Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2007., 11:18   #1761
Meni isto ovaj naš forum jako puno znači i sad kadj e prošlo skoro 3 mj od mamine smrti, jednostavno me vi ljudi razumijete, mogu jednostavno tu doći i plakati i znam da će se naći barem jedna osoba od Vas svih prekrasnih napaćenih ljudi da me utješi... zna i razumije samo onaj tko je to sve prošao.. ali i to je sastavni dio ovoga foruma nažalost... borite se i dalje svi, pusa
anaxy is offline  
Old 22.11.2007., 15:56   #1762
Iskrena sućut

[QUOTE=Lecka;11385834]Danas smo sahranili mog dedu, mog drugog oca, moju veliku podršku.

Lecka,
iskrena sućut povodom smrti tvog dede.
BEDNKACIN is offline  
Old 22.11.2007., 15:57   #1763
Quote:
Ana74 kaže: Pogledaj post
Kako ti je otac?
Otac? Jutros smo razgovarali. Otišao je provjeriti centar za ravnotežu i snimak je dobar. Za sada je doma što je veliki problem jer se tek vratio sa bolovanja pa mu posao pati al jedno je zdravlje.

Vjerujemo da će sve biti dobro jer do sada nije još ništa pronađeno.

Hvala ti na brizi
ko_ka is offline  
Old 22.11.2007., 16:26   #1764
Glioblastoma - idemo dalje

Malo lijepih vijesti,

Usprkos dijagnozi supruge mi se nedamo, nego baš naprotiv trudimo se živjeti normalno i to nam za sada polazi za rukom. Nastavljamo tamo gdje smo stali radi dijagnoze. Prije dijagnoze položila je sve ispite na višoj, a ostao je samo diplomski koji nije bio napisan. Jučer, u petnaestom mjesecu nakon dijagnoze, obranila je diplomski i diplomirala.
Možda će i ova lijepa vijest nekome biti podstrek da se ne predaje bez obzira na vrstu dijagnoze i teškoće tijekom bolesti.

Lijep pozdrav svima,
BEDNKACIN is offline  
Old 22.11.2007., 16:44   #1765
Quote:
anaxy kaže: Pogledaj post
Meni isto ovaj naš forum jako puno znači i sad kadj e prošlo skoro 3 mj od mamine smrti, jednostavno me vi ljudi razumijete, mogu jednostavno tu doći i plakati i znam da će se naći barem jedna osoba od Vas svih prekrasnih napaćenih ljudi da me utješi... zna i razumije samo onaj tko je to sve prošao.. ali i to je sastavni dio ovoga foruma nažalost... borite se i dalje svi, pusa
Ovo potpisujem i sama, jer u toku sve borbe i sad nakon nje - ovo je okrilje u koje zavirim minimalno 3-4 puta na dan .. jer bez svih vas jednostavno ne mogu.
ko_ka is offline  
Old 22.11.2007., 18:06   #1766
Quote:
BEDNKACIN kaže: Pogledaj post
Malo lijepih vijesti,

Usprkos dijagnozi supruge mi se nedamo, nego baš naprotiv trudimo se živjeti normalno i to nam za sada polazi za rukom. Nastavljamo tamo gdje smo stali radi dijagnoze. Prije dijagnoze položila je sve ispite na višoj, a ostao je samo diplomski koji nije bio napisan. Jučer, u petnaestom mjesecu nakon dijagnoze, obranila je diplomski i diplomirala.
Možda će i ova lijepa vijest nekome biti podstrek da se ne predaje bez obzira na vrstu dijagnoze i teškoće tijekom bolesti.

Lijep pozdrav svima,
Ivanicapeca is offline  
Old 22.11.2007., 19:08   #1767
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Jeste razmišljali o PET-CT-u? Mislim da bi on dao jasnije rezultate.
Čitala sam o tome, da - to je sad moguće i kod nas. Imat će u 12. mjesecu još jednu kemoterapiju (onda slijedi prvo oporavak od toga). Ako ne bude više disbalansa elektrolita, onda ćemo vidjeti. Bar za neko vrijeme.
I njoj treba predah od svega, izmučena je strašno.
Ako bude disbalans i dalje, onda bi pokušali eventualno i s PET CT-om, možda on pokaže nešto. Kakva je situacija, ne pravim nikakve planove za ništa.
Bit će kako Bog da. Kao da je ikad bilo drugačije.

