Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2012., 14:46   #2121
salon Eniderm ( Rotonda centar) (ZG) trajna depilacija

Jel ima itko iskustva sa salonom Eniderm ( Rotonda centar) (ZG) Kupila bi si preko Kupi me tretman trajne depilacije E-Light metodom (IPL + RF)
Ponuda uključuje: 5 tretmana cijelih nogu, 5 tretmana bikini zone te 5 tretmana pazuha . ponuda vrijedi jos 2 dana,pa me interesira ako je netko od vas bio,ima li kakva iskustava i savjet?
Black Orchid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 15:15   #2122
Quote:
delilaxx kaže: Pogledaj post
Izmedju tretmana, dlake se mogu jedino podrezivati skaricama. Sve drugo je zabranjeno!
Na tretmane ides 1x mjesecno. U medjuvremenu, cekas da, otprilike 10-og dana od tretmana, pocmu ispadati. Ako ti neke bas jako smetaju i vidljive su, samo ih podrezes.
Za bradu sam isla 6x, a nausnice 7x. Nakon odredjenog vremena, dlake su oslabile i posvijetlile su, tako da ih je laser prestao prepoznavati.
Nakon toga krenula sam na elektro ukloniti do kraja jos te svijetle.
?
meni je rekla jednom tjedno
i to mi je prvo britvicom presla pa onda laserom
sad bi trebala u pon opet ic,to je 9i dan od prvog,a nisam ih uopce dirala..
jel to sad znaci da ne bi smjela otic il?jel mi moze nastetit?
usagicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 11:27   #2123
Quote:
usagicha kaže: Pogledaj post
?
meni je rekla jednom tjedno
i to mi je prvo britvicom presla pa onda laserom
sad bi trebala u pon opet ic,to je 9i dan od prvog,a nisam ih uopce dirala..
jel to sad znaci da ne bi smjela otic il?jel mi moze nastetit?
To je malo cudno, jer dlacice, nakon lasera, obicno pocmu ispadati oko 10-og dana nakon tretmana. Mozda imaju drugaciji aparat.
I meni je prvo britvicom prosla, pa tek onda je uslijedio laser.
Ne znam sto bih ti rekla, nazovi pa pitaj. Nije svaka koza ista, ali laser je ipak prilicno invazivan da bi odlazila svaki tjedan. Ja sam ga odlicno podnosila. Crvenilo bi mi nestalo kroz pola sata do sat vremena, s tim da otecenosti nije ni bilo, dok mi je prijateljica znala biti crvena i natecena danima. Jednom je cak bila prisiljena otici na bolovanje.
Ako Phoenix cita, mozda da ti on da koji strucni savjet.
Da li tretmane obavljas kod dermatologa ili u kozmetickom salonu?
Ja sam svoje obavila kod dermatologa.
delilaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 22:53   #2124
ma u salon sam isla,derma me ubila u pojam pa sam eto,odlucila probat.
a nisam imala nikake nuspojave,to crvenilo,otekline O.o ??
sad ne znam,trebam u pon ici opet pa cu vidjet sto ce ispast. rekla je da ce mi i melasma otic.a iskreno kad me pecne laserom osjecam miris zagorenosti,nadam se da je to normalno
usagicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 08:26   #2125
Ngdje sam pročitala da se prije lasera dlačice moraju brijati barem mjesec dana ako ne i više da ojačaju.
Koliko dugo ste ih vi brijali? Nekako mi se čini da nije dobro čupat netom prije tretmana, pa na taj dan obrijat. Šta vi mislite?
Radi se o licu, zbog toga sam opreznija malo više.
Tajda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 18:16   #2126
Quote:
Tajda kaže: Pogledaj post
Ngdje sam pročitala da se prije lasera dlačice moraju brijati barem mjesec dana ako ne i više da ojačaju.
Koliko dugo ste ih vi brijali? Nekako mi se čini da nije dobro čupat netom prije tretmana, pa na taj dan obrijat. Šta vi mislite?
Radi se o licu, zbog toga sam opreznija malo više.
Ja ih nikad prije nisam uklanjala nicim, osim pincetom. Prije odlaska na laser pustila sam da mi narastu 3-4 tjedna. Tek neposredno pred sam tretman, dermatolog ih je obrijao. To mi je bio prvi susret sa ziletom. Dakle, obrijali su me svaki put pred tretman, tako da je na mom licu britvica 'radila' samo od strane lijecnika, i to 6x za bradu i 7x za nausnice.
Bolje da su jace, ali meni nije padalo na pamet da ih brijem. Dok sam cekala da mi narastu za prvi odlazak, eventualno bi ih malo 'cviknula' sa skarama. Nije ih bilo puno, pa se dalo izdrzati.
Pred sam tretman, trebala bi ih pustiti da narastu bar 3-4 tjedna, kako sam vec napisala.
Kako je u mom slucaju bila rijec o licu, ja sam se za treman odlucila iskljucivo kod dermatologa. Naravno, prethodno sam se dobro informirala o svemu, pa sam otprilike znala sto me ceka.
delilaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 07:17   #2127
Poliklinika Gemini

