Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Chat teme

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2008., 20:10   #6461
nije od toga mučim se dugo sa probavom i probala skoro svu alternativu i spasila me ali je još ostalo nešto i kak je dugo trajalo to kaze dr. da je moguče da mi je pobrkan taj serotonin ili što god pa ga treba vratiti pijen tek 3 tjedna ovo!!!

užasno je kako čovijek od normale u par godina ode skroz kvragu u glavi!!!
#storm# is offline  
Old 08.01.2008., 20:19   #6462
A jesi probala švedsku gerenčicu ili tako nekako se zove...?
Maltretator is offline  
Old 08.01.2008., 20:21   #6463
ma nema šta nisam ali očito ću morati riješiti probavu da bi mi se i psiha smirila !
#storm# is offline  
Old 08.01.2008., 20:21   #6464
više nemam ni novaca ni živaca!!
#storm# is offline  
Old 08.01.2008., 20:38   #6465
Quote:
#storm# kaže: Pogledaj post
nije od toga mučim se dugo sa probavom i probala skoro svu alternativu i spasila me ali je još ostalo nešto i kak je dugo trajalo to kaze dr. da je moguče da mi je pobrkan taj serotonin ili što god pa ga treba vratiti pijen tek 3 tjedna ovo!!!

užasno je kako čovijek od normale u par godina ode skroz kvragu u glavi!!!
Ako ga piješ tek tri tjedna, onda još lijek nije ni mogao napraviti svoj posao do kraja. Sad bi on mogao početi djelovati, za mjesec, mjesec i pol, najdulje dva. Ne bih se čudila da ti se tegobe s želucem povuku kad počne djelovati AD. Jer možda ti je jaka anskioznost loše djelovala na probavu. Meni su od AD nestali mnogi organski simptomi - za neke sam već mislila da sam neizlječivo bolesna i da mi nema spasa.
Dvojba is offline  
Old 08.01.2008., 20:41   #6466
Quote:
marinella kaže: Pogledaj post
prošla i ta kontrola.. čim sam ušla doktorova prva izjava je bila:vidim da ste bolje kontrola za dva mjeseca zadovoljan je mojim poboljšanjem piti ću seroxat god.dana doza ista 20 mg xanax smanjujem jedan po tjednu kasnije po potrebi. jako sam happy
I da, kaže mi u međuvremenu pokušaj shvatiti zašto mi se sve ovo događa,šta je uzrok mojih fobija..pa zar to nije njegov zadatak?
Da se počnem baviti sportom,smanjiti očekivanja,promijeniti način života,opuštanje i sve što ide uz to-ništa novo.
Da mene moj pita zašto mi se to događa, ja bih ga bacila kroz zatvoreni prozor van na cestu Možda bi mu svanulo zašto.
Glavno da je tebi bolje i da si ti sretna
Dvojba is offline  
Old 08.01.2008., 20:46   #6467
Quote:
Maltretator kaže: Pogledaj post
A jesi probala švedsku gerenčicu ili tako nekako se zove...?
švedska grenčica.
Crimson Petal is offline  
Old 08.01.2008., 20:53   #6468
Quote:
marinella kaže: Pogledaj post
I da, kaže mi u međuvremenu pokušaj shvatiti zašto mi se sve ovo događa,šta je uzrok mojih fobija..pa zar to nije njegov zadatak?

svakako, on ti može pomoći, pitanje je kakvu psihoterapiju provodite (no ne vjerujem da provodite psihoanalizu, je li tako?). za psihoanalizu je, kao što sigurno znaš, potrebno puno vremena... ali u osnovi čovjek je u pravu. POSLUŠAJ GA i imaj na umu da ti to nije rekao tek tako, tek toliko da nešto kaže!!!!! nemoj samu sebe omalovažavati na način da misliš da ti tu ništa ne možeš učiniti (po pitanju ovog što te uputio: "pokušaj shvatiti zašto ti se sve ovo događa").

vrsni pariški psihoanalitičar dr. moussa nabati zastupa tezu da "podrijetlo i značenje depresije kod depresivne osobe upućuje na postojanje stare i nesvjesne krivnje".

okidač je gotovo uvijek neki šok ("šok pokretačkog faktora"), npr. gubitak drage osobe, prekid ljubavne veze, razočaranje u ljubavi, otkaz na poslu, neki neuspjeh i sl. no to ne stvara depresiju, to je samo povod, okidač. porijeklo depresije je u događajima iz djetinjstva, tvrdi nabati.

