Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2008., 20:08   #41
Vidim, i dalje se razvija se konstruktivna diskusija. Zanimljiva. Baš dobro.
A ja učim od vas. Još bolje.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 23:36   #42
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
S.C

ja sam te pitao kako ce se razlikovati dobar astrolog od lošeg astrologa po kriterijima psihološke astrologije. Dakle kako usporediti dva psihološka astrologa.
Kao sto sam navela u prvom postu na ovoj temi, meni je besmislen sam naziv "psiholoski Astrolog" ili "psiholoska Astrologija", za sto sam i dala objasnjenje.

Nadam se da ti nije primarni cilj u Astrologiji vlastito dokazivanje, usporedba i natjecanje s drugim Astrolozima.

Takodjer sam rekla da ce svatko za sebe odluciti koji mu je Astrolog po volji, ovisno prema tome sto ocekuje od Astrologije i kakve odgovore zeli cuti, no po mom misljenju svaki Astrolog koji nije otvoren prema samospoznaji kroz Astrologiju i ne pokusava to prenijeti drugome, nije Astrolog.

Osim toga, mamolina je iznjela jednu jako bitnu stvar. Astrologija obuhvaca covjeka u cijelosti, sva podrucja zivota, sve moguce i nemoguce aspekte i da bi bio zaista DOBAR Astrolog, morao bi imati, pored OSJECAJA za druge, jako siroke poglede te strasno veliko zivotno znanje i iskustvo. Jer ne mozes pricati o necemu gdje ne znas povezati astrolosku simboliku s konkretnim zivotnim situacijama ili covjekovim mogucnostima. Samo astrolosko znanje i teorija nicemu ne sluze. No, ponavljam, takav dojam se stekne iz razgovora s Astrologom i pri takvom kontaktu cu za sebe vrlo brzo procijeniti odgovara li mi odredjeni Astrolog.


Quote:
Ono što rade tzv. Psiho Astrolozi je ista stvar koju rade psihijatri i psiholozi koji bi sebe jednako mogli nazvati PA jer im za ono što melju ne trebaju nikakve planete već samo vješta retorička sposobnost i moć empatije.
Mislim da si u krivu i da pomalo pretjerujes, osobito u toj usporedbi s psiholozima i psihijatrima.

Astrolog nije doktor, no svakako mu ne treba titula doktora da bi ucio ili poducavao astroloski put samospoznaje. Isto tako nije potrebna niti bilo kojem drugom covjeku koji se ne bavi Astrologijom. Mislim, dokle je dosla ova rasprava, na kraju ces jos reci da uopce ne trebam razmisljati o svojim osjecajima i potrebama jer nisam psiholog.

Ne znam koliko si upucen u to podrucje, no sama titula psihologa ne garantira ono sto sam navela da mi je bitno kod Astrologa. Osim toga, daleko od toga da su isti ciljevi doktora psihijatra i Astrologa.

Druga stvar je sto ima i psihologa koji su svoju naobrazbu odlucili upotpuniti, da ne kazem prosiriti, astroloskim znanjem.

Dakako da su ti potrebne planete (i ostalo), astrolosko tumacenje se i bazira na njima.


Quote:
Ljudi ne idu astrolozima da im oni pričali o njhovim untuarnjem svijetu, to su ljudi koji imaju probleme i koji žele biti korak ispred da se mogu pripremiti.
To je jedan pristup Astrologiji, meni je blizi ovaj prvi sto si naveo.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 00:24   #43
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post

Ono što rade tzv. Psiho Astrolozi je ista stvar koju rade psihijatri i psiholozi koji bi sebe jednako mogli nazvati PA jer im za ono što melju ne trebaju nikakve planete već samo vješta retorička sposobnost i moć empatije.
Ovim sto si napisao djeluje kao da zelis reci da su psihijatri, psiholozi (i srodni psiho-nesto) izmisljena zanimanja za koje zapravo nije potrebno nista osim "vješta retorička sposobnost i moć empatije". Bas utjesno za recimo jednog psihijatra koji zavrsi godine i godine medicine, pa zatim specijalizacije iz psihijatrije, pa jos ako je psihoanaliticar....

