Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2010., 20:46   #61
Quote:
ivopop kaže: Pogledaj post
Isus je Ribe i tocka!


To sam i ja čitala.
Najčešće se spominje da je Riba na puno različith strana

Ne mogu vjerovati da se raspravlja koji je Isus znak i to na način da svatko želi da bude baš njegov
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 00:49   #62
Quote:
ivopop kaže: Pogledaj post
Isus je Ribe i tocka!

Riba ce da bude onda kada mu se rodjendan bude slavio u periodu od 20.2 do 20.3Do tada ce da bude Jarac i tacka!I po Gregorijanskom i Julijanskom kalendaru je Jarac.
Riba je znak koji procentualno daje najvise kriminalaca , serijskih ubica,ratnih zlocinaca poput Bugsy Siegela,RAtka Mladica,Milorada Ulemeka Legije,Doktora Mengelea i jos kada se zna da je Riba znak sklon petljanju,iskrivljavanju istine,laganju, onda tesko moze da bude ovaj promjenjivi vodeni znak.
Uostalom Isus je bio neka vrsta vodje a Riba medju vodjama jako malo ima.
I ja sam vidio natalnu kartu po kojoj je Isus Riba sa podznakom u Jarcu na astrotheme.fr ali to je misljenje jedne grupacije astrologa koji izgleda osim sto su naucili astro aspekte ne znaju puno toga u zivotu.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 01:24   #63
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post

To sam i ja čitala.
Najčešće se spominje da je Riba na puno različith strana

Ne mogu vjerovati da se raspravlja koji je Isus znak i to na način da svatko želi da bude baš njegov


Stvarno, nije bitno koji je horoskopski znak Isus . Po mene Isus moze da bude Ribe,Djevica ili Skorpion ... jer to su karmicki znaci ... mada za Skorpione nisam siguran mozda od onih trece dekade i Strijelac prve dekade.
No gotovo je sigurno, i po dokumentarcima i po knjigama da Isus ima najmanje 3 planete (stelijum) u Ribe.

Zashto ?
Nisam ja namjerno istrazivao u kom znaku je rodjen Isus... "proucivao" sam aspekt Sa 0 Ju.
Knjiga Astrologija i Jung - u kojoj Megi Hajd pise da Astrologija i okultno bili su temelj Carla Junga i njegovog rada.
"Zvijezda Vitlejm" je u sustini Saturn konjukcija Jupiter u znaku Ribe i bila je to trostruka konjukcija koja se dogodila tri puta u istoj godini.

Sl.br.1
Sl.br.2
Sl.br.3
Sl.br.4

btw i na astrotheme Isus ima natalni Ju 0 Sa orb 8°58'
__________________
Sometimes i feel like i live in a dream alone in my paradise lost
ivopop is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 18:28   #64
Quote:
ivopop kaže: Pogledaj post


Stvarno, nije bitno koji je horoskopski znak Isus . Po mene Isus moze da bude Ribe,Djevica ili Skorpion ... jer to su karmicki znaci ... mada za Skorpione nisam siguran mozda od onih trece dekade i Strijelac prve dekade.
No gotovo je sigurno, i po dokumentarcima i po knjigama da Isus ima najmanje 3 planete (stelijum) u Ribe.


btw i na astrotheme Isus ima natalni Ju 0 Sa orb 8°58'
Posto vec pricas o karmickim znacima onda bi trebao da znas da bi taj znak morao i za vladara da ima neku karmicku planetu.A zna se da je jedino Saturn vladar Jarceva predstavlja karmu i ni jedna druga planeta.
A i veca je vjerovatnoca da Djevica MArija ciji rodjendan se takodjer slavi u znaku Djevice rodi sebi sina u srodnom znaku Jarca ili Bika nego u nekom vodenom znaku.
Ribe predstavljaju jedan labilan i povodljiv horoskopski znak gdje okolina jako lako moze da utice na njihovo misljenje i zato cisto sumnjam da je imao ikakav stelijum u Ribama.Mozda ako se vjera veze za Jupitera onda prije da je imao u Strijelcu koji bar ima jak osjecaj za pravdu,koji je optimistican i duhovan.
Ali briga za druge,odgovornost,vodjstvo,autoritet(Isus je ucitelj)zivot pun iskusenja i izdaja od strane drugih koje ce kasnije da nadvisi se odnose na znak Jarca.Samo za znak Jarca vazi ona-Per Aspera ad Astra(preko trnja do zvijezda)i samo se za Jarceve kaze da slobodnu volju i val novog super ega dobijaju tamo oko 33 godine zivota dok su do tada izlozeni stalnim iskusenjima,testovima snage,izdrzljivosti itd.Upravo je Isus i razapet u 33 godini zivota kada se uzdize iznad sviju i postaje besmrtan.
Zar se za Saturna ne kaze u mitologiji da ce da bude veci od Boga jer je prihvatio da bude smrtan,ista stvar vazi i za Isusa,i on je sisao na zemlju medju obicne smrtnike da ih poducava,okrene na pravi put,da se zrtvuje za ljudski rod(slicno Bodisatvi,Horusu,Krisni koji takodjer slave rodjendan 25 decembra)i jos veliki broj vrhovnih bozanstava u paganskim religijama.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 16:59   #65
Quote:
=marco_15;28786880]Posto vec pricas o karmickim znacima onda bi trebao da znas da bi taj znak morao i za vladara da ima neku karmicku planetu.A zna se da je jedino Saturn vladar Jarceva predstavlja karmu i ni jedna druga planeta.
To da jedino Saturn predstavlja karmu može biti predmet nečije doktorske disertacije koju će nadam se,sjedeći nasuprot zrcalu,pred svojim "božanskim" odrazom uspjeti odbraniti.Pred ozbiljnijim astrologom to nije moguće.

Quote:
A i veca je vjerovatnoca da Djevica MArija ciji rodjendan se takodjer slavi u znaku Djevice rodi sebi sina u srodnom znaku Jarca ili Bika nego u nekom vodenom znaku.
Pojam i simbolika Isusa i Marije,očigledno su ti potpuno nejasni ![QUOTE]

Quote:
Ribe predstavljaju jedan labilan i povodljiv horoskopski znak gdje okolina jako lako moze da utice na njihovo misljenje i zato cisto sumnjam da je imao ikakav stelijum u Ribama.
Je li ovo tvoja definicija ili si to negdje pročitao ?
Zadivljuje bulevarska nonšalantnost kojom je to sročeno.

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 02:26   #66
Quote:
Dakle, po ovom času rođenja, Mesija bi bio
rođen u znaku Djevice, što bi bilo dosta znakovito, s obzirom da je rođen od
djevice, a i s obzirom na njegov celibat, po kojem se razlikuje od prproka drugih
religija. Osnovni elementi horoskopa još obuhvaćaju podznak ili ascendent, a on
je u znaku Lava, te Mjesec u Blizancima.
Ak bi ovo bilo tocno, onda je Isus imao nesto isto kao ja u natalu...
Sunce u Djevici, Asc u Lavu, Mjesec u Blizancima, te Venera u Skorpionu u 4. kuci.
Zanimljivo.
__________________
Wherever you look, there's something to be seen.]
WolfWoman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:31.