Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2016., 12:48   #4801
Thumbs up Koja brzina!

Quote:
panorama kaže: Pogledaj post

Hvala puno, jako ste ljubazni... Pretražila sam zadane linkove i zasad je samo na jednom jedan primjerak te mješalice, međutim "few scratches" je skoro loše kao i moje i košta 25$ (170 kuna), kaj je suluda cijena, nažalost...
Ali budem još kroz ove tjedne gledala, možda se pojavi nekaj novo i dobro...
Jana88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 23:34   #4802
Pozdrav Gde mogu naci recepte za testa sa pecivom soda bikarbonom, slatka testa... za mini pekaru?
river0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 21:00   #4803
Moze preporuka, kupio bih pekac, ali nemam pojma o tome koji je dobar. Vecinom bi pekao integralne i razene kruhove, buđet do 1500kn. Hvala na preporukama!
zagorec27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 03:39   #4804
Svakako neki Panasonic, npr. OVAJ.
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 18:07   #4805
Trebala bih malu pomoć.Ima li netko recepte za pekač kruha Moulinex OW 500030?! Ako netko ima da mi se javi u pp.Hvala!
__________________
Lavić 01.08.2007 Moji Anđeli ♥♥ 22.02.2012 Zvrk 05.06.2013
Mai is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 19:08   #4806
Koristim Panasonicov pekač model 2512 već neka 2 mjeseca i oduševljen sam. Mogu namjestiti da mi kruh bude gotov npr. u 7 ujutro tako da za doručak jedem topao kruh.

Ova verzija pekača ima poseban pretinac za sjemenke i kvasac tako da aparat sam stavlja sastojke kad treba.

Nisam još niti približno isprobao sve recepte ali mogu reći da svaka štruca kruha ispadne savršena. Ako ne ispadne dobro ja sam zeznuo s sastojcima.

Uzimam brašno iz mlina koje me dođe 3 kn po kili i k tome je sigurno kvalitetnije nego li brašno iz trgovine. Kupujem crno, polubijelo i integralno najviše. Aparat dolazi s mnoštvom recepata, npr. za pogačice i kruh od pira. Može vam pripremiti npr. samo tijesto za picu.

Još k tome prekrasno izgleda crn i kromiran u kuhinji. Stvarno najbolja kupnja ove godine.

Quote:
Mai kaže: Pogledaj post
Trebala bih malu pomoć.Ima li netko recepte za pekač kruha Moulinex OW 500030?! Ako netko ima da mi se javi u pp.Hvala!
Ne znam za taj pekač, ali ja za najveći kruh koristim 600 g brašna, 2 čajne žlice soli, 2 jušne žlice šećera, 1.5 čajne instant kvasca, 420 ml vode i oko 3 žlice ulja ili 40 gr maslaca.
Lunar Crescent is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 14:10   #4807
Pozdrav svima
Kupio sam pekač i dobio sam knjižicu sa receptima i skoro na svakom receptu mi stoji nekakav sastojak premix. Zna li netko što je to premix?
mfranic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 14:24   #4808
Premix usually refers to a substance or object which is mixed in an early stage in the manufacturing and distribution proces


znaci, promijesati sastojke prije stavljanja ... valjda
2botia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 14:41   #4809
Premix

Točno tako PRE-MIX....
U cijelom nizu recepata, se traži da osobno posebno izmješate (npr. mikserom većom brzinom) sastojke, a tek ih onda ubacite u posudu pekača....



Quote:
2botia2 kaže: Pogledaj post
Premix usually refers to a substance or object which is mixed in an early stage in the manufacturing and distribution proces


znaci, promijesati sastojke prije stavljanja ... valjda
končar33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 14:31   #4810
Quote:
Mai kaže: Pogledaj post
Trebala bih malu pomoć.Ima li netko recepte za pekač kruha Moulinex OW 500030?! Ako netko ima da mi se javi u pp.Hvala!
http://www.moulinex.hr/Service/Pages/notice.aspx
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 13:40   #4811
Pozdrav,
razmišljam o nabavi pekača kruha i zapeo mi je za oko ovaj: http://www.ekupi.hr/Zelmer-pekac-kru...0W-915959.aspx
Što mislite o navedenom pekaču? Meni se jako sviđa što ima 3 posude i što se može raditi džem u njemu. Našla sam na guglu korisničke upute o njemu. Cijena je tu manje bitna stavka. Ono što mene najviše zanima je može li se raditi manji kruh od ove gramaže koja je navedena? Vjerojatno može jer u uputama piše up to 1000 g, up to 1250 g, up to 1500 g. Manje limove bih koristila za pečenje kruha (može se odjednom peći u 2 lima), a veći lim za miješenje tijesta, orehnjače, možda i kakvog kolača jer ima i program "Cake".
Bila bih zahvalna ako mi može netko napisati svoje mišljenje/savjet jer sam totalni neznalica o pekačima.
Hvala unaprijed.
__________________
Moj ormarić
martynchyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 18:05   #4812
Na tvome mjestu ne bi "riskirao" s tim pekačem, jer ovako na prvu, taj cjenovni rang do 500kn, jednostavno nije to to.

