Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2009., 13:06   #1
Isusova natalna karta

Fish oprosti ak ima neka primjerena tema, molim te prebaci gdje pripada ja ne nađoh

potaknuta nekim raspravicama i navodima tko je bio (astrološki) Isus Krist, nađoh zanimljivi tekstić pa da podijelim s onima koje zanima

Natalni horoskop Isusa Krista

Horoskop «Izabranika» - Mesije spominje se u «Uvodu u
Novi zavjet» teologa Wilfrida J. Harringtona. On navodi kako je među
kumranskim tekstovima otkriven horoskop budućeg Mesije. Na temelju tog
teksta teolog Martin Mc Namara stvorio je hipotezu da su mudraci ustvari bili
eseni, koji su došli javiti Herodu ono što su mislili da skriva njihov horoskop. Od
ovog horoskopa zapravo je vrlo malo sačuvano, tek fragmenti na tri svitka.
Sačuvani fragmenti ipak ne donose položaje planeta u trenutku rođenja, već
samo karakteristike koje će krasiti budućeg Kralja – Mesiju. Saznajemo tako da će
on biti rođen «u noćnim satima», što je u suglasju s Lk 2,8. Dio teksta «... do dana
kada navrši dvije godine» vjerojatno stoji u vezi s Mt 2,16. Jedan od svitaka
govori o Mesijinom nauku, primjerica da će sva njegova učenja ... mudrosti čovječanstva, «imati udjela u Božjim tajnama» i «razumjeti Božje
misterije», ali i to da će «biti osuđen na smrt, no zato «neće umrijeti u danima
zla». Nije li ovaj posljednji fragment nagovještaj da je Mesija na neki misteriozan
način preživio raspeće?

Ako je godina Isusova rođenja stvarno 7. pr. Kr.,
onda valja pobliže odrediti i mjesec u kojem se rodio. Na osnovu Lk 2,8 moglo bi
se zaključiti da se to dogodilo u ljetnim mjesecima.
No, u kojem? Ovdje se
možemo poslužiti također Novim zavjetom. Iz njega je kao upadljiva
karakteristika razvidan njegov otpor prema autoritetima, napose prema
religioznim autoritetima (saducejima i farizejima). U astrološkim timačenjima
planeta nema mnogo takvih, koji bi ukazivali na ovu značajku karaktera, pa je
utoliko posao lakši. Jedan od najizrazitijih takvih aspekata jest opozicija Sunca i
Saturna, koja se zbila polovicom rujna te 7. godine pr. Kr. Je li to bilo točno 15.
rujna ili par dana ranije ili kasnije, naravno nemoguće je utvrditi. Ne znamo ni
točan sat , ali možemo pretpostaviti da se rođenje zbilo otprilike u 3: 00 sati, po
lokalnom vremenu.

Dakle, po ovom času rođenja, Mesija bi bio
rođen u znaku Djevice, što bi bilo dosta znakovito, s obzirom da je rođen od
djevice, a i s obzirom na njegov celibat, po kojem se razlikuje od prproka drugih
religija. Osnovni elementi horoskopa još obuhvaćaju podznak ili ascendent, a on
je u znaku Lava, te Mjesec u Blizancima. Zadnji element, koji zaokružuje sliku
ličnosti jest kulminantni planet, a to je u ovom slučaju Mjesec. Zanimljivo bi bilo
primijetiti da tri od četiri elementa horoskopa dijeli s papom Wojtilom. Papin
sunčani znak jest Bik, ascendent u Djevici, a Mjesec je u Blizancima, koji je ujedno
i kulminantni planet.

Ovdje valja
spomenuti da znak Djevice nije baš karakterističan za misticizam i bavljenje
religijom
, no tu je također cijeli niz drugih elemenata koji govore tome u prilog,
kao što su Mjesec u trigonu s Plutonom, Venera u konjukciji s Neptunom, Jupiter
i Saturn u 8. kući u Ribama, Uran u Ribama, te Kiron u Strijelcu. Rad u vezi
zdravlja također je karakterističan za znak Djevice, znak koji se odnosi na 6.
kuću, a to je polje posla i zdravlja. Pri tome je važno da vladar kuće, planet
Merkur, bude u dobrim aspektima. U ovome natalnom horoskopu Merkur je
pozitivno aspektiran, prima dobre aspekte od Plutona i Mjeseca. Merkur (ili grčki
Hermes) u hebrejskoj se religiji poistovjećuje s arkanđelom Rafaelom, vladarom
ovog planeta, čije ime znači «Bog liječi».

