Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2019., 02:59   #1
Gubitak brade - Alopecia barbae

Pozdrav ljudi,

nakon 10ak godina urednog nošenja brade pojavila mi se "točka" na bradi veličine kovanice gdje dlake više ne rastu (zadnja 2 mjeseca). To mi se nikada prije nije dogodilo i ne znam što da radim.

Pregledavajući internet podatke ispada da se radi o "Alopecia barbae" gdje se navode uzroci takvog stanja kao stres i slično, ali ništa pretjerano definirano. Također, navodi se kako se ovakvo stanje može pojaviti, biti za stalno ili vratiti na staro nakon određenog vremena.

Zanime me je li itko imao ovakvih iskustava i koji bi bili koraci za postupanje (korištenje preparata, mirenje sa sudbinom...). Ako je ikako moguće izbjegao bih potpuno brijanje brade jer je to nekako kroz vrijeme postao moj "trademark".

Hvala svima i pomagajte!
Ghost one is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2019., 21:59   #2
Quote:
Ghost one kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi,

nakon 10ak godina urednog nošenja brade pojavila mi se "točka" na bradi veličine kovanice gdje dlake više ne rastu (zadnja 2 mjeseca). To mi se nikada prije nije dogodilo i ne znam što da radim.

Pregledavajući internet podatke ispada da se radi o "Alopecia barbae" gdje se navode uzroci takvog stanja kao stres i slično, ali ništa pretjerano definirano. Također, navodi se kako se ovakvo stanje može pojaviti, biti za stalno ili vratiti na staro nakon određenog vremena.

Zanime me je li itko imao ovakvih iskustava i koji bi bili koraci za postupanje (korištenje preparata, mirenje sa sudbinom...). Ako je ikako moguće izbjegao bih potpuno brijanje brade jer je to nekako kroz vrijeme postao moj "trademark".

Hvala svima i pomagajte!
Evo ja imam isti problem. Lani mi se to pojavilo u proljeće. Netko kaže da je stres, što je moguće da je bilo u mom slučaju...Mazao sam nekim kremama koje mi je prepisala doktorica opće prakse, al nije bilo pomoći. Negdje prije nove godine sam izvadio pokvareni zub jer može biti i povezano to s zubom i počeo mazati s losionom alpicort (dermatolog mi preporučio) i evo sad nakon više od pola godine svakodnevnog nanošenja vidim da su počele polagano dlačice rasti na tom mjestu...Prvo pogledaj zube i preporučam ovaj losion koji sam naveo.
__________________
Potpis
baja3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2019., 17:20   #3
Quote:
baja3000 kaže: Pogledaj post
Evo ja imam isti problem. Lani mi se to pojavilo u proljeće. Netko kaže da je stres, što je moguće da je bilo u mom slučaju...Mazao sam nekim kremama koje mi je prepisala doktorica opće prakse, al nije bilo pomoći. Negdje prije nove godine sam izvadio pokvareni zub jer može biti i povezano to s zubom i počeo mazati s losionom alpicort (dermatolog mi preporučio) i evo sad nakon više od pola godine svakodnevnog nanošenja vidim da su počele polagano dlačice rasti na tom mjestu...Prvo pogledaj zube i preporučam ovaj losion koji sam naveo.
Hmmm, sa zubima trenutno nemam problema, tako da sumnjam da je do toga, ali svejedno ću obratiti pozornost na to. Losion ću definitivno isprobati.

Hvala na savjetima
Ghost one is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2020., 19:54   #4
Evo, znači prošlo je skoro točno godinu dana od kada sam prvi put uočio opadanje dlaka s brade pa da prokomentiram:

- dlake su se pomalo počele vraćati na mjestu "rupe" na bradi, prvo nekakve bijedne sijede dlake, a zatim i tamnije. Nije 100% kao prije, ali je na nekih 80% i ide prema boljem.

- bio sam kod zubara i sa zubima nisam imao problema, ali sam bio kod doktora (nevezano za problem s bradom) i analize brisa grla i nosa te analize stolice su pokazale da imam Candidu u grlu, Streptokok u nosu i Helicobacter u stolici. Znači nikakve posebne simptome nisam imao, a nalazi su bili da se raspadam u boleštinama. Sve od ovoga sam riješio, tako da je moguće da su to bili uzročnici problema s opadanjem dlaka s brade.

Eto, ljudi... Nadam se da će nekome ove informacije biti korisne. Živjeli!
Ghost one is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:54.