Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2008., 20:49   #861
Quote:
conan kaže: Pogledaj post
Da trebao bi se prijaviti ako misli ostati više od 90 dana . Inače američki državljani putuju europom samo s putovnicom....
Neka me bolje upućeni isprave ako griješim, ali mislim da bi se svaki stranac trebao prijaviti nadležnoj PU neovisno o duljini boravka (a za boravak dulji od 90 dana tražiti još neka posebna odobrenja itd.)

Caka je u tome da ako stranac spava u hotelu/hostelu/kampu ili bilo kojem drugom turističkom objektu, tu vrstu prijave automatizmom obavljaju iz tog objekta.

Ako pak fizička osoba ugošćuje stranca, morala bi prijaviti nadležnoj PU adresu na kojoj stranac boravi. E, sad, druga je priča što tu obavezu (vjerojatno prilično opravdano) nitko ne shvaća jako ozbiljno.
El Cosmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 08:38   #862
Hm... ajde ako netko može ovo potvrditi ako zna sa 100%-tnom sigurnošću.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 10:31   #863
znam da je kod nas tako da se treba prijaviti ako boravi kod tebe doma
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 11:26   #864
Quote:
El Cosmo kaže: Pogledaj post
Neka me bolje upućeni isprave ako griješim, ali mislim da bi se svaki stranac trebao prijaviti nadležnoj PU neovisno o duljini boravka (a za boravak dulji od 90 dana tražiti još neka posebna odobrenja itd.)

Caka je u tome da ako stranac spava u hotelu/hostelu/kampu ili bilo kojem drugom turističkom objektu, tu vrstu prijave automatizmom obavljaju iz tog objekta.

Ako pak fizička osoba ugošćuje stranca, morala bi prijaviti nadležnoj PU adresu na kojoj stranac boravi. E, sad, druga je priča što tu obavezu (vjerojatno prilično opravdano) nitko ne shvaća jako ozbiljno.

OK. odgovoriti ću ti najtočnije pošto mi je to posao. Svaki stranac koji boravi u HR mora se prijaviti u najbližoj PU te se za istoga treba platiti i boravišna pristojba u turističkoj zajednici . To ti govorim šta bi značilo DEJURE a DEFACTO se toga nitko ne pridržava osim u sezoni na jadranu prilikom iznajmljivanja apartmana strancima....
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 19:31   #865
Viza za Filipine

Ima li netko informaciju u vezi vize za Filipine?
Jel se može izvaditi na ulazu u zemlju ili ne,a ako ne može,gdje se vadi za hvatske državljane?
badejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 16:35   #866
Može li mi netko reći kako treba izgledati garantno pismo za USA? Mislim, što treba pisati? Postoji li neki opći obrazac? Treba li mi prijateljica to pismo ovjeriti negdje u USA? Hvala na odgovorima.
Amabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 19:01   #867
Quote:
amabelmil kaže: Pogledaj post
Može li mi netko reći kako treba izgledati garantno pismo za USA? Mislim, što treba pisati? Postoji li neki opći obrazac? Treba li mi prijateljica to pismo ovjeriti negdje u USA? Hvala na odgovorima.
Mora pisati da ćeš biti njen gost, adresa , ime i prezime jer će oni u svom kompjuteru vidjeti da li postoji ta osoba i to je to. Ako imaš pismo onda donesi i kovertu ali može biti i mail....
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 23:32   #868
Quote:
conan kaže: Pogledaj post
Mora pisati da ćeš biti njen gost, adresa , ime i prezime jer će oni u svom kompjuteru vidjeti da li postoji ta osoba i to je to. Ako imaš pismo onda donesi i kovertu ali može biti i mail....
Ok hvala ti.
Amabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 15:05   #869
Trebam li ja imati vizu za Švedsku???
Meandme is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 15:21   #870
Quote:
Meandme kaže: Pogledaj post
Trebam li ja imati vizu za Švedsku???
ne
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 15:30   #871
hvala na odg.
Meandme is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 21:03   #872
Smile VIZE ZA JUŽNU AMERIKU POMOZITE PLIZ HITNO JE

