Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2007., 19:58   #2001
Quote:
dina9 kaže: Pogledaj post
Bok!
Samo zelim dodati da sam i osobno tijekom dugih godina borbe sa "gadom" najbolje rezultate imala sa homeopaskim proizvodima tj. Dr. Soltysek mi je jako pomogao. A kako sam i sama nedugo dosla iz Njemacke sa imunoterapije koja je dala sjajan rezultat " kompleno mi je stabilizirana imuno slika i 03.01.2007 ima dogovorenu operaciju da ubijemo gada do kraja".
Pozdrav Dina
Ajme to su sjajne vijesti. Danas cijeli dan primam samo dobre vijesti.
Ivanicapeca is offline  
Old 21.12.2007., 08:50   #2002
Dina9......mrak vijesti koka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Želim vam svima ugodne blagdane, puno zdravlja, ljubavi i mira i da vam 2008 donese sve što si sami želite!
ptica_dodo7 is offline  
Old 21.12.2007., 12:13   #2003
I ja se sa svima vama radujem dobrim vijestima posljednjih dana
nema predaje is offline  
Old 21.12.2007., 12:39   #2004
Stvarno lijepe vijesti, nadam se velikom uspjehu terapije.
Drzite se!
Mirkkaa is offline  
Old 21.12.2007., 14:18   #2005
Dandelion_seed i Dina-IMUNOTERAPIJA

[. Hvala vam što ste podjelile svoje iskustvo sa nama.Ovo je pobudilo veliki interes i sve je dobro čuti što nam daje nadu!
Stoga bi molila da nas i dalje obavještavate o svemu što saznate i slobodno se raspišite o tome,mi sve to upijamo!Ovo nije alternativa,mada nisam protiv nje, već nešto konkretno što nas sve zanima.
Ono što me najviše pogađa u ovoj priči je što naši liječnici i onkolozi koji nas prate,često ne sudjeluju aktivno u našoj borbi,odnosno ne obavještavaju nas šta sve postoji i što bi nam moglo pomoći,a ZNAJU,kao u ovom vašem primjeru.
I onda se mi snalazimo sami, kako god tko može,zna i umije, ali nikad tako dobro kao što bi nas oni mogli uputiti da HOĆE ili možda SMIJU?
Pogotovo je teško nama,koji živimo u malim mjestima,pa nemamo nikakve veze u bolnicama u većim gradovima gdje se liječimo i općenito smo manje informirani jer naši lokalni doktori nisu baš upućeni u mnoge novosti.Jedva da nam daju uputnice za bolnice u Zagrebu, koje su ipak najopremljenije u svakom pogledu, a jako rijetko znaju sugerirati bolnicu ili onkologa za pojedinu vrstu karcinoma pa onda sami tražimo, mijenjamo i...uglavnom gubimo vrijeme,koje je nama presudno.
Zbog svega toga voljela bih da se, na temelju vaših iskustava,možda napravi lista bolnica a može i liječnika za pojedine vrste karcinoma,koji su se na neki način uzdigli iz prosjeka i istakli svojim angažmanom.U današnje vrijeme svugdje vlada konkurencija i mislim da imenujući nekog ne činimo ništa loše. Oni nisu bogovi! A mi se borimo za život i imamo pravo da se i oni bore za nas,za najbolje kontrole,najbolje lječenje i za nova eksperimentalna lječenja,jer i u javnosti je poznato da u Hrvatskoj zaostajemo u borbi protiv karcinoma i da je smrtnost veća nego u mnogim drugim zemljama. Mnogim liječnicima će sigurno biti drago pročitati svoje ime i trudit će se još više a one druge možda potaknemo na razmišljanje i na borbu tamo gdje se treba izboriti za nas.
Sigurna sam da će naša Udruga raditi na tome i ,općenito,na informiranosti zajedno sa liječnicima koji će se uključiti u cijeli projekt.PONOSNI SMO NA VAS,LJUDI, koliko god budete uspjeli postići!
Mi, bolesni,često gubimo nadu i snagu i jednostavno...izgubimo se u nekoj fazi i zato nam je jako drago da se MLADI I PODUZETNI ljudi uključe i aktiviraju sa takvim žarom, kao što ste vi, jer vi nas...RAZUMIJETE!
mišica07 is offline  
Old 21.12.2007., 15:04   #2006
Potpisujem sve sto si rekla - mi cesto znamo razmisljati i razgovarati o ljudima koji zive u manjim sredinama, nemaju pristup netu i ovise o lokalnim lijecnicima - jos ako s tim idu i financijski problemi, takve osobe stvarno imaju puno manje sanse za borbu. Mi smo u neku ruku sretni sto smo u ovom zlu koje nas je snaslo imali mogucnost informirati se i platiti terapiju. MOram napomenuti, medjutim, da smo i mi iz provincije, svatko iz svog mjesta, ali upravo su lokalni lijecnici odigrali presudnu ulogu. Naime, prije dijagnoze, a nakon citoloski ustanovljenog recidiva, onkolog iz vinogradske nas salje odmah na scintigrafiju i operaciju, iako zna da mu na odjel za mjesec dana stize PET/CT uredjaj - pobogu dijeli ordinaciju s voditeljicom tog programa, uopce to ne predlaze kao opciju. Tek plasticni kirurg u Varazdinu spominje da je u Lijecnickim novinama procitao nesto o PET/CTu i upucuje nas u Madjarsku, te nakon povratka s pretrage radi i scintigrafiju koja uopce ne pokazuje sve potencijalne metastaze indicirane na PET/CTu. Zakljucak: da smo po preporuci onkologa odmah isli na operaciju, bez PET/CTa, ne bi bilo sanse da se sve metastaze otklone kirurskim putem jer ne bi ni znali da postoje. !!!!

