Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2006., 12:58   #1
Zašto homoseksualci ne smiju darovati krv?

Je li to zato sto se smatraju rizicnom skupinom?!? Ili postoji neki drugi razlog?

Ja sam gay i uredno dajem krv svaka tri mjeseca. Bez imalo srama potpisujem onu izjava kod doktora, jer ipak smatram da tako cinim neko dobro djelo.
Testirao sam se na HIV, nisam promiskuitetan... Postoji li neki konkretan razlog zasto ja ne bih darivao krv?
Mandragoran is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 13:41   #2
da se mene pita, ne

al me se ne pita

konkretno, ne znam, nisam strucnjak
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 15:53   #3
pa kako ne smiju ako ipak dajesh svaka tri mjeseca?
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 15:54   #4
Ne smiju davat?


Ak je to istina, pa koji smo mi idioti od ljudi

Treba moci svatko dati krv ako je zdrav. To je to.
__________________
"Emancipate yourself from mental slavery, none but ourselves can free our minds"
NeVeR is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 15:56   #5
prosto ne vjerujem da je to ikako zabranjeno...
...pa oni i ovako i onako testiraju na sve te bitne testove svu krv koja im je donirana.
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 16:05   #6
Quote:
kachunchica kaže:
prosto ne vjerujem da je to ikako zabranjeno...
...pa oni i ovako i onako testiraju na sve te bitne testove svu krv koja im je donirana.
Kod lijecnika koji obavlja pregled prije davanja moras potpisati izjavu kako nisi imao spolne odnose sa osobom istog spola...
Ako ne zelis to potpisati, mislim da ti ne dopustaju da das krv.

Ja dajem krv jer malo zazmirim na tu izjavu i uredno je potpisem svaki put
Mandragoran is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 21:23   #7
Quote:
Mandragoran kaže:
Kod lijecnika koji obavlja pregled prije davanja moras potpisati izjavu kako nisi imao spolne odnose sa osobom istog spola...
Ako ne zelis to potpisati, mislim da ti ne dopustaju da das krv.

Ja dajem krv jer malo zazmirim na tu izjavu i uredno je potpisem svaki put
Užas Imam frenda homoseksualca i znam na što liče njegove veze i većina veza homoseksualaca. Ako podatak da je u tri godine promijenio 25 partnera nešto nekom znači. Večina ih je takva, a ako se i dogodi da neki par "traje" drugi ih pokušavaju razdvojit. Pisalo je u novinama da u Hrvatskoj imamo vlastitu epidemiju HIVa među homićima. I daj, molim te, nemoj više davat krv.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 10:29   #8
Quote:
Mandragoran kaže:
Kod lijecnika koji obavlja pregled prije davanja moras potpisati izjavu kako nisi imao spolne odnose sa osobom istog spola...
Ako ne zelis to potpisati, mislim da ti ne dopustaju da das krv.

Ja dajem krv jer malo zazmirim na tu izjavu i uredno je potpisem svaki put
vrlo neodgovorno

umjesto da sam presudjujes i po forumima trazis savjete raspitaj se kod nadleznih ZASTO je tako

kao sto neko rece period inkubacije hivom je par tjedana najmanje
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 16:02   #9
je, zabranjeno je.

http://www.hztm.hr/index.asp?id=41#1, pod tockom "Tko nesmije davati krv" (ovo je njihova pogreska, ne moja) lijepo pise tko sve ne smije davati krv.

pobrojano je, vise-manje, vecina ljudi cije ponasanje se svrstava u "visokorizicno".

Moram priznat, kolko god mi se to ne svidjalo, da se slazem s njima i u potpunosti razumijem njihovu argumentaciju.

Kad se nedavno desilo da se onaj covjek zarazio HIVom od davatelja, onda su se svi zgrazali kako je to moguce. Lijepo je bilo objasnjeno da se HIV u krvi ne moze otkrit unutar 3-4 mjeseca od zaraze i da, ukoliko davatelj krv daruje upravo u tom "prozoru", kad je zarazen, zarazan i ne moze se otkrit takvo nesto moguce.

Na ovaj se nacin jednostavno pokusava (relativno malena) vjerojatnost da se takvo nesto dogodi, jos dodatno smanjiti.

Never, ti si pametan decko, pa bi terbao bit svjestan da utvrdjivanje "tko je zdrav" nije bas trivijalan posao
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 16:13   #10
Quote:
kemik kaže:
je, zabranjeno je.

http://www.hztm.hr/index.asp?id=41#1, pod tockom "Tko nesmije davati krv" (ovo je njihova pogreska, ne moja) lijepo pise tko sve ne smije davati krv.

pobrojano je, vise-manje, vecina ljudi cije ponasanje se svrstava u "visokorizicno".

Moram priznat, kolko god mi se to ne svidjalo, da se slazem s njima i u potpunosti razumijem njihovu argumentaciju.

Kad se nedavno desilo da se onaj covjek zarazio HIVom od davatelja, onda su se svi zgrazali kako je to moguce. Lijepo je bilo objasnjeno da se HIV u krvi ne moze otkrit unutar 3-4 mjeseca od zaraze i da, ukoliko davatelj krv daruje upravo u tom "prozoru", kad je zarazen, zarazan i ne moze se otkrit takvo nesto moguce.

Na ovaj se nacin jednostavno pokusava (relativno malena) vjerojatnost da se takvo nesto dogodi, jos dodatno smanjiti.