DAKLE OVAKO MOJA DESTINACIJA BI BILA BOLIVIJA, ALI BI UZ TO POSJETIA BRAZIL ARGENTINU I PERU. PA ME KONKRETNO ZANIMA KAKO DOBITI VIZU ZA BOLIVIJU, NAMJERAVAM U 5 MISECU. TE KAKO NAJJEFTINIJE OTPUTOVAT TAMO. UZ TO ME ZANIMA JELI TREBA VIZA ZA BRAZIL PERU I ARGENTINU I KAKO IH DOBIT ZAHVALJUJEM NA INFORMACIJAMA UNAPRID EEKIPA POMOZITE
def_mode is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 13:37   #873
Viza za Brazil, Peru i Argentinu ti ne treba! Znam da je prošle godine za Bolivju bila potrebna viza, a ovo sad piše na stranicama Mvpei-a: državljani Republike Hrvatske od 1. prosinca 2007. neće morati imati vizu za ulazak u Republiku Boliviju u turističke svrhe. Migracijskim vlastima Republike Bolivije prilikom ulaska morat će predočiti slijedeće isprave:
# putovnicu s rokom valjanosti ne manjim od šest mjeseci
# uvjerenje o cijepljenju protiv žute groznice
# povratnu putnu kartu
TRAP-JAW is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 14:00   #874
Ja imam razgovor za amer. vizu u pon 10.03. i već sad ludim. Valjda će sve biti ok.
Amabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 19:43   #875
e hvala ti lipa na informacijama. jos da si sredim financije i latin americ here i come. yea it will be nice ill bring u pic lol. ma hvala znaci sa mogu putovat okolo latinske amerike bez vize. još da jebeni ameri oče ukinut svoju...ma trebali bi mi nji sjebat
def_mode is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 14:49   #876
malo sam off topic, ali imamo li temu o Ruandi i jel netko bio tamo?
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 19:54   #877
ljudi help! malo sam citala ove prijasnje postove i posteno se zabrinula nisam mislila da je tako tesko dobiti tu vizu.
trebala bi ici sad na ljeto u ameriku kod rodbine u posjet, studentica sam...
kakve su mi sanse? i na koliko se daje viza?
jbone is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 23:25   #878
Ajme, mogla bi malo sjesti i pročitati temu. Em što se zna naći zanimljivih stvari, vjerovatno ćeš naći i odgovor za sebe. Viza se daje od 6 mjeseci do 5 godina.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 16:48   #879
viza usa

evo imamo jedno pitanje.. doduse ne bas pametno, sorry..ali nadam se da ce mi netko moci odgovoriti..
htjela bi ovog ljeta otici u usa raditi, ali ne preko neke agencije (kao ccusa ili slicno), vec ovako... mogu li preko neke H vize?
imam vec potencijalnog poslodavca, i imam smjestaj..
ima li za sanse za tako sto? naravno, student sam 4.godine... pa mi je to plus, jer znaju da se moram i zelim vratiti...
mare_vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 10:56   #880
Ja sam danas dobila vizu za USA. Od papirologije sam imala one njihove formulare isprintane, izjavu poslodavca da radim za firmu i primam plaću, izjavu Zagrebačke banke da preko njihovog računa primam plaću, potvrdu banke da sam uplatila 130$ naknade, potvrdu banke o stanju na računu, ugovor o radu, garantno pismo i mislim da je to to. Nakon što su me isprepipali predala sam papire, dala otiske i čekala na razgovor. Pozvali su me na šalter gdje me žena ispitivala na eng. zašto idem, kod koga, što mi je ta osoba, kako smo se upoznale, tko mi je u Hr., imam li koga u USA, jesam li ikada bila u USA, s čim se bavi firma u kojoj radim i sl. Malo ju je mučio iznos moje plaće (šljiviš privatnika koji se prijavi na malu plaću pa sam objašnjavala da ja radije ulažem lovu u stambenu i životnju štednju nego u mirovinsko koje tko zna hoću li dočekati. Mislim da me to ništa nije skužila jer sam objašnjavala polo eng. polu hrv. jezikom. Na kraju je rekla da je viza sutra gotova i da mi želi sretan put. Koliko sam ja vidjela nikome nisu odbili vizu.
Amabel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:14.