Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2011., 10:35   #4101
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Ja bih na tvom mjestu napravila betu iz krvi, mislim da ju rade svi privat laboratoriji, nalaz gotov za koji sat. Ja sam vadila kod Saltzer laboratoriju na križanju Šubićeve i Zvonimirove i imala sam na mailu nalaz za cca 2 h, samo napomeneš da hoćeš da pošalju mailom. Sretno i želim ti veliku betu!!!!
Ok napravit ću to sutra, na dan očekivane menge, jel po vrijednosti oni znaju kolko bi stara mogla biti trudnoča?
niika89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 10:36   #4102
Quote:
Fleur Delacour kaže: Pogledaj post
Betu možeš izvaditi npr. u poliklinici Sunce (na raskrižju kod NSK). Samo dođeš i kažeš da bi vadila betu, daš krv i rezultati su gotovi za 1h. Mislim da košta 160-170 kn. Meni ginekologica nije htjela dati uputnicu za vađenje bete ("to se daje samo ženama u postupku umjetne oplodnje" ) pa sam išla privatno.
to sam pročitala tak da i ja bum išla na svoju ruku hihoih
niika89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 11:04   #4103
piše ti u uputama testa da čak i ako je crta blijeda to znači trudnoću
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 11:10   #4104
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
piše ti u uputama testa da čak i ako je crta blijeda to znači trudnoću
heheh ma znam al mi se to sve čini nestvarno, i nekako me strah da nešto nebi bilo u redu...p.s inače sam paničar
niika89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 11:49   #4105
Quote:
Hunt3r_007 kaže: Pogledaj post
Moja djevojka je prije 10 dana otisla u Holandiju ...
Kad se vratila pocela mi se zalit da joj kasni menstruacija.
Dali to moze bit zato sto je promjenula klimu.. sta vi mislite jos o tome
Inace su joj veoma izrazeni simptomi da ce dobit menstruaciju!
Inače simptomi menstruacije mogu bit i simptomi trudnoće
U ljekarnu po test i riješite dileme
cranky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 11:54   #4106
Quote:
niika89 kaže: Pogledaj post
Ok napravit ću to sutra, na dan očekivane menge, jel po vrijednosti oni znaju kolko bi stara mogla biti trudnoča?
Mislim da ne. To nije neka pouzdana metoda određivanja starosti trudnoće jer vrijednosti mogu jako varirati. Možeš si sama izračunati tako da brojiš tjedne od prvog dana zadnje menstruacije. Mislim da je to netko gore već napisao.
Imaš npr. i ovaj kalkulator: http://www.e-beba.com/trudnoca/prvi-...na-poroda.html

Ako ne znaš kad je bila zadnja menstruacija, doktor će ti starost trudnoće odrediti prema UZV.
Fleur Delacour is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 11:59   #4107
Quote:
Fleur Delacour kaže: Pogledaj post
Mislim da ne. To nije neka pouzdana metoda određivanja starosti trudnoće jer vrijednosti mogu jako varirati. Možeš si sama izračunati tako da brojiš tjedne od prvog dana zadnje menstruacije. Mislim da je to netko gore već napisao.
Imaš npr. i ovaj kalkulator: http://www.e-beba.com/trudnoca/prvi-...na-poroda.html

Ako ne znaš kad je bila zadnja menstruacija, doktor će ti starost trudnoće odrediti prema UZV.

ja iskreno mislim da sam ostala trudna 24.02 tada mi je bio najplodiniji dan i imali smo odnos nakon što nismo 5 dana prije... tak da mislim da je od tada pa me zato zanima želim vidjet dal sam u pravu hihi
niika89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 13:14   #4108
Drage moje, ovo je kopija mog posta sa zenskog zdravlja posto tamo bas ima tema o testovima, no kako me nestrpljenje lovi postam i ovdje u nadi da je netko imao nesto slicno...

Pozdrav svima,

Imam malo pitanje uz povecu pricu. Prvo cinjenice, menstruacija mi je inace svakih 28 dana skoro pa u minutu tocna, sat minus plus ali gotovo uvijek skoro pa u isti sat. Nikakvih ginekoloskih problema nemam. Ne davno sam preboljela jaku gripu koja me drzala skoro pa 3 tjedna ( ne znam koliko ovo utjece na ista ali eto info u svakom slucaju).
Zadnju menstruaciju sam trebala dobit 6.3 u nedelju, kako se nije pojavila u svoje odredjeno doba sljedeci dan sam u ljekarni uzela neki Prima test (iskreno zenska mi je nudila sve i svasta ali navodno ovaj je jedini koji se moze radit u bilo koje doba dana pa ja uzela..) test je bio negativan a ja i dalje nemam menstruaciju. Jedina promjena je da me sise 'bole' kad sam bez grudnjaka ili kad dignem ruke gore,apetit mi se uzasno pojacao toliko da mogu jest skoro pa stalno,inace sam nocna mora za hranu i prirodno sam mrsavija, umor me nesto malo drzi vise nego uobicajeno ali svejedno nista previse.
Naravno kako mi menstruacija jos nije dosla odmah sam zatrazila pomoc google-a i naravno sad svojih forumasa jer sam na nekim stranicama nasla informaciju da je moguce da test nije tocan ako se radi testiranje tokom dana zbog mogucnosti razrijedjene mokrace.
Ali kako je na Prima testu pisalo da moze u bilo koje dana smatrala sam ga tocnim jer mi se i pokazala kontrolna crta tj.da je test obavljen tocno.