Ako zanemarim taj tvoj stav i vratim se na temu...
Razlika između psihologa i psihoastrologa bi po meni, bila u tome sto astrolog kartom dobiva direktan uvid u podatke koje psiholog treba godinama iscitavati.
Ako taj astrolog ne zna iscitati te podatke tada mozes reci da nije astrolog, a ne po podrucju primjene. Da li ce to biti medicina, psihologija, predviđanje poslovnih prilika mislim da je sporedna stvar, tj. stvar podrucja kojim se određeni astrolog odlucio baviti, a ne njegove spretnosti i kvalitete.
I to nije pitanje astropsihologije ili neke druge grane astrologije koliko je to pitanje unutar astroloske zajednice na koji nacin ce odvojiti ljude koji znaju i ljude koji prodaju spike.

I samo da napomenem da ja pod astropsihologijom ne dozivljavam stvari tipa - 'aha, tu je vaga izrazena, to znaci da si sarmantna'.
Astropsihologija je spoj dvaju razlicitih pristupa covjeku - psiholoskog (mozda je bolje reci psihoanalitickog) i astroloskog... A to sto ce se neko nazvati astropsihologom nakon dva, tri mjeseca citanja po forumima (tipa ja sada) to sa astropsihologijom nema veze.

Quote:
Kada sam jednom prilikom radio za jednu firmu njih nisu previše zanimali uzroci već rezultati.

Legitimno je da svakog čovjeka zanima uzrok nečega, međutim kada on dođe vama po pomoć on traži rješenje, traži rezultat, traži - odgovor, i nemate se pravo nazvati astrologom ako mu niste u stanju dati odgovor i stati svojim imenom iza toga što mu kažete.

Ljudi ne idu astrolozima da im oni pričali o njhovim untuarnjem svijetu, to su ljudi koji imaju probleme i koji žele biti korak ispred da se mogu pripremiti.

Priče o raznim mogućnostima su tu odbačene.
Ovisi... ako netko dolazi sa npr. pitanjem za astromedicinu tome nece puno znaciti tvoje price o njegovom unutarnjem stanju, nego ima li cir na zeludcu ili nema.
Ali ako dođe izgubljen, i mada pita o buducnosti, zapravo dođe da mu protumacis njega, da mu objasnis razloge njegove izgubljenosti i das neki predlozak za buducnost.

A ne kuzim otkud toliki anagonizam prema astropsihologiji...mislim, jasno mi je da svatko ima neke afinitete, ali za cijelu jednu granu (na kojoj vjerujem da se i razvila astrologija) reci da ju treba sutnuti u smece...

Mozda se tebi psihologija (i srodne discipline) svodi na one stvari tipa 'budite sigurniji u sebe, podignite samopouzdanje, ili mantrajte si pred ogledalom 'bas sam si ljep' ', ali postoji i stvari van toga... meni je recimo jako zanimljiva ideja pronalazenja narcizma, mazohizma/sadizma, opsesivno - kompulzivnog u karti...
Leela is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 11:56   #44
Leela kad pročitam tvoj post vidim da imamo dodirnih točaka pa ću ga zasada preskočiti u komentaru pa ću se vratiti na ono što je S.C napisala.

ISAR, kao svjetso udruženje astrologa zajedno sa matičnim astrološkim organizacijama u europskim zemljama pred sobom imaju imperativni cilj za čije ostvarenje predviđaju rok od 50-100 godina. A taj cilj se zove: priznanje astrologije kao znanosti.

iz ovog što ti pšeš moguće je zaključiti da bi se tim slijedom astrologija priznala za 1000 godina ako ne i više.

Iz trećeg pokušaja si mi dala odgovor koji je zapravo negativan, po tebi je nemoguće po objektivnim kriterijima razlučiti kvalitete pojedinih astrologa već se sve prepušta nekakvom "osjećaju".

