Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2007., 01:40   #21
Quote:
jasho kaže: Pogledaj post
Mene ne zanima jeli po tebi mercedes A klase mercedes,nego koje su mu loše strane i koje su mu dobre.
Dobre strane su ocite (prostranost, funkcionalnost, velicina, poviseno sjedenje (kome pase) i sigurnost, slabo gubi vrijednost, kvaliteta...), mane su rekao bih relativno velika tezina (zbog dvostrukog dna) za gradski auto kao i povecana potrosnja kod krstarenja na autoputu (unatoc faktoru od malenih 0,31 je auto visok pa je otpor pri brzinama jako velik), sto je zapravo steta jer je auto osim tog otpora vrlo prikladan za autoput udoban (relativno velik medjuosovinski razmak), relativno tih (barem benzinci koje sam ja vozio). Auto je iznutra vrlo prostran (ne bi nikad rekao da se vozis u 3.8m dugackom autu) ali je zvog toga valjda i vrlo sirok za gradski auto sto ponekad zna bit problem. Na volan se treba naviknut jer je po meni jako osjetljiv. Na ovjes se covjek brzo navikne. Ono sto povremeno "svrbi" je cinjenica da se radi o ulaznom modelu tako da je Mercedes (kao i ostali) radi diverzifikacije namjerno uskario neke funkcije. na pamet mi trenutno doduse pada samo to da nema prikaza trenutne potrosnje no mozda bi se sjetio jos poneceg kada bih vise razmisljao.

Po meni puno bolja kupovina nego B klasa.
 
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 01:43   #22
Quote:
jasho kaže: Pogledaj post
Ja sam visok 1,95 m što znači da ću imati problema kod učaženja (dodano na listu minusa ). Ovih dana ću napraviti testnu vožnju pa ću staviti moje viđenje automobila
I ja sam preko 190cm, nisam primjetio nikakve probleme pri ulasku. Dapace, osjetim kako se lako ulazi u povisen auto. Moja je preporuka 5 vrata, pogotovo u gradu jer je puno lakse izlazit iz auta (vrata su kraca pa ih mozes sire otvorit bez da lupis susjedni auto). A i ljepsi mi je s 5 vratiju i naravno funkcionalniji.
 
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 01:49   #23
Quote:
Icemen kaže: Pogledaj post
Po mom osobnom misljenju auto namijenjeno za curice i male decke, koji trebaju auto za po gradu. I naravno za one koji pate za statusnim simbolima. Sta vozis? MERCEDESA! Wow! NE kazem da je auto los ali najveca mana mu je sto je jako nepovoljan za ekipu vecu od nekih 185 cm. Ja sam ga par puta imao kao sluzbeni automobil (imamo 2 komada u voznom parku) i rekao sam nikad vise. Osim toga za one koji nemaju inspekcije ukljucene u cijeni prilikom kupovine- oderat ce vas kao zeca.
Ovo za malde decke i curice necu komentirat, vjerojatno se radi o ukusima. Netko zeli auto za sminkanje, nekome za koristenje. Ja sam ga svojevremeno trebao za koristenje i nije mu bilo ravnog (od firme). Ne kuzim u cemu je fora sa visinom, ja sma ga puno vozio i nikakvih probelma nisam imao.

Quote:
Iako je to "mali" Mercedes, svi poslovi se naplacuju kao da se vozi puno veci Mercedes. Tko voli nek izvoli, ja necu...
Ovo nije tocno. Satnica za A klasu je jeftinija od ostalih Mercedesa, moje je iskustvo da deru koliko i na drugim servisima (satnica je 250 Kuna + PDV), ako si neiskusan onda ce te naravno odrat (ko i svugdje). Deru na standarnim glupostima tipa ulje a tome se doskoci recimo tako da se donese vlastito ulje .
Naravno da je odrzavanje Mercedesa ili BMWa skuplje nego odrzavanje Fiata iste klase ali isto tako je jasno da odrzavanje A klase ne kosta isto ko i odrzavanje S klase.

Zadnje uređivanje Hrvoje66 : 07.11.2007. at 02:34.
 