Zadnje uređivanje Žulaj : 19.06.2009. at 13:20.
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 13:14   #2
Dakle, još jedna od tipičnih kakrakteristika Djevice
jest kriticizam,
tako da je primjerice i zanimanje kritičar vezano za ovaj znak. Kao
što vidimo iz Evanđelja, i to prvenstveno sinoptičkih, oštrica isusove kritike
upućena je ponajviše farizejima, ali i vlastitim učenicima, onda kada oni
pokazuju neshvaćanje njegovog učenja. Citati koji na ovo ukazuju doista su
mnogobrojni, a najvećim su dijelom iz Mateja i Luke. Jedna od daljnjih značajki
Djevice, materijalističkog znaka čiji je element zemlja, jest konzervativnost. Ona
je u ovom slučaju samo djelomično prisutna, i to u početku Isusova nauka.
Sjetimo se samo Mt 5,17 [ «Nemojte misliti da sam došao ukinuti Zakon i
proroke» ] ili Mt 10,5-6 [ «Nemojte ići među pogane ili ulaziti u gradove
Samarićana...» ]. No, kasnije Isusov nauk sve više poprima obilježja
univerzalizma [ «Ovo evanđelje bit će propovijedano u cijelom svijetu, kao zavjet
svima narodima» ]. Dočim na tradicionalne i konzervativne stavove više utječu,
pored Sunca u Djevici, Saturn u 8. kući u sekstilu sa zenitom, na univerzalizam
pak upućuju aspekti koji su ipak u konačnici prevladali, tj. ascendent u Lavu u
sekstilu s Plutonom, te trigon Urana s Neptunom
. Konkretno, Plutonov odnos s
podznakom donosi reformatora, a sam ascendent težnju da se odbace dogmatski
utjecaji društva i religije. Uran, planet promjena u povoljnom odnosu s planetom
misticizma i duhovnog života, Neptuna daje inklinaciju k originalnom
stvaralaštvu, dakle opet na neki način i reformatorskim idejama.

Budući je Sunce u Kristovom horoskopu smješteno u 2. kuću, a ona se odnosi na
novac i imetak, netko bi površno gledajući mogao zaključiti kako ovo ne bi
mogla ni u kojem slučaju biti jedna od njegovih značajki. No, sjetimo se što je bilo
rečeno u vezi spiritualne astrologije, tj. da napeti aspekti horoskopa zapravo
stimuliraju duhovni rast, stvari postaju jasnije. Sunce je naime, u ovom polju
pretežno neharmonično aspektirano, što bi za prosječnog čovjeka jednostavno
značilo ekonomske poteškoće, no za natprosječno duhovnog čovjeka ovo ukazuje
na transformaciju vrijednosti. Drugim riječima, ovi aspekti Sunca omogućuju
osobađanje od materijalnog balasta u korist duhovnosti.
Jesu li onda ipak neki
tragovi materijalizma vidljivi u Isusovom učenju? Odgovor je potvrdan i može se
naći u sinoptičkim evanđeljima. Naime, u tri se sinoptička evanđelja novac i
novčane jedinice spominju čak oko dvadaset puta, dok se u preostalom dijelu
Biblije novac vrlo rijetko spominje. S obzirom da se novac (lepton, drahma, mina,
talent, denar, kvadrant, stater) uvijek spominje kao metafora za duhovnu
vrijednost, ovo na izvanredan način potkrepljuje naprijed izrečenu tezu.
Spomenimo samo Mt 6,20 [ «Spremajte sebi blaga na nebu, gdje moljac i rđa ne
uništavaju i gdje lopovi ne provaljuju i kradu» ].

Isus je posjedovao posebne moći, kojima je možda najviše impresionirao ljude
koji su ga slijedili. Ono što se zove arhaičnim rječnikom ćudesa, u moderno se
doba naziva «paranormalnim sposobnostima» i «izvanosjetilnim opažanjem».
Pored već spomenutog iscjeljivanja, Isusova čuda obuhvaćala su i sposobnost
materijalizacije, nevidljivost, upravljanje silama prirode i vidovitost. Ovo, s
astrologijskog gledišta promatrano, omogućuje Pluton, u povoljnom odnosu
prema ascendentu, te konjukciji s Merkurom u 3. kući
. Pored već nabrojanih
kvaliteta, Isus je morao, da bi njegovo učenje bilo uvjerljivo, imati i osobni
magnetizam i sposobnost utjecanja na ljude. I o ovome govori niz aspekata,
poput Mjeseca u 11. kući, u trigonu s Plutonom, Venera i Mars u Škorpionu, Neptunom. No, još uvijek pobrojano ne bi bilo dovoljno, da Isus nije imao i
sposobnost suosjećanja s drugima, što se vidi iz Mk 1,41 [ «Ispunjen
suosjećanjem, Isus mu je dodirnuo ruku» ], te primjerice Mt 15,32 [ «Imam
suosjećanja za ove ljude ...» ]. S astrologijske točke ovo potkrepljuju povoljni
odnosi Mjeseca s Merkurom i Plutonom, te Jupiter i Saturn u Ribama. Uspjeh
religije koju je utemeljio Isus Krist podcrtavaju dva aspekta, tj. trigon Mjeseca i
Merkura
, te konjukcija Jupitera i Saturna u zviježđu Riba. Tri spore planete u
Ribama zapravo su najavile početak ere kršćanstva, a izvorni kršćanski simbol
bila je upravo riba, kao što je poznato.

