Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2011., 20:42   #1901
Quote:
Kontrolor leta kaže: Pogledaj post
hm, nisam nikad bio u istambulu s niti jednom agencijom (to mi je slijedeći plan, baš sa spomenutom agencijom), ali sam dosta putovao po svijetu. bio sam sa dosta različitih agencija, a među ostalima i sa f-toursom.
ne znam šta da ti kažem, osim da se očito niste dovoljno informirali ili niste nikada putovali sa agencijama. uvijek piše na programu ime hotela. pa ja lijepo svaki put u google maps, da vidim di je to. naravno da ne očekujem za malu cijenu hotel u centru grada Bio sam u amsterdamu sa jednom agencijom i platili smo neku smiješnu lovu. svima je bilo jasno da hotel nije u centru i prije polaska.
a ovo za fakultativne programe par za i to ne piše u programu, šta je, a šta nije uključeno u cijenu Kad sam ja putovao s f-toursom, sve sam imao na papiru. Skroz mi je logično da ako pola grupe plati ulazak u neki muzej, u kojeg ja ne želim ić, da neće vodič organizirat za svakog ostalog, posebno, neki ludi program. pa nema čovjek 100 glava. zamisli da sam ja u amsterdamu, dok su svi išli na izlet u haag, tražio od vodiča da mi organizira 3 crnkinje u crvenoj četvrti, jer se meni neda u haag

šalu na stranu. moja preporuka je da se prije putovanja pročita program, malo progoogla hotele i destinacije, sve tamo piše. mene nikada ništa nije iznenadilo. a osim toga, na sva putovanja idem sa pozitivnim stavom. idem sa zabavit, ne gunđat. i meni se dogodilo jedne godine u rumunjskoj, bila je jedna zagrebačka agencija, da mi u sobi nije radilo grijanje. pa šta ću ja sad shvatiš to kao avanturu. neću sam sebi pokvarit putovanje radi sitnica.

ok. preveliki post pišem

svakako, veselim se upoznavanju vas ostalih koji idete u 4. mjesec u istanbul s F-om i pročitajte program, da ne bi bilo čuđenja
Proputovao sam cijelu europu s raznim agencijama ,ukljucujuci i f tours..do sada nisam imao s problema ...Prije puta se uvijek informiram o svemu ,a kao sto sam već rekao par dana prije puta su nam promijenili raspored( koji nikada ne bih izabrao da vec nisam platio)... ukratko ne da mi se uopce komentirat,svatko ima svoje mišljenje,ja sam svoje izrazio,a to hoće li se netko od vas ( koji tu niste ni bili) složit s menom ili neće...iskreno me zaboli...kome smeta nek ne gleda

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 02.02.2011. at 10:42.
black swan st is offline  
Old 01.02.2011., 22:24   #1902
Trebat će mi par rečenica na turskom pa molim da mi provjerite točnost i napišete izgovor, vi koji znate.

Dobro jutro - Günaydın
Dobar dan - Tünaydın, İyi günler
Dobra večer - İyi akşamlar
Dobra noć (?) - İyi geceler
Doviđenja - Hoşça kal
Cheers - Şerefe
Dobar tek - Afiyet olsun
Kolika je cijena? - Ne kadar?
Hvala - Teşekkür ederim
Nema na čemu - Rica ederim
.. gdje je? - .. nerede?
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Old 01.02.2011., 22:34   #1903
Posljednje upozorenje! Iskustva o F tursu (a nemaju veze sa Istanbulom) pisite u temi za to. Isto tako, ostavite se rekla-kazala, spamate ovu temu, to isto pisite u temi o agencijama.

Takodjer, bilo sta nevezano uz Istanbul!

Svaki slijedeci post o tome smatrat ce se spamom i trollanjem.

Hvala na paznji!
__________________
Ladies and gents, I won’t pretend
I think I forgot my medicine

Just search T for Texarkana!
aircanada is offline  
Old 02.02.2011., 07:57   #1904
Dervisi i muzeji

Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Hvala. Ne težim nekom 'življem' provodu.. mislim da će mi vrhunac noćnih izlazaka biti posjet derviškom plesu.
Dervisi su zanimljivi, ali nisam uspio procijeniti koliko je to iskomercijalizirano a koliko je autentično. Gledao sam ih i u Konyi gdje je Mevlana živio, prilično slično kao i u Istanbulu. Nemoj puno očekivati i bit će ti ok. Ne propusti Arheološki muzej blizu Aje Sofije. Tamo čuvaju tzv Aleksandrov sarkofag (nije zapravo njegov, ali ga prikazuju u reljefu na njemu), onda imaš Muzej turske i arapske umjetnosti na Hipodromu (mislim da se muzej tako zove) i Cisternu Baziliku. Ma ima Istanbul puno kulturoloških bisera. Sretno PS lokacija hotela uopće nije loša
Zorannn123 is offline  
Old 02.02.2011., 11:05   #1905
Quote:
balböceği kaže: Pogledaj post
neces se usreciti. ducani rijetko, restaci jos rjedje. velike naknade za dizanje para na bankomatima...plus na rijetko kojem bankomatu mozes dic pare s amexom.
Vjerovatno je onda visa opće prihvaćena.
demon is offline  
Old 02.02.2011., 18:18   #1906
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Hvala ti na svim odgovorima na moja pitanja bit će toga još kako se put bude približavao.