Naglasila bih tvoje riječi za sve nove i za sve one koji samo čitaju.
Kako si rekla, smrt ne možemo pobijediti, ali se možemo boriti. U toj borbi otkrivamo čudesne stvari. Ona nikad ne prestaje, čak niti kada se rastanemo. Jer, u biti, ne rastajemo se.

Ovdje ima iskustava, savjeta, recepata. Mislim da je ovo jedan od najboljih topica na forumu (ako ne i najbolji). Koliko je meni osobno pomogao, ne mogu niti izreći.
Blaise is offline  
Old 22.11.2007., 20:00   #1768
Quote:
BEDNKACIN kaže: Pogledaj post
Malo lijepih vijesti,

Usprkos dijagnozi supruge mi se nedamo, nego baš naprotiv trudimo se živjeti normalno i to nam za sada polazi za rukom. Nastavljamo tamo gdje smo stali radi dijagnoze. Prije dijagnoze položila je sve ispite na višoj, a ostao je samo diplomski koji nije bio napisan. Jučer, u petnaestom mjesecu nakon dijagnoze, obranila je diplomski i diplomirala.
Možda će i ova lijepa vijest nekome biti podstrek da se ne predaje bez obzira na vrstu dijagnoze i teškoće tijekom bolesti.

Lijep pozdrav svima,
Ovo je prekrasna vijest!
Cestitke od srca i samo tako nastavite!


Ljudi je li netko zna sto je s Dinom, u utorak je trebala znati rezultate...
Nadam se da je dobro.
oblaci samo oblaci is offline  
Old 22.11.2007., 20:10   #1769
Quote:
Lecka kaže: Pogledaj post
....
Užasno mi je što vas opterećujem ovim pričama, patetične su do bola, ali nekako mi je lakše kad se ovako ispraznim. Imam potrebu da oživim sva sjećanja na njega, sve njegove gafove, tikove. Da urežem negdje njegove pokrete, način na koji su mui se smijale oči, kako miluje po kosi... Imam potrebu da sve to prokulja iz mene, jer možda onda bude lakše, možda malo otupim i zaćutim. A to ne mogu pričati mojima, jer svima je jako teško.
Hvala vam još jednom na nesebičnoj podršci. Nastaviću da navraćam ovdje, jer ne mogu prekinuti tu rutinu, ne mogu tek tako izbrisati Tab u Firefoxu koji vodi na ovu temu. Ja sam izgubila ovu bitku, ali ostalo je ogromno iskustvo, i ukoliko nekome zatreba savjet o planocelularnom karcinomu bronhija i onome što što bi moglo olakšati te muke neka mi se slobodno javi, biće mi zadovoljstvo ako budem mogla pomoći.
Istrajte !!!
Draga ne opterecujes nas, samo ti podijeli sa nama sve misli, i bol i tugu i sjecanja...nemoj drzati u sebi...
Drzi se, pusa!
oblaci samo oblaci is offline  
Old 22.11.2007., 21:53   #1770
Quote:
BEDNKACIN kaže: Pogledaj post
Malo lijepih vijesti,

Usprkos dijagnozi supruge mi se nedamo, nego baš naprotiv trudimo se živjeti normalno i to nam za sada polazi za rukom. Nastavljamo tamo gdje smo stali radi dijagnoze. Prije dijagnoze položila je sve ispite na višoj, a ostao je samo diplomski koji nije bio napisan. Jučer, u petnaestom mjesecu nakon dijagnoze, obranila je diplomski i diplomirala.
Možda će i ova lijepa vijest nekome biti podstrek da se ne predaje bez obzira na vrstu dijagnoze i teškoće tijekom bolesti.

