Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2013., 23:11   #401
evo mene trećerotke zbunjene...
nekakvi trudovi su tu e sad kad bi ja trebala krenuti da ne zakasnim otvorena sam 2cm. kontrakcije imam već 2tj. od kad sam skinuta sa terapije

za prerane trudove...
B&G&L is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 23:13   #402
Evo, mozda nekom pomogne, jucer na dan termina poceo ispadati sluzni cep, ja preumorna, lezala do jedan popodne
Malecki se jakoooo umirio, jedva da se javljao.
Popodne dosla malo k sebi, izglancala kucu i danas ujutro u 8 i po puknuo vodenjak :-)
Inace sam imala lazne trudove tjedan dana
cezar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 11:45   #403
To je i mene mučilo...Kak ću skužit i na kraju stvarno je kako kažu, skuži se. Meni su se tjedan dana prije poroda lažni trudovi javljali češće, štrecalo me u leđima a dan prije nego je krenulo bolovi u leđima su bili takvi da sam odmah morala sjesti. Krenulo je s kontrakcijama koje su bile malo bolne i bol se širila u leđa. Drugačija bol nego kad samo bole leđa inače tako da sam odmah znala da je finale blizu. Mjerila sam trudove i nisu bili pravilni ali se pojavila sukrvica tak da sam otisla u rodiliste i zadrzali su me a porod je ubrzo krenuo i sve je islo brzo iako mi je to prvo dijete. S time se ne ceka. Inace, sluzavi cep nisam ni vidjela a i rekli su mi da ne ispadne prije svakome... Uglavnom, mjerite trudove, ako krenu na svakih 5 min u rodiliste. Ako pukne vodenjak odmah rodiliste bez obzira kakvi su trudovi. Isto vrijedi i za krv, sukrvicu. Bez brige, kad stvarno zaserafi ne moze se fulat. Potpuno drukciji dozivljaj.
__________________
The mind is like a parachute. It doesn’t work unless it’s open.
lujka_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 13:15   #404
Dizem ovu temu jer me zivo zanima koliko je cesto da ode vodenjak? Ja cekam treci porod I to "pucanje" vodenjaka na koje se krece u bolnicu mi se sve vise cini bapska prica/mit. Jos kad bi znala staviti anketu...
__________________
QuadMummy - Velkili, Princeza na zrnu graska, Zvrkica i Gremlincica
JednoTamburasko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 13:44   #405
Quote:
JednoTamburasko kaže: Pogledaj post
Dizem ovu temu jer me zivo zanima koliko je cesto da ode vodenjak? Ja cekam treci porod I to "pucanje" vodenjaka na koje se krece u bolnicu mi se sve vise cini bapska prica/mit. Jos kad bi znala staviti anketu...
Ne znam koliko je često, ali definitivno nije mit
Meni je u prvoj trudnoći tjedan dana prije termina pukao vodenjak nakon nekoliko slabijih trudića, dok sam ležala, kao da neki balon pukne iznutra i onda krene toplo van. Ja kažem mužu-pukao mi vodenjak, a on će na to-kak znaš? A ono iz mene lije potok. Bila sam otvorena 4 prsta pri dolasku u bolnicu.
U drugoj trudnoći, isto tjedan dana prije termina, otvorena skoro 6 prstiju, a vodenjak ni makac dok ga nisu probušili. I opet hektolitri vode . I tek onda trudovi, nijedan prije.
marija_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 14:04   #406
meni je u drugoj trudnoci puknuo vodenjak, 3 dana prije termina, bas me zapljusnulo. i mene i krevet. i par minuta nakon toga krenuli trudovi za pop... prije nego je vodenjak puknuo nisam cula nikakav "plop" doduse bila sam u polusnu...probudila me topla voda
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
Ani O is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 18:30   #407
Hvala, cure.
Meni je prvi put puknuo u bolnici kad sam vec bila skroz otvorena I to je doslovce izletila voda. Al da mi se to dogodilo doma ne bi uopce stigla u bolnicu - rodila sam.za 20 minuta.
Drugi put mi je visoko puknuo I skuzila sam da je to to tek 13 sati (!?) poslije jer je samo curkalo - po par kapi, nikakve litre
Sad bi najradije da prvo pukne, pa da ja mirna mogu u rodiliste sigurna da je vrijeme. Ovako me vec 10 dana svaku vecer ubijaju laznjaci I nikako nisam sigurna da li da idem ili ne. Taman se odlucim, a oni stanu. Luda sam vec. A sto ne bi svaki porod bio isti