pitaj slobodno. bar su ti pitanja pametna!
__________________
eyyy meyhaneci...!
balböceği is offline  
Old 02.02.2011., 18:26   #1907
Hard-Boiled Wonderland:

Dobro jutro - Günaydın - GUNAJDN
Dobar dan - Tünaydın - NE!, İyi günler - IJI GUNLER
Dobra večer - İyi akşamlar - IJI AKŠAMLAR (na odlasku i dolasku)
Dobra noć (?) - İyi geceler - IJI GEDŽELER (na odlasku=laku noc)
Doviđenja - Hoşça kal - HOŠČA KAL
Cheers - Şerefe - ŠEREFE
Dobar tek - Afiyet olsun - AFIJET OLSUN
Kolika je cijena? - Ne kadar?
Hvala - Teşekkür ederim - TEŠEKUR EDERIM ili SAAOL (sağol)
Nema na čemu - Rica ederim - RIDŽA EDERIM
.. gdje je? - .. nerede?
__________________
eyyy meyhaneci...!
balböceği is offline  
Old 05.02.2011., 10:13   #1908
Evo i osnovnog itinerara za 6 dana, 4 dana Istanbul + 2 dana put

1. DAN - poslijepodne - dolazak u Istanbul
2. DAN - prijepodne - Plava džamija, Aya Sophia, hipodrom, cisterna
- poslijepodne - arheološki muzej, vojni muzej, Sisli (FC Galatasaray stadion)
3. DAN - prijepodne - Topkapi, grand bazaar, Sujelmanova džamija, Sehzade i Fatihova džamija
- poslijepodne - Valens akvadukt, golden horn, spice bazaar, Rüstem-pašina i Nova džamija, derviški ples
4. DAN - prijepodne - Galata, Istikal, Taksim, Mačka brdo
- poslijepodne - Bešiktaš, Dolmabahče, Ortaköy, bosporski most
5. DAN - prijepodne - Üsküdar, Kadiköy, bagdadska avenija
- poslijepodne - Camlica brdo
6. DAN - prijepodne - povratak u Zg
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Old 05.02.2011., 11:05   #1909
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Evo i osnovnog itinerara za 6 dana, 4 dana Istanbul + 2 dana put

1. DAN - poslijepodne - dolazak u Istanbul
2. DAN - prijepodne - Plava džamija, Aya Sophia, hipodrom, cisterna
- poslijepodne - arheološki muzej, vojni muzej, Sisli (FC Galatasaray stadion)
3. DAN - prijepodne - Topkapi, grand bazaar, Sujelmanova džamija, Sehzade i Fatihova džamija
- poslijepodne - Valens akvadukt, golden horn, spice bazaar, Rüstem-pašina i Nova džamija, derviški ples
4. DAN - prijepodne - Galata, Istikal, Taksim, Mačka brdo
- poslijepodne - Bešiktaš, Dolmabahče, Ortaköy, bosporski most
5. DAN - prijepodne - Üsküdar, Kadiköy, bagdadska avenija
- poslijepodne - Camlica brdo
6. DAN - prijepodne - povratak u Zg
a meni je netko rekao da mi je ono jedno popodne ambiciozno
nisam sigurna da je u dan 3 pametno ugurati sve to. za topkapi nam je trebalo cijelo jedno jutro, kao i za g.bazaar drugi dan.
ako se planiraš samo prošetati kroz to, a ne bivati tamo, onda možda i možeš. no, nama se sviđalo biti dijelom toga, bar neko vrijeme.

kamo idete gledati derviše?
Kris79 is offline  
Old 05.02.2011., 12:11   #1910
Quote:
Kris79 kaže: Pogledaj post
za topkapi nam je trebalo cijelo jedno jutro, kao i za g.bazaar drugi dan.
Kod Topkapija smo izbacili harem.. neke od onih džamija ćemo samo izvana obići, ovisno o vremenu. Nemamo žemskih u ekipi pa ćemo i na grand bazaaru kratko biti . Imaš pravo, taj dan je stvarno ambiciozno planiran. Ipak, sve je relativno blizu pa bi od 9-19 i mogli sve obići.