Sad sam u fazi gdje se pitam dali da kupim drugi test jer me sve ovo istrazivanje natjeralo na mogucnost da je neka druga marka testa bolja i tocnija, kako sam do ne davno zivjela vani dugi niz godina tamo sam za svoje prve dvije trudnoce kupila Clearblue koji je bio super no zena u ljekarni tvrdi da se to u Hr ne moze kupit.

Mogucnost preranog testiranja,trudnoca, poremecaj nakon gripe itd..?
Unaprijed hvala za bilo koji savjet
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 13:58   #4109
Het, ja bih rekla ovako: moguće da ti se ciklus shebao zbog gripe, ništa čudno ne bi bilo. Ali svakako bi ponovila test na tvom mjestu. Kontrolna crtica će se pojaviti bez obzira na razrijeđenost mokraće; ona samo pokazuje da je dovoljna količina iste ušla u test, ali ništa o njenoj razrijeđenosti. Mogu ti samo savjetovati: NEMOJ kupovati Gravignost. Od jeftinijih se pokazao dobar SignTest, od skupljih IntimPlus. Ali ako si na sto muka ( a vidim da jesi), najpouzdaniji način, ne puno skuplji od testova a 100% točan, je da pođeš u privatni lab vaditi beta hcg iz krvi; to je hormon koji se luči u trudnoći i kojeg detektiraju testovi za trudnoću, ali nalaz iz krvi neće pogriješiti. Ako si u većem gradu, sigurno postoji bar jedan ili više privatnih biokemijskih laboratorija gdje se to može napraviti i nalaz ti je gotov isti ili idući dan, a cijena 130-180 kuna. U Zg mi prvo pada na pamet lab.Breyer (a ima ih još ohoho), u Splitu Analiza; za druge gradove ne znam.

Sretno i javi nam!
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 14:17   #4110
kolko bi trebala biti beta ako sam zadrudnjela 24.02 znači sutra će biti 15 dana???' p.s fakat mislim da je taj datum u pitanju
niika89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 14:27   #4111
A da li ste imali odnos i koji dan kasnije. Mislim da nikad nećeš saznat koji si točno dan zatrudnila, jedino ako ste imali odnos samo jedan dan taj mjesec. Ali opet, spermiji žive i do 2 dana....
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 14:41   #4112
Quote:
niika89 kaže: Pogledaj post
kolko bi trebala biti beta ako sam zadrudnjela 24.02 znači sutra će biti 15 dana???' p.s fakat mislim da je taj datum u pitanju
klik
callgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 14:57   #4113
Quote:
kaktusic kaže: Pogledaj post
NEMOJ kupovati Gravignost.
zašto??
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 15:08   #4114
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
zašto??
Jer osobno znam par cura koje su bile trudne, radile ga na dan izostanka menge i bio je negativan ili je brljavio. A našla sam i na webu ne baš najbolje kritike o njemu. Ne kažem da je u krivu u 100% slučajeva ali izgleda da je manje osjetljiv od nekih drugih.
(mojoj frendici je bio recimo jasno pozitivan, ali ga je radila skoro tjedan dana nakon izostanka menge. kome se žuri da sazna, nije najbolja opcija...)
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 15:13   #4115
Quote:
niika89 kaže: Pogledaj post
Ok napravit ću to sutra, na dan očekivane menge, jel po vrijednosti oni znaju kolko bi stara mogla biti trudnoča?
U principu ima raspon od -do koliko je beta u krvi prema trajanju trudnoće u tjednima koji se broje od datuma zadnje menstruacije. Ako dobiješ pozitivan nalaz, odmah se javi ginu da pitaš šta dalje. Kako ja imam gin. problema, sama sam ponovila betu za 3 dana da vidim kako raste. Nisam trošila na kućne testove jer, kakav god da je bio, opet bih vadila betu iz krvi.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 16:06   #4116
Quote:
kaktusic kaže: Pogledaj post
Jer osobno znam par cura koje su bile trudne, radile ga na dan izostanka menge i bio je negativan ili je brljavio. A našla sam i na webu ne baš najbolje kritike o njemu. Ne kažem da je u krivu u 100% slučajeva ali izgleda da je manje osjetljiv od nekih drugih.
(mojoj frendici je bio recimo jasno pozitivan, ali ga je radila skoro tjedan dana nakon izostanka menge. kome se žuri da sazna, nije najbolja opcija...)
Ovo je istina, meni je menga kasnila 2 dana i napravila sam test i bio je negativan. Napravila sam ga 2 dana za redom sa prvom jutarnjom mokraćom.
Kupila sam gravidnost duo.
Tek nakon 7 dana kašnjenja menge pokazao je jako svijetlu rozu crtu koja se jedva vidjela, a bila sam već "debelo trudna" tako da taj test i nije najbolja opcija jer izgleda da nije najosjetljiviji.
__________________
Sometimes, the greatest way to say something is to say nothing at all!
charm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 16:15   #4117
i ja sam našla na puno mjesta da je taj test koma.
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 18:55   #4118
Quote:
cranky kaže: Pogledaj post
Inače simptomi menstruacije mogu bit i simptomi trudnoće
U ljekarnu po test i riješite dileme
rijesili smo dileme jedna crta
thx na helpu .. mal smo se zabrinuli
Hunt3r_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 00:06   #4119
Meni Gravignost 1. dan izostanka menstruacije pokazao debelu crvenu crtu, iste jačine kao kontrolna. Pojavila se u roku od doslovno par sekundi.
Fleur Delacour is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 01:16   #4120
meni je gravignost duo pokazala na dan očekivane menge slabiju rozu u odnosu na kontrolnu liniju a par dana poslije jednake jačine obje linije..
unique_girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:52.