Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2011., 00:59   #41
Stara tema, ali eto da javim situaciju!

Cijela kuca je napunjena sa Glamoxima, proslu zimu ih nismo imali sve, ali sobe u kojima smo ih imali bili smo zadovoljni. Vidjet cemo ove zime kad ce se grijati cijela kuca !

Inace, grijanje smo napravili tako da grijemo sa kaminom (stakleni, 13kw) + Glamoxi ( podijeljeni u 4 grupe ).
Deoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 11:23   #42
Nastavljam staru temu, imam i ja jedan novi primjer, drugu godinu grijem se na infracrvene grijalice, stropne mislim da niste ni čuli za tako nešto, oni ne svetije, grijalica zagrijava se samo na 250 stupnjeva i jako ugodno boraviti iz pod - zagrijavaju predmete, pod i zidove, odmah grije. Ovi su naravno za unutrašnju uporabu, i ne maju ni kakvu vezu sa onima starima IC grijalicama.
Brza montaža, ne zauzimaju mjesto na zidu i ne sakupljaju prašinu, kako na
primjer Viking radijatore, rade od termostata – naravno. Mi smo zadovoljne i sa potrošnoj, prije koristili centralno na lož ulje, koje koštalo do 12000 kn,
a sada 5000 kn za 5 (11-3) mjeseci za 60 m2 – 4 KW (to su 4 grijalice) koje koji raspoređeni po prostorijama.
To su troškove pod uvjetom da na termostate 20 stupnjeva – odnosno kod poda 23 stupnja, provjereno. Da i otvoreno hoću reći, ne vjerujem onom ko govori da klima, koja min 3,5 KW - malo troši, to ne moguće, da za stan od 50 m2 potroši se 400-600 kn, samo kad vas nikad nema kod kući.
Ulika22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 01:02   #43
Ajde prestani spamati i reklamirati grijalice po cijelom pdf-u.

I da te nešto i naučim...
Razlog zašto je grijanje na klimu najjeftinije (jeftinije čak i od tvojih mumbo jumbo grijalica) jest u tome da kod klime ne trošiš električnu energiju na proizvodnju topline (kao što je slučaj kod infracrvene grijalice) nego koristiš ele. energiju kako bi toplinu izvana prenijela unutra. Podatak koji si spomenula kod klima tj. 3.5KW se odnosi na toplinski učinak, tj. na količinu energije koju klima uspije prebaciti izvana u prostoriju i pritom za taj rad potroši oko 1-1.5KW na sat (ovaj podatak se nalazi u dokumentaciji pojedinih klima, kao i na unutarnjoj jedinici). Dakle, klima potroši 1.5 KWh energije kako bi zagrijala prostoriju za čije grijanje tvoje infracrvene grijalice potroše 3.5KWh. Tj. grijanje na tvoje grijalice je barem dvostruko skuplje od klime i više-manje jednako skupo kao i grijanje pomoću elektrouljnog radijatora, kalorifera i sl.
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan

Zadnje uređivanje Johnny B. : 21.09.2011. at 01:07.
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 12:46   #44
Quote:
viess kaže: Pogledaj post
Da li netko ima iskustva s infra električnim grijalicama manjih objekata (stanova, kuća)?

Nešto kao ovo:http://www.cagon.ch/93/Carbowell_Inf...zelemente.html

Zanimaju me argumetni za i protiv
Evo,

prednosti infracrvenih grijalica:

-nema gubitaka energije na zagrijavanje zraka
-preko 90% energije pretvara se u toplinu
-ne troše kisik iz prostora
-nema emisije plinova
-preko četiri puta povoljnije od grijanja plinom
-primjena na otvorenom i zatvorenom prostoru
-ne zauzimaju puno prostora
-nema dodatnih troškova održavanja
__________________
Šta je infracrvene grijalice?
menny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 19:30   #45
Jel se netko susreo s nečim sličnim: http://news.thomasnet.com/fullstory/...ination-463762 ?!

Dakle ovdje imamo IR grijače stavljene u staklene tube koji služe za zagrijavanje vode i koliko vidim, to rade prilično učinkovito. Mogu li se takvi grijači ugraditi u klasični boiler i tako smanjiti troškove za TV ili čak iskorisititi i kao sustavi za zagrijavanje prostorija? Meni ovo zvuči jako primamljivo, a jednostavno da jednostavnije ne može biti. Centralno gdijanje na struju koje ne bi trošilo više nego da se griješ na plina, a dostupno svima koji imaju priključak na mrežu!

Quote:
May 26, 2005 - Ultrapure Water Heater consists of quartz glass twin-tube IR emitter enclosed by larger quartz glass tube with internal gold coating. Offering heating efficiencies exceeding 95%, halogen-free unit can be fit in-line and achieves temperature rises to 80°K depending on liquid throughput and emitter arrangement. Power rating is 6.3 kW for heated length of 600 mm, but heated lengths up to 2 m are possible. Max emission is rated from 900–1,400 nm.
Lord DrEdd is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2020., 15:13   #46
pitanje u vezi montaze

Postovani,naknadno ugradujem jedan IC PANEL i nemam kud sa kablom-malo je poduzi.Saljem Vam sliku i zanima me dali je ovakvo rijesenje dobro.
Naime zanima me dali se kabel ne pregrijava jer je smjesten na zadnjoj ploći panela...hvala
https://postimg.cc/mhRLpLLj
vw1200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2021., 15:46   #47
Pozdrav,
da li netko ima preporuku za grijalicu kupaonice (infracrvena ili slično)?
Grijalica je predviđena iznad vrata (zbog toga isključujem glamox i beha grijalice).
Bilo bi zgodno da se može upravljati preko aplikacije i programirati ali nije obvezno.
toplohladno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:19.