Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2008., 17:37   #41
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
drugo, možda osobe koje koriste astrologiju ne mole 'božanstva' na način na koji ti to zamišljaš ili kako to vidiš u filmovima, ali, ako uočiš problem sa jupiterom, onda je logično da obratiš pažnju na njega, njegove analogije i korespondencije, božanstva koja on predstavlja, da ga 'udobrovoljiš'. to već spada u 'idolopoklonstvo', jer kršćanin se za sve obraća jedino isusu il komegod.Jupiter je Zeus, rimsko vrhovno božanstvo, indijski Brihaspati, Guru, ili ti misliš da je to sasvim slučajno
nije točno. kršćanin se obraća svemu što je Bog stvorio, što znači i prirodi i drugim ljudima ali ne u smislu klanjanja, nego u smislu nekog dobrog međusobnog odnosa, poštivanja i ljubavi.
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 18:27   #42
Jok, kršćanin se smije obraćati samo bogu a sve ostalo je idolatrija. Naravno, pošto je bilo nemoguće izbjeći paganski utjecaj na kršćanstvo onda su izmislili svakakve svece umjesto paganske bogove (a i lakše je moliti se nečemu što liči na čovjeka nego nekoj apstrakciji koju nitko ne razumije) i uveli mali amandman koji glasi da se svecima možete moliti ali samo da vas zagovaraju rped bogom.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 19:20   #43
Pa sad diskusija koja se razvila nema bas neke veze sa pitanjem koje je jednostavno, a to je stav KC prema astrologiji. Kao sto sam vec navela iz katekizma KC astrologijom se pokusavaju umilostiviti skrivene moci, gledati u buducnost itd., a to se protivi strahopostovanju prema Bogu i pokusaj je gospodarenja ljudima i vremenom. Dakle
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 19:28   #44
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
pa recimo da planiram raditi ritual. odredim mu neku namjenu, npr, uspjeh u poslu (hipotetski). dakle, obraćam se Suncu i Jupiteru. moram odrediti astrološki najpovoljniji trenutak za obavljanje tog rituala, to jest, mora biti dan, i Sunce i Jupiter moraju biti u visokim dostojanstvima, u međusobnom skladu i Mjesec mora biti uzlazeći.
također moram obratiti pažnju i na zvijezde stajaćice i njihove vladare, čime ću odrediti vrijeme još preciznije.
i još pripaziti da sve navedeno bude skladno sa mojom natalnom kartom.

ok?
I uz sve to jos treba ritual izvesti?!

A gdje je konkretan rad i zalaganje u poslu....da bi se polucio taj hipotetski "uspjeh u poslu"? Ili je bas to ritual?

Ako zelis u necemu uspjeti, prihvati se upravo toga. Covjek kojem je stalo do uspjeha moze vrlo jednostavno, po svojoj volji, uloziti vlastite napore u ono za cime zudi i sto zeli postici. Astrologiji se moze obratiti, a i ne mora.

Ukoliko su prisutni planetarni pokazatelji za "uspjeh" u nekom razdoblju, to moze znaciti kako ce biti dovoljno i malo truda (i volje) da covjek postigne sto je naumio. Ali opet, bez ulozenog truda, nista od toga.

Isto tako, ukoliko se u nekom razdoblju bas i ne poklapaju "uspjesne pozicije", ne znaci da uspjeh nije moguc. Uz dovoljno truda (i volje), mozda malo vise no u "povoljnom razdoblju", jos je uvijek sve moguce.

Po ovome sto ti pises ispada kako za uspjeh u poslu moras izvesti ritual, koji pak ovisi o dobu dana, Suncu, Jupiteru, dostojanstvima, Mjesecu, zvjezdama stajacicama, njihovim Vladarima i skladu navedenih faktora s tvojom natalnom kartom. Gdje je tu tocno tvoja volja (da ne spominjem zasluga za uspjeh)?

Osim toga, (iako kazes da je magika izazivanje promjena u svijesti po vlastitoj volji, sto god ti to znacilo), spoznavanje i koristenje vlastitih potencijala nije nikakva magija, nego najnormalnije (i vrlo pozeljno) djelovanje.

Quote:
ali, ako uočiš problem sa jupiterom, onda je logično da obratiš pažnju na njega, njegove analogije i korespondencije, božanstva koja on predstavlja, da ga 'udobrovoljiš'.
Sto tocno mislis pod "problemom s Jupiterom"?