Znaci, anketa moze sam kad se otvara tema.... a dobro...
__________________
QuadMummy - Velkili, Princeza na zrnu graska, Zvrkica i Gremlincica
JednoTamburasko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 11:58   #408
Meni u prvoj trudnoći 3 dana prije termina u 4 popodne puko vodenjak, al ja sam jurila odmah u bolnicu jer je već curila mekonijska voda.
Al bilo je ko u filmu: pljas po podu, lokva ispod mene u sekundi.
Došla u pol 5 u bolnicu, nakon klistira i tuširanja u pol 7 u rađaonu - na drip odmah radi zelene vode i 5 sati kasnije je moja curka bila uz mene.
A sad sam 5 dana do termina i iščitavam ovu temu ko prvorotka jer mi je ova trudnoća TOTALNO drugačija i već par dana imam "menstrualne" bolove...
Eh kad bi opet htio vodenjak puknuti.....
ivkica1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2014., 22:47   #409
U prvoj trudnoci su mi krenuli trudovi koji su mi se cinili dosta jaki samo su bili rijetki pa sam odlucila da su lazni i krenula spavat (oko 1h ujutro) i kad sam legla, osjetila taj "plop" i vodu za koju mi se cinilo da izlazi na litre....e nakon toga su se trudovi pogustili, muza probudila, dok se on obrijao, istusirao, nakon sat vremena otisli u bolnicu, rodila za dva sata.

U drugoj trudnoci sam osjetila "plop" ali je voda curkala ful sitno, po par kapi. Posto je bilo vec kasno navecer prvo smo pozvali muzeve da uzmu prvorodjenog...od trudova nije bilo ni T ali sam (umjesto da legnem i odspavam koji sat) otisla u rodiliste nakon kakvih dva i pol sata....i cekala i dolje da se nesto pocne desavati....Na kraju je ta voda curkala i curkala, dali su mi nesto da se otvorim ali trudova nikako. Nakon kakvih 11h su odlucili probusiti jos to malo vode sta je ostalo i tek onda su mi krenuli trudovi, rodila u roku 15minuta nakon toga.

I sad frisko, treca trudnoca. Probudilo me lagano curkanje vode, za sat vremena su krenuli trudovi koji mi se nisu cinili uopce opasni ni nepodnosljivi osim sta su bili na kakvih 5 minuta odokativno (ja sam uvijek lijena uzet sat u ruke), nakon kakvih sat i pol me svekrva koja je u medjuvremenu dosla cuvati klince otjerala u bolnicu za svaki slucaj. Cijelim putem sam kukala kako mi sad ne gine drip jer me kaci jutarnja smjena kad ce sigurno sve ic po spranci i vikala na muza da izbjegava rupe po cesti..kad sam na kraju dosla u radjaonu istog casa kad su me smjestili na krevet me uhvatila silna potreba za tiskanjem da smo jedva stigli do stola da rodim.

Po mom iskustvu sva tri poroda razlicito pocela. U svakom slucaju ako trudovi traju bar pol minute i idu na svakih 5 minuta, valjda se nesto konkretnije desava.
kowalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 18:01   #410
Evo, da prijavim da mi ni treci porod nije zapoceo pucanjem vodenjaka - tocnije, vodenjak je puknuo prilikom pregleda kod zaprimanja u rodiliste. Bebica stigla ni dva sata nakon toga.

Dilemu oko "jel je to to il nije" rijesili trudovi koji su me probudili u ponoc - na razmaku od minute i trajanju po pola minute :-)
__________________
QuadMummy - Velkili, Princeza na zrnu graska, Zvrkica i Gremlincica
JednoTamburasko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 02:37   #411
zabrinuta trudnica