Zatim, moja gastroenterologinja u Karlovcu preporucuje odlazak kod dr Soltyseka i daje nam kontakt. Da nije bilo nje, ne znam bi li uopce dosli do njega, a kao sto rekoh on nam je detaljno objasnio mogucnosti, dao kontakte i preporuke i savjetovao nas kako dalje. I sto je najvaznije, prvi nam je dao nadu i rekao da se nesto ipak moze uciniti.

Ono sto ja mogu obecati je da cu probati prevesti nesto ukratko o terapiji dendritima za carcinomos.com, jer koliko god sam trazila, nisam uspjela pronaci nista na hrvatskom jeziku o tome, te da cu redovito postati ovdje informacije o iskustvima iz Njemacke i rezultatima.
Dandelion_seed is offline  
Old 21.12.2007., 17:02   #2007
Mislim da smo svi, prisutni na ovom forumu, svijestni nedostataka u našem zdravstvu i koliko će pridonijeti zajednički napor! Zahvaljujem FAJTERICI i IVANICIPECI na neizmjernom trudu i inicijativi! Na ovoj vašoj inicijativi nesmijemo stat!

Mi smo također iz male sredine, bez nekih mogućnosti - što financijskih, što informativnih .. roditelji ne koriste net. Izbor informacija im je bio jedan školski kolega koji je i sam doktor. Da nije njega - vjerovatno se nebi snašli.

Zato.. dajmo glas da nas svi čuju!

Lijep pozdrav iz Pule!
ko_ka is offline  
Old 23.12.2007., 07:24   #2008
Angry

Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Zbog vrlo teškog razdoblja u koje zajedno sa teško oboljelim zapadaju i njihovi članovi obitelji kao i drugi bliski ljudi, a nedostatka adekvatne psihološke i druge pomoći unutar našeg društva, odlučila sam se, i sama zahvaćena tim problemom, pokrenuti ovaj forum, gdje ćemo mi koji smo (bili) u tim problemima, pomagati jedni drugima savjetom i podrškom.

Ostavite ovdje svoj post, barem ću ja uvijek napisati neki odgovor, dati savjet ili biti barem uz vas kojima je tako teško, možda i teže nego onome koji se mora direktno boriti protiv bolesti.