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 09:59   #24
Quote:
Hrvoje66 kaže: Pogledaj post
Ovo za malde decke i curice necu komentirat, vjerojatno se radi o ukusima. Netko zeli auto za sminkanje, nekome za koristenje. Ja sam ga svojevremeno trebao za koristenje i nije mu bilo ravnog (od firme). Ne kuzim u cemu je fora sa visinom, ja sma ga puno vozio i nikakvih probelma nisam imao.

Ja sam dvometras i vozio sam A Klasse dizelasa. Bez obzira koliko podesio sjedalo na nazad i dolje definitivno NISAM imao mjesta da bih mogao ravno sjediti. Mislim da prosjecni Hrvat nije poput patuljka i da je to jedan od vaznijih kriterija.

Ovo nije tocno. Satnica za A klasu je jeftinija od ostalih Mercedesa, moje je iskustvo da deru koliko i na drugim servisima (satnica je 250 Kuna + PDV), ako si neiskusan onda ce te naravno odrat (ko i svugdje). Deru na standarnim glupostima tipa ulje a tome se doskoci recimo tako da se donese vlastito ulje .
Naravno da je odrzavanje Mercedesa ili BMWa skuplje nego odrzavanje Fiata iste klase ali isto tako je jasno da odrzavanje A klase ne kosta isto ko i odrzavanje S klase.

Ja govorim o odrzavanju u Njemackoj (jer tu zivim) i kad usporedim servis A-Klasse sa Toyotinim servisom onda razlika postaje jako upadljiva. Za moj pojam A- Klasse nije toliki premium segment da bi se ta cijena mogla opravdati. Donijeti svoje ulje (auto je od firme) je isto kao i donijeti svoj sendvic u restoran. Po kvaliteti auto nije lose ali za ono sto nudi ja definitivno smatram da je precijenjen.
Icemen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 12:18   #25
Quote:
Icemen kaže: Pogledaj post
Ja govorim o odrzavanju u Njemackoj (jer tu zivim) i kad usporedim servis A-Klasse sa Toyotinim servisom onda razlika postaje jako upadljiva.
U Njemackoj se ne racuna satnica vec AW (Arbeitswert) no i ona je za A klasu niza nego za neku drugu klasu. Ja sam samo aludirao na ono sto si rekao da odrzavanje dodje koliko i odrzavanje nekog skupljeg Mercedesa sto jednostavno nije tocno. A da Mercedes ima vise satnice od recimo Fiata (za istu klasu vozila) to je tocno. Odrzavanje A klase ce bit skuplje od odrzavanja Corolle ali ce bit jeftinije od C klase.

Quote:
Za moj pojam A- Klasse nije toliki premium segment da bi se ta cijena mogla opravdati.
U to ne moramo ulazit. Mercedes kosta toliko kosta, da ne postoje ljudi koji to nisu spremni platit (pa i odrzavanje) onda bi kostao jeftinije. Naravno da se placa i ime i zbog toga je satnica vjerojatno visa nego kod Toyote.

Quote:
Donijeti svoje ulje (auto je od firme) je isto kao i donijeti svoj sendvic u restoran.
Pa ja to uvijek radim! Usparam oko 100 Eura godisnje na odrzavanju (ugrubo racunam) jer ulje na eBayu kupujem po ~8 Eura a u servisu racunaju preko 25 ako se dobro sjecam. Identicno ulje (ono najbolje), mislim 229.31 ili kako se vec zove Mobil. No bitno je da se ne dozvoli da servis radi budalu od tebe i pokazat im zube kad treba. Usporedba sa restoranom ne stoji jer ja u servis ne idem kako bi kupio ulje vec kako bi mi izmjenili ulje. Potrosni materijal poput guma, ulja i ostalih stvari koje su u servisu precjenjene kupujem vani jer tako usparam puuuno love a dodatni napor je minimalan (oko 5 minuta da kupim ulje na ebayu).

Quote:
Po kvaliteti auto nije lose ali za ono sto nudi ja definitivno smatram da je precijenjen.
Pa ovisi za koliko para kupis. Dat 30K Eura za A klasu je i za mene previse, ali ako ga mozes kupit za 15K onda je to super deal jer je po meni auto najbolji u klasi (tko uopce jos nudi tako puno prostora u njegovim gabaritima?). A i netko radije vozi Hyundaia a netko Mercedesa, u to ne treba ulazit.
 