pozz,zanimalo me vase misljenje o tome kad je najbolje uputit se u bolnicu,cim trudovi krenu ili nema zurbe???naime termin mi je bo jos u subotu tako da svaki cas mogu ocekivat prinovu.hvala unaprijed
Josin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 03:41   #412
Hitno !!!!! Dali mogu lazni trudovi trajati vec 3 sata , razmak truda od 5 do 9 minuta! I bila na velikoj nuzdi vec 4 puta i primjetila sluz pri mokrenju!!
__________________
"Tu eres mi sueno! Te amo mucho! "
Analara23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 08:08   #413
Quote:
Analara23 kaže: Pogledaj post
Hitno !!!!! Dali mogu lazni trudovi trajati vec 3 sata , razmak truda od 5 do 9 minuta! I bila na velikoj nuzdi vec 4 puta i primjetila sluz pri mokrenju!!
kad je takva situacija onda se u 3:41 ujutro ne čeka odgovor na forumu nego se zove hitna pomoć. meni je ovo prva trudnoća, ali da mi se dogodi ovo šta i tebi ne bi se mislila nego bi išla pravac u bolnicu. nadam se da si to i napravila, da je beba već stigla i da je sve u redu.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 13:46   #414
A nego sta da sam zvala bolnicu u kojoj mi se nitko nije htio javiti! Zato me uhvatila panika! Ali kad su trudovi postali jaci nije bilo druge nego otici!Uglavnom u 4:30 h smo vec bili na putu za bolnicu i nisu bili lazni trudovi! :-)
Rodila sam u 8:15! Jaki brzo! Do termina je bilo jos 20dana pa nisam mislila da cu jos roditi!
__________________
"Tu eres mi sueno! Te amo mucho! "
Analara23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 17:51   #415
Quote:
Analara23 kaže: Pogledaj post
A nego sta da sam zvala bolnicu u kojoj mi se nitko nije htio javiti! Zato me uhvatila panika! Ali kad su trudovi postali jaci nije bilo druge nego otici!Uglavnom u 4:30 h smo vec bili na putu za bolnicu i nisu bili lazni trudovi! :-)
Rodila sam u 8:15! Jaki brzo! Do termina je bilo jos 20dana pa nisam mislila da cu jos roditi!
jeee ... čestitam! nisam ni mislila da zoveš bolnicu nego hitnu pomoć, kako sam i napisala, broj 194, ili 112, pa te oni spoje sa najbližom hitnom pomoći. ali, to sad nije ni bitno - najbitnije je da je sve prošlo u redu.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 18:46   #416
Quote:
Analara23 kaže: Pogledaj post
A nego sta da sam zvala bolnicu u kojoj mi se nitko nije htio javiti! Zato me uhvatila panika! Ali kad su trudovi postali jaci nije bilo druge nego otici!Uglavnom u 4:30 h smo vec bili na putu za bolnicu i nisu bili lazni trudovi! :-)
Rodila sam u 8:15! Jaki brzo! Do termina je bilo jos 20dana pa nisam mislila da cu jos roditi!
Vau! Čestitam na uspješnom i brzom porodu i bebi! 20 dana prije termina! Kako je beba, kakve su dimenzije?
Meni je termin krajem prosinca, ali mi je beba cijelo vrijeme veća po UZV-u i ciklusi su mi općenito kraći, aktivna sam u trudnoći pa mi zato i ginekologica i ostali predviđaju raniji porod. I ja se nadam da će biti bar tjedan dana prije termina da budem doma za blagdane.
Jel bilo kakvih predviđanja ili znakova kod tebe za prijevremeni porod? Kad je otvaranje počelo?
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 08:34   #417
Evo me....a nazalost imali smo nekih malih problema nakon poroda,pa smo bili 6 dana u bolnici..
Uglavnom otvarala sam se taj dan,nisam bila nista otvorena prije jer nisam imala nikakve kontrakcije a i dva dana prije sam bila kod ginekologa...
Cetiri sata sam bila vec na 6cm otvorena! Dosla u bolnicu malo prije 5 ujutro i rodila u 08:15.
Imao je 3270 i 50 cm !!
__________________
"Tu eres mi sueno! Te amo mucho! "
Analara23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 12:15   #418
Analara kako super priča i ja bi tako :-D
Lakonoga777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2019., 14:46   #419
Vidim da se jako davno pisalo po ovoj temi pa da probam oziviti temu i da si malo ubrzamo ovo zadbje vrijeme iscekivanja... jel ima koja aktivna mamica da se tipkamo i dijelimo iskustva?
3xn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2019., 21:15   #420
Quote:
3xn kaže: Pogledaj post
Vidim da se jako davno pisalo po ovoj temi pa da probam oziviti temu i da si malo ubrzamo ovo zadbje vrijeme iscekivanja... jel ima koja aktivna mamica da se tipkamo i dijelimo iskustva?
Dođi na trudnice zbor

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:37.