Ja ću reći ponovo: ja mislim da je svaka pa i takva komponenta astrologije dobrodošla no ona ne smije samostalno postojati bez ove egzaktnosti predviđanja. Ako ništa drugo napravite sintezu:

Recite rezultat, govorite o povodima no ne zaboravite rezultat. Ako govorite samo o uzrocima a klijentu prepustite da sam traži rezultat niste postigli ništa.

Ti S.C imaš pravo i na ovakav pristup astrologiji, no ja mogu samo reći da je ovakav pristup astrologiji sverazoran jer je njegovom krivnjom astrologija ostala još uvijek u domeni vračanja, taloga kave i kristalne kugle.

Ti imaš problem sa pitanjem slobodne volje. Kako je i Dupor rekao karakter određuje sudbinu. Ti ne želiš dopustiti mogućnost izravnog predviđanja događaja jer smatraš da tvoja slobodna volja ima puno veći opseg nego što ima.

Iz toga sam zaključio da u astrologiju ne vjeruješ.

Astrologija nije nikakva "savjetodovna" vještina. Na jednoj krajnje praktično razini u nekim slučajevim i može biti ali ne u pravilu.

Astrologija je disciplina koja navješta budućnost.

A ja mislim da se vi bojite te istine pa zato se furate na New Age gluposti, "novokomponovane" duhovnosti i slične stvari.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 11:57   #45
Leela ako govoriš o tome da se kod određene osobe nađe narcizam, opsesivno-kompulzivne ideacije, hipohondrija itd - to se jasno može utvrditi i tu ne govorimo o PA u užem smislu.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 14:11   #46
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Iz trećeg pokušaja si mi dala odgovor koji je zapravo negativan, po tebi je nemoguće po objektivnim kriterijima razlučiti kvalitete pojedinih astrologa već se sve prepušta nekakvom "osjećaju".
Ne po osjecaju, kako to zakljucujes......nego po onome sto ti Astrolog pruzi, nazvao ti njega PA ili TA ili kako vec zelis. Kao sto rekoh, ako osoba koja se bavi takvim tumacenjima nema neku vrstu znanja i iskustva, ne razmislja o sirini i bogatstvu zivota, kao ni o velikim covjekovim mogucnostima, onda ce i tumacenja biti stura, ogranicena, neprikladna, mozda i netocna......ili ce se svoditi na ovo tvoje: "umrijet ce ti netko za mjesec dana". I sto sad?

Takav Astrolog nije Astrolog i ne odredjujem to prema osjecaju nego po onome sto dobijes iz razgovora.

Evo, npr. za mene ti uopce ne bi bio dobar Astrolog, sudeci po tome sto ti smatras da covjeku mozes pruzit kroz Astrologiju, "jer su za druge stvari dovoljni psiholozi". S druge strane s Leelom bi u astroloskom pogledu vrlo rado suradjivala. Iako ona samu sebe ne smatra Astrologom, po meni razumije njenu bit bolje nego ti.

Eto, to je moje misljenje, nadam se da se neces uvrijediti, samo ti odgovaram na pitanje.





Quote:
Ti S.C imaš pravo i na ovakav pristup astrologiji, no ja mogu samo reći da je ovakav pristup astrologiji sverazoran jer je njegovom krivnjom astrologija ostala još uvijek u domeni vračanja, taloga kave i kristalne kugle.


Zar ju u domeni kristalne kugle ne drzi upravo tvoj pristup?!

Ma nema veze, ako ti sebe smatras sposobnim za takvo sto, pronalazis se u tome i sto je bitno pronalazis klijentelu za takav rad u Astrologiji........nisi lud da se bunis.

Samo imaj na umu da biti (drugome) Astrolog nosi jednu veliku odgovornost sa sobom i taj naziv ti ne omogucava da upravljas tudjim zivotom. Treba znati sto ce biti od koristi osobi i kako ces joj pristupiti.

Osobno, ne bih imala potrebu biti dio zajednice koja velica te proricateljske mogucnosti Astrologije dok one koje su (po meni) bitne i primarne, stavlja u drugi plan.