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 12:25   #26
Ljudi im jedan problem,auto mi gasi kad ga upalim, kad idem krenit, te iz lera u rikverc. Ne znam koji mu je bog imate li vi kakvu ideju??????????
J*e*l*e*n*a is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 18:05   #27
dali se isplati resetirati comp. na A160 jer mi neke signalne lampice ne gore (npr. za pojas)
streamm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 20:51   #28
Ako su samo lampice pregorjele, onda se isplati. Iako mislim da se ta greška ne može obrisati.
__________________
Ja ženu slušam al radim po svom :D
kkranjc7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 09:14   #29
Iskustva molim..

Molim vas da mi prenesete vaša iskustva s održavanjem, servisima, manama A klase. Naime, planiram kupiti rabljeno vozilo (2005., original 120.000km sa servisnom knjigom) pa da znam što mogu očekivat u slijedećem periodu, na što da posebno pripazim pri kupnji i koja eventualna ulaganja mi slijede. Hvala unaprijed svim forumašima dobre volje
RobRhett is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 12:14   #30
A clase je dobar auto ali malo preskup za ono što nudi.

Konstrukcija duple podnice komplicira jako održavanje i za svaki iole ozbiljniji zahvat motor ide van, a i povisuje sam auto tako da su ga morali dodatno ukrutiti što mercedesoljupcima baš i nije po ukusu, to su skužili i u Mercu tako da nova A klasa ima normalnu koncepciju.

Problemi ozbiljniji su naj češći s zamašnjacima duple mase i alnaserima.

Uglavnom meni je to auto za gospođe od vlasnika E klase
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 18:28   #31
Quote:
Neno2 kaže: Pogledaj post
A clase je dobar auto ali malo preskup za ono što nudi.

Konstrukcija duple podnice komplicira jako održavanje i za svaki iole ozbiljniji zahvat motor ide van, a i povisuje sam auto tako da su ga morali dodatno ukrutiti što mercedesoljupcima baš i nije po ukusu, to su skužili i u Mercu tako da nova A klasa ima normalnu koncepciju.

Problemi ozbiljniji su naj češći s zamašnjacima duple mase i alnaserima.

Uglavnom meni je to auto za gospođe od vlasnika E klase


A za vlasnike Golf2 1.6d?

Hvala na postu
Sviđa mi se što na njemu možeš sam zamijenit žarulju

Dakle, radi se o w169 modelu 160CDI
Moj dojam nakon testne vožnje u jednoj većoj ovlaštenoj a.k..
-zadovoljan sam preglednošću u vožnji i višem položaju sjedala koja su anatomski profilirana tako da se tijelo lijepo drži u zakretanjima
-izvrstan gradski "mališan"
-nisam primijetio nikakva opasna naginjanja ili osjećaj nestabilnosti u vožnji
-na zadnjim sjedalima moj Supermen sjedi kraljevski u sjedalici
-primjerena kvaliteta unutarnjih materijala (mekano i nema cvrčaka)
-impozantnih 435l prtljažnog prostora
-u gradu sam ga parkirao ko bebu od prve (po dužini) al zbog nešto veće širine auta vozačeva i suvozačeva vrata traže više mjesta kod otvaranja, te je ponekad teže izaći kada se parkira između 2 auta. Lako se klepi drugi auto ak se ne pazi..
-iznenađujuće puno mjesta u unutrašnjosti za 3,8m dug auto (daje dojam puno većeg auta)
-zbog relativno malog međuosovinskog razmaka auto poskakuje na otvorenoj cesti pri većim brzinama (dosta je tvrd i još ako su gore 17" felge zna biti zamorno neudoban nakon duže vožnje)
-potrošnja više nego ok
-motor trom (82KS na 1300kg i 15s do 100km/h nije nimalo obečavajuće) s "rupom" pri davanju gasa. Kao da mu treba vremena da razmisli što sam mu naredio.

