Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2014., 22:29   #1
Exclamation Pitanje-Molim pomoc

Pozdrav,da li u banci mogu znati ip adresu i lokaciju s koje je preko visa kartice na internetu kupljeno nesto.Znaci kupio sam nesto preko interneta za 90 eura,da li ce banka moci saznati lokaciju transakcije i moj ip interneta i tako provaliti da sam to ja uradio,znaci pare da su potrosene se zna stigao je sms obavijestenje a da li se moze ikako saznati da sam to ja?
Molim hitnu pomoc,hvala pozz
eca94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 22:52   #2
Banka najvjerojatnije ne, policija da.
euro1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 23:40   #3
Quote:
euro1988 kaže: Pogledaj post
Banka najvjerojatnije ne, policija da.
Hvala,jos misljenja?
eca94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 00:54   #4
Banka isto vidi, jer policija dolazi preko banke uz nalog do onoga što se potražuje u ovom slučaju IP adresa. (i MAC adresa se također bilježi u svim bankovnim sigurnosnim sustavima)
To znači ako si nekome drpio karticu i napravio kupovinu i taj odluči provjeriti tko mu je maznuo lovu otkrit će te, pošto mi drugi smisao nema tvoje pitanje, jer je jasno da se sve bilježi u bankovnom sustavu baš zbog krađa, a ti podaci se naravno ne odaju osim ako policija ne traži zbog nedjela.
keisuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 07:35   #5
Quote:
eca94 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,da li u banci mogu znati ip adresu i lokaciju s koje je preko visa kartice na internetu kupljeno nesto.Znaci kupio sam nesto preko interneta za 90 eura,da li ce banka moci saznati lokaciju transakcije i moj ip interneta i tako provaliti da sam to ja uradio,znaci pare da su potrosene se zna stigao je sms obavijestenje a da li se moze ikako saznati da sam to ja?
Molim hitnu pomoc,hvala pozz


naravno da ce znati samo sto njih boli ona stvar pa osim ako vlasnik kartice ne pokrene istragu nece doci do tebe.

Dakle mozes biti miran, nece ti tata saznati da si to ti osim ako nezna da igras tu igricu
curva-tamburello is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 17:53   #6
e

Quote:
eca94 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,da li u banci mogu znati ip adresu i lokaciju s koje je preko visa kartice na internetu kupljeno nesto.Znaci kupio sam nesto preko interneta za 90 eura,da li ce banka moci saznati lokaciju transakcije i moj ip interneta i tako provaliti da sam to ja uradio,znaci pare da su potrosene se zna stigao je sms obavijestenje a da li se moze ikako saznati da sam to ja?
Molim hitnu pomoc,hvala pozz
Banka sve zna,cim si provukao transakciju tocno se zna odakle i gdje
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 19:52   #7
Ipak se sve zavrsilo dobro
Hvala vam svima na iznesenim misljenjima
eca94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 22:15   #8
Quote:
eca94 kaže: Pogledaj post
Ipak se sve zavrsilo dobro
Hvala vam svima na iznesenim misljenjima
Nije bilo za uho, ha?
Zaleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 23:40   #9
Tri slova: VPN
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 13:11   #10
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
Tri slova: VPN
a može i Tor
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 13:57   #11
Problem sa TORom i JonDonymom je X-FORWARDED-FOR koji se lako prikaze ako se ukljuci JavaScript, a za 99.9% placanja mora bit enablean (po defaultu je prilicno tesko exploitat real IP/location preko .js ali financijske institucije ni nisu bas random admin pa tu u ulogu dolaze jos razni faktori).

Drugi i jos veci problem je to sto se IP kroz TOR prikazuje kao 77.222.111.111 (Tor) pa te opet poveci broj njih gdje placas odbije uz simpaticnu poruku gdje mole da koristis normal browser.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 16:32   #12
Mene zanima dali Visa karticu koju sam dobio zbog paypala nakon prve godine plaćam?ako da koliko?
__________________
Sve o PTC-u na Facebook stranici Zaradi online/Earn money
zoky09 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:57.