Lijep pozdrav svima,
Divan podstrek i ono što ukratko mogu reć jest : SVAKA ČAST!

Rak je bolest koja nas sve jača dok se s njom borimo, s njim otkrivamo neku novu snagu! Tvoja je supruga dokazala koliko je borbena! Samo tako naprijed!

kisses
ko_ka is offline  
Old 22.11.2007., 22:01   #1771
Ja vas čitam već mjesecima. Plačem s vama i radujem se s vama. Moja sestra se bori sa Hodghinom već tri godine. Sad pije neke tablete od kojih je užasno boli želudac. Već deset dana ništa ne jede, povraća, a bol je užasna. Molim vas neki savjet, lijek ili možda čaj. Hvala.
Mowgly is offline  
Old 22.11.2007., 22:08   #1772
Quote:
Lecka kaže: Pogledaj post
Danas smo sahranili mog dedu, mog drugog oca, moju veliku podršku.
Ne znam kud bih sa sobom, kud god se okrenem tu su tragovi naše borbe, lijekovi koje je pio, sve što sam mu spremala, recepti, nalazi, uputnice, njegove naocale. Pobjegla bih na Mars da mogu.
Moja iskrena sućut.Deda je imao hrbrog i brižnog anđela i vjerujem da je uz takvu podršku otišao smireno.
lepina is offline  
Old 22.11.2007., 22:11   #1773
Quote:
Lecka kaže: Pogledaj post
Danas smo sahranili mog dedu, mog drugog oca, moju veliku podršku.
Ne znam kud bih sa sobom, kud god se okrenem tu su tragovi naše borbe, lijekovi koje je pio, sve što sam mu spremala, recepti, nalazi, uputnice, njegove naocale. Pobjegla bih na Mars da mogu.
Moja iskrena sućut.Uz takvog brižnog anđela deda je otišao smireno.
lepina is offline  
Old 23.11.2007., 01:52   #1774
@Lecka, moja iskrena sućut...
fajterica is offline  
Old 23.11.2007., 08:30   #1775
Quote:
Mowgly kaže: Pogledaj post
Ja vas čitam već mjesecima. Plačem s vama i radujem se s vama. Moja sestra se bori sa Hodghinom već tri godine. Sad pije neke tablete od kojih je užasno boli želudac. Već deset dana ništa ne jede, povraća, a bol je užasna. Molim vas neki savjet, lijek ili možda čaj. Hvala.
Čaj od mente i kokice ispucane na vrućem zraku. Za to su ti najbolji oni aparatići. Koštaju cca 100 kn.
Isto je dobro istući sjemenke lana (ima ih za kupiti tučene) i žlicu sjemenka staviti u čašu mlake vode i pustiti sat-dva da odstoji. Sjemenke će pustiti sluz koju treba piti. Jako umirujuće djeluje na želudac. Isto tako, mislim da joj Peptoran ili Ranital nebi trebali biti zabranjeni, a štite želudac. Moja mama je cijelu svoju kemo pila Ranital na preporuku dr. Pitajte dr.
Neka tvoja sekica samo hrabro grabi dalje. Hodgins je grd, ali se dosta uspješno liječi posebno kod žena. Imam prijateljicu koja je oboljela s 16 i izliječila se. Danas ima 28 i čeka bebicu, iako su joj svi rekli da to neće nikad moći.
Još jedna stvar za koju ne znam jeste li upoznate. Naime, u sklopu liječenja njoj je rađena autotransplatacija matičnih stanica. Prije kemo bi joj izvadili matične stanice, a kad bi joj krvna slika naglo pala vraćali bi joj ih pročišćene da se što prije oporavi. Međutim, pošto se to radi preko nekih uređaja, dijalizatora pretpostavljam, zaradila je hepatitis b, jer dijalizator nije bio dovoljno sterilan. Ne znam dali su tvojoj seki to isto radili, a ako nisu još, bilo bi dobro da se cijepi protiv hepatitisa. Naime, taj hepatits danas mojoj frendici dobrano zagorčava život i komplicira trudnoću. Svakako pitajte onkologa o ovome i što je činiti.
Ivanicapeca is offline  
Old 23.11.2007., 08:41   #1776
Quote:
BEDNKACIN kaže: Pogledaj post
Malo lijepih vijesti,