U svakom slucaju ne "udobrovoljavas" nikakvog Jupitera niti bozanstva, nego gledas u sebe i trazis svoj vlastiti optimizam, nadu i zelju za rastom/sirenjem svijesti (jer to Jupiter predstavlja). Drugim rijecima, udobrovoljavas (koja koincidencija, opet "podrucje" Jupitera ) sebe.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 19:43   #45
Nediraj te mi Jupitera, on je samo princip pravde i načela... slično kao Archanđeo Michael..heheh lol

Neki će reći, pa Jupiter je samo mrtvi planet, a drugi će reći da taj planet igra kao i sve drugo svoju ulogu ne samo kao planet nego kao i zaštitinik, brani nas od Asteroida zar ne...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 19:53   #46
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
I uz sve to jos treba ritual izvesti?!

A gdje je konkretan rad i zalaganje u poslu....da bi se polucio taj hipotetski "uspjeh u poslu"? Ili je bas to ritual?
blizu si
navela sam dosta banalan primjer, ritual ne mora biti neko mađijanje uz svijeće, može biti i tempiranje neke akcije koja treba dati rezultate u budućnosti. npr, želim imati izložbu, ali prvo morma otići kustosu na dogovor, e onda konzultiram astrologiju da vidim koji dan bi bio najbolji da tako nešto napravim, koje boje da nosim pritom i sl.



Quote:
Ako zelis u necemu uspjeti, prihvati se upravo toga. Covjek kojem je stalo do uspjeha moze vrlo jednostavno, po svojoj volji, uloziti vlastite napore u ono za cime zudi i sto zeli postici. Astrologiji se moze obratiti, a i ne mora.
ponavljam, dala sam banalan primjer. s druge strane, netko se može jako truditi i raditi svašta da bi postigao uspjeh, ali ne zaboravimo da je uspjeh vrlo subjektivan pojam. moguće je da netko naprosto nema 'sreće' (opet Jupiter), a moguće je i da je osoba preambiciozna.
u svakom slučaju, ritual djeluje na podsvjesnoj razini, a ne na svjesnoj, po tome se razlikuje od jednostavnog rada.

Quote:
Ukoliko su prisutni planetarni pokazatelji za "uspjeh" u nekom razdoblju, to moze znaciti kako ce biti dovoljno i malo truda (i volje) da covjek postigne sto je naumio. Ali opet, bez ulozenog truda, nista od toga.
slažem se

Quote:
Isto tako, ukoliko se u nekom razdoblju bas i ne poklapaju "uspjesne pozicije", ne znaci da uspjeh nije moguc. Uz dovoljno truda (i volje), mozda malo vise no u "povoljnom razdoblju", jos je uvijek sve moguce.
slažem se i sa ovim, ni jenda ni druga tvrdnja nemaju veze s onim o čemu pričam
Quote:
Po ovome sto ti pises ispada kako za uspjeh u poslu moras izvesti ritual, koji pak ovisi o dobu dana, Suncu, Jupiteru, dostojanstvima, Mjesecu, zvjezdama stajacicama, njihovim Vladarima i skladu navedenih faktora s tvojom natalnom kartom. Gdje je tu tocno tvoja volja (da ne spominjem zasluga za uspjeh)?
netočno, to si ti iščitala iz mojih postova, a ja to apsolutno nigdje nisam napisala
Quote:
Osim toga, (iako kazes da je magika izazivanje promjena u svijesti po vlastitoj volji, sto god ti to znacilo), spoznavanje i koristenje vlastitih potencijala nije nikakva magija, nego najnormalnije (i vrlo pozeljno) djelovanje.
zašto to ne bi bila magija? spoznavanje vlastite volje je ultimativna magijska operacija.



Quote:
Sto tocno mislis pod "problemom s Jupiterom"?
recimo da je Jupiter u Jarcu, ili je u neaktualnoj kući...recimo, problematičan položaj za djecu može biti ako osoba ima Jupiter u 5oj...