Hvalili su nekad pekači iz lidla, cca 400kn, no nerijetko kruh zna biti zagoren i slično... Preporuka je odavno dana za Panasonic, bilo koji model iz Sancta Domenice, nađite nekoga tko ima diners karticu, jer odobravaju 10% popusta.
To je ona kupnja na sigurno i jamči dugotrajnost. U opisu svakog pekača vam stoji za što je namijenjen i koji proizvodi se mogu iz njega dobiti.

http://www.googleadservices.com/page...Q0QwIFg&adurl=


http://www.panasonic.com/hr/consumer...sd-zb2512.html
marko911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 09:03   #4813
pa vjerujem da za 429 kuna Zelmer nije loša kupnja iako je "preporuka" u toj kategoriji izabrati Lidlov pekač (koji ima i dužu garanciju).

Osobno imam Lidlov pekač i zadovoljan sam ispečenim kruhom.

Ono čime nisam zadovoljan kod Lidlova pekača je posuda za pečenje koja nije dugotrajna, tj nogice se glođu i nakon godinu dana (a kod svakodnevne upotrebe i ranije) ste prisiljeni kupiti novu. Srećom ne košta puno (oko 80 tak kuna). Ako primjetite glođanje ranije (3-4 mjeseca od kupnje) slobodno možete prijaviti i servisna služba će vam zamjeniti pekač (a ako se slučaj ponovi i vratiti novac!).

Za razliku od Panasonic pekača, Lidlov pekač ne mjeri vanjsku temperaturu i ne prilagođava program s obzirom na nju. U slučaju da se temperatura okoline znatnije snizi (npr, otvoren prozor preko noći) može se dogoditi da kruh ne ispadne kako treba.

S obzirom na konstrukciju Lidlovog pekača (prozirni gornji poklopac), gornja površina kruha je malo slabije ispečena od dna i bočnih strana, ne previše ali se ipak vidi razlika.

S druge strane, Panasonic pekač je 2.5 -3 puta skuplji pa je upitna investicija za nekog tko želi samo probati peći i nije odlučan u tome da li mu se sviđa ili ne.

Također, sami oblik kruha je drugačiji, osobno mi se više sviđa Lidlov oblik.
2botia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 13:08   #4814
Osobno kupujem Primorski kruh koji stoji 10-12kn, mislim 800g.
Lidlov pekač, u tom cjenovnom rangu do 500kn, ni približno ne može napraviti takav kruh (iznimno ukusan, kora savršeno hrskava i jestiva, postojan i drugi dan...)

Mene taj kruh u vlastitoj proizvodnji košta do 4kn (sirovina, struja, voda) te svakodnevno uštedim 7,8kn, što je za 2god (koliko je garancija pekača) ukupna ušteda (razlika u cijeni) = 5040kn. I ako od toga oduzmemo cijenu pekača, dolazimo do cifre od 500€ uštede na bazi 2god.. Na bazi 5 i više godina, to je popriličan iznos.

No isto tako, pekač se ne kupuje radi uštede novca, barem ne ja, nego ponajviše da se jede zdrav prirodan kruh bez raznih aditiva i sl koje nam trpaju u sve vrste hrane. Osobno mi je to prioritet a ne ušteda. Pogotovo za nekoga tko može nabaviti domaće kvalitetno brašno.

Osvrćem se ponajviše na kvalitetu i okus tog kruha. Odnosno Panasonica i nekog pekača u cjenovnom rangu do 500kn. Probao sam kruh iz oba pekača, i neću reći da kruh iz lidlovog ne valja, no jednostavno ni blizu nije onom proizvodu iz Panasonicovog pekača. Ne treba gledati samo specifikacije, Panasonicova "tajna" je u pravovremenom doziranju kvasca te mješanje tijesta u intervalima od 6-8 sati, dok to kod lidlovog pekača traje dvostruko manje.

Onome kome odgovara kruh od 4, 5kn (600g) iz prosječne pekare, dobiti će takav sličan kruh i lidlovim pekačem, tako da ako si ti zadovoljan time, ne znači da će i netko drugi.

Kao kad jednom probaš dobru kavu (150-200kn/kg u zrnu) iz kućnog espresso aparata, tad skužiš da je Francova ciglica za tursku kavu zapravo jako loša kava.

Ovdje govorimo o npr 1200kn investicije za Panasonic, kojeg si svaka zaposlena osoba može priuštiti makar na nekoliko rata, koja je kupovina na sigurno. Dok pekači do 500kn ako ne zadovolje očekivanja kupca, obično nakon 10tak pečenih kruha, stoje u ormaru i skupljaju prašinu, znam nekoliko takvih ljudi. E to je onda bačenih 500kn u vjetar.