Da li netko ima iskustava sa uklanjanjem dlačica u poliklinici Gemini u Rijeci??????
njanja86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 14:40   #2128
Quote:
delilaxx kaže: Pogledaj post
...
Jao, ja ne mogu zamislit da puštam dlačice 4 tjedna Jako se vide i to je naprosto nemoguće.
Ipak je elektroepilacija za mene bolji izbor. Ono malo što izraste tretirat i tako non stop. Samo se bojim da bi mi moglo trebat puno tretmana )

Hvala ti na info
Tajda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 15:17   #2129
Quote:
Tajda kaže: Pogledaj post
Jao, ja ne mogu zamislit da puštam dlačice 4 tjedna Jako se vide i to je naprosto nemoguće.
Ipak je elektroepilacija za mene bolji izbor. Ono malo što izraste tretirat i tako non stop. Samo se bojim da bi mi moglo trebat puno tretmana )

Hvala ti na info
Elektroepilacija je dobra stvar, ali je jako, jako spora u ucinku.
Osobno sam krenula na nju, nakon zavrsenog tretmana laserom. Trebalo je proci godinu dana da vidim da i to malo dlacica sto je ostalo, napokon nestaje.
Moj savjet, uhvati se u kostac s dlakama sto prije. Meni je zao sto sam cekala toliko dugo.
Prije svega, treba biti strpljiv i ne ocekivati rezultate preko noci.
U konacnici, isplati se! U mom slucaju, nema vise 'cupkanja' svako nekoliko dana. Ipak, najbolje od svega je cinjenica da mi lice super izgleda, posto vise nije puno krastica i iziritirano, od stalne upotrebe pincete po nausnicama i bradi.

Zadnje uređivanje delilaxx : 18.09.2012. at 16:17.
delilaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 13:28   #2130
Quote:
usagicha kaže: Pogledaj post
ma u salon sam isla,derma me ubila u pojam pa sam eto,odlucila probat.
a nisam imala nikake nuspojave,to crvenilo,otekline O.o ??
sad ne znam,trebam u pon ici opet pa cu vidjet sto ce ispast. rekla je da ce mi i melasma otic.a iskreno kad me pecne laserom osjecam miris zagorenosti,nadam se da je to normalno
I vjerojatno neces ni imati efekta. Cinjenica da se tretmani radi u intervalima od 30-45 dana lezi u prirodnom ciklusu zivota dlacice i svih organela koji se uz nju vezani. Da bi dlacica ispala nakon tretmana ,ona mora imati korijen i biti u fazi rasta (aktivna faza rasta je jedina gdje je korijen crne boje). Ako nije u toj fazi,nece ispasti. Ali ako je, ta denaturacija nakon termickog soka traje oko 5-10 dana. Nakon toga ,dlacica je mrtva i ispada vani. Ispod ,gdje je dlacni bulbus,moze biti ostecenje koje ce dovesti do usporenja regeneracije (koza se regenerira),ipak pak ako je preduboko moze biti jedno veliko nis i dlacice ce opet rasti. No, tretmani se rade na inetrvalima od 30-45 dana. To ako govorimo o termolitickim metodama (gdje se dlaka spali). Ako je tretman za usporenje rasta, onda moze biti i svaka 2 tjedna. Ukoliko dlacice nisu ispale a mi ih opet idemo tretirati, spaliti cemo ponovo one u dlacnom kanalu i to ce prouzrociti dodatnu stetu. Ako imas stvarno melasmu, nemoj to tretirati sa laserom. Melasma je fotodinamicna "fleka" i vrlo vjerojatno ce ti se stanje pogorsati.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 10:18   #2131
delilaxx možeš li mi napisati u privatnoj poruci di si u Splitu radila lasersku depilaciju?
youOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 18:12   #2132
Evo jedan kratki report od mene.... prije par godina išla sam na laser bikinija i to je bilo super, onak ispadalo bi oko 90% dlačica i nakon prvog tretmana je trebalo jedno 2-3 mjeseca da se skupi dovoljno novih dlaka za drugi, nakon drugog jedno 4-5 mjeseci, nakon trećeg ih nije bilo jedno 8-9 mjeseci. Al onda više nisam imala love pa nisam nastavila. Ipak je laser dosta skupa fora.