Never, ti si pametan decko, pa bi terbao bit svjestan da utvrdjivanje "tko je zdrav" nije bas trivijalan posao
ja sam cuo od tete u Fran Mihaljevicu da oni u Petrovoj imaju testove koji otkrivaju HIV unutar 21 dan nakon infekcije... oni testovi u Fran Mihaljevicu otkrivaju infekciju unutar 3 mjeseca od infekcije...

po meni bi onda bilo logicnije pitanje da li ste imali rizicni seksualni odnos unutar tog perioda (koji vec to bio)... nego pitanje da li ste imali odnos sa osobom istog spola... a vjerojatnije bi i ljudi bili malo iskreniji jer ne bi morali tamo potvrditi da su gay...

mislim da krv cak ne smiju dati osobe koje su bile u Velikoj Britaniji duze od tri mjeseca u nekom razdoblju (mislim da su osamdesete u pitanju)...

Zadnje uređivanje Mandragoran : 18.04.2006. at 20:51.
Mandragoran is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 16:17   #11
Quote:
Mandragoran kaže:
mislim da krv cak ne smiju dati osobe koje su bile u Velikoj Britaniji duze od tri mjeseca u nekom razdoblju (mislim da su osamdesete u pitanju)...

to je zbog kravljeg ludila, ali mislim da je to ukinuto...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 16:24   #12
Quote:
kemik kaže:
to je zbog kravljeg ludila, ali mislim da je to ukinuto...
nisam znao koji je razlog, ali mislim da je prije tri mjeseca jos bilo to pravilo...

ja sam mislio da se kravlje ludilo ne prenosi krvlju... da su potrebne neke stanice zivcanog sustava... ili tako nesto...
Mandragoran is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 21:29   #13
Quote:
kemik kaže:
je, zabranjeno je.

http://www.hztm.hr/index.asp?id=41#1, pod tockom "Tko nesmije davati krv"
ne mogu vjerovati za ovo!
jesu li muškarci homoseksualci rizičnija skupina od žena homoseksualki?

Quote:
Mandragoran kaže:
po meni bi onda bilo logicnije pitanje da li ste imali rizicni seksualni odnos unutar tog perioda (koji vec to bio)... nego pitanje da li ste imali odnos sa osobom istog spola... a vjerojatnije bi i ljudi bili malo iskreniji jer ne bi morali tamo potvrditi da su gay...
slažem se u potpunosti!
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 10:47   #14
Quote:
yeya kaže:
ne mogu vjerovati za ovo!
jesu li muškarci homoseksualci rizičnija skupina od žena homoseksualki?
da jesu! postoje evropske i americke statistike da su od HIV zarazenih- homo muskarci 30-50%
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 18:07   #15
pa to je malo glupo. To nije nikakva garancija. Pobogu, pa koliko je streit osoba samo zarazeno hiv-om a njihovu krv ce glat uzeti.
Malo im je naivna metoda
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 23:17   #16
kemik, pred malo je još bilo to pitanje za GB i kravlje ludilo.

i da, meni je ovo isto retardirano. što je najgore, pisao netko na ljesu, posjećuje prostitutke, to jednom napisao u upitnik i nitko ništa.
od onda ne piše. al i dalje ´´plemenito´´ daje krv.

i da, ovo da homoseksualci ne smiju davat krv je užasno retardirano. ako unazad 21 dan/6 tjedana/kolko već nisi imao rizičan odnos, ne vidim baš nikakav razlog.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 00:00   #17
Koja glupost, ko da samo homoseksualci imaju rizične odnose...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 00:11   #18
Pa statisticki je opravdano, jer je rizik zaraze od HIV-a fakat veci kod homoseksualaca. Mozemo filozofirati da li je tu veca sansa za sitne ozljede kod kojih se izmjenjuje krv ili je to besmisleno ako se radi o homoseksualcima u monogamnoj stabilnoj vezi, ali statistika stoji.
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 12:20   #19
Quote:
Arslan kaže:
Pa statisticki je opravdano, jer je rizik zaraze od HIV-a fakat veci kod homoseksualaca. Mozemo filozofirati da li je tu veca sansa za sitne ozljede kod kojih se izmjenjuje krv ili je to besmisleno ako se radi o homoseksualcima u monogamnoj stabilnoj vezi, ali statistika stoji.
Ehm, a da sam ja recimo tek se vratio sa godišnjeg u Bangkoku, gdje sam svaku noć lokao do besvijesti i svako podne se budio u nekom drugom krevetu, ni ne sječajući se događaja prije toga? Jel' i to pitaju davaoce krvi?

A da me je možda žena prevarila sa nekim drogašem, pa me zarazila HIV-om bez da ja to uopće znam do današnjeg dana?

Ili da sam se pri ronjenju u Keniji porezao, pa su me u bolnici, šivajući ranu, zaraze?

Ta pitanja bi trebala biti otvorena, tipa "Dali ste u prošla 3 mjeseca bili u situacijama povišene opasnosti od zaraze AIDS-om" sa nabrajanjem mogučih rizičnih situacija.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 18:28   #20
Quote:
Secundo kaže:
Ta pitanja bi trebala biti otvorena, tipa "Dali ste u prošla 3 mjeseca bili u situacijama povišene opasnosti od zaraze AIDS-om" sa nabrajanjem mogučih rizičnih situacija.
e moj secundo, pa u danasnje vrijeme bi to nabrajanje bila hrpa od 5kg papira, pa nema zdravstvo toliko para
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:58.