Quote:
U svakom slucaju ne "udobrovoljavas" nikakvog Jupitera niti bozanstva, nego gledas u sebe i trazis svoj vlastiti optimizam, nadu i zelju za rastom/sirenjem svijesti (jer to Jupiter predstavlja). Drugim rijecima, udobrovoljavas (koja koincidencija, opet "podrucje" Jupitera ) sebe
.
da, na svjesnoj razini, ali to možeš činiti i na podsvjesnoj razini.
nisu svi uzroci shvatljivi. problem je što imamo karmu iz prošlih života, ne samo ovog. ili se nekih karmičkih uzoraka uopće ne sjećamo.
tvoja tvrdnja bi bila apsolutno točna, kad bi čovjek bio savršeno ssvjestan sebe i utjecaja okoline na sebe, a onda mu, pak, sve to ne bi bilo ni potrebno.
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 21:15   #47
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post


Osim toga, (iako kazes da je magika izazivanje promjena u svijesti po vlastitoj volji, sto god ti to znacilo), spoznavanje i koristenje vlastitih potencijala nije nikakva magija, nego najnormalnije (i vrlo pozeljno) djelovanje.

U svakom slucaju ne "udobrovoljavas" nikakvog Jupitera niti bozanstva, nego gledas u sebe i trazis svoj vlastiti optimizam, nadu i zelju za rastom/sirenjem svijesti (jer to Jupiter predstavlja). Drugim rijecima, udobrovoljavas (koja koincidencija, opet "podrucje" Jupitera ) sebe.
potpisujem cijeli post, a ovo izdvajam. i tu se upravo vidi poveznica s Bogom koji nam je i dao te potencijale i čisto sumnjam da bi imao nekaj protiv da te potencijale otkrijem i prigrlim, dapače!
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 21:24   #48
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
potpisujem cijeli post, a ovo izdvajam. i tu se upravo vidi poveznica s Bogom koji nam je i dao te potencijale i čisto sumnjam da bi imao nekaj protiv da te potencijale otkrijem i prigrlim, dapače!
super, a čemu onda astrologija? to možeš i molitvom, psihoanalizom, ispovjedima...

sviđa mi se novi naslov teme
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 21:30   #49
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
zašto to ne bi bila magija? spoznavanje vlastite volje je ultimativna magijska operacija.
Zasto bi to bila magija? Spoznavanje sebe je opcenito ljudska sposobnost (sreca/cilj). Ili mi govorimo o istoj stvari samo koristimo razlicite nazive: ti kazes magija, ja kazem samospoznaja?

Quote:
navela sam dosta banalan primjer, ritual ne mora biti neko mađijanje uz svijeće, može biti i tempiranje neke akcije koja treba dati rezultate u budućnosti. npr, želim imati izložbu, ali prvo morma otići kustosu na dogovor, e onda konzultiram astrologiju da vidim koji dan bi bio najbolji da tako nešto napravim, koje boje da nosim pritom i sl.
OK, svi su ti primjeri na istom principu. Nekome ce biti dovoljno da pogleda koji je dan "povoljan" za takvo sto, netko ce kombinirati boje "za uspjeh", netko uopce nece konzultirati Astrologiju. Ali nista od toga nece garantirati uspjeh, osobito ako potreban trud (glede izlozbe) nije ulozen.

Osim toga (odredjivanje povoljnih razdoblja), Astrologija ti takodjer moze pomoci da otkrijes svoje talente i sposobnosti (ako nisi dovoljno sigurna u njih), koji su presudni za uspjeh u tim povoljnim razdobljima (to bi islo pod ono "spoznavanje sebe"), kako bi ih hrabrije izrazavala. Bez toga, ponavljam, nista (bez obzira koliko ti madjijala).

Cemu taj ritual kada znas da je moguce da uopce ne iskoristis potencijal povoljnog razdoblja ukoliko zanemaris svoje mogucnosti/sposobnosti i fokusiras se samo na taj povoljni trenutak (dan/boje koje nosis) i bozanstva kojima se obracas? To bi bilo skroz kontra ove samospoznaje o kojoj pricamo.

Znaci, ne obracas se nikakvim bozanstvima nego prvenstveno samoj sebi.

Quote:
da, na svjesnoj razini, ali to možeš činiti i na podsvjesnoj razini.
Sto sada zelis reci s ovime "na podsvjesnoj razini"? Tako se djeluje magijski ili sto?