Nedavno sam kupila kupon za IPL na jednoj group shopping stranici, reko ajde da probam, nije neka lova.

Radila sam bikini i potkoljenice. Bikini - ispalo možda 50% dlaka, na potkoljenicama ni jedna. NITI JEDNA. Buuuuuu. To je valjda to kad vele da je laser jači od IPL-a i zašto je IPL jeftiniji, radi ga svaka šuša u kozmetičkom salonu i prodaje se u bescjenje s tim popust kuponima po grupnim shopping stranicama. A laser i dalje ide samo za velike pare.

Otići ću još jednom jer imam još fore na kuponu, pa ću reći da mi stavi lampu na jače. Ak ni onda niš ne ispadne, ciao IPL.
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 12:14   #2133
pozdrav svima!

Evo napokon se odlucila za borbu sa dlacicama....znaci imam ih iznad usnice i po bradi....e sad ja bi najradije otisla na uklanjanje laserom...pa jel moze neka preporuka za laser u zgu?

no zanima me jos jedna stvar....s obzirom da sam srednje svijetle puti....i moje dlacice su srednje tamne...nisu onako skroz tamne...ajmo reci pola ih je tamnih a pola ih je onako svijetlijih ali su ostre....da li uopce ima smisla ici na laser?

hvala
TinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 13:28   #2134
MOje iskustvo ukratko:
- IPL mi je oduzeo vrijeme & novac
- laser mi je oduzeo vrijeme & novac
- elektro ep. mi je riješila problem, uz 1,5 godinu tretmana
Šima is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 14:21   #2135
Quote:
Šima kaže: Pogledaj post
MOje iskustvo ukratko:
- IPL mi je oduzeo vrijeme & novac
- laser mi je oduzeo vrijeme & novac
- elektro ep. mi je riješila problem, uz 1,5 godinu tretmana
jel možeš malo detaljnije opisat što si tretirala i zašto si razočarana laserom i ipl-om?
Tajda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 12:05   #2136
Ima li tko iskustva sa IPL aparatom od Iskra Medical? Je li dobar ili loš aparat?
youOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 16:35   #2137
Fotoepilacija 222

Bok svima!
Intenzivno razmišljam o odlasku na laser ili IPL tretman pa me zanima da li je tko bio u salonima Fotoepilacija 222 u Zagrebu (Travno ili Središće)?
Na stanicama navedenih salona piše: cijena za pojedino područje iznosi 222 kn, a ovisno o fototipu kože koriste uređaje Ariane i Adena. Proizvođač istih u Francuskoj koristi Dermiscan laboratorij koji koristi i Ministarstvo zdravstva Francuske, gdje se uređaji i tretmani testiraju i razvijaju kako bi se postigao najbolji i najsigurniji tretman za klijente.
Uređaji imaju vodeno hlađenje aplikatora, Xenon svjetiljke i automatsku kalibraciju svjetlosne emisije. Također uređaji imaju certifikat o efikasnom uklanjanju i SVIJETLIH i SIJEDIH dlačica.
westica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 10:26   #2138
Odlicno, idi pa mi reci kako su ti bijele dlake skinuli sa svijetlom.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 22:09   #2139
Znam ja dobro da navedeni tretmani ne djeluju na svijetle dlake. Samo sam htjela info o aparatima koje koriste u navedenim salonima kao i o njihovim uslugama ako ih je netko koristio.
westica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 20:40   #2140
Ima li netko preporuke za elektroepilaciju u Rijeci?
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:22.