Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2008., 18:54   #21
postoje razni lijekovi. bez recepta belodin (za akutne alergije) i clarinase koji je super za alergijski rinitis, ja ga povremeno koristim i za par dana mi prođu simptomi. naravno moram izbjegavati prašinu i životinje i druge iritanse. također postoje i lijekovi na recept koji ako se redovno primjenjuju pomažu i prilično ublažavaju ili čak uklanjaju simptome.
najbolje ti je nakon što se utvrdi na što si alergičan posavjetovati se s liječnikom koji će ti pomoći u odabiru najbolje terapije.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 22:02   #22
Prehlada, alergija, sinusi ili?

već mjesec dana sam prehlađena ili bolje reći "prehlađena"
grlo me ne boli, nemam temperaturu, nemam glavobolje, ne osjećam se loše al zato ispušem maramica i maramica stalno mi curi iz nosa
uz to i kišem, najviše ujutro, preko dana rijetko

sad mi se to čini neka čudna prehlada

mogla bi biti i alergija, al oči me ne peku

ili pak su sinusi u pitanju?

zna možda netko o čem bi se moglo raditi?

idem doktorici idući tjedan da je pitam jer ovo je već prešlo svaku mjeru uvijek sam sve prehlade preboljela relativno brzo i ne koristeći previše aspirina i tome slično i bez odlazaka doktorici
__________________
Dead and Gone!
jahorinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 15:25   #23
alergija u nosu

jednom je rtl televizija prikazala da se ovaj problem uspješno liječi laserski, u zagrebu naravno. je li ovo kome poznato, bilo kakva informacija je dobro došla!
mlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 21:16   #24
Imaš na topicu o alergiji na ambroziju info o tome, spominje se Poliklinika Klapan ...
__________________
Nekad je lakše pisat, nekad čitat.
MeDiOkRiTeT is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 22:24   #25
Hm, nek doktorica vidi kaj je!

Ako je prehlada ili pad imuniteta možeš si pomoći na prirodan način s eteričnim uljima, inhalacijama i biljkama, te ehinacejom za podizanje imuniteta.

A za alergije vidi ovdje.
Filip Zeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 18:17   #26
Thumbs up Sezona alergija polako počinje...

Pozdrav! Pa evo i moje priče...
Unatrag 2-3 mj. dobila sam male bijele prištiće po trbuhu, nakon čega sam od doktorice dobila tablete protiv alergije, koje nakon što sam ih potrošila, nisu ništa pomogle. Zatim su se prištići pretvorili u crvenilo, i suhoću, i ljuštenje kože, i sve se to proteglo na vrat, područje prepona i ingvinalno.
Bila sam vadila krv, i to je u redu, nakon čega sam obavila troja testiranja na alergiju, nakon čega su rezultati pokazali sljedeće : preosjetljivost na polen ambrozije, lateks, brašno, kalij metabisulfit, limunsku kiselinu, glutarladehid, i histamin.
Zanima me, kako se nositi s time, koji je plan prehrane...? Ima li tko da se susreo s sličnim simptomima?
Pomozite mi!
Pa ipak..17 mi je godina tek...
Hvala unaprijed!!