Quote:
nisu svi uzroci shvatljivi. problem je što imamo karmu iz prošlih života, ne samo ovog. ili se nekih karmičkih uzoraka uopće ne sjećamo.
tvoja tvrdnja bi bila apsolutno točna, kad bi čovjek bio savršeno ssvjestan sebe i utjecaja okoline na sebe, a onda mu, pak, sve to ne bi bilo ni potrebno.
Nisu svi odmah shvatljivi, ali se upravo o tome i radi. O osvjestavanju (shvacanju) i spoznavanju sebe. Ako i imamo "karmu proslih zivota", ona nije druga ili drugacija od "karme ovog zivota". Odnosno, nemamo 100 razlicitih karmi. Sve bi to nekako bilo povezano. I ono sto je "dalje" nije nikada toliko daleko da se do toga ne moze doci. U biti, blize je no sto covjek misli.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 21:37   #50
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
potpisujem cijeli post, a ovo izdvajam. i tu se upravo vidi poveznica s Bogom koji nam je i dao te potencijale i čisto sumnjam da bi imao nekaj protiv da te potencijale otkrijem i prigrlim, dapače!
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
super, a čemu onda astrologija? to možeš i molitvom, psihoanalizom, ispovjedima...
Kako mislis cemu onda Astrologija?

Pa radi samospoznaje (za koju btw tvrdis da je ULTIMATIVNA magijska operacija). Ti mozda mislis da se isto moze postici molitvom, psihoanalizom ili ispovjedima....a netko mozda smatra kako je i Astrologija dobar nacin. Ne trebas ti to procjenjivati za druge. Covjeku koji je razumije, Astrologija svakako olaksava neke stvari.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 22:07   #51
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
ako te netko pokrstio bez tvog pristanka, onda to sigurno nije činjenje po tvojoj, nego po tuđoj volji, to jest-crna magija.
Mislim da ovo malo predrasticno shvacas.

Po tome ispada da se nad svakim djetetom vrsi podosta crne magije, s obzirom da njegova volja cesto ne moze doci do izrazaja uz volju njegovih odraslih roditelja. Prolijevanje vodicom u crkvi ne slama nuzno tudju volju, niti je volja (pogotovo ova o kojoj ti pricas) nuzno tako povrsna stvar.

A upravo dijete najcesce cini po svojoj volji (ono iskreno) jer mu um ne zamagljuje signale srca.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 22:22   #52
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Zasto bi to bila magija? Spoznavanje sebe je opcenito ljudska sposobnost (sreca/cilj). Ili mi govorimo o istoj stvari samo koristimo razlicite nazive: ti kazes magija, ja kazem samospoznaja?
da, mislim da u ovom slučaju koristimo sinonime. s tim da magija možda malo više preteže na spoznaju vlastite volje. ne znam kako bih drugačije to opisala.


Quote:
OK, svi su ti primjeri na istom principu. Nekome ce biti dovoljno da pogleda koji je dan "povoljan" za takvo sto, netko ce kombinirati boje "za uspjeh", netko uopce nece konzultirati Astrologiju. Ali nista od toga nece garantirati uspjeh, osobito ako potreban trud (glede izlozbe) nije ulozen.
naravno. vidiš, upravo u tome je razlika između magičara-astrologa i mistika-kršćanina, mistik će se uvijek oslanjati na milost, a magičar će se uvijek oslanjati na vlastitu moć. milost-moć, to je glavna razlika između ta dva principa.
Quote:
Osim toga (odredjivanje povoljnih razdoblja), Astrologija ti takodjer moze pomoci da otkrijes svoje talente i sposobnosti (ako nisi dovoljno sigurna u njih), koji su presudni za uspjeh u tim povoljnim razdobljima (to bi islo pod ono "spoznavanje sebe"), kako bi ih hrabrije izrazavala. Bez toga, ponavljam, nista (bez obzira koliko ti madjijala).
konzultiranje astrologije meni spada u mađijanje.
imam osjećaj da astrolozi na ovom pdfu misle da je astrologija nešto drugačije nego što je bacanje graha ili tarota. sve se to ubraja u metode divinacije, i spada u magijske ili predmagijske operacije

Quote:
Cemu taj ritual kada znas da je moguce da uopce ne iskoristis potencijal povoljnog razdoblja ukoliko zanemaris svoje mogucnosti/sposobnosti i fokusiras se samo na taj povoljni trenutak (dan/boje koje nosis) i bozanstva kojima se obracas? To bi bilo skroz kontra ove samospoznaje o kojoj pricamo.
zašto je ovo ili/ili.
pa ako se ne oslanjam na sebe, onda sam i nesposoban magičar.
magijom pokušavaš manipulirati situacije koje su ti izvan kontrole svjesnog uma.