Serviser mi kaže da se auto ne kvari i da su nedostaci linije w168 otklonjeni al crv sumnje mi neda mira pogotovo kad se radi o 6 god starom autu.

S druge strane mislim da vrijedi 9000 Eura kao best buy za koliko ga mogu dobit nakon popusta (od frenda frenda frend radi u jednoj firmi..) s probnim rokom od mjesec dana

Zadnje uređivanje RobRhett : 29.06.2011. at 18:45.
RobRhett is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 08:22   #32
Iako mu je oznaka 160CDI motor ima 1991 ccm isto kao i 200CDI a turbina i injektori su isti kao na 180 cdi-u.

Znači nađeš nekog vještog da ti prekopira mapu od 180CDI-a i s 109 KS auto će bolje ići, ako hoćeš više može i mapa nekog provjerenog tunera za udobnost šta ti je tu ti je, možeš bar skinuti šminkerske 18 coli i staviti 16.

Cijena 9000€ ako je auto s manje od 200 tkm, nije ubijan i razvaljen je jako pristojna.
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 11:06   #33
Quote:
Neno2 kaže: Pogledaj post
Iako mu je oznaka 160CDI motor ima 1991 ccm isto kao i 200CDI a turbina i injektori su isti kao na 180 cdi-u.

Znači nađeš nekog vještog da ti prekopira mapu od 180CDI-a i s 109 KS auto će bolje ići, ako hoćeš više može i mapa nekog provjerenog tunera za udobnost šta ti je tu ti je, možeš bar skinuti šminkerske 18 coli i staviti 16.

Cijena 9000€ ako je auto s manje od 200 tkm, nije ubijan i razvaljen je jako pristojna.
Ne bih se ja baš igrao s chipanjem tog motora jer je u 160CDI je 5 brzinski mjenjač, a u 180 CDI 6 brzinski. Kako 160 ima okretni moment 180Nm, a 180 250Nm, čisto sumnjam da tu nema većih razlika u konstrukciji mjenjača. Sami motori su vrlo slični, tako da po pitanju motora vjerojatno ne bi bilo nekih problema.

Inače sam skoro 5 godina i 160tkm vozio 180CDI i pošto sam probao i 160CDI i 200 benzinca, mislim da je 180 CDI nekakav optimum po pitanju performansi i potrošnje, a i ta 6. brzina ga čini jako upotrebivim na dužim putovanjima po autocesti.

Moja iskustva su jako pozitivna, auto je bio na ISP-u prvih 100tkm, kasnije su servisi bili oko 1600 - 2500kn (kada se mijenjao i filter goriva). Originalni dijelovi nisu skupi kada se uzme u obzir da su jako trajni i kvalitetni. Cijena usluge je visoka, ali rade po normativima Mercedesa pa ne mogu krasti. Sam autić je po meni bolji za bržu otvorenu cestu i autocestu gdje je jako udoban. Problem su niz većih neravnina kada poskakuje zadnji kraj, ali to nije zbog međuosovinskog razmaka, nego zbog konstrukcije podvozja. Po gradu mi je smetao dosta velik krug okretanja i poprilična širina, a i motor dosta brunda u manjim brzinama. Dimenzije znaju prevariti, kad malo duže voziš taj auto vidiš koliko je on masivno napravljan, tako da se bez problema može mjeriti po nekim stvarima i sa autima srednje klase. Dovoljno je otvoriti vrata i zatvoriti ih jednom da se shvati o čemu je riječ.

