Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2008., 16:54   #81
Quote:
Blue kaže: Pogledaj post
Ni ja se ne sjećam da se prije išlo na bračno putovanje.

moji starci su išli
prije 30 godina
ja začeta na bračnom putovanju
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 16:56   #82
ja sam zaceta 6 mjeseci prije bracnog putovanja, tako da sam, na neki nacin, i ja putovala s njima.
mislim da mi jos otada ostala ta ljubav prema putovanjima.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 16:59   #83
Možda bih trebao savjetovati prijatelja da se oženi u narodnoj nošnji, jer su odijela zapadni izum. Jedino može kravatu imat, to smo mi Hrvati izmislili. A nošnju može posudit od Glavaša.
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 17:03   #84
Quote:
tamica kaže: Pogledaj post
Sto se tice zarucnickog prstena..ne sjecam se da se to prije poklanjalo..dobijes onaj vjencani i to je to.

Ovo je jos nesto uvezeno sa zapada.
Bolje i to nego McDonalds
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 17:05   #85
Quote:
Blue kaže: Pogledaj post
pola savjeta kontra prstena bilo je "neka uzme nešto jeftino a za ostatak novaca neka odu na neko putovanje".


prstenje nikad ne nosim a volim da putujem, to sam samo ja....

i stvarno bih ga odvalila po nosu da vidim skup prsten. kakva sam blesava jos bih ga prvo pitala a posto si ti to platio???

luda znam...
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 17:08   #86
I moji starci su išli na bračno prije 30 godina je to bilo tako da i nije baš da se nije išlo... osim ako je na njih djelovao zapad još tad
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 17:11   #87
Quote:
cynthia kaže: Pogledaj post
po meni je to to, jedino pravo
a sad sto se tice tvog frienda..
sve ovisi kakvi su tipovi (on i ona)
ako decko radi za normalnu placu (occa 5000 kn), onda je suludo da kupuje prsten od 1000€
mislim da bi joj trebao uzeti prsten s manjim kamencicem
ali je zato jako bitan nacin prosidbe, vecini cura bitniji od prstena
__________________
"Tri puta mjeri, jednom reži!!!" by prabaka Marija od Žalosne sove
pasiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 17:49   #88
Quote:
Blue kaže: Pogledaj post

Dakle, zanima me jeste li dobile zaručnički prsten kad vas je suprug zaprosio, koliko je taj prsten koštao (ako nije tajna) i nosite li (odnosno nosli li se) taj prsten i nakon vjenčanja?
aaaaa, sad sam tek skuzila. provjeravas jesmo li se udale i koja je jos slobodna
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 20:25   #89
Quote:
Blue kaže: Pogledaj post
Ni ja se ne sjećam da se prije išlo na bračno putovanje. Osim eventualno na stočni sajam u susjedno selo..
Moji su išli.
I to baš na medeni mjesec. Proputovali su Europu uzduž i poprijeko, cijelo putovanje je trajalo nešto više od mjesec dana.
Nije to baš novi običaj.

Apropo prstena. Tvoj prijatelj valjda najbolje poznaje svoju djevojku i valjda može predvidjeti njezinu reakciju.
Ja ne bi bila sretna s prstenom iz razloga jer prstenje ne nosim. Čak ni vjenčani
No recimo ogrlica bi me razveselila pod uvjetom da mi zjenica oka moga ne padne u dužničko ropstvo zbog nje.
Poklon razveseli ukoliko onaj koji poklanja pogodi što se primaocu sviđa.
Bio to buket sunovrata ili luksuzna jedrilica Grand Soleil
Poklanjati nešto što je iznad naše kupovne moći je glupo i nikako nije dokaz ljubavi.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 22:38   #90
Quote:
Blue kaže: Pogledaj post
Možda bih trebao savjetovati prijatelja da se oženi u narodnoj nošnji, jer su odijela zapadni izum. Jedino može kravatu imat, to smo mi Hrvati izmislili. A nošnju može posudit od Glavaša.

Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 22:40   #91
Quote:
kisikana kaže: Pogledaj post
Bolje i to nego McDonalds
Slazem se
Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 00:31   #92
Quote:
tamica kaže: Pogledaj post


ali iskreno kazem da su mi s malim kamenom ruzni.