Mislim o cemu mi pricamo......osnove osnova Astrologije i tumacenja se svode na "psiho profile" znakova.

Ti mene malo zbunjujes, svojim stavovima i izjavama, kao recimo ovom gore da moj pristup sprecava priznavanje Astrologije kao znanosti. A i na pocetku teme si rekao da PA treba sutnuti u smece jer se upravo u toj grani nalaze sarlatani i nesposobnjakovici, da bi ih na kraju usporedjivao s doktorima.......te da bi na kraju krajeva rekao da opsesije, kompulzije i mazohizam nemaju veze s psihologijom (ili PA).

Tako da mi se cini da ti i sebe i mene i ostale sudionike teme malo zafrkavas.

__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 17:25   #47
kljucna stvar je sto ja ne mogu prihvatiti da odredjivanje buducnosti nije jedno od temeljnih zadaca astrologije.

primijenivsi kriterije koje ti ovdje navodis dobivamo apstrakciju koja nema potencijal stati pod ostricu induktivne znanstvene logike i prezivjeti. sve ostaje u domeni filozofiranje i bez konretnih stvari.

konkretnost se danas trazi.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 18:25   #48
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Ovako ću ti reći Saradonija, i ja kad sam počeo sa nekih 14 god proučavati astrologiju krenuo sam od psihološke.

Međutim danas, skoro 6 godina nakon toga, moram reći da je ona najveće zlo astrologije koje treba satrati.
Ček, ti imaš 20 godina?
Pišeš - počeo sam se baviti sa nekih 14 godina, a sada skoro 6 godina nakon toga? (14+6=20)
Ili je neki tipfeler?
Jer ukoliko nije tipfeler, i imaš 20 godina, tada ni otprilike nemaš svijest, iskustvo i životnog prostora da sebe nazivaš astrologom.
Ukoliko je tipfeler, uvaži moju ispriku.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 19:20   #49
ponavljam, ponovio sam i ponoviti ću još stotinu puta, čovjek može biti idiot i sa 50 godina. i ovako nešto nemaš pravo navoditi kao arguement, to mi ide u stilu kao ad hominem.

malo listaj po netu moje tekstove, moje suradnje, uskoro dobivam i emisiju na radiju , tako da se što prije okani te priče o tome koliko ja godina imam ili nemam.

uskoro ću imati 21 godinu.

imaš problem sa time ?

rezultati govore sami za sebe.

mantrati i filozofirati o mogućnostima može svatko. ako čitaš i ovo što ovdje pišem ne osjeti se baš , pa čak ni kod ljudi koji imaju kriterije kao ti "koliko godina ima osoba koja piše"

odbacujem to kao glupost.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 19:21   #50
osim toga imaš moju sliku na avataru pa vidi se na njoj da nemam 50 godina, ne skrivam ja svoje godine.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 20:32   #51
Suspiriume, s kime suradjujes, ako nije tajna?

Uz duzno postovanje i bez obzira na godine, mislim da tvoj nacin rada i odnos prema Astrologiji, a i klijentima ne slijedi etiku koje bi se svaki Astrolog, osobito onaj koji se time profesionalno bavi, trebao drzati.

Dat cu ti link na stranicu Udruge Astrologa Hrvatske i molim te da procitas ETICKI KOD UAH-a. Ima jedan dio o nacinu rada, slobodnoj volji i predvidjanju buducnosti.

A kako vec spominjes ISAR, molit cu te lijepo da otvoris stranicu, a zatim i dokument pod nazivom CODE OF ETHICS te ucinis isto. Detaljno procitaj.

Osobito vazne za tebe, po mom misljenju bi bile tocke:

* 2. i 3. - pod TEMELJIMA ETICKOG NAHODJENJA

* SECTION C (Tumacenje, priopcenje klijentu), tocka d) PRIOPCENJE INFORMACIJA

* SECTION D (Savjetodavna Astrologija) - JAKO BITNO (ima i dio o predikcijama).