Ako čovjek gleda rabljeni sa 120tkm mora znati da taj auto mora biti praktički kao nov i po pitanju unutrašnjosti i po pitanju mehanike. Podvozje i upravljač su mu predimenzinirani i tu ne smije biti lufta, mora držati savršeno pravac bez ikakvih vibracija i na najvećoj brzini. Dosta se pričalo o problemu korozije, ja osobno nisam na auto vidio ni trunku korozije, čak ni površinske na poklopcu motora na mjestima udarca kamenčića. Na dieselima bih definitivno pregledao spojku. Ako je puno vožen po gradu i oštrije se mijenjalo, spojka već na 120tkm može po zvuku pokazivati da ima problema sa dvostrukim zamašnjakom. Od ostalih stvari iritira jako nizak prednji dio, tako da je prednji branik u boljem slučaju pogreban s donje strane, a u lošijem i oštećen. Pregledati kakva je rezervna guma u gepeku jer s onom punih dimenzija je prtljažnik puno manje upotrebiv (dno se ne može spustiti u ravninu). I ti prvi modeli su u imali podešavanje visine sjedala i volana po dubini opciju, tako da te dvije svari bi definitivno gledao da ima. Servisnu se vrlo lako može provjeriti po kodu Assyst naloga za servis koji treba biti upisan u knjižicu. Vjerujem da prvih 100tkm nije bilo problema sa servisiranjem jer su auti tog odišta imali besplatni paket ISP-a.

Sve u svemu po meni odličan auto, jedino treba biti svjestan da nikako nije vozački auto. Ako je u dobrom stanju i kilometraža je prava, 9000 je po meni korektna cijena.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 11:33   #34
Još još još..

Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post
Ne bih se ja baš igrao s chipanjem tog motora jer je u 160CDI je 5 brzinski mjenjač, a u 180 CDI 6 brzinski. Kako 160 ima okretni moment 180Nm, a 180 250Nm, čisto sumnjam da tu nema većih razlika u konstrukciji mjenjača. Sami motori su vrlo slični, tako da po pitanju motora vjerojatno ne bi bilo nekih problema.

Inače sam skoro 5 godina i 160tkm vozio 180CDI i pošto sam probao i 160CDI i 200 benzinca, mislim da je 180 CDI nekakav optimum po pitanju performansi i potrošnje, a i ta 6. brzina ga čini jako upotrebivim na dužim putovanjima po autocesti.

Moja iskustva su jako pozitivna, auto je bio na ISP-u prvih 100tkm, kasnije su servisi bili oko 1600 - 2500kn (kada se mijenjao i filter goriva). Originalni dijelovi nisu skupi kada se uzme u obzir da su jako trajni i kvalitetni. Cijena usluge je visoka, ali rade po normativima Mercedesa pa ne mogu krasti. Sam autić je po meni bolji za bržu otvorenu cestu i autocestu gdje je jako udoban. Problem su niz većih neravnina kada poskakuje zadnji kraj, ali to nije zbog međuosovinskog razmaka, nego zbog konstrukcije podvozja. Po gradu mi je smetao dosta velik krug okretanja i poprilična širina, a i motor dosta brunda u manjim brzinama. Dimenzije znaju prevariti, kad malo duže voziš taj auto vidiš koliko je on masivno napravljan, tako da se bez problema može mjeriti po nekim stvarima i sa autima srednje klase. Dovoljno je otvoriti vrata i zatvoriti ih jednom da se shvati o čemu je riječ.

Ako čovjek gleda rabljeni sa 120tkm mora znati da taj auto mora biti praktički kao nov i po pitanju unutrašnjosti i po pitanju mehanike. Podvozje i upravljač su mu predimenzinirani i tu ne smije biti lufta, mora držati savršeno pravac bez ikakvih vibracija i na najvećoj brzini. Dosta se pričalo o problemu korozije, ja osobno nisam na auto vidio ni trunku korozije, čak ni površinske na poklopcu motora na mjestima udarca kamenčića. Na dieselima bih definitivno pregledao spojku. Ako je puno vožen po gradu i oštrije se mijenjalo, spojka već na 120tkm može po zvuku pokazivati da ima problema sa dvostrukim zamašnjakom. Od ostalih stvari iritira jako nizak prednji dio, tako da je prednji branik u boljem slučaju pogreban s donje strane, a u lošijem i oštećen. Pregledati kakva je rezervna guma u gepeku jer s onom punih dimenzija je prtljažnik puno manje upotrebiv (dno se ne može spustiti u ravninu). I ti prvi modeli su u imali podešavanje visine sjedala i volana po dubini opciju, tako da te dvije svari bi definitivno gledao da ima. Servisnu se vrlo lako može provjeriti po kodu Assyst naloga za servis koji treba biti upisan u knjižicu. Vjerujem da prvih 100tkm nije bilo problema sa servisiranjem jer su auti tog odišta imali besplatni paket ISP-a.