Osobno sam prošla i još uvijek prolazim pakao i mislim da nitko to sam ne bi trebao prolaziti.

Veliki hug svima


Ja sam u totalnoj banani zaglavio sam sa drogom i sad se liječim već neko vrijeme vanbolničko ali uz nadzor liječnika imam osjećaj da mi je gore od svih tih lijekova nego kad sam se drogirao i bio na ulici, pijem 18 heptanona i antidepresiv CITALON i sedativ Prazine prije toga sam uz heptanone pio ZAN za spavanje i Apaurin od 10mg 5 tableta dnevno , onako sam bio samo na heroinu ali znam da je opasnost od HIV-a i HEPATITISA i samo sam se zbog toga počeo liječiti, na zadnjem overdoze kad su me oživljavali hitna pomoć u sred grada na cesti rekao sam da je dosta i da idem na liječenje ali ne znam svi ti lijekovi mi tako djeluju na mozak da je to strašno osjećam se kao pokusni kunić na kojem se vrši ispitivanje lijekova dok se ne nađe prava kombinacija za mene
 
Old 23.12.2007., 08:05   #2009
Quote:
danilo3285 kaže: Pogledaj post

Ja sam u totalnoj banani zaglavio sam sa drogom i sad se liječim već neko vrijeme vanbolničko ali uz nadzor liječnika imam osjećaj da mi je gore od svih tih lijekova nego kad sam se drogirao i bio na ulici, pijem 18 heptanona i antidepresiv CITALON i sedativ Prazine prije toga sam uz heptanone pio ZAN za spavanje i Apaurin od 10mg 5 tableta dnevno , onako sam bio samo na heroinu ali znam da je opasnost od HIV-a i HEPATITISA i samo sam se zbog toga počeo liječiti, na zadnjem overdoze kad su me oživljavali hitna pomoć u sred grada na cesti rekao sam da je dosta i da idem na liječenje ali ne znam svi ti lijekovi mi tako djeluju na mozak da je to strašno osjećam se kao pokusni kunić na kojem se vrši ispitivanje lijekova dok se ne nađe prava kombinacija za mene
Bok svima a tebi danilo osobito.Lijepo je sto si odlucio lijeciti se,ali slusaj jednu tetu u godinama koja je vec prosla dosta toga.Kcer od moje frendice isto je kao i ti zaglavila na heroinu i nakon nekoliko godina pocela se lijeciti.Prvo sto ti treba je velika volja za daljnji normalan zivot,bez volje neces uspjeti.Antidepresiv je ok,heptanoni uz postepeno smanjivanje doze su ok,ali dijete bjezi od prazina,to je lijek za shizofrenicare,ispire mozak,to NE TREBAS,mozda nesto tipa apaurina navece za spavanje.Mala od moje frendice se izvukla,danas je lijepa mlada zena koja zivi normalan zivot,a skidala se s hreoina dva mjeseca samo uz antidepresiv i heptanone.I vazno ti je jos nesto! MAKNI SE od ljudi koji su ti bili heroinski frendovi,promjeni sredinu,mozda bi bilo najbolje rjesenje da odes u komunu na neko vrijeme.Zelim ti puno dobre volje i snage da izdrzis i izvuces se.
sjebana is offline  
Old 23.12.2007., 11:23   #2010
Quote:
danilo3285 kaže: Pogledaj post

Ja sam u totalnoj banani zaglavio sam sa drogom i sad se liječim već neko vrijeme vanbolničko ali uz nadzor liječnika imam osjećaj da mi je gore od svih tih lijekova nego kad sam se drogirao i bio na ulici, pijem 18 heptanona i antidepresiv CITALON i sedativ Prazine prije toga sam uz heptanone pio ZAN za spavanje i Apaurin od 10mg 5 tableta dnevno , onako sam bio samo na heroinu ali znam da je opasnost od HIV-a i HEPATITISA i samo sam se zbog toga počeo liječiti, na zadnjem overdoze kad su me oživljavali hitna pomoć u sred grada na cesti rekao sam da je dosta i da idem na liječenje ali ne znam svi ti lijekovi mi tako djeluju na mozak da je to strašno osjećam se kao pokusni kunić na kojem se vrši ispitivanje lijekova dok se ne nađe prava kombinacija za mene
Bok,