Odmah se ogradjujem da nisam clan niti jedne organizacije niti govorim u ime iti jedne od njih. Jedino sto smatram da bi taj ETICKI KOD trebao biti univerzalan i privacen od strane svih koji se Astrologijom bave, bez obzira na clanstvo.




Grijesim li kad kazem da se tvoji stavovi ne podudaraju s tom etikom? Neki su potpuno suprotni.


bit same astrologije je egzaktnost predviđanja , načelo materijalne istine i provjerljivosti.

Kada ljudi traže odgovor na pitanje, daješ im odgovor, ne daješ im savjet.

Nema tu "može ovako" a "može i onako". Ili tako ili ovako.

evo ti par primjera, dolazi žena kažem joj za mjesec dana joj netko umire u obitelji i stvarno umrla joj je baka. drugi primjer: tip i ženska u vezi ona pita jel ju vara ja kažem vara opišem ga i opišem njegovu ljbuavnicu , ona ode provjeriti i stvarno bi tako.

Pa krajnja svrha astrologije jest njezina egzaktnost a oni koji od nje bježe nemaju pojma o njoj.

Ljudi ne idu astrolozima da im oni pričali o njhovim untuarnjem svijetu, to su ljudi koji imaju probleme i koji žele biti korak ispred da se mogu pripremiti.

Ti ne želiš dopustiti mogućnost izravnog predviđanja događaja jer smatraš da tvoja slobodna volja ima puno veći opseg nego što ima.

Astrologija nije nikakva "savjetodovna" vještina. Na jednoj krajnje praktično razini u nekim slučajevim i može biti ali ne u pravilu.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 20:41   #52
HAHAHAH

Prave si mi našla, UAH je jedna od težih gluposti ovoga svijeta. Tu se radi zaista o kružoku psiholoških astrologa koji ne pretpostavljaju mjerilo ičega.

O kakvoj etici ovdje govorimo ?

Dakle, ako zaista procijenim iz razgovora da osoba ne bi mogla podnijeti određene informacije, ja ih priopćim na način koji je toj osobi prihvatljiv te se u tom smislu ne ponašam kao stroj za supsumiranje.

Gledaj, ja ne osporavam važnost etike, važnost pristupa i odnosa prema klijentu koji je prije svega i ljudsko biće

međutim kad čitam neke postove ovdje stječem dojam da se cijela priča gradi na nečemu što nije nimalo konkretno.

ja u životu uvijek tražim konkretnost, dokazivost a temeljni cilj ISAR-a je da se astrologija prizna kao znanost.

Ovakav pristup do toga neće dovesti.

Da li se netko boji istine, da li se boji vlastite pogrešivosti, da li nema dovoljno samopozdanja ili zapravo ne poznaje pravu bit astrologije - kada se poziva na psihološku astrologiju.

Ja poštujem tvoj pristup ali ga smatram zaista duboko pogrešnim, astrologija nije ovo o čemu ti pišeš.

Ti astrologiji odričeš moć i funkciju koja ona ima svodeći je više na nekakvu savjetodavnu ulogu. Astrologija je u svojoj srži putokaz Božje volje, putokaz sudbine, no tu već ulazim u astrofilozofiju a mislim da nije da to ovdje bar za sda nije potrebno.

zaista postoje konačni i nepromjenjivi događaji koji se ne mogu izbjeći.

Kada promatraš neki horoskop prvo što radiš je opća sinteza - usmjerenost energija prema elementima, prema kvaliteti, prema rasporedu polja, tražiš funkcionalne obrasce i na osnovu toga dolaziš do zaključka koliko je jaka slobodna volja pojedinca. Ukoliko je ona zaista jaka, tok stvari se može promijeniti, u nekim smjerovima. No ako procijenis da je element strasti i vanjskih faktora jak a ljudska volja slaba, tada zaista možeš govoriti o neminovnom događaju. E sada koji ćeš pristup primijeniti koju metodologiju, to je već stvar osobne i ljudske procjene.