Quote:
kamo idete gledati derviše?
Tamo na Galati preuređuju pa sam pronašao ovo -> http://www.hodjapasha.com/Default.aspx blizu je Sirkeci stanice.

edit

Ispravak 3. dana

prijepodne - Topkapi, Sujelmanova džamija
poslijepodne - Valens akvadukt, grand bazaar, spice bazaar i džamije u blizini
večer - derviški ples

Fatihovu džamiju ćemo premjestiti, možda 5. dan

Zadnje uređivanje Hard-Boiled Wonderland : 05.02.2011. at 12:23.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Old 05.02.2011., 19:45   #1911
Da li vam je ovaj plan u vlastitoj reziji ili imate vodice?
I ja imam u planu da krajem 3 mjeseca posjetim Istambul, pa ako moze neko od ovih sto su vec bili u Istambulu da kazu koliko je tesko snaci se u Istambulu?Kakav im je gradski prevoz? Kakve su cijene u kaficima i restoranima? I iskreno se nadam da se turci koliko-toliko snalaze sa engleskim jezikom da se covjek moze nekako sporazumiti.
chica23 is offline  
Old 05.02.2011., 20:08   #1912
Quote:
chica23 kaže: Pogledaj post
Da li vam je ovaj plan u vlastitoj reziji ili imate vodice?
Vlastita režija.

Quote:
koliko je tesko snaci se u Istambulu?
Ne spadam u ovu grupu onih koji su već bili u Istanbulu ali mogu reći da najviše ovisi o tebi kako se snalaziš u prostoru. Također ovisi i kako se sama pripremiš; tiskani vodiči, google maps, wikitravel..

Quote:
Kakav im je gradski prevoz?
Za grad od 12 milijuna stanovnika nekako me strah hvata kad znam da imaju samo 2 tramvajske i 2 metro linije ali planiramo koristiti i dolmuše (nešto između taxija i busa).

Quote:
Kakve su cijene u kaficima i restoranima?
Na turističkim destinacijama skuplje, dalje od njih jeftinije mi smo si odredili max. 40 TL za hranu po danu po osobi uz hotelski doručak.

Quote:
I iskreno se nadam da se turci koliko-toliko snalaze sa engleskim jezikom da se covjek moze nekako sporazumiti.
Kao i drugdje očekujem da će engleski više razumjeti mlađa populacija jer ga uče u školama pa valjda nešto i znaju.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Old 05.02.2011., 20:13   #1913
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post

Tamo na Galati preuređuju pa sam pronašao ovo -> http://www.hodjapasha.com/Default.aspx blizu je Sirkeci stanice.
ovo je super. ja sam bila. imaju jos jednu predstavu s plesom, ako vidite da vam plan uspjeva, mozda i vise obidjete, pogledajte i to. ne traje dugo ni jedno ni drugo, a dobro dodje kao odmor i predah od lunjanja.

harem u topkapiju je steta propustiti. meni je to bio najzanimljiviji dio .

Zadnje uređivanje Kris79 : 05.02.2011. at 20:20.
Kris79 is offline  
Old 05.02.2011., 21:34   #1914
Koliko vas je izasao aranzman za jednu osobu(avio karta+hotel)? Koliko sam skontala ostajete 5 noci jel tako?
chica23 is offline  
Old 05.02.2011., 23:53   #1915
Quote:
chica23 kaže: Pogledaj post
Koliko vas je izasao aranzman za jednu osobu(avio karta+hotel)? Koliko sam skontala ostajete 5 noci jel tako?
460€ za jednu osobu; 5 noći, tako je.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Old 06.02.2011., 00:03   #1916
Quote:
Kris79 kaže: Pogledaj post
ovo je super.
Mislim da su me baš tvoji postovi/linkovi odveli tamo.

Quote:
imaju jos jednu predstavu s plesom, ako vidite da vam plan uspjeva, mozda i vise obidjete, pogledajte i to.
Teško ćeš nas muške na (još) plesnih predstva natjerati.

Quote:
harem u topkapiju je steta propustiti. meni je to bio najzanimljiviji dio
Kad smo već kod Topkapija, može li se ući u arheološki muzej a da se ne plaća ulaznica za Topkapi? Koliko vidim, u istom su parku?
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Old 06.02.2011., 00:28   #1917
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Kad smo već kod Topkapija, može li se ući u arheološki muzej a da se ne plaća ulaznica za Topkapi? Koliko vidim, u istom su parku?
ja sam uvjerena da sam putokaz za taj muzej vidjala s donje strane, na ulazu u gulhane park , na tram. stanici.

koliko me sjecanje sluzi, ona glavna vrata u topkapi, samo su ulaz u kompleks. unutar parka se kupuje ulaznica za samu palacu, i posebno za harem. i to dvoriste je ogromno. imas ti sto za prehodati dok dodjes do ulaza u samu palacu...