Quote:
Znaci, ne obracas se nikakvim bozanstvima nego prvenstveno samoj sebi.
a vidiš, neki to zovu arhetipovima, neki božanstvima, neki demonima, neki planetima, duhovima...


Quote:
Sto sada zelis reci s ovime "na podsvjesnoj razini"? Tako se djeluje magijski ili sto?
da

Quote:
Nisu svi odmah shvatljivi, ali se upravo o tome i radi. O osvjestavanju (shvacanju) i spoznavanju sebe. Ako i imamo "karmu proslih zivota", ona nije druga ili drugacija od "karme ovog zivota". Odnosno, nemamo 100 razlicitih karmi. Sve bi to nekako bilo povezano. I ono sto je "dalje" nije nikada toliko daleko da se do toga ne moze doci. U biti, blize je no sto covjek misli.
nisam ni napisala da netko ima 100 karmi
pokušaj s malo više razumijevanja čitati što pišem.
postoji karma iz ovog života i nje smo, uglavnom, svjesniji, ali karmu iz prošlih je jako teško spoznati običnim umnim aktivnostima, jer ih se ne možemo sjetit. to jest, ne možemo se sjetiti što smo radili u prošlim životima, da bi sad doživljavali rat, npr. jer malo tko u jednom životu zasluži tako nešto.
a ipak mnogi dožive.

Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Kako mislis cemu onda Astrologija?

Pa radi samospoznaje (za koju btw tvrdis da je ULTIMATIVNA magijska operacija). Ti mozda mislis da se isto moze postici molitvom, psihoanalizom ili ispovjedima....a netko mozda smatra kako je i Astrologija dobar nacin. Ne trebas ti to procjenjivati za druge. Covjeku koji je razumije, Astrologija svakako olaksava neke stvari.
ULTIMATIVNA MAGIJSKA OPERACIJA je spoznaja istinske volje, a ne 'samo' samospoznaja.
naravno da ima i drugih načina, samo me zanima zašto su se praktični kršćani uhvatili dokazivat da im je jedna paganska vještina u tome neophodna?
i još joj, pri tom, oduzimaju njene paganske osobine, vrijednosti, karakteristike.
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Mislim da ovo malo predrasticno shvacas.

Po tome ispada da se nad svakim djetetom vrsi podosta crne magije, s obzirom da njegova volja cesto ne moze doci do izrazaja uz volju njegovih odraslih roditelja. Prolijevanje vodicom u crkvi ne slama nuzno tudju volju, niti je volja (pogotovo ova o kojoj ti pricas) nuzno tako povrsna stvar.

A upravo dijete najcesce cini po svojoj volji (ono iskreno) jer mu um ne zamagljuje signale srca.
na žalost, nad djecom se vrši mnogo nasilja sasvim legitimno. to što je to učestalo, ne opravdava nikoga.
krštenje je oblik duhovnog nasilja.

Zadnje uređivanje Innocent : 29.12.2008. at 22:42.
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 22:38   #53
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Mislim da ovo malo predrasticno shvacas.

Po tome ispada da se nad svakim djetetom vrsi podosta crne magije, s obzirom da njegova volja cesto ne moze doci do izrazaja uz volju njegovih odraslih roditelja. Prolijevanje vodicom u crkvi ne slama nuzno tudju volju, niti je volja (pogotovo ova o kojoj ti pricas) nuzno tako povrsna stvar.

A upravo dijete najcesce cini po svojoj volji (ono iskreno) jer mu um ne zamagljuje signale srca.
ljubi gospodina Boga svoga svim srcem svojim, svim umom svojim i svom dušom svojom.

zašto je rečeno "oprosti im jer ne znaju što čine" ?
vjeroajtno zato što su im umovi bili previše razvijeni, jel da ?
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 22:56   #54
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
super, a čemu onda astrologija? to možeš i molitvom, psihoanalizom, ispovjedima...

sviđa mi se novi naslov teme
pa mislim da ti zapravo jako malo, ako išta, znaš o vjeri, konkretno kršćanstvu. prvo, molitva je razgovor s Bogom, ne "zahtjevanje" nečega, i ne moli se na način: "Bože daj mi..." nego "pomozi mi da zaslužim..."