Ali koliko ja vidim neki od vas se tako silovito koncentraciju na tu formu, na kojekakve mogućnosti, zaboravite mogućnosti - nema mogućnosti.

Dakle kada se složi 5 aspekata koji govore jedno to jedno se događa htio netko ili ne. Druga je stvar koliko smo spremni suočiti se sa time.

Kada je mojoj pokojnoj baki išao Pluton preko sunca, pa još vladar saturn napravio kvadrat prema tom plutonu, pa je još mars naletio ovdje rezultat je bio očit i umrla je a ja sam to znao.

Dakle, skoncentrirajte se na realnost, više ćete uživati u astrologiji.

na kraju krajeva imam već sasvim dovoljno postova da možete procijeniti imam li ja ikakvog pojma o ovome ili samo baljezgam.

još samo nešto o ovom etičkom dijelu.

gdje sam ja napisao da nisam etičan ? Ja jesam napisao da im dajem odgovor onoga što će uslijediti - i zato nisam etičan ? Ne bih bio etičan kada bi to mehanički izrekao, bez uvažavanja osobnog momenta pojedinca a ja to naravno ne radim.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 20:51   #53
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Prave si mi našla, UAH je jedna od težih gluposti ovoga svijeta. Tu se radi zaista o kružoku psiholoških astrologa koji ne pretpostavljaju mjerilo ičega.

O kakvoj etici ovdje govorimo ?
O kakvoj etici?!

Upravo iz razloga sto mislim da nemas pojma o tome sam ti preporucila sto da procitas. Dakle, procitaj.

Mozda uvidis da ponegdje i baljezgas.

Ne moras onda otvarati stranicu UAH-a, ako imas takvo misljenje, no ponudila sam ti i jednu drugu.

Quote:

ja u životu uvijek tražim konkretnost, dokazivost a temeljni cilj ISAR-a je da se astrologija prizna kao znanost.
PROCITAJ ono sto sam ti gore linkala. Je li ti tesko procitati?

Ako zelis, prevest cu ti.



Quote:
Ja poštujem tvoj pristup ali ga smatram zaista duboko pogrešnim, astrologija nije ovo o čemu ti pišeš.

Ti astrologiji odričeš moć i funkciju koja ona ima svodeći je više na nekakvu savjetodavnu ulogu. Astrologija je u svojoj srži putokaz Božje volje, putokaz sudbine, no tu već ulazim u astrofilozofiju a mislim da nije da to ovdje bar za sda nije potrebno.

zaista postoje konačni i nepromjenjivi događaji koji se ne mogu izbjeći.

No ako procijenis da je element strasti i vanjskih faktora jak a ljudska volja slaba, tada zaista možeš govoriti o neminovnom događaju.

Ali koliko ja vidim neki od vas se tako silovito koncentraciju na tu formu, na kojekakve mogućnosti, zaboravite mogućnosti - nema mogućnosti.

Dakle kada se složi 5 aspekata koji govore jedno to jedno se događa htio netko ili ne. Druga je stvar koliko smo spremni suočiti se sa time.

Kada je mojoj pokojnoj baki išao Pluton preko sunca, pa još vladar saturn napravio kvadrat prema tom plutonu, pa je još mars naletio ovdje rezultat je bio očit i umrla je a ja sam to znao.


na kraju krajeva imam već sasvim dovoljno postova da možete procijeniti imam li ja ikakvog pojma o ovome ili samo baljezgam.
A zatim ces shvatiti sto si sve nalupao ovdje.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 20:56   #54
Nismo se mi dobro razumjeli, mišljenje UAH meni ne predstavlja nikakav faktor u životu, to je jedna bezvezna organizacija koja ljudima uzima novac. Citiram ovo:

U svom ću radu podupirati samospoznaju, slobodnu volju pojedinca, njegov osobni integritet te ću se ograditi od predviđanja budućnosti kao nepromjenjive sudbine.

dakle prevedeno na hrvatski - sve ono što kažem može i ne mora biti i zato ću ti uzeti 50 eura naviše.