Sve u svemu po meni odličan auto, jedino treba biti svjestan da nikako nije vozački auto. Ako je u dobrom stanju i kilometraža je prava, 9000 je po meni korektna cijena.
To se zove prenijeti iskustvo
RobRhett is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 12:32   #35
stvarno dobar auto u toj malo čudnoj klasi, kao što je netko rekao, otklonjeni su nedostaci iz prve linije. Htio sam kupiti taj auto ženi, zbog prednosti kao što su: manji gradski autić , ali 4 vrata, sjedi se povišeno, preglednost, kvaliteta, njemačka kola. Pošto mi baš redesign nije baš sjeo (meni izgleda prethodni model bolje), odlučili smo se za tada Audi A2, koji ima sve kvalitete A klase, ali po meni izgleda bolje.

U svakom slučaju, sa A klasom nemožeš fulati. A i daljnja prodaja,kad ti auto dosadi nebi smio biti problem.
__________________
Pomognimo teško oboljeloj djeci bolesno-dijete-treba-pomoć
joyamaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 12:49   #36
Quote:
RobRhett kaže: Pogledaj post
To se zove prenijeti iskustvo
Ma samo pitaj ako te nešto zanima ili imaš neku dilemu. Taj auto ljudi uglavnom ili vole ili ne mogu smisliti. Ako ti se i u vožnji svidio na prvu mislim da se oko ostalog ne trebaš brinuti (naravno ako je stanje i kiloemtraža OK).
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 14:49   #37
Quote:
joyamaster kaže: Pogledaj post
stvarno dobar auto u toj malo čudnoj klasi, kao što je netko rekao, otklonjeni su nedostaci iz prve linije. Htio sam kupiti taj auto ženi, zbog prednosti kao što su: manji gradski autić , ali 4 vrata, sjedi se povišeno, preglednost, kvaliteta, njemačka kola. Pošto mi baš redesign nije baš sjeo (meni izgleda prethodni model bolje), odlučili smo se za tada Audi A2, koji ima sve kvalitete A klase, ali po meni izgleda bolje.

U svakom slučaju, sa A klasom nemožeš fulati. A i daljnja prodaja,kad ti auto dosadi nebi smio biti problem.
O ukusim se stvarno ne isplati razpravljati.
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 17:58   #38
Hm, mislio sam da sam vec imo post na ovu temu, al zgleda da je negdje otiso, mozda na more?

Ja sam trenutno na drugoj A-klasi i s obje sam zadovoljan. Imo sam benzinca iz 99-te (A160) i s njim apsolutno nikakvih problema nisam imo. Nakon toga sam ubo novijeg dizla (A180 CDI) koji je po konjazi tu negdje, par konja vise, sto je taman za ovakav auto.

Po izgledu se mozda cini da je lagan, ali je autic pravi mali traktor.

Redizajn A-klase je korak unaprijed u svakom smislu, auto je daleko veci od prethodnika, puno vise prostora unutra, no najveca razlika za mene osobno je u udobnosti. Sa starom A klasom sam nakon puta od 1000km stigao sa strganom kicmom i trebalo mi je tjedan dana da se oporavim. Nova A klasa je sasvim druga prica, daleko udobniji, ugodniji za vozit, i sjedala su puno bolja.

S druge strane, sa novom A klasom mi se puno vise pizdarija desilo nego sa starom. Nasrali su hrpetinu gadgeta po tom autu, i iako je mercedes ne znaci da sva ta sila elektronike bas bezgresno radi.

Prvo mi se nakon 6 mj. pokvarila klima. Servis je bio odlican i profesionalan, a mercedesova garancija je pokrila sve. Auto sam ubo kod ovlastenog dilera i dobio 24 mj. garancije na rabljeni, sa mogucnosti produljenja do 10 godina.

Troskovi servisiranja su visi nego na staroj A-klasi, kom nije bitno vjerojatno moze kod joze i stefa u garazi servisirat auto za petinu cijene.