Usprkos dijagnozi supruge mi se nedamo, nego baš naprotiv trudimo se živjeti normalno i to nam za sada polazi za rukom. Nastavljamo tamo gdje smo stali radi dijagnoze. Prije dijagnoze položila je sve ispite na višoj, a ostao je samo diplomski koji nije bio napisan. Jučer, u petnaestom mjesecu nakon dijagnoze, obranila je diplomski i diplomirala.
Možda će i ova lijepa vijest nekome biti podstrek da se ne predaje bez obzira na vrstu dijagnoze i teškoće tijekom bolesti.

Lijep pozdrav svima,
Čestitam vam! Fali nam dobrih vijesti ovdje. Pobijedite prokletstvo do kraja
Ved is offline  
Old 23.11.2007., 08:56   #1777
Re

Quote:
BEDNKACIN kaže: Pogledaj post
Malo lijepih vijesti,

Usprkos dijagnozi supruge mi se nedamo, nego baš naprotiv trudimo se živjeti normalno i to nam za sada polazi za rukom. Nastavljamo tamo gdje smo stali radi dijagnoze. Prije dijagnoze položila je sve ispite na višoj, a ostao je samo diplomski koji nije bio napisan. Jučer, u petnaestom mjesecu nakon dijagnoze, obranila je diplomski i diplomirala.
Možda će i ova lijepa vijest nekome biti podstrek da se ne predaje bez obzira na vrstu dijagnoze i teškoće tijekom bolesti.

Lijep pozdrav svima,
Ma divno! Bravo! Prekrasna vijest!!!!
IVANAP is offline  
Old 23.11.2007., 08:58   #1778
Draga Ivanica, probat ćemo s čajem, kokicama i lanenim sjemenkama. Sekica hrabro gazi i mi zajedno s njom. Radila je autotransplataciju, ali ništa nije pomogla. Sad treba početi treći ciklus nekih tableta, ali nemože radi želuca. Hvala na savjetu.
Mowgly is offline  
Old 23.11.2007., 10:22   #1779
Glavu gore!!

Ivanica je dobro rekla: "...danas želim svima Vama koji ste novi ovdje i koji dolazite po nadu i podršku da ne prihvaćate previše k srcu i kao jedini mogući ishod izgubljene bitke naših najmilijih."

Pogred gorkog iskustva s dedom, jako sam ponosna na moju mamu, koja je pobijedila karcinom maternice i jajnika. Nada uvijek mora ostati, ja sam je s dedom imala do zadnjeg, a i on je, znam to. To je dostojanstveno, takvi bi trebalo da budemo. I baš zbog te neprekidne borbe kasnije je lakše, kako god da se bitka završi.
Svaki čovijek je jedinka za sebe i čak ako na forumu naiđete na nekog sa istom dijagnozom, a da je konačni ishod da ta osoba zauvijek ode, ne uzimajte to kao pravilo.
Zbog toga bih STROGO ZABRANILA STATISTIKU kod oboljelih od teških bolesti, jer to je samo stranputica!
Lecka is offline  
Old 23.11.2007., 10:28   #1780
Quote:
Lecka kaže: Pogledaj post
Svaki čovijek je jedinka za sebe i čak ako na forumu naiđete na nekog sa istom dijagnozom, a da je konačni ishod da ta osoba zauvijek ode, ne uzimajte to kao pravilo.
Zbog toga bih STROGO ZABRANILA STATISTIKU kod oboljelih od teških bolesti, jer to je samo stranputica!
slažem se u potpunosti... mom Golubu (suprugu) su prije godinu dana predviđali kratko vrijeme...
danas (možda je kratko vrijeme, ali nema veze) je on odlično, nalazi u 9. mjesecu su bili odlični... Sada čekamo nove i moraju biti dobri... ne predajemo se.
fajterica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:29.