciti u smeće sa ostalim stvarima...
Mislim da ipak ne, ima u mobitelu par komponenti koje su uvijek iskoristive.

Usput- nikada nisam bacio mobitel, jer mi nikada nije "umro".
Ili sam prodao ili proslijedio nekome u obitelji

EDIT: A, ti si mislio/la u Varaždinu...
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 12:41   #13
Stare mobitele možete odnijeti u bilo koji T-Centar. Naime, obvezuje ih certifikat ISO 14001 koji moraju svako malo obnavljati, tako da to uključuje i zbrinjavanje "njihovog" otpada. Znam iz prve ruke

I da, ja još uvijek koristim moju Nokiu 3310 Nakon što sam proveo godinu dana sa fenci šmenci novim mobitelom po servisima, vratio sam se mojoj Nokijici koja me nikada nije iznevjerila A dva puta se okupala sa mnom u Mrežnici, nebrojeno puta pala na pod, otkotrljala se niz jednu od Velebitskih padina, unutrašnjost joj je puna prašine ... i unatoč svemu još uvijek besprijekorno radi!!
LynxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 14:27   #14
AFAIK njih vrijedi reciklirati. Sadržavaju, među ostalim, nešto koltana, malo zlata itd.
rakijetina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 15:36   #15
Nikad nisam bacio mobitel. Skupilo se toga doma i sada se može promatrati utjecaj dugotrajnog stajanja bez punjenja. Svi osim jednog se ne mogu više ni pokrenuti, ni puniti.
Jedan radi samo dok se puni.
Prosječnom građaninu takvo što ne služi ničemu, no nekima koji se bave raznim hobijima može poslužiti za izvlačenje nekih materijala, ili elektroničkih komponenti. Ne znam, čak i da nemaju korisni potencijal, teško mi ih je baciti jer sam ih koristio dulje razdoblje (koristim ih dok praktično ne riknu) pa mi je to svojevrsna uspomena. Bio sam izgubio jedan koji sam koristio u naročito zanimljivom dijelu života, i nikad ga neću prežaliti.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 16:21   #16
Quote:
renchi_27 kaže: Pogledaj post
a di je to točno da i ja svoje tam odnesem? (eh, kad ne trebam, onda nit ne znam di se kaj nalazi u našem gradu..)
U Jalkovečkoj u Vž - evo i neki link http://varazdinske-vijesti.hr/3287/s...nje-ee-otpadom
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 17:21   #17
Imao sam samo dva mobitela. Prvi neki Philips, ciglu, nemam pojma koji model. Sada već valjda skoro 7 godina ovaj
Radi još uvijek poprilično dobro, baterija traje dva dana sa nekih 30 minuta razgovora i 40 poruka. Malo, ali mi nije problem staviti ga na punjač. I ne milsim ga mijenjati još barem godinu-dvije. Možda samo kupim novu bateriju
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.

Zadnje uređivanje morbidangel : 19.09.2009. at 17:37.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 12:22   #18
stari mobiteli

pozdrav svima na ovom podforumu..

jedno kratko pitanje - s godinama mi se u stanu nakupilo podosta starih mobitela (sto ispravnih sto neispravnih), punjaca za iste i ostale pripadajuce opreme..

ima li ko kakav pametan savjet kamo to 'deponirati'? bio sam u par ducana/servisa za mobitele i nigdje ih nece ni badava, a nekak mi je celavo baciti ih direkt u smece.. a neznam kamo reciklirati.. mozda u one crvene kutije za stare baterije?

fala na odgovorima
forumash is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 13:11   #19
Probaj ovdje pitati
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 16:08   #20
Hm, već sam nakupio popriličan broj mobitela...sigurno preko 20 komada...uglavnom najjeftiniji iz serije, bitno da se može sa njega nazvat i da imam imenik...SMS, MMS me ne zanima previše...

Nisam bacio niti jednog, osim onih koje sam izgubio....al koliko sam čuo svaki dućan koji se bavi prodajom starih (rabljenih) mobitela, ujedno ih i uzima natrag (otkupljuje)

Ne znam koliko ima istine u ovome...
http://www.nacional.hr/clanak/67100/...dolara-po-toni

Skupljajte, za 20 godina možda auto kupite...
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:54.