vjerovanje i molitva su puno dublji i nedokučiviji nego što mi svi ovdje skupa mislimo, ali onako karikirano, pomalo prizemno opisano;
npr. svatko od nas se kad tad nađe na raskrižju i nije siguran koji put odabrati, ono za što se ja mogu moliti, je da Bog bude samnom na svakom mom koraku kamo god krenula, a ne da odluči umjesto mene

a astrologija mi govori kada krenuti i u kojem smjeru.
na ovaj svijet sam došla s već određenim talentima, darovima koje sam dobila od onoga koji me poslao na svijet, ali naravno, te darove treba znati koristiti i od njih izvući najbolje, a upravo u tome je astrologija velika pomoć, zbog čega ju i povezujem s božanskim.

i tko zna možda sam u krivu možda On sada gleda odozgo i misli si: a crna Žu, ode ti u odlutale ovce
ali ono što znam je da sve religije ovoga svijeta imaju zajednički moto: čini dobro!
a time što ću spoznati sebe, i što ću iskoristiti sve što mi je poklonjeno i to što ću introspektivom postati bolja osoba i sebi i drugima, ne može biti ni magija, ni idolopoklonstvo ni nešto loše.

a drugo i treće mi se ne da ni obrazlagati jer je očito da je tvoj post samo zajedljivo provociranje što se obično radi kada se želi popuniti rupe u "znanju"
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 22:58   #55
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
krštenje je oblik duhovnog nasilja.
a magija nije?
možda je nekome drugome namjenjena određena sreća u određenom trenutku što ti izmanipuliraš i dovedeš na svoj mlin, i time drugome oduzmeš što ga pripada
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 23:17   #56
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
da, mislim da u ovom slučaju koristimo sinonime. s tim da magija možda malo više preteže na spoznaju vlastite volje. ne znam kako bih drugačije to opisala.
Znaci Astrologija je samospoznaja, a magija spoznaja vlastite volje?

Sto je to u magiji sto "preteze na spoznaju vlastite volje"?


Quote:
konzultiranje astrologije meni spada u mađijanje.
imam osjećaj da astrolozi na ovom pdfu misle da je astrologija nešto drugačije nego što je bacanje graha ili tarota. sve se to ubraja u metode divinacije, i spada u magijske ili predmagijske operacije
Ja ne smatram tako. I ne vidim razlog zasto bi tako smatrala.

Quote:
zašto je ovo ili/ili.
pa ako se ne oslanjam na sebe, onda sam i nesposoban magičar.
magijom pokušavaš manipulirati situacije koje su ti izvan kontrole svjesnog uma.
Pa u principu, kod nekih uopce nije ili/ili. Odnosno, ne obracaju se nikakvim bozanstvima time sto promatraju stanje planeta u odredjenom trenutku. Jer uspjeh ne kroje planete, nego ti sama (ako zelis).

I ne vidim cime to jos "manipuliras" tada, a sto pridonosi tom uspjehu.

Pitala sam te to jer ne razumijem tocno od kojeg je znacaja (tebi) taj "ritual". Pa ako mozes to pojasniti.

Dakle, slazemo se da postoje odredjena povoljna i nepovoljna razdoblja za odredjene akcije, da uspjeh u povoljnim razdobljima nije zagarantiran (nego izgledniji) kao niti neuspjeh u onim manje povoljnim (nego manje izgledan). Zasto pod magiju spada uzimanje u obzir tog povoljnog razdoblja? Sto je tu tocno magija?

Svaki tranzit koji promatras u Astrologiji je "ekstenzija" tvoje natalne karte (tebe).

A "iskoristit" ces ga prema tome koliko si razvila potencijale iz "pocetne slike" (same natalne). Dakle, ishod se ne predvidja, nego ovisi iskljucivo o tebi....na djelu.

Ovo je Astrologija....a sad ti reci gdje nastupa magija?

Quote:
i još joj, pri tom, oduzimaju njene paganske osobine, vrijednosti, karakteristike.
A to su....?

Quote:
na žalost, nad djecom se vrši mnogo nasilja sasvim legitimno. to što je to učestalo, ne opravdava nikoga.
krštenje je oblik duhovnog nasilja.
Smatras li sada pod nasiljem tu "crnu magiju" ili prelazis na neku drugu temu? U svakom slucaju, ne pricam ni o kakvim opravdanjima.

I zasto bi krstenje bilo oblik duhovnog nasilja?
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 00:06   #57
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
pa mislim da ti zapravo jako malo, ako išta, znaš o vjeri, konkretno kršćanstvu. prvo, molitva je razgovor s Bogom, ne "zahtjevanje" nečega, i ne moli se na način: "Bože daj mi..." nego "pomozi mi da zaslužim..."
Razgovor s Bogom. Kako lijepo prepisano iz kazekizma cetvrtog razreda osnovne skole. Sva sreca da ima iskusnih vjernika poput tebe koji su u sve to usli malo dublje.