Jedino ak hocete da se na silu potrudim da mi postanu lijepi.

a kaj ti je lijepo .. kamencuga od 5 ct .. od melanie trump .. koji se ni ne vidi jer spada .. tj zbog svoje tezine joj se preokrece prema dolje .. pa ga mora preokrenuti cim vidi fotoreportera .. jer ipak je kostao milju i pol ojra


meni je to npr. malo ljankse .. jer da to nosis kod nas svi bi i tak mislili da je bizuterija pa bi izgledalo bezveze
zlatna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 11:30   #93
Quote:
zlatna kaže: Pogledaj post
a kaj ti je lijepo .. kamencuga od 5 ct .. od melanie trump .. koji se ni ne vidi jer spada .. tj zbog svoje tezine joj se preokrece prema dolje .. pa ga mora preokrenuti cim vidi fotoreportera .. jer ipak je kostao milju i pol ojra


meni je to npr. malo ljankse .. jer da to nosis kod nas svi bi i tak mislili da je bizuterija pa bi izgledalo bezveze
Osobno necu nosit nikakav, a posebno ne onaj s malim kamenom, jer mi je katastrofa
Tamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 20:21   #94
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Malo kad razmislim, mislim da je taj zaručnički prsten zapravo glupi američki uvoz i da raskida s našom lijepom tradicijom vera, vitica tj. vjenčanog prstenja. Naime, iako nešto previše ne držim do braka, jer iskreno, znam jedan koji funkcionira i 850 loših, ipak se sjećam kako mi je jedan divan vjeroučitelj objasnio simboliku prstena i samog čina vjenčanja u katoličkoj crkvi koja je, začudo, čak puno liberalnija i feminističkija od ovog nakaradnog američkog običaja u kojem je muškarac taj koji prosi i nikako ne može biti obrnuto jer se ne može kupiti dijamantni zaručnički prsten muškarcu.
Uglavnom, prstenje je okruglo jer simbolizira vječnost i neprekidnost ljubavi, a sakrament vjenčanja je jedini sakrament koji ne udjeljuje ovlašteno crkveno lice, nego zaručnici sami. Oni jedno drugome stavljaju prsten na ruku i vjenčaju jedno drugoga obećavši si puno ozbiljnih stvari koje većina poslije ne može održati.
Dakle, moj savjet Bluovom prijatelju je da curi ne kupi dijamantni prsten nego da odradi prosidbu i da fino odu kupiti vjenčano prstenje zajedno.
Kad bih se još samo sjetila i drugih narodnih običaja vezanih uz to, a o kojima sam nekad slušala. Znam da je prosidba uključivala bar 5 pijanih mladoženjinih rođaka, neku priču o izgubljenoj ovčici i peškir.
bravo maslina
odlican post i objasnjenje, bas si me rastopila
znam nekoliko prosidbi koje nisu isle prstenom, nego se vadio djepni kalendar u restoranu i gledao datum vjencanja i onda skupa po prstenje! meni draza verzija!
a nakon xx godina braka bi volila dobit malo bolji prsten!
__________________
la enfanta
majamcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 23:15   #95
Quote:
Blue kaže: Pogledaj post

Dakle, zanima me jeste li dobile zaručnički prsten kad vas je suprug zaprosio, koliko je taj prsten koštao (ako nije tajna) i nosite li (odnosno nosli li se) taj prsten i nakon vjenčanja?
- jesam, ne baš uz prosidbu, malo naknadno, ali ipak prije vjenčanja
- ne znam, dosta je vrijedan- antikni, unikatni, dijamant odlične čistoće i ost.karakteristika
- povremeno ga nosim, inače nisam ljubitelj kinđurenja (ne nosim ni burmu većinu vremena)

ipak, mislim da je lijep običaj "prstenovati" djevojku, i da nije nikakav uvoz sa "trulog zapada" (eventualno spika s dijamantima)
ja koja nisam dakle ljubitelj nakita, ipak sam se obradovala. i nakit nikako nije bačen novac, već u neku ruku investicija...
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 13:49   #96
Interesantno... šta ste baš sve dobile zaručnički prsten za okačenom cijenom gore?! Ili vam je dragi, kao slučajno, rekao koliko je platio prsten?
Ili ste zajedno sa njime išle tražiti zaručnički prsten za sebe, čime mi cijela draž prosidbe gubi čar.