"trauma koju doživljava odrasla osoba /sada i ovdje/, samo oživljava nesvjestan osjećaj krivnje te tako slabi mehanizme obrane koji su sve do toga trenutka osobu štitili od rasapa......
ta krivnja nipošto nije zlo počinjeno prema nekom drugom /dakle, nikakva stvarna krivnja/, radi se, naravno, o imaginarnoj krivnji...do krivnje dolazi u trenutku kad je subjekt svjedok, nasljednik ili nedužna žrtva lošeg postupanja u svom osobnom "drugdje" i "prije" tj. u najranijem djetinjstvu (npr. razvod roditelja, smrt ili depresija jednog od njih, patnja vezana uz odbacivanje, maltretiranje i sl.).
kod djece se krivnja rađa u slučajevima značajnog uskraćivanja ljubavi i sigurnosti koji su mu nužni u rastu i razvoju, a sve zbog neraspoloživosti ili negativizma roditelja".
aryna is offline  
Old 08.01.2008., 21:05   #6469
"...potom to dijete (u najranijem djetinjstvu nečim istraumatizirano, a sada s osjećajem krivnje) raste i nameće si misiju ispravljanja pogrešaka i to tako da se, u dojmljivoj generacijskoj inverziji, uzdiže na razinu vlastitih roditelja ("dijete terapeut"). kako bi misiju uspješno privelo kraju, dijete kao pijavica usisava, upija, briše njihovu bol i tugu te ih preuzima na sebe kako bi ih oslobodilo"- kaže dr. nabati.

kad postane "odrasla" osoba dijete će, kako bi ublažilo osjećaj krivnje pribjegavati različitim strategijama. ALI... krivnja će i dalje bujati u sjeni, čekajući DAN D kad će se pojaviti pokretački faktor.
aryna is offline  
Old 08.01.2008., 21:08   #6470
Quote:
Dvojba kaže: Pogledaj post
Da mene moj pita zašto mi se to događa, ja bih ga bacila kroz zatvoreni prozor van na cestu
to vjerujem, na osnovu ovog što sam od tebe do sada pročitala. i to bi bila tvoja velika pogreška.
aryna is offline  
Old 08.01.2008., 23:24   #6471
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
"...potom to dijete (u najranijem djetinjstvu nečim istraumatizirano, a sada s osjećajem krivnje) raste i nameće si misiju ispravljanja pogrešaka i to tako da se, u dojmljivoj generacijskoj inverziji, uzdiže na razinu vlastitih roditelja ("dijete terapeut"). kako bi misiju uspješno privelo kraju, dijete kao pijavica usisava, upija, briše njihovu bol i tugu te ih preuzima na sebe kako bi ih oslobodilo"- kaže dr. nabati.

kad postane "odrasla" osoba dijete će, kako bi ublažilo osjećaj krivnje pribjegavati različitim strategijama. ALI... krivnja će i dalje bujati u sjeni, čekajući DAN D kad će se pojaviti pokretački faktor.
Da on ima odlično objašnjenje za stvari koje nam se događaju.Pročitajte njegovu knjigu Debresija bolest ili šansa, govori o ženskim problemima vezanima uz psihu.Meni je knjiga odlična i pomogla mi je jer je laicima lako razumljiva.Ja sam danas bila na grupnoj terapiji i nije baš dobro prošla, jedna cura ima strah od ludila te kada je to pričala njezini simptomi kao da su prešli na mene i od tada imam neku nervozu u trbuhu i nelagodu, baš anksioznost.
dea2607 is offline  
Old 08.01.2008., 23:26   #6472
Unhappy