Zadnje uređivanje larakocila : 05.05.2009. at 18:30.
larakocila is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 12:31   #27
Quote:
larakocila kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Pa evo i moje priče...
Unatrag 2-3 mj. dobila sam male bijele prištiće po trbuhu, nakon čega sam od doktorice dobila tablete protiv alergije, koje nakon što sam ih potrošila, nisu ništa pomogle. Zatim su se prištići pretvorili u crvenilo, i suhoću, i ljuštenje kože, i sve se to proteglo na vrat, područje prepona i ingvinalno.
Bila sam vadila krv, i to je u redu, nakon čega sam obavila troja testiranja na alergiju, nakon čega su rezultati pokazali sljedeće : preosjetljivost na polen ambrozije, lateks, brašno, kalij metabisulfit, limunsku kiselinu, glutarladehid, i histamin.
Zanima me, kako se nositi s time, koji je plan prehrane...? Ima li tko da se susreo s sličnim simptomima?
Pomozite mi!
Pa ipak..17 mi je godina tek...
Hvala unaprijed!!
piti tablete protiv alergije.pokusati sto manje izlaziti kad je suncano i vjetrovito pogotovo prijepodne.
cesce prati kosu i odjecu jer se na to sve hvata pelud.
citati sastav hrane i pica da izbjegnes navedene alergene.polako pa ces se naviknuti
navaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 16:23   #28
a hvala...vidit ćemo kakve će biti reakcije kad počne sezona ambrozije...čula sam od mnogih da će me "napadati" kihanje, curenje nosa, u težem slučaju osjećaj gušenja...a vidit ćemo...
larakocila is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 18:35   #29
Vec 13 godina imam problema sa proljetnim alergijama pa cu ti objasniti svoje stanje.. Prvih godina uobicajeno curenje nosa , kihanje, uazsan svrab ociju.. pa je sve proslo nakon nekog vremena, tako i sljedece godine. Mlados ludost pa nista nisam poduzimao, ali kad je trece godine sve to postalo nepodnosljivo otisao sam ljecniku. Poslije testova ustanovljena alergija na nekih "mali milion" stabala, cvjetova, da ne tusim. Propisali su mi ljekove (koje sam uvjek pocinjao uzimati pocetkom treceg mjeseca (od prilike) zatim sprej za nos (protiv iritiranja) i kapi za oci.. I sve je bilo ok do ove godine do sada dakle. Sve uzimam ali osjecam da je ove godine jaci utjecej alergena, pa uz sve navedeno (razne iritacije) ponekad osjecam i iscrpljenost i umor. U svakom slucaju ako jedni ljekovi kod tebe ne djeluju trazi dalje, bori se, dosadjuj, moras pronaci nesto sto ce tvom tijelu odgovarati
__________________
..........................
Tulkas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 20:59   #30
naravno, hvala na podršci, ali...vezano za moju alergiju na brašno... stvarno se moram naviknuti na život bez kruha, kolača, i ostalih do sada svakodnevno korištenih namirnica koje sadržavaju brašno??
mislim da će mi biti dosta teško odviknit se od peciva, kruha, kolača...(ma nije valjda??)
larakocila is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 17:22   #31
jaooo...još uvijek, i nakon 4. mjeseci..ništa nije boljee... :-(
larakocila is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 21:24   #32
Alergije se uspješno mogu riješiti terapijama bioenergijom!
vjekos30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 21:38   #33
Quote:
larakocila kaže: Pogledaj post
naravno, hvala na podršci, ali...vezano za moju alergiju na brašno... stvarno se moram naviknuti na život bez kruha, kolača, i ostalih do sada svakodnevno korištenih namirnica koje sadržavaju brašno??
mislim da će mi biti dosta teško odviknit se od peciva, kruha, kolača...(ma nije valjda??)
Na koje brašno si alergična? Pšenično? Ako je samo na to, onda možeš jesti kukuruzni, raženi kruh.
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 23:24   #34
Ja se već dugo borim s alergijama, i mogu ti reći da osim ljekova jako važno jačati imunitet prije nego alergije intezivno krenu da ne kažem stalno raditi na tome
mal1f2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 10:13   #35
Utipkajte u google bioresonanta ili bioresonanca. Vrlo uspješna metoda lječenja raznih alergija.
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 12:12   #36
Odite na homeopatiju. Dosta dobro rješava problem peludne alergije. Rješavati problem histaminicima i kojekakvim lijekovima nije rješenje. Treba iči u korijen problema, a ne blokirati simptome, ali to je sad druga i duga priča.
__________________
U duh potpuno slobodan
od svih misli i osjećaja
čak ni tigar ne nalazi mjesta
da zabode svoje oštre kandže

Zadnje uređivanje ovac : 17.05.2009. at 12:19.
ovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 13:33   #37
Ja sam dobila sa unutarnje strane lakta bijele mjehuriće, svrbe ko ludi.. Polako se suše, ali čim ih nesvjesno taknem, opet bubre, svrbe, peckaju..

Mislite da je riječ o nekoj vrsti alergije?
klaunina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 13:54   #38
godinama imam alergiju, jedino što pomaže su tablete koje pijem 2 x dnevno, bez toga ništa.....radila sam testove, alergična sam na cijelu paletu biljaka, stabala i sl....+ imam alergiju na sunce, ali tu nema lijeka....izbjegavam proljetno sunce, pijem beta karoten i mažem se kremom protiv alergije, u protivnom sam sva crvena, puna plikova i sve me svrbi 5 min nakon što izađem na sunce....

s godinama se navikneš....najvažnije je držati se uputa kako bi se simptomi držali pod kontrolom...

ali saznala sam za desenzibilizaciju na alergene, pa na jesen idem kod dr. vidjeti što se može s ovim na što sam alergična....

btw. meni pomaže i stavljanje na jastuk par kapi eteričnog ulja lavande prije spavanja....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 13:54   #39
Quote:
ovac kaže: Pogledaj post
Odite na homeopatiju. Dosta dobro rješava problem peludne alergije. Rješavati problem histaminicima i kojekakvim lijekovima nije rješenje. Treba iči u korijen problema, a ne blokirati simptome, ali to je sad druga i duga priča.
Da, vodom ćeš riješiti problem, a ne antihistaminicima. Daj, imaš Alternativu za gluposti.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 16:07   #40
Pa ne bi rekla da su to gluposti, prije tvoje neznanje što se tiče homeopatije, pošto sve svrstavaš pod "vodu". Moja kćerka je ozdravila dugogodišnju alergiju sa homeopatskim lijekom.
nan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:44.