Pukla mi je rucica za podesavanje visine sica tokom zime. Navodno se to zna cesto desit kad je vani temperatura debelo ispod nule, plastika postane krhka i malo jace nagazis na nju i pukne. S druge strane nova rucica kosta nekih 3 eura kod zastupnika pa i nije neka katastrofa.

Onda, zena potegla suvozacev sic do kraja nazad i upalise se lampica za SRS i poruka da se odma ide na servis. Izvuko se steker koji je ispod sica. Opet, besplatno otklonjeno u servisu. Inace, nije da sam totalni debil, vidio sam kablove ispod sica i ponovo spojio steker, al je lampica i dalje gorjela. Vjerojatno ju moraju preko dijagnostike otklonit.

I sad zadnje, mijenjao sam prednju sajbu, stara boljka a-klase, kamencici po putu ti skidaju farbu sa haube i ostavljaju rupice po sajbi. Sve pokriva osiguranje, zamjene sajbu u servisu, dobim auto nazad i skuzim da mi svjetla stalno gore i da mi je osvjetljenje u autu zakurac, po suncu opce ne vidim kaj pise na komandnoj ploci. Imas na sajbi senzore za kisu, da ti automatski pali brisace kad i kolko treba, i senzore za svjetlo, da ti pali svjetla i regulira osvjetljenje u autu. Opet nazad u servis, i to su sredili za 5 minuta, tak da vjerojatno ga nisu spojili ili je trebalo jos nesto u softveru napravit (kliknut oke?).

Potrosnja, prilicno oke, bar meni. Kombinirano grad/otvorena cesta prosjek mi je 6.1l/100km. Najnize sto sam ikad vidio je 4.3l/100 a to je stvarno kad se gegas 70-80 km/h u 6. brzini. Inace na otvorenoj cesti put poso-doma i nazad trosi oko 4.7-5.5l/100km, ovisi kolko puta stajem i kakve su guzve.

Ak nekog jos nest zanima slobodno pitajte.
crótach is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 10:02   #39
Bok,

Evo da se malo i ja uključim... prijatelj bi mi prodao A180cdi automatik (2007.) s cca 40 000 prijeđenih kilometara, uredno garažiran i servisiran u ovlaštenom servisu, a za nekih 10 000 eura (imamo takav deal, znam da je odlična ponuda).

Zanima me: - postoje li kakve poteškoće ili dodatni troškovi u vezi s automatskim mjenjačem u duljem periodu korištenja
- da li je potrošnja u odnosu na verziju s ručnim mjenjačem puno veća, te da li je s automatikom osjetno tromiji ili se razlika može zanemariti (nemam puno isksutava s automaticima - osim kratkog korištenja smarta brabus aut.)
- kako se kreću cijene servisa (ovlašteni, a možda netko ima iskustva i s neovlaštenim)

... tj. što sve mogu očekivati od automobila u narednom korištenju po pitanju troškova


Unaprijed zahvalan na svim odgovorima
ivan_sw007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 16:55   #40
Imas tri tipa redovnog servisa, A, B i C, idu svakih 20k km, a cijene su oko 250, 350 i 550 eura, tim redom.

Ak ti je auto jos pod garancijom i ak ti je do Mobile Life-a (il kak se vec zove njihova garancija na mobilnost) onda nemas nekog izbora osim ic u ovlasteni servis.

Dijelovi su po meni sasvim razumni, veci je problem cijena rada mehanicara u Mercedesovim servisima. Na popravak klime je otislo nekih 800 eura (pokrila garancija) zamjena sajbe 720 eura (pokrilo osiguranje) i jedini trosak koji sam imo je bila zamjena zadnjih kocnica, ne sjecam se kolko je bilo jer je u racunu bio i redovan servis i dio popravka klime, al je bio papren. Mozes racunat nekih 600-700 eura. Vjerujem da to isto mozes kod joze u garazi obavit za 100-150.

Automatika nisam vozio pa neznam, al za pretpostavljat je da su u redu, Mercedes ipak ima dugo iskustvo s automaticima, ne vjerujem da se radi o nekoj cvilezi ko Toyota Auris. Uostalom sjedni i probaj.
crótach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:37.