NEMOJ PIT TO SMEĆE! Oprosti što vičem, ali na spomen Prazine kosa mi se digne na glavi. Ako ne piješ dugo, baci ih odmah sve u smeće, ako piješ dugo, onda kreni to polako micat.
Ne znam koliko su ti potrebni heptanoni i ne znam kako se od njih čovjek osjeća, to znaš samo ti i prosudi najbolje kako znaš.
Za antidepresive znam da treba jako dugo da počnu djelovat, jedan dobar antidepresiv mislim da ti treba. Je li ovaj koji uzimaš dobar - ne znam. Na žalost, treba dugo vremena uzimat (ovaj ili neki drugi) da bi se vidjelo.
Isto mislim da ti treba nešto za smirenje. Imaš tu puno lijekova na izbor, tvoj liječnik je odabrao Apaurin. Nit je najbolji nit je jedini, ali možda ti pomogne.
Za te za smirenje znaš prilično brzo odgovaraju li ti ili ne, ako ne - traži druge. Ako neda, odi kod drugog doktora.

Velim, što se heptanona tiče, prosudi sam. Ti to možeš. Osim heptanona (ima li nešto drugo možda?), dobar antidepresiv i dobar anksiolitik i izvući ćeš se. Promatraj se i promatraj svoje rekacije, jesi živčan, nemiran, uspaničen... Kako spavaš?

Izdrži, promatraj kako lijekovi djeluju na tebe, radi na sebi i izvući ćeš se! Ova bitka se može dobiti!

Sretno!
Blaise is offline  
Old 23.12.2007., 11:51   #2011
Quote:
danilo3285 kaže: Pogledaj post

Ja sam u totalnoj banani zaglavio sam sa drogom i sad se liječim već neko vrijeme vanbolničko ali uz nadzor liječnika imam osjećaj da mi je gore od svih tih lijekova nego kad sam se drogirao i bio na ulici, pijem 18 heptanona i antidepresiv CITALON i sedativ Prazine prije toga sam uz heptanone pio ZAN za spavanje i Apaurin od 10mg 5 tableta dnevno , onako sam bio samo na heroinu ali znam da je opasnost od HIV-a i HEPATITISA i samo sam se zbog toga počeo liječiti, na zadnjem overdoze kad su me oživljavali hitna pomoć u sred grada na cesti rekao sam da je dosta i da idem na liječenje ali ne znam svi ti lijekovi mi tako djeluju na mozak da je to strašno osjećam se kao pokusni kunić na kojem se vrši ispitivanje lijekova dok se ne nađe prava kombinacija za mene
Nemam direktna iskustva s ovisnicima, ali vidim ovako indirektno da ljudi koji odu u komune se najbolje rehabilitiraju.
Dosta sam razmišljala o ovisnosti i skužila sam da je to posljedica određenog stila tj. načina života života, iako se kod pojedinaca taj stil može u potpunosti razlikovati, ima ono nešto zajedničko svima što te potegne u tom smjeru. Pred tobom je krvava borba, a mislim da je prvi korak k oporavku da totalno okreneš ploču i doslovce totalno promijeniš svoj život, počev od svjetonazora pa do nekih najsitnijih banalnih životnih navika. Pošto si sav ukomiran, brijem da nemaš dovoljno niti volje niti snage da se dovedeš u red i s toga ti je potrebno vodstvo koje možeš dobiti u komuni.
Mislim da je prvi korak ujedno i najgori a to je da pregrmiš u izolaciji i pod nadzorom apstinencijsku krizu. Nakon toga će stvari krenuti same po sebi nekako, bitno je da si čvrsto u sebi donjeo odluku da staneš tome na kraj. Drži taj fokus pred sobom non stop.
Imam neki dobar špurijus da bi ti ovi ljudi mogli pomoći da nekako kreneš:http://www.stijena.hr/
Ivanicapeca is offline  
Old 23.12.2007., 13:30   #2012
Quote:
danilo3285 kaže: Pogledaj post