Legenda Isusa najčešće predstavlja kao mirotvorca, a na slikama i ikonama kao
dobroćudno i pomalo naivnu osobu. Ovo također ne proizlazi iz Evanđelja,
odnosno proizlazi samo djelomično. I ovdje horoskop može objasniti ova
proturječja, stoga što jedni elementi upućuju na mirotvorstvo (to su primjerice
sunčani znak u Djevici, te Merkur u Vagi), ali i drugi, koji donose vatreni
temperament, gotovo određenu dozu ratobornosti. Od ovih drugih aspekata,
možemo nabrojati ascendent u Lavu, opoziciju Sunca i Saturna te Marsove aspekte – planet je smješten u 4. kući u Škorpionu, te je u napetim odnosima s
ascendentom i Zenitom. Potkrepu možemo naći u Evanđeljima, kod Mateja (Mt
10,34), Marka (Mk 3,5; 11,15) te kod Luke (12,51; 22,36). Mars u Škorpionu ujedno
donosi i tendenciju da se svakog proglasi bilo prijateljem, bilo neprijateljem. U
Marku vidimo tolerantan stav, koji je više u skladu s Merkurom u Vagi, dok se iz
Mt 12,30 i Lk 11,23 može iščitati netolerancija [ «Onaj tko nije sa mnom, protiv je
mene i tko se ne pridružuje, gubi mu se trag» ].

Iz horoskopa Isusa su očite mnoge podudarnosti, a jedna je od njih i emocionalna
vezanost za grad Jeruzalem
, grad koji je on volio, ali koji njega nije prihvaćao, i u
kojem je na koncu i stradao. Ova vezanost vidljiva je primjerice iz Mt 23,37, gdje
krist sebe uspoređuje s kvočkom, a stanovnike jeruzalema s pilićima, prema
kojima je očito osjećao jedan zaštitnički stav. Dakle, koincidencija jest u tome, da i
Jeruzalem, baš kao i sam Krist, pripada horoskopskom znaku Djevice, što je
dakako još jedna u nizu znakovitih podudarnosti.

Zadnje uređivanje Žulaj : 19.06.2009. at 13:25.
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 13:16   #3
A što o Isusovoj smrti kaže njegov natalni horoskop? Planet
Saturn u 8. kući kao da daje za pravo kršćanima, naime veli da osobu čeka zla
sudbina i tužna smrt. Kad bi samo ovaj planet bio u 8. kući, svaki bi astrolog
rekao da je osoba doista i umrla na jedan osobito tužni način. No, da bi se stvar
zakomplicirala, na neki način tako i sam natalni horoskop reflektira prijepor oko
smrti , koji se u stvarnosti događa između dvije velike religije, od kojih svaka
različito tvrde. Naime, u 8. se kući nalazi i planet srećonosac, Jupiter, a on može
promijeniti stvari, te tako govori o lakoj, prirodnoj i bezbolnoj smrti, te o
uspješnom izlasku iz problematičnih situacija. Liberalni teolog Holger Kersten
odlučno tvrdi da je Isus preživio raspeće, te je umro u dubokoj starosti u
Kašmiru, potkraj 1. stoljeća, u svojoj knjizi Isus je živio u Indiji. Laganu potkrepu
ovoga imamo iz astrološkog aspekta Sj. Čvora u 9. kući, koji govori o
putovanjima nadaleko i naširoko, te razgovore s ljudima različitih kultura.



cijeli text

Zadnje uređivanje Žulaj : 19.06.2009. at 13:26.
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 13:51   #4
A ovo?

http://www.astrotheme.com/portraits/E5t7TAxeM4Jt.htm
http://www.astrologyweekly.com/astro...sus-christ.php
http://labyrinth_3.tripod.com/chart.html

svaka je različita
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 13:59   #5
da...

nisam vrsni poznavatelj astro pa ne mogu reći kaj mi je najlogičnije.

možda se nađe neka dobra duša
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 15:23   #6
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
da...

nisam vrsni poznavatelj astro pa ne mogu reći kaj mi je najlogičnije.