Zadnje uređivanje marko911 : 09.11.2016. at 13:23.
marko911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 08:38   #4815
Quote:
marko911 kaže: Pogledaj post
.
Onome kome odgovara kruh od 4, 5kn (600g) iz prosječne pekare, dobiti će takav sličan kruh i lidlovim pekačem, tako da ako si ti zadovoljan time, ne znači da će i netko drugi.
.
ne slažem sa ovom tvrdnjom, kruh koji pečem u Lidlovom pekaču je daleko bolji i ukusniji od onog sto se trenutno može kupiti za 5-7 kn u prosječnoj pekari....

postojan je i ukusan, ne samo drugi već i treći dan (ako se pravilno uskladišti) ...

i ovo nije samo moje mišljenje jer znam barem 3 osobe koje peku u istom pekaču i super su zadovoljne (s obzirom na uloženi novac)

nazalost nisam probao kruh iz panasonicovog pekača .... možda jednog dana kad ovaj lidlov ode u otpad
2botia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 15:25   #4816
Želio bih kupiti supruzi pekač kruha. Dakle, kupio bih pekač od Panasonica, jer, vidim po postovima, da su najhvaljeniji. Ono što me buni i što mi se ne sviđa je taj kockasti oblik kruha, tj. malo korice i puno pupe i ogromne šnite sa puno pupe. Htio bih kruh da bude oblika kvadra, a ne kocke. Primijetio sam da neki pekači npr. gorenja imaju takav oblik, ali ja bih htio panasonicov kvadarski oblik kruha, tj. da ima duguljastiju posudu.
Zna li tko za takav model? hvala.
Pucko300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 20:58   #4817
Pozdrav, ima li netko iskustva sa ovim pekačem?
Sviđa mi se da ima i kalupe za peciva, tj, male baguette i da ima opciju za pečenje gluten free kruha. Da li Panasonic ima gluten free opciju? Nisam našla na netu. Sad se dvoumim između ovog Panasonica kojeg svi hvale i ovoga linkanog Tefala. Molim prijedloge.

http://www.ekupi.hr/Tefal-pekac-kruh...38-816254.aspx
ivkica1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 19:22   #4818
Quote:
ivkica1984 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ima li netko iskustva sa ovim pekačem?
Sviđa mi se da ima i kalupe za peciva, tj, male baguette i da ima opciju za pečenje gluten free kruha. Da li Panasonic ima gluten free opciju? Nisam našla na netu. Sad se dvoumim između ovog Panasonica kojeg svi hvale i ovoga linkanog Tefala. Molim prijedloge.

http://www.ekupi.hr/Tefal-pekac-kruh...38-816254.aspx
Ja kupio Panasonic 2502bxe na akciji santadomenice. Fantastično. Kruh izvrstan. Ima gluten free program. Ne kupuj tefal, kupi provjereno.
Panasonic bez mane, svi ga hvale i zbilja je istina.
Pucko300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 05:51   #4819
Quote:
Pucko300 kaže: Pogledaj post
Ja kupio Panasonic 2502bxe na akciji santadomenice. Fantastično. Kruh izvrstan. Ima gluten free program. Ne kupuj tefal, kupi provjereno.
Panasonic bez mane, svi ga hvale i zbilja je istina.
Hvala puno na odgovoru. E sad, posto je taj model rasprodan, da li je i ovaj model ok?
Panasonic SD-2511KXE
Ak sam dobro skuzila jedina razlika je da ovaj tvoj ima jos i dozator kvasca, a ovaj to nema. Jel i bez toga ok? Sorry na gnjavazi, al prvi put kupujemo i htjeli bi nesto kvalitetno kupiti. Hvala :-)
ivkica1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 08:31   #4820
Panasonic modeli - razlika

Nema vam tu razlike u kvaliteti, nego isključivo u opremi. Dakle Panasonic već generacijama isporučuje po tri modela. Kod sva tri modela su ključne stvari jednake kvalitete, tako da što se toga tiče, tu nemate brige.

E sad, što se tiče tog pretinca za kvasac, iz iskustva vam mogu reći da se radi o Famoznoj i vrlo praktičnoj stvari. Mi smo korisnici modela 2502 još od 2011. godine i svakodnevno pečemo u njemu. Blagdanima i više puta dnevno. Dakle svaka preporuka.
Mislim da vam razlika u cijeni nije tako velika i da se isplati "protegnuti" do najskupljeg modela koji vam ima i spremnik za sjemenke, ali i spremnik za kvasac. Osim toga izvana vam je taj model i najljepši. Jednostavno ostavlja bolji dojam...

Sretno
končar33 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:27.