Ja sam u totalnoj banani zaglavio sam sa drogom i sad se liječim već neko vrijeme vanbolničko ali uz nadzor liječnika imam osjećaj da mi je gore od svih tih lijekova nego kad sam se drogirao i bio na ulici, pijem 18 heptanona i antidepresiv CITALON i sedativ Prazine prije toga sam uz heptanone pio ZAN za spavanje i Apaurin od 10mg 5 tableta dnevno , onako sam bio samo na heroinu ali znam da je opasnost od HIV-a i HEPATITISA i samo sam se zbog toga počeo liječiti, na zadnjem overdoze kad su me oživljavali hitna pomoć u sred grada na cesti rekao sam da je dosta i da idem na liječenje ali ne znam svi ti lijekovi mi tako djeluju na mozak da je to strašno osjećam se kao pokusni kunić na kojem se vrši ispitivanje lijekova dok se ne nađe prava kombinacija za mene

Nemogu zamisliti pakao u kojem se nalazis! Naime, nisam ovisna o nicem pa ni ne znam kako je to kad bez necega ne mozes izdrzati! Svakako mogu reci da cim sam primjecujes da ti nacini lijecenja "rade loshe" da si svjestan da put ka izljecenju je jos gori pakao od samoga drogiranja!

Meni je bratic pred 2 godine umro od overdose-a i sve sto sam znam da nas se obitelj pocela raspadati od tuge sto u trenucima kad je bio na lijecenju nismo mogli vise utjecat na njega da nadje vise volje i zelje za zivotom!