možda se nađe neka dobra duša
po meni je najlogičnija ona gdje ima sunce u ribama.
zato jer je pojava kršćanstva značila početak ere riba, na čijem smo sad kraju, a riba je, pored križa, glavni simbol kršćantva
također riječ ihtis, grčki riba je naziv za krista

dakle moj glas za sunce u ribama.
raw is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 15:25   #7
Quote:
raw kaže: Pogledaj post
po meni je najlogičnija ona gdje ima sunce u ribama.
zato jer je pojava kršćanstva značila početak ere riba, na čijem smo sad kraju, a riba je, pored križa, glavni simbol kršćantva
također riječ ihtis, grčki riba je naziv za krista

dakle moj glas za sunce u ribama.
da...meni djevica nekak isto nelogično zvuči...ali zato u toj analizi mi logične druge neke stvari i poveznice...Saturn i Jupiter u 8 i tome sl

a era riba bi svakako počela, početkom kršćanstva ili ne, tako da ne smatram to nekim pokazateljem da je sunce bilo u ribama
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 16:37   #8
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
da...meni djevica nekak isto nelogično zvuči...ali zato u toj analizi mi logične druge neke stvari i poveznice...Saturn i Jupiter u 8 i tome sl
većina ljudi smatra da je imao konjukciju te dvije planete, tj da ta konjukcija predstavlja "zvijezdu betlehemsku".

Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
a era riba bi svakako počela, početkom kršćanstva ili ne, tako da ne smatram to nekim pokazateljem da je sunce bilo u ribama
ja smatram, kao i mnogi drugi.
raw is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 23:53   #9
Imam dokumentarac doma od Discovery Channel-a u kojem su znanstvenici u suradnji sa profi astrologom,upravo na temelju tumacenja "zvijezde repatice" i njezinog pojavljivanja(kad je isao direktno) i nestajanja(kad je isao retro) ustanovili da je ta "cuvena" zvijezda repatica koju su slijedila tri mudraca/kralja zapravo bio jupiter i to u ovnu...zaboravila sam o kojem se tocno datumu radilo,ali jedno je sigurno po njima,a to je da je Isus bio ovan(mozda ima i taj dokumentarac i na youtube-u)...i svakako je bio roden prije "nulte godine"...ak nekoga bude nesto dalje zanimalo tipa tocan datum-onda cu opet skicnut taj dokumentarac pa obavijestim...meni osobno su njihovi argumenti poprilicno uvjerljivi jer su proucavali mjesto starta tih mudraca/kraljeva sa kretnjom zvijezde repatice i stvarno usporedujuci sa biblijskim opisima se sve savreno poklapa....

Zulaj...tema ti je stvarno zanimljiva za proucavanje...
__________________
Za bor ne znaš da je zimzeleno drvo dok ne dođe listopad.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 00:00   #10
Quote:
raw kaže: Pogledaj post
ja smatram, kao i mnogi drugi.
daj potkrijepi nešto s nečim konkretnim, ovak je sve kaj kažeš Trla baba lan
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
Imam dokumentarac doma od Discovery Channel-a u kojem su znanstvenici u suradnji sa profi astrologom,upravo na temelju tumacenja "zvijezde repatice" i njezinog pojavljivanja(kad je isao direktno) i nestajanja(kad je isao retro) ustanovili da je ta "cuvena" zvijezda repatica koju su slijedila tri mudraca/kralja zapravo bio jupiter i to u ovnu...zaboravila sam o kojem se tocno datumu radilo,ali jedno je sigurno po njima,a to je da je Isus bio ovan(mozda ima i taj dokumentarac i na youtube-u)...i svakako je bio roden prije "nulte godine"...ak nekoga bude nesto dalje zanimalo tipa tocan datum-onda cu opet skicnut taj dokumentarac pa obavijestim...meni osobno su njihovi argumenti poprilicno uvjerljivi jer su proucavali mjesto starta tih mudraca/kraljeva sa kretnjom zvijezde repatice i stvarno usporedujuci sa biblijskim opisima se sve savreno poklapa....

Zulaj...tema ti je stvarno zanimljiva za proucavanje...
hvala
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 00:46   #11
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
daj potkrijepi nešto s nečim konkretnim, ovak je sve kaj kažeš Trla baba lan


