Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2014., 22:17   #4781
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Ja ti toplo preporucam da ne spominjes nikakvog bogatog rodjaka koji te moze uzdrzavati u beskonacnost.
Ako nemas svoju placu/stanje na racunu za pokazati tamo, bolje da ni ne ides u ambasadu.
Ma imat ću ja ispite za dat nakon puta, imam stanje na računu prikazati.
Melquiades Gama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 14:02   #4782
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Ti bi trebala moci dobiti vizu. Da si malo procitala koje dokumente trebas prikupiti, vidjela bi da mozes biti i student
Naravno da sam pročitala sve, došla sam na fhr pitati za još nekoliko mišljenja, pogotovo onih koji su imali istu (ili sličnu) situaciju ili mogu dati mišljenje iz prve ruke.

Quote:
gabal kaže: Pogledaj post
Ja sam dobio vizu kao apsolvent bez problema, rekao sam im da kad se vratim imam dati toliko i toliko ispita, diplomirati, onda moram odraditi vojni rok (da, nemam bas friska iskustva) i onda se mislim zaposliti...
Hvala Nadam se da ni ja neću imati problema.

Usput, još jedno pitanje. Ako već danas ispunim DS-160 i potvrdim ga, u kojem se (otprilike) najkraćem roku može ugovoriti sastanak u veleposlanstvu SAD-a? Koliko sam shvatila, na kalendaru odabirem jedan od ponuđenih slobodnih datuma. Po vašem iskustvu, koliko je dana prošlo od podnošenja zahtjeva do ugovorenog sastanka? Hvala
Palmira is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 14:14   #4783
I to ti ovisi o trenutku. Nekad mozes za dan-dva, nekad za 2 tjedna. Postoji mogucnost i da se zatrazi zurno ...
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 18:17   #4784
BAHRAIN ukinuo vize svim EU državljanima, uključujući i Hrvatima od 26.10.2014.
Tj. dobiva se bez problema viza na dolasku ili e-visa za 7 njihovih čimičanga ili cca 110kn
vrijedi 14 dana

Visa Issuance:
Visa required, except for Nationals of Croatia can obtain a

visa on arrival for a max. stay of 14 days. Fee: BHD 5.-
(effective from 26 October 2014: BHD 25.-). Extension

possible.
- E-visas can be applied for at www.evisa.gov.bh . Applicants
are required to print and hold a copy of the e-visa.
Additional Information:

- Visitors are required to hold proof of sufficient funds and
provide an address (place of stay) in Bahrain.
- Visitors are required to hold documents required for their
next destination .
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 18:35   #4785
CITIZENS OF 42 COUNTRIES TO TRAVEL TO MONGOLIA WITHOUT VISA PDF Print E-mail
Written by Мэдээлэл, гадаад сурталчилгааны хэлтэс
Thursday, 26 June 2014 14:13

Within the framework of the 100 days of the intensification of economy the Government of Mongolia approved a list of 42 countries with a visa free access to Mongolia. According to this decision nationals of these countries are entitled with the visa-free stay for up to 30 days for tourist and short business trips from June 25, 2014 till 31st December 2015.

The list includes the following countries: Republic of Austria, Principality of Andorra, Argentine Republic, Commonwealth of the Bahamas, Kingdom of Belgium, Republic of Bulgaria, Federative Republic of Brazil, Hellenic Republic, Gibraltar(Overseas territory of the United Kingdom), Grenada, Kingdom of Denmark, United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, Republic of Iceland, Kingdom of Spain, Italian Republic, Republic of Ireland, Republic of Cyprus, Republic of Costa Rica, Republic of Latvia, Republic of Lithuania, Principality of Liechtenstein, Grand Duchy of Luxembourg, Republic of Malta, Principality of Monaco, Kingdom of the Netherlands, Kingdom of Norway, Republic of Panama, Republic of Poland, Portuguese Republic, Romania. Slovak Republic, Republic of Slovenia, Hungary, Oriental Republic of Uruguay, Republic of Finland, French Republic, Republic of Croatia, Czech Republic, Republic of Chile, Kingdom of Sweden, Swiss Confederation, Republic of Estonia.

Nevertheless, Mongolian diplomatic missions abroad will continue issuing visas to nationals of the 42 countries to provide smooth entrance through international borders unless the relevant authorities of the countries confirm the database update.
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 18:35   #4786
Grenada također ukinula vize
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 19:59   #4787
Pozdrav,

imam rodbinu u Americi, situirani i imaju americko drzavljanstvo. Ja bih ih posjetio i pokusao ostati za stalno.
Pa me zanima sto mi je ciniti kako bih dobio useljenicku vizu?