BORI SE!!!! Ne odustaj!
ko_ka is offline  
Old 23.12.2007., 20:20   #2013
Danilo, izdrzi, moras biti jak, cim govoris o tome, znaci da si svjestanproblema, a to je vec velika stvar! Mi svi na ovom forumu prolazimo kroz razlicite teske, preteske situacije koje nam je zivot nametnuo, pa zato bjezi sto dalje od heroina i nemoj odustati. Zivot je, ipak, lijep!
Mirkkaa is offline  
Old 23.12.2007., 21:41   #2014
Danilo, zelim ti iz sveg srca da izdrzis u svojoj zelji da pobijedis ovisnost a vec sama spoznaja da je imas i poduzimas korake da to rijesis je pola puta. Mi ti na ovom forumu svi drzimo fige jer razumijemo sto je patnja...
Pozdrav Dina
dina9 is offline  
Old 29.12.2007., 10:15   #2015
Evo, napokon je forum profunkcionirao
Sve vas pozdravljam i nadam se da ove blagdane provodite u miru.
Pusa svima i ne pretjerujte u hrani
Ivanicapeca is offline  
Old 29.12.2007., 13:06   #2016
Konacno Kod mog tata stanje se stalno mjenja. Zadnjih je dana losije-ima visoku temperaturu,teze dise...Ukljuce mu kod kuce infuziju, daju mu nesto za lakse disanje...valjda ce to proci. Ne znam ni sama sta poduzeti. Ne moze na noge, pa smo nabavili pelene, jer ne moze stici do wc. Tesko mu je sve to,ali shvatio je tako lakse. Posto je zvanicna medicina odustala od njega, krenuli smo s tom terapijom b17, sada smo na polovici terapije, pa cemo vidjeti ima li kakvih pomaka kada se zavrsi.Treba napraviti ct ili mr, vidjeti sta je s plucima. Lijevo ocito jako slabo funkcionira pa lijecnica (bez pregleda) kaze da je najvjerojatnije to uzrok temp. i gusenjima... Ima li neko iskustva sa slicnim stanjima?
Zelim vam svima ugodne blagdane!
Mirkkaa is offline  
Old 29.12.2007., 13:23   #2017
Quote:
Mirka30 kaže: Pogledaj post
Konacno Kod mog tata stanje se stalno mjenja. Zadnjih je dana losije-ima visoku temperaturu,teze dise...Ukljuce mu kod kuce infuziju, daju mu nesto za lakse disanje...valjda ce to proci. Ne znam ni sama sta poduzeti. Ne moze na noge, pa smo nabavili pelene, jer ne moze stici do wc. Tesko mu je sve to,ali shvatio je tako lakse. Posto je zvanicna medicina odustala od njega, krenuli smo s tom terapijom b17, sada smo na polovici terapije, pa cemo vidjeti ima li kakvih pomaka kada se zavrsi.Treba napraviti ct ili mr, vidjeti sta je s plucima. Lijevo ocito jako slabo funkcionira pa lijecnica (bez pregleda) kaze da je najvjerojatnije to uzrok temp. i gusenjima... Ima li neko iskustva sa slicnim stanjima?
Zelim vam svima ugodne blagdane!
Možda da ga probate smjestiti u bolnicu da ga malo stabiliziraju. Tako slab može biti i da je dobio neku upalu koju treba liječiti antibioticima. Iako je medicina digla ruke od njega u smislu liječenja njegovog tumora, ne znači da mu uopće ne može pomoći. Ova temp. i otežano disanje nisu dobri. Trebao bi dobiti kisik, kao i sve drugo što mu može olakšati.
Tražite od njegovog liječnika opće prakse da ga dođe kod kuće pregledati i da napiše prijedlog za kućnu patronažnu njegu, na koju u ovom stanju ima pravo i to svaki dan u trajanju 45 min dnevno. Ako odbije posjetu (često se događa), ne odustajte, jer to moraju napraviti kao obiteljski liječnici, to im je u opisu posla i tražite onda da potpiše na papiru izjavu kako ne želi doći.
Draga, budi mi i dalje hrabra i jaka!
Ivanicapeca is offline  
Old 29.12.2007., 15:57   #2018
Hvala Ivanice!
Zaboravila sam napisati vaznu stavku, a to je da su mu prepisani antibiotici, lijecnica je bila, patronazna sestra dolazi ujutro kako bi mu dala terapiju, te dobija kroz infuziju i ljek za olaksavanje disanja. Antibiotici se primaju pet dana, pa cemo vidjeti.
Mirkkaa is offline  
Old 31.12.2007., 08:53   #2019
Evo i ja sam tu!
Kod nas nema velikih promjena. Mama gusla po svome. Iako je skroz izgubljena po pitanju veze dana i događaja, je li praznik ili ne, srijeda ili nedjelja...sinoć je bila na novogodišnjem koncertu u Lisinskom. To joj je velika želja pa joj je morala biti ispunjena
Ako sve bude u redu s krvnom slikom, ovaj tjedan nastavlja kemoterapiju.
Veliki pozdrav svima i želim vam sretniju novu 2008. godinu!
Ved is offline  
Old 31.12.2007., 11:05   #2020
Quote:
Ved kaže: Pogledaj post
Evo i ja sam tu!
Kod nas nema velikih promjena. Mama gusla po svome. Iako je skroz izgubljena po pitanju veze dana i događaja, je li praznik ili ne, srijeda ili nedjelja...sinoć je bila na novogodišnjem koncertu u Lisinskom. To joj je velika želja pa joj je morala biti ispunjena
Ako sve bude u redu s krvnom slikom, ovaj tjedan nastavlja kemoterapiju.
Veliki pozdrav svima i želim vam sretniju novu 2008. godinu!
E baš lijepo da je bila. Moja mama je isto voljela ići na taj bal. Tata i ona nisu nikad išli na neke dočeke, pa su si onda uvijek išli u Lisinski.
Nadam se da si se i ti uspjela malo opustiti.
Ivanicapeca is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:24.