hvala
Evo omah nakon posta sam si dala truda i isla preledati dokumentarac ponovno...i evo podataka...i nacina na koji je dodeno do njih...mozda se nade jos netko kome to bude jednako uvjerljivo kao i meni...
Idem sad sve to napisati...
__________________
Za bor ne znaš da je zimzeleno drvo dok ne dođe listopad.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 01:32   #12
Dakle...od 4 evandelja,samo 1 spominje 3 mudraca(Evandelje po Mateju) i u tom evandelju se pominju 3 "magi"..."magi" je jedina perzijska rijec u cijelom tom evandelju koje je pisano na grckom...a sama rijec "magi" znaci perzijski svecenik,zoro astrima-sljedbenik drevne religije...dakle,3 mudraca su startala iz Perzije(danasnjeg Irana) gdje jos i dandanas postoji zoro astricko svetiste u kojem gori plamen star preko 2000.god i gdje su u ono vrijeme se proucavale zvijezde...
Stvar s greskom u proracunu godina je nastala kod redovnika Dionizija koji je ocito bio los matematicar a trebao je reformirati kalendar...i on je svoje racunanje vremena temeljio na broju godina koje je svaki rimski vladar vladao-VAZNO je naglasiti da je racunao unatrag...
I problem,tj greksa je nastala kod rimskog cara Augustusa(za cije vladavine je Isus i roden) za kojeg na dva mjesta pisu dva razlicita podatka...i to s razlogom...u racunu na koji se oslanjao Dionizije-racunao je da je Augustus vladao od 27 BC-14 AD-i pri tom je "izgubio" 4 godine...jer je ukupna duljina vladavine Augustusa bila zapravo od 31 BC-14 AD...dakle izgubio je 4 godine...Zasto?....Zato sto nije uracunao 4 godine vladavine cara Augustusa od prije kad je tek poceo vladati,i kad je vladao pod pravim imenom Oktavijan...
Plus sto je jos zaboravio uracunati i samu "nultu" godinu...tako da je ukupno zakasnio 5 godina...
Sama crkva je iz prakticnih razloga onog vremena kao datum rodenja Isusa prihvatila datum rimskog zimskog suncostaja-tj,rodenja boga sunca "sola invica",a to je 25.12....
Citat iz "Biblije"-"3 su mudraca s istoka vidjela zvijezdu koja je najavila Kristovo rodenje i odvela ih u Jeruzalem do Heroda"...U Bibliji pise da zvijezda nije bila vidljiva cijelo vrijeme,nego se pojavljivala kad su napustali Jeruzalem i kretala nekoliko "kilometara" juzno prema Betlehemu i stala tocno iznad mjesta gdje je Isus roden...
Profesionalni astronom prof.Michael Molnar tvrdi(na temelju jednog starog novcica na kojem je prikazan ovan koji gleda u zvjezdu) da su stari astrolozi povezivali ovna sa Judejom,a da bi u danasnje vrijeme razumijeli betlehemsku zvijezdu kao prije 2000.god,moramo razmisljati kao stari astrolozi...i stvar je u tome sto suvremeni astronomi i/ili astrolozi to danas ne bi protumacili kao nista kljucno,ali stari da...naime...pojavio se jupiter u sazvijezdu ovna...a u ono vrijeme se jupiter smatrao znakom kralja i to novog kralja...kako se 1. put pojavio na istoku-to je tim mudracim(u zoro astrickom svetistu) bio znak da je roden novi kralj jer su u to vrijeme njihove drevne religije vjerovali da ce se u Judeji roditi novi kralj(koji ce osloboditi Judeju od prevlasti Rimskog carsta sto su pak vjerovali u samoj Judeji...)
Ono sto je njima bilo "znak" je sto su se istovremeno u sazvijezdu ovna pojavili saturn,jupiter,mjesec isSunce i sto su oni protumacili kao jedinstvenu astrolosku pojavu...
Tako je astronom dosao do datuma 17.04. 6 BC,a kao dokaz da je Isus roden u travnju pise u Bibliji gdje pise "oni su pazili na svoje stado"...danasnji pastiri u Betlehemu kazu da se stado ostavlja vani samo u proljece,a nikad u prosincu jer je tada prehladno...
S obziron da je mudracima trebalo nekoliko mjeseci da dodu do Jeruzalema(vjerojatno su isli iz Perzije(Irana,) preko Babilona(Iraka),slijedeci Eufrat i Tigris),a pri tom ih je "zvijezda" samo okvirno vodila...tako da su u Jeruzalem dosli tek u prosincu(kad je tamo bila zima) i otisli do Heroda koji je jos od prije cuo glasine od svojih "spijuna" o rodenju "kralja kraljeva",a s obzirom da je htio iskoristiti mudrace da i on sam dode do "novorodenog kralja" rekao im je da je cuo glasine da je u Betlehemu...
Naime-rodenje "kralja" koji ce osloboditi zidove rimske prevlasti je znacio kraj vladavine Heroda za kojeg se izucavanjem zakljucilo ja je bolovao od kronicne bolesti bubrega i gangrene genitalija sto je samo pojacavalo njegovu paranoju(ubojstva svih "prvorodenih" to potvrduju...)
I sad prateci zvjezdu koja se prema Bibliji pojavila kad su dosli u Jeruzalem i pratila ih do Betlehema on su u Betlehem dosli 19.12. 6 BC(kad je Isus vec bio star 8 mjeseci)...
Svratiste(u koje su svratili Josip i Marija) kao pojam uopce nije postojao u ono vrijeme,nego su ljudi zivjeli tako sto su u prizemlju drzali zivotinje(dakle imali stalu),a oni obitavali na katu...a kako prema Bibliji pise da su sva "svratista" bila popunjena,Josip i Marija su se smjestili u stalu-dakle u to prizemlje...
A to prizemlje,tj. stala je 160 godina nakon Isusovog rodenja proglaseno mjestom njegovog rodenja na kojem je i sagradena crkva-Crkva Isusovog rodenja gdje su se i mudraci njemu i poklonili u prosincu...