Idemo malo izanalizirat najpoznati molitvu, oce nas (nisam mogo nac hrv verziju)

Our Father, who are in Heaven,
Hallowed be thy Name.
Thy Kingdom come.
Thy will be done,
on earth as it is in Heaven.

oke, s ovim zadovoljavamo ego svevisnjega te mu osiguravamo daljnje mjesto medu ljudima

Give us this day our daily bread.
And forgive us our trespasses,
As we forgive them that trespass against us.
And lead us not into temptation;
But deliver us from evil.
Amen.

Hmmmm. daj kruha. oprosti grijehe. ne daj da udem u zlo ni u napast.

Super ti je taj razgovor s bogom, daj ovo daj ono.
Mozes isto tako zaklat kozu i molit Posejdona za pomoc, na isti princip ti dode.
pms is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 00:08   #58
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Mislim da ovo malo predrasticno shvacas.

Po tome ispada da se nad svakim djetetom vrsi podosta crne magije, s obzirom da njegova volja cesto ne moze doci do izrazaja uz volju njegovih odraslih roditelja. Prolijevanje vodicom u crkvi ne slama nuzno tudju volju, niti je volja (pogotovo ova o kojoj ti pricas) nuzno tako povrsna stvar.

A upravo dijete najcesce cini po svojoj volji (ono iskreno) jer mu um ne zamagljuje signale srca.
Ne shvaca ona to ni najmanje predrastocno.

Krstit i odgajat dijete kao krcscana, nacistu, fasistu, kapitalistu, heterosexualca ili kako god je apsolutno ista stvar. To je nametanje volje i gotovo.
pms is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 00:10   #59
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
pa mislim da ti zapravo jako malo, ako išta, znaš o vjeri, konkretno kršćanstvu. prvo, molitva je razgovor s Bogom, ne "zahtjevanje" nečega, i ne moli se na način: "Bože daj mi..." nego "pomozi mi da zaslužim..."
vjera i nije znanje, nego vjerovanje.
ti očigledno ne poznaješ kršćanstvo, jer da ga poznaješ znala bi da je temeljna molitva: kruh naš svagdašnji daj nam danas.

Quote:
vjerovanje i molitva su puno dublji i nedokučiviji nego što mi svi ovdje skupa mislimo, ali onako karikirano, pomalo prizemno opisano;
npr. svatko od nas se kad tad nađe na raskrižju i nije siguran koji put odabrati, ono za što se ja mogu moliti, je da Bog bude samnom na svakom mom koraku kamo god krenula, a ne da odluči umjesto mene
točno, kao kršćanka, trebaš se moliti bogu, a ne konzultirati zvjzdoznance i razne mage da ti to pojasne

Quote:
a astrologija mi govori kada krenuti i u kojem smjeru.
na ovaj svijet sam došla s već određenim talentima, darovima koje sam dobila od onoga koji me poslao na svijet, ali naravno, te darove treba znati koristiti i od njih izvući najbolje, a upravo u tome je astrologija velika pomoć, zbog čega ju i povezujem s božanskim.
e, jebga sad, koliko god volim astrologiju, ipak ne očekujem od nje da mi kaže u kojem smjeru da krenem
ja ću sama odabrati smjer, a pomoću astrologije ću izabrati kad je najbolji trenutak i na koji način ću to izvesti

Quote:
i tko zna možda sam u krivu možda On sada gleda odozgo i misli si: a crna Žu, ode ti u odlutale ovce
ali ono što znam je da sve religije ovoga svijeta imaju zajednički moto: čini dobro!
hm, ne bih baš stavila ruku u vatru. cilj hinduizma i budizma, npr, je nadilaženje dobra i zla, jer se iz ta dva principa stvara karma.
Quote:
a time što ću spoznati sebe, i što ću iskoristiti sve što mi je poklonjeno i to što ću introspektivom postati bolja osoba i sebi i drugima, ne može biti ni magija, ni idolopoklonstvo ni nešto loše.
to može biti i magija i idolopoklonstvo, ni jedan od ta dva pojma nije loš, dapače.


Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
a magija nije?
možda je nekome drugome namjenjena određena sreća u određenom trenutku što ti izmanipuliraš i dovedeš na svoj mlin, i time drugome oduzmeš što ga pripada
da, ali moja namjera nije oduzeti nekome njegovu sreću. što ja mogu što je toj osobi volja slabija od moje
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Znaci Astrologija je samospoznaja, a magija spoznaja vlastite volje?

Sto je to u magiji sto "preteze na spoznaju vlastite volje"?
razlika između samospoznaje i spoznaje vlastite volje je možda presuptilna da bi je razvlačili po ovoj temi, koja se bavi sasvim drugim pitanjem. spoznaja volje zahtijeva spoznaju principa htjenja, želje, volju za moći, kreacijom...dok samospoznaja često ide prema pasivnom odnosu i negaciji ega.
magija ekspandira ego do njegovih krajnjih granica.


Quote:
Pa u principu, kod nekih uopce nije ili/ili. Odnosno, ne obracaju se nikakvim bozanstvima time sto promatraju stanje planeta u odredjenom trenutku. Jer uspjeh ne kroje planete, nego ti sama (ako zelis).

I ne vidim cime to jos "manipuliras" tada, a sto pridonosi tom uspjehu.
manipuliram svijetom i samom sobom.

Quote:
Pitala sam te to jer ne razumijem tocno od kojeg je znacaja (tebi) taj "ritual". Pa ako mozes to pojasniti.
to ti mogu jako teško pojasniti, jer se ne radi o nečemu racionalnom. probaj sama napraviti neki ritual, pa ćeš vidjeti.
ako si kršćanka, vjerovatno si prošla ritual krštenja.
ako nisi, onda ne znam.
Quote:
Dakle, slazemo se da postoje odredjena povoljna i nepovoljna razdoblja za odredjene akcije, da uspjeh u povoljnim razdobljima nije zagarantiran (nego izgledniji) kao niti neuspjeh u onim manje povoljnim (nego manje izgledan). Zasto pod magiju spada uzimanje u obzir tog povoljnog razdoblja? Sto je tu tocno magija?
uzimanje u obzir da je cijeli sustav našeg zemaljskog života u nekoj vezi i korespondenciji sa nebeskim tijelima.

Quote:
Svaki tranzit koji promatras u Astrologiji je "ekstenzija" tvoje natalne karte (tebe).

A "iskoristit" ces ga prema tome koliko si razvila potencijale iz "pocetne slike" (same natalne). Dakle, ishod se ne predvidja, nego ovisi iskljucivo o tebi....na djelu.

Ovo je Astrologija....a sad ti reci gdje nastupa magija?
to ti je magika
ja ne kužim zašto vi previđate činjenicu da ne govorite neutralnim znanstvenim jezikom, nego jezikom astrologije, to jest, imate u samom startu jedno iracionalno vjerovanje da nebeska tijela iz sunčevog sustava i njihov fiktivni odnos utječu na vaš život i da po njima možete analizirati svoj karakter i karakter drugih ljudi.
ja nisam čitala da je Isus to radio, a niti da je to znanstveno uobičajen pristup i praksa.

Quote:
Smatras li sada pod nasiljem tu "crnu magiju" ili prelazis na neku drugu temu? U svakom slucaju, ne pricam ni o kakvim opravdanjima.

I zasto bi krstenje bilo oblik duhovnog nasilja?
da, takvo duhovno nasilje smatram crnom magijom.
zato jer dijete nit je svjesno, nit je dalo svoj pristanak na inicijaciju u kršćanstvo.
kak vam to moram 50 puta ponavljat? to je barem činjenica jasna kao dan.
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 00:57   #60
"Oče naš", ima u bibliji oče naš naravno, ali najispravniji je onaj na Aramejskom, jer dok od Aramejskog ili Hebr. dođe do Hrvatskog mnogo konteksta se izmjeni....

Nekada davno, ljudi su imali drugačije želje, drugačije je bilo trajanje dana i noći, sporije se živjelo, hrabrije postupalo.... Oče naš je prava stvar za ljude koje se na boje nauditi svome Egu, koji rado razbiju svoj ego i shvaćaju istinu o ljubavi...

Za mene je magija poznavati istinu, biti strpljiv, pun ljubavi, podnositi i trpiti... mnogo lakše je kanalizirati samovolju, ali ta dva principa ubiti traže se međusobno...ima ih svaki čovijek i biće.

Ja obično volim se moliti svojim riječima...zašto ne vjerovat i u Astrologiju...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:39.