Budućnost kao nepromjeniva sudbina ?

Neke stvari se mogu promijeniti neke ne.

Debilno da gore ne može.

Pazi konstrukcije

"podupirati ću slobodnu volju" - majke mi ovo kao da sofiste i Ksenofonta čitam.

Što to znači praktično ?

To znači ovo - neću ti ništa reći.

Ja smatram da astrologija djeluje na principu relativnog determinizma.

Međutim šta oni ovdje lukavo kažu - kažu da nema definitivno nepromjenjivih događaja i to je donekle ok. No pod geslom toga oni se zapravo ograđuju od odgovornosti da bilo što što oni kažu klijentu se može i ne mora dogoditi.

baš krasno.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 20:58   #55
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Nismo se mi dobro razumjeli, mišljenje UAH meni ne predstavlja nikakav faktor u životu, to je jedna bezvezna organizacija koja ljudima uzima novac.
Zaista nismo.

Misljenje ISAR-a ti ocito predstavlja, no jos uvijek nisi dao naznake da si procitao ono sto sam te zamolila.

Procitaj.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 21:03   #56
tamo toga ima jako puno na što točno misliš.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 21:05   #57
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
tamo toga ima jako puno na što točno misliš.
Izdvojila sam ti.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 21:12   #58
d. Conveying Information
Astrologers are mindful of the limitations of predic-tive accuracy and avoid the use of universal qualifiers such as every, always, never, for certain, any, no one, or other such blanket statements that imply definite, concrete outcomes. Clients are informed that it is im-possible for astrology to be absolutely certain about personality profiles or future events.


pa to je to kažem ja ne možeš ništa reći apsolutno, jer je samo Bog apsolutan, ali sa velikim postotkom sigurnosti možeš.

Međutim u čemu je stvar, PA uopće ni ne pokušavaju ni sa kojom pa ni minimalnom vjerojatnošću predvidjeti događaj.

ti se više baviš formom nego sadržajem.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 21:30   #59
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
pa to je to kažem ja ne možeš ništa reći apsolutno, jer je samo Bog apsolutan, ali sa velikim postotkom sigurnosti možeš.
Onda zaista imas cudan nacin izrazavanja.


Quote:
zaista postoje konačni i nepromjenjivi događaji koji se ne mogu izbjeći
Quote:
No ako procijenis da je element strasti i vanjskih faktora jak a ljudska volja slaba, tada zaista možeš govoriti o neminovnom događaju.
Ali drago mi je da na kraju ipak uvidjas da Astrologija nije tehnika/disciplina ili sto vec koja se bazira na egzaktnom predvidjanju neminovnih dogadjaja.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 21:36   #60
Suspirium., ono centralno sto mene smeta kod tvog dozivljaja Astrologije je to sto ostavljas dojam astrologa kojem je covjek samo instrument na kojem se pokazuje astrologija, a ne njen sredisnji dio.

S jedne strane te razumijem, bavis se necim i zelis se pribliziti sto vecoj egzaktnosti onog u sto ulazes sebe i dati tome neki dignitet da ti ljudi ne mogu reci da se bavis vracanjem...međutim cini mi se da negdje u tome svemu tvoja ljubav (ili sto vec) prema astrologiji nadmasuje ljubav prema covjeku...istovremno zaboravljajuci da je taj covjek sredisnji dio, izvor, ne instrument.
(kad ne bi bio tada bi vrijedio onaj argument da je astrologija zaostala 'znanost' jer nije heliocentricna).
Da bi ista od astrologije imalo smisla, moras biti spreman uci u tu tocku, taj izvor od kojeg dalje promatras stvari. Moras biti spreman 'usetati' u tog covjeka i iz te tocke pogledati u nebo. I to je ono zasto nekako mislim da je PA nezaobilazan dio astrologije... sad u kojoj mjeri ce joj se koji astrolog posvetiti, i kojom dubinom, ko sto sam vec rekla, ovisi o nekom odabiru podrucja primjene.
Leela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:47.