27 mi je godina, nisam zaposlen,ali imam ustedjevinu i nekretninu u Hrvatskoj, pa me zanima kolike su moje sanse za dobivanje vize? bili prepreka mogla biti to sto sam nezaposlen?
putnikcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 10:05   #4788
je li netko vadio kuvajtsku vizu?
vidim da imaju ambasadu u pragu, da li se treba ici osobno ili se moze postom?
kol'ko para?
sve me zanima
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 09:36   #4789
Quote:
vanelic kaže: Pogledaj post
Grenada također ukinula vize
Jos da ukinu vize za Jemen i Istocni timor i na konju smo :-)
Gaad is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 13:56   #4790
Quote:
putnikcro kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

imam rodbinu u Americi, situirani i imaju americko drzavljanstvo. Ja bih ih posjetio i pokusao ostati za stalno.
Pa me zanima sto mi je ciniti kako bih dobio useljenicku vizu?

27 mi je godina, nisam zaposlen,ali imam ustedjevinu i nekretninu u Hrvatskoj, pa me zanima kolike su moje sanse za dobivanje vize? bili prepreka mogla biti to sto sam nezaposlen?

Pitanje postavljas na krivom mjestu jer ti ocito pokusavas emigrirati (pdf Dijaspora -> Emigracija je ono sto ti treba), ali pokusat cu ti svejedno odgovoriti.

Sanse da dobijes turisticku vizu su ti male do nikakve jer mi se cini da nemas nacina na koji bi im dokazao namjeru povratka.

Sanse da dobijes useljenicku vizu su ti s opisanom situacijom nepostojece.
Jednostavno za nju nemas apsolutno nikakve osnove.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 00:11   #4791
Quote:
susannah kaže: Pogledaj post
je li netko vadio kuvajtsku vizu?
vidim da imaju ambasadu u pragu, da li se treba ici osobno ili se moze postom?
kol'ko para?
sve me zanima
Mislim da je negdje pisalo da možeš preko Kuweit airlinesa srediti vizu. Samo moraš s njima letiti
Melquiades Gama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 01:47   #4792
Lijep pozdrav svima, ispunjavajući formular za UK radnu dozvolu naišao sam na stavku "Evidence that you have the required level of proficiency in the English language". E sad, da ne bi bacao novce na kojekakve tečajeve i ispite da li netko zna da li se prihvaćaju obične hrvatske potvrde o znanju stranog jezika s naznačenim stupnjem sukladno Europskoj jezičnoj mapi ili mora biti Cambridge ESOL? Hvala unaprijed.
bobozagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 10:07   #4793
Molim za odgovor ako netko zna:
kažu mi da je od nedavno (može bit otkad je ovih političkih previranja?) ukinuta mogućnost da osoba koja nema hrvatsko državljanstvo dobije vizu u Ruskom konzulat u Zagrebu. Čak iako ta osoba ima stalno prebivalište u Hrvatskoj, već preko 5 godina.
Zna li tko je li to istina (vikend je, još nisam zvao konzulat za potvrdu), i zašto je tome tako?
tebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 12:17   #4794
Quote:
bobozagreb kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav svima, ispunjavajući formular za UK radnu dozvolu naišao sam na stavku "Evidence that you have the required level of proficiency in the English language". E sad, da ne bi bacao novce na kojekakve tečajeve i ispite da li netko zna da li se prihvaćaju obične hrvatske potvrde o znanju stranog jezika s naznačenim stupnjem sukladno Europskoj jezičnoj mapi ili mora biti Cambridge ESOL? Hvala unaprijed.

Mislim da za UK traze specificno IELTS i to specificne rezultate (iznad odredjenog praga).
Najbolje ti je da kontaktiras British Council u Zagrebu i oni ce ti objasniti sve sto te zanima u vezi ispita.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 12:56   #4795
Nas 4 prijatelja ide turistički u New York. Ja sam jedini trenutno nezaposlen jer radim sezonski na moru. Imam izvode od plaća, love na računu... Ako bi zamolio poslodavca kod kojeg idem natrag raditi da napiše neki ugovor ili nešto da od 1.5.2015. radim kod njega jel bi to trebalo biti dovoljno za dobit vizu?

Hvala unaprijed
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 10:14   #4796
Quote:
Melquiades Gama kaže: Pogledaj post
Mislim da je negdje pisalo da možeš preko Kuweit airlinesa srediti vizu. Samo moraš s njima letiti
hvala ti
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 13:56   #4797
Quote:
the.elles.d kaže: Pogledaj post
Javi i ako te ponovno odbiju...
Dobila vizu :klap:
__________________

Hip Hop I still love you, I aint done with you yet,we gotta save you!
Shawty is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 14:51   #4798
MOLIM vas za odgovor..

Trebam ici krajem mjeseca u Ameriku na mjesec dana poslovno (sve je legal i dobit cu vizu to nije problem)

PItanje: Putovnica mi je izdana od veleposlanstva u Sarajevu. Jel mogu rjesavati vizu u veleposlanstvu u Zagrebu?
perloni072 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 14:56   #4799
Vizu rješavaš prema prebivalištu, a ne prema tome gdje je izdana putovnica.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 19:51   #4800
Mozes vizu sredjivati i tamo gdje boravis i radis.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:18.