tako da vjerujem da se moze, no, treba cuti od ljudi koji su bili...
Kris79 is offline  
Old 06.02.2011., 01:11   #1918
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
460€ za jednu osobu; 5 noći, tako je.
Hvala na odgovoru. Preispitujem svoje cijene, pa da vidim gdje sam. Uglavnom tu je to negdje. Fino se provedite ako idete uskoro, a na meni je da tek sada sastavljam svoju rutu obilazaka po Istambulu.
chica23 is offline  
Old 06.02.2011., 01:48   #1919
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post

Za grad od 12 milijuna stanovnika nekako me strah hvata kad znam da imaju samo 2 tramvajske i 2 metro linije ali planiramo koristiti i dolmuše (nešto između taxija i busa).
ne bih rekla da je 12 milijuna u pitanju...jel to popis iz 1991? a sta te linije brinu; po tvom planu puta od te dvije tramvajske ces najvjerojatnije koristiti samo jednu, a metro recimo obadvije (ovisi kak idete s aerodroma)...zaboravio si napomenuti 101838171 linija autobusa ak vec bas hoces ici negdje kamo te te linije ne mogu odvest (npr. gebze, silivri..jel?).

nemoj previse slusati druge komentare kojima ful 'ambiciozni' ljudi 'plaše' buduce posjetitelje prelosim znanjem engleskog, preskupoj i ne tak finoj hrani, nedostatku javnog prijevoza, nema alkohola, a ni kozne jakne nisu jeftine -joooj jooooj...kartu u ruke, euriće u džep i put pod noge.


Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Na turističkim destinacijama skuplje, dalje od njih jeftinije mi smo si odredili max. 40 TL za hranu po danu po osobi uz hotelski doručak.
ooo 40 TL za klopu je plafon! bude vam i ostalo. dorucak max 5 tl (pogacice, burek uz caj i slicno u simit sarayu); rucak 15-20tl malo solidni restaci po gradu -juha, jelo, salata, nes za popit; npr.konak na istiklal caddesi; sultanahmet koftecisi na istiklali, i di god ga vidis...), vecera 5-10tl (mokri hambici u bambi cafeu na taksimu, mecidiyekoyu, kadikoyu i gdje god ga vidis; i nezaboravni yildiz bufe cim izadjes iz broda na uskudaru - i najbolji 'turkish' hot dog u gradu -jeeeee).
i ak bas budes ful gladan i ne svidi ti se turska hrana uvijek imas mcdonalds di ti je najveci meni sa litrom coca cole i cool americkim hambicima 9tl. (to je za ove kojima je kebab bolji u tkalči nego u turskoj ).

Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Kao i drugdje očekujem da će engleski više razumjeti mlađa populacija jer ga uče u školama pa valjda nešto i znaju.
nemas beda s tim - ak ne inde ne engleskom, probaj rukama i nogama; vecina ljudi je srdacna i pomoci ce ti ak negdje zapnes, i odvesti te za ruku do busa ili sto vec trazis...osim ak od 20 milijuna ljudi ne naletis na serijskog ubojicu, nadrkanog navijaca, ili zensku kojoj je upravo pukao nokat.
__________________
eyyy meyhaneci...!
balböceği is offline  
Old 06.02.2011., 03:24   #1920
Quote:
balböceği kaže: Pogledaj post
ooo 40 TL za klopu je plafon! bude vam i ostalo. dorucak max 5 tl (pogacice, burek uz caj i slicno u simit sarayu); rucak 15-20tl malo solidni restaci po gradu -juha, jelo, salata, nes za popit; npr.konak na istiklal caddesi; sultanahmet koftecisi na istiklali, i di god ga vidis...), vecera 5-10tl (mokri hambici u bambi cafeu na taksimu, mecidiyekoyu, kadikoyu i gdje god ga vidis; i nezaboravni yildiz bufe cim izadjes iz broda na uskudaru - i najbolji 'turkish' hot dog u gradu -jeeeee).
i ak bas budes ful gladan i ne svidi ti se turska hrana uvijek imas mcdonalds di ti je najveci meni sa litrom coca cole i cool americkim hambicima 9tl. (to je za ove kojima je kebab bolji u tkalči nego u turskoj ).
Ovo su odlični savjeti za nekog ko je prvi put tamo što se tiče jela da puno ne misli i ne traži, ali me uvijek fascinira kako ljudi u tom kulinarskom raju, gdje se lokali nalaze na svakom koraku, ne skuže šta sve mogu i za koliko malo para da jedu ?! ili nekima to nije ni bitno

Zadnje uređivanje turbododo : 06.02.2011. at 03:53.
turbododo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:49.