Nadam se da sam pomogla...u najmanju ruku sam se trudila...
__________________
Za bor ne znaš da je zimzeleno drvo dok ne dođe listopad.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 01:53   #13
Kao prvo sav ovaj horoskop sa 12. znakova nevalja i nije točan u potpunosti, potpuno je točan horoskop i astrologija sa 13. znakova kao što je i ženski mensturalni ciklus koji je 13 put u godini po 28 dana, isto tako trajanje jednog znak nije točno 31 ili koliko već dana prema 12-to mjesečnom kalendaru već postoji 13 mjeseci u godini i zemlja nije okrugla savršeno tako nego je jako deformirana i to ozbiljno mislim tako da ni kutevi ne štimaju...zato recimo Škorpion traje svega par dana, dok neki drugi znakovi duplo duže...u svemu tome sam Krist je jedan od znakova a zove se Zmijonoša ili Ophiuchus...Drevne Maje također posjeduju kalendar sa 13. mjeseci te Zodiak sa 13. znakova...

I upravo Krist je Ophiuchus... rođenjem krista kalendar dobiva 13. znakova, prije krista je vrijedio ovaj horoskop koji se danas koristi, dolaskom krista dolazi 13. znak, dan Kristova dolaska je bila u konjukciji Sveta tri kralja = Orion zviježđa sa Bogorodicom ili zviježđem Virgo i Suncem te Zemljom

E sad Djevica, Blizanci i Lav su mi osobno najdraži znakovi...ja sam Blizanci/Djevica prema starom horoskopu....
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 02:34   #14
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Kao prvo sav ovaj horoskop sa 12. znakova nevalja i nije točan u potpunosti, potpuno je točan horoskop i astrologija sa 13. znakova kao što je i ženski mensturalni ciklus koji je 13 put u godini po 28 dana, isto tako trajanje jednog znak nije točno 31 ili koliko već dana prema 12-to mjesečnom kalendaru već postoji 13 mjeseci u godini i zemlja nije okrugla savršeno tako nego je jako deformirana i to ozbiljno mislim tako da ni kutevi ne štimaju...zato recimo Škorpion traje svega par dana, dok neki drugi znakovi duplo duže...u svemu tome sam Krist je jedan od znakova a zove se Zmijonoša ili Ophiuchus...Drevne Maje također posjeduju kalendar sa 13. mjeseci te Zodiak sa 13. znakova...

I upravo Krist je Ophiuchus... rođenjem krista kalendar dobiva 13. znakova, prije krista je vrijedio ovaj horoskop koji se danas koristi, dolaskom krista dolazi 13. znak, dan Kristova dolaska je bila u konjukciji Sveta tri kralja = Orion zviježđa sa Bogorodicom ili zviježđem Virgo i Suncem te Zemljom