Ja dobila zaručnički... lijep, ali cijela njegova vrijednost je u tome što ga je on SAM birao za mene. Bez ikakve moje intervencije. I nemam pojma koliko je košta. I ne zanima me. Ali sigurna sam da nije bio preskup.
Kretzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 16:26   #97
Quote:
Blue kaže: Pogledaj post
Ženi mi se frend i treba zaprosit svoju curu. Klasika, želi je zaprosit s prstenom. S obzirom da se većina naše ekipe oženila ranije, kad nismo imali love, cure su odmah bile zaprošene s burmom. Međutim, sad se zašlo u tridesetu i postavlja se pitanje je li baš nužno škrtarit i ne bi li bilo lijepo kupiti zaručnički prsten.

Uglavnom, frend bi htio odradit priču sa zaručničkim prstenom. Tu kreće dilema - koliko love dati za njega? Pričao sam s jednom starijom kolegicom koja je preporučila da kupi skuplji prsten - kreće u zajednički život s njom, red je da joj pokloni nešto lijepo i nešto vrijedno. Kad kažem skuplji prsten mislim na cifru od 1,000 eura za prsten s kamenom. Navodno je to realna cijena normalnog zaručničkog prstena a sve ispod su pizdarije i bižuterija. Frendu se to čini puno, a bome i meni, s tim da obojica nemamo pojma o nakitu ni o prstenovima a još manje o zarukama.

Dakle, zanima me jeste li dobile zaručnički prsten kad vas je suprug zaprosio, koliko je taj prsten koštao (ako nije tajna) i nosite li (odnosno nosli li se) taj prsten i nakon vjenčanja?
jasno je da ti pored prihoda od 30 000 kn, 1000 eura nece biti neka svota ali ako imas placu 3000 i i 1000 kn je velik novac
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 16:47   #98
Quote:
tamica kaže: Pogledaj post
Sto se tice zarucnickog prstena..ne sjecam se da se to prije poklanjalo..dobijes onaj vjencani i to je to.

Ovo je jos nesto uvezeno sa zapada.
Moji starci su skoro 28 godina u braku i mama je tada dobila zaručnički prsten (i išli su na medeni mjesec). Doduše prsten nije bio skup, samo ima onu klasičnu formu, zlatni s izbočenim kamenom - cirkonom. Mislim da su neki djelomično u pravu kad kažu da je to produkt novijeg vremena, ali kad su u pitanju dijamanti. Naime nekad se o tome nije pričalo sve ako je netko i imao pravi dijamant ili skupocjen nakit, sat, etc. Danas mnogi kupuju stvari da bi ih pokazivali, gledaju filmove s tom tematikom, opterećuju se trendovima ili drugima pa otud i priče o karatima.
Slažem se da se premali kamen ne vidi i naravno da su i meni ljepši oni od bar 3 karata, ali nikad ne bih dečku dozvolila da mi kupuje pravi dijamant jer znam koje su njegove mogućnosti. Da je neki bogataš možda bi njemu bilo normalno da me obasipa dijamantima, ali ovako to ne dolazi u obzir.
U zadnje vrijeme nam je ta tema aktualna, ali iako i on radi i ima 30ak godina rekla sam mu da mu je 1000kn gornja granica. Meni je sam čin važniji od prstena pa mi je svejedno, ali tko zna kakva je buduća zaručnica od Blue-ovog frenda. Uglavnom nema boljeg prstena ispod bar 5000-8000kn pa neka frend iskešira ako misli da treba
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 17:08   #99
ja ne bih na zarucnicki potrosila vise od petine svoje place.
dakle, ako mi je placa 5.000 kuna, za prsten bih dala najvise 200 kuna. za vjencani 250.
al blueov prijatelj sigurno nije skrt kao ja
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 17:16   #100
Nosite li vi svoje prstenje. Mi ne, smetaju nam, taj nakit ne volimo. Iako ga volim imati u kutijici i lijepa mi je uspomena.
Consigliamo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:36.