E sad Djevica, Blizanci i Lav su mi osobno najdraži znakovi...ja sam Blizanci/Djevica prema starom horoskopu....
Ok Ramzesu...djelomicno podupirem tvoju teoriju,jer sam sa svojom 9.kucom kao i sa strijelcem otvorena za nove opcije...ali ako su meni kao i vecini,ako ne i svima(usudila bi se reci) predikcije na temelji tranzita u astri od 12 znakova tocne,kako bi ti to onda protumacio?Meni ne treba 13. znak da bi si protumacila neke stvari...i ona tvoja tvrdnja da je Isusov znak 13.znak-koji bi "kao uveo Isus" u astri...ma mislim stvarno svasta...dokaz neutemeljenosti tvojih izjava???
Evo ih koliko zelis...
1. ....sam ti zapravo vec navela u opisu tocnosti tranzita na natalnu konfiguraciju kao i samo tumacenje natala...
2....da su Maye ista vrijedile...postojale bi i danas i ne bi izumrla njihova tradicija,a od njih ostala samo "hrpa kamenja"...(cista prirodna evolucija-opstaju samo najjaci!)
3...astologija kakvu danas poznajemo i koristimo ovdje na forumu(tzv. zapadnjacka astologija) nije od jucer i nastala je tisucljetnim proucavanjem manifestacija na "nebu" na ljudsko ponasalje...dakle-ISKUSTVENA je,a ne produkt maste,i da nije vrijedila i ona bi izumrla...
4....dokaz tvoje naive i nedovoljne informiranosti je i cinjenica da tvrdis da zenski ciklus traje 28.dana...ma da???od kud ti to??? a ja studiram medicinu??? to sto si ti napisao kao cinjenicu je samo najidealniji primjer koji se uzima u strucnim knjigama da bi se na temelju njega(jer se na temelju necega i mora opisati zbivanje) opisale ovulacija,
eventualna fertilizacija,period povoljan za trudnocu ili ako se zeli izbjeci trudnoca u kojem periodu se preporuca izbjegavanje spolnog odnosa i ect...svaka zena nema isti ciklus,i cak kad bi se gledala samo jedna zena,cak ni ona ne bi imala svaki ciklus u godini u istom trajanju...no stvarno se ovim previse udaljavamo od teme...
Meni se cini da ti raspolazes sa tonom podataka ali krajnje povrsno,i ako si mislio imresionirati ili eventualno dati neku "tezinu" svojim izjavama sa blizanac/djevica kombinacijom-u prijevodu merkurom,onda stvarno nisi uspio...I opet,ako mislis da je mozda tradicionalana astrologija u tvom primjeru "zakazala" postavi natal na "natalne karte"-pa cemo vidjeti gdje bi po tebi trebao biti taj 13. znak,zbog kojeg prema svojim informacijama s kojima raspolazes,bi trebao "osporiti" tradicionalnu "astru"...

I na kraju...ja osobno ne tvrdim da je Isus roden u znaku ovna nego sam samo navela podatke iz dokumentarca(a ti si vjerojatno pametniji od svih onih znanstvenjaka zajedno)...Oni bar doslovno izucavaju i pokusavaju nesto shvatiti na temelju CINJENICA(jer to znanost i je)...a magije i slicne stvari mislim da imaju svoje mjesto na forumu...Ovdje smo se trudili sa astroloskog aspekta doci do nekih zakljucaka o osobi staroj "ni pet ni sest" nego preko 2000.godina...
__________________
Za bor ne znaš da je zimzeleno drvo dok ne dođe listopad.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 12:55   #15
xxx

Zasto Isus nebi mogao biti rodjen u znaku Jarca?Koji znak je u ranoj mladosti izlozeni raznim testovima izdrzljivosti,istrajnosti,raznim iskusenjima,podvalama prijatelja osim Jarca?I koji znak bi mogao sve to da izdrzi i da se na kraju uzdigne iznad sviju!Za r se za Jarceve ne kaze da dozivljavaju transformaciju tamo oko 33 godine zivota! Zar Isus nije razapet u 33 godini zivota!Zar nije logicnije da majka Marija inace sa Suncem u Djevici rodi sina koji ima Sunce u srodnom Jarcu nego npr u Ovnu!Zar Ovan,Riba ili Skorpija mogu da imaju osjecaj za pravdu kakav ima Jarac kojim vlada pravedni sudija Saturn!
Smijesna mi vise prica sa tim pastirima koji eto nisu mogli u decembru da ostavljaju stado zbog prevelike hladnoce.Pa dole nije kontinentalna klima i nema tako hladnih zima kao u Evropi.Smijesno mi sto se vjeruje bez pogovora prici o pastirima a ne vjeruje se datumu Hristovog rodjenja.
Znamo da je Saturn u grckoj mitologiji bio predstavljen kao Bog vremena i sudbine i da je zbog bojazni da nebi izgubio prijestolje progutao svu svoju djecu osim Jupitera koji je uspio da se spasi.Za kaznu Saturn je bio prognan na zemlju medju obicne smrtnike koje je ucio raznim vjestinama i zanatima.Sto je najvaznije za Saturna prihvatio je da bude Smrtan.Zato se kasnije navodi da ce da bude veci i od samog Boga.To doba Saturna nekoliko hiljada godina prije uspostave Rima naziva se Zlatnim Dobom kada je vladala takva jednakost i prosperitet medju ljudima da se moze porediti sa onim najsavrsenijim socijalizmom iz knjige.U cast Saturna Rimljani zu obiljezavali tkz Saturnalije gdje su robovi imali ulogu gospodara a gospodari su ih sluzili za vrijeme tih svetkovima.Za Obiljezavanje tih praznika oni su odredili pobjedu Svjetla nad Mrakom znaci period kada pocinje vladavima znaka Jarca oko 22 decembra da bi kasnije taj praznik zamijenili Isusovim rodjendanom 25 decembra jer je i sam Isus bio za jednakost,pravdu,humanost itd.Mnogi naucnici i danas u sali kazu da je i sam Isus bio komunista jer je bio za jednakost sviju pa vi pogledajte sada vezu izmedju Saturna,Jarca i Isusa pa ako hocete i socijalizma.Zar nisu najvece komunisticke vodje rodjene u zemljanim znakovima u jarcu i biku.Josip Broz Tito,Vladimir ILijic Lenjin,Mao ce tung,Josif Staljin,itd.Sada ce neko reci kako mogu da dovodim u vezu vodje koje zu propagirale ateizam sa Isusom i da ih stavljam u istu ravan.E pa mora da se uzme u obzir da su sve ove vodje morale u svoje vrijeme da pobijede mnogo vece zle sile koje su same po sebi bile vodjene Luciferom kao sto su Hitler,Pavelic,Draza Mihajilovic,Cng kai Sek,dinastija Romanova sa razvratnikom Raspucinom na celu itd.
I najbolje da se astrolozi obrate svetoj stolici i da promijene obiljezavanje Bozica nakon 2000 godina sa 25 decembra tamo negdje u period Zmijonoseda bi se zadovoljio ego nekih astrologa koji bi vjerovatno promijenili da mogu datume rodjenja i Jovanki Orleanki koja je rodjena 6 januara,Martinu Lutheru Kingu 15 januara ili muzickom svecu Elvisu Presliju 8 januara.
Kazu da je Isus imao i jak sexualni apetit sto je karakteristicno za znakove kao sto su Ovan ili Skorpija i da nije bio sklon osamljivanju i asketizmu sto je jos karakteristicnije za jedan od ova dva znaka.
Zivi u samoci,radi u tisini i traje u vremenu naravno Jarac!
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 13:10   #16
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post

Tako je astronom dosao do datuma 17.04. 6 BC,a kao dokaz da je Isus roden u travnju pise u Bibliji.....
čitala sam prije dosta vremena nešto slično ovome što vixen opisuje da se govori u dokumentarcu. u svakom slučaju, zapamtila sam tu tvrdnju da je isus bio ovan, rođen u travnju...

a nešto slično mi je davno objašnjavao i jedan stariji, iskusni astrolog, da je isus zapravo bio ovan i sjećam se da mi je spomnjao tako neki datum kao što vixen kaže.

datum proslave božića na zimski suncostaj, kao što vixen spominje, crkva je odabrala naprosto iz praktičnih razloga, a i sljedeći neke drevne običaje, čiji korijeni - ako se ne varam - sežu još u predkršćansku, "pogansku" tradiciju.
__________________
dancing through the fire just to catch a flame

Zadnje uređivanje astrid : 22.06.2009. at 13:15.
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 13:32   #17
A ako cemo vec da se vratimo na proljece prije da je bio Bik nego Ovan jer samo Bik slicno Jarcu ima ogromnu izdrzljivot i istrajnost pa je kadar da savlada sva iskusenja i nedace posebno tamo do 30 godine zivota mada mislim da se ipak radi o Jarcu jer je Jarac vise okrenut apstraktnom nacinu razmisljanju od Bika.Uostalom bavim se analogijom i Ovnovi nikada kroz istoriju nisu dali jednog jedinog velikog vodju.E zamislite onda koliko nas astrolozi hrane lazima.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 13:54   #18
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
Planet
Saturn u 8. kući kao da daje za pravo kršćanima, naime veli da osobu čeka zla
sudbina i tužna smrt. Kad bi samo ovaj planet bio u 8. kući, svaki bi astrolog
rekao da je osoba doista i umrla na jedan osobito tužni način.
da? a ja sam čitala da saturn u 8. kući znači dugovječnost i smrt u dubokoj starosti. (tj. naprosto OD starosti).
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 14:19   #19
xxx

Quote:
astrid kaže: Pogledaj post
da? a ja sam čitala da saturn u 8. kući znači dugovječnost i smrt u dubokoj starosti. (tj. naprosto OD starosti).
Slucajno je meni Saturn zajedno sa Mjesecom u 8 kuci u Lavu i znam sta znaci izdaja prijatelja,zavidnost,ljubomora,nepravda itd I slucajno imam Sunce u Jarcu kao i Isus a mislim da je imao i pluton u Vagi kao moja malenkost.
Chris Christoferson pjeva pjesmu Jesus was a Capricorn!
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 15:11   #20
Quote:
astrid kaže: Pogledaj post
da? a ja sam čitala da saturn u 8. kući znači dugovječnost i smrt u dubokoj starosti. (tj. naprosto OD starosti).
pa ima i tu logike- dugovječnost
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:36.