Joj sve me je strah kad mi sjedne bakina smrt kako ću,jer još uopće nisam svjesna.A moram napomenut kad mi je teta umrla prije 1 god. su nastali i moji problemi.Još mi je sve to friško pa mislim da je sve to san.A kako je to nelagodan osjećaj, katastrofa.Kad bi bar to bilo moguće izbjeći....
dea2607 is offline  
Old 08.01.2008., 23:30   #6473
Quote:
OSJETLJIVA_MALA kaže: Pogledaj post
Bok ljudi,evo i mene malo,hvala bogu blagdani su prošli i malo se smirila situacija,želim zahvaliti dvojbi na riječima podrške i odgovoru ,mislim da je prekrasna osoba,malo kasnim sa odgovorom ali evo,trenutno sam na oko 10 mg seroxata jer popijem polovicu a cijela tableta je 20,da sama sam ga smanjila jer moram učiti a kombinacija doze od 20 mg i xanax koji i rivotril jednostavno mi nedozvoljava potpunu koncentraciju i učenje,imam sad pred kraj prvog mjeseca polaganje zadnjeg ispita ,obranu pa ću onda vidjeti u kakvoj ću psihičkoj situaciji biti,istina ima dana kad uspijem ne popiti ništa,ali onda imam krize,jednostavno sam ja već debelo navučena na to sve,ali nadam se da cu se uspjeti snagom voljele polako skidati s tih svih sredstava,naime nisam ja uopće protiv tableta,on e su me spasile,i da se mene pita sad kad se riješim faksa pila bi ih do smrti jer se osjećam dobro kad ih pijem,ali planiram za godinu dvije trudnoću i jednostavno ću morati to sve skresati bar u prva tri mjeseca...zanima me da li je itko s ovog foruma imao bilo kakvih iskustava s trudnoćom i uzimanjem AD-a i sličnih stvari..znam da je apaurin dozvoljen,za ostalo neznam...i još nešto,neznam da li od lijekova ili se moja psiha skroz poremetila ali moji napadaji panike,gušenja i sličnog su prešli u napadaje smrtnih strahova ,jednostavno sad imam strah od ničega,obuzme me npr ujutro,ja sva u komi,onda popijem lijekove i čekam da počnu djelovati i ko nova sam,i taj prokleti strah da budem sama,imam kućnog ljubimca,slušam muziku,pričam na telefon,upaljen tv,i dok ne popijem tablete sve to nula bodova,a tek kad moram negdje sama van,mislim odem ja jer moram ali koji su to strahovi,dok npr kad sam s bilo kim u društvu,mogu i bez tableta,neznam u koga sam se ja to pretvorila
Joj u potpunosti te razumijem ali ako ti išta znači to će popustit.I mene brine to s trudnoćom, jer moja je teta imala shizofreniju a kada je ostala trudna (naravno nije mogla bez tableta) morala je pobacit.Ja se nadam da ću ja biti bolje kroz godinu-dvije pa ću moći bez AD, i imat "normalan" život koliko je to u mojim okolnostima moguće.
dea2607 is offline  
Old 08.01.2008., 23:32   #6474
Dragi moji, evo vijesti iz pakla... Četvrti sam dan na Cipralexu i pucaju em svakodnevno takvi napadaji da nisam ni sanjala...misli uopće ne mogu kontrolirati, a Misara pijem ni sama ne znam koliko...Danas sam telefonski pričala s psihijatricom, preporučila mi je Misar od 2 mg SR s vremenskim otpuštanjem. Ja sam u ljekarni ipak uzela isti taj samo od 1 mg, pa ću po potrebi popit još koji akutno. Znam da lijeku treba vremena, samo...meni je ovo treći AD, a mijenjali su mi ih jer sam i pod njima imala napadaje, a sada ...još jednom sve ispočetka...ima li neki tajni recept za pomoć, ne znam što ću. Još mi je ovaj tjedan muž na godišnjem, a iza nedjelje (ako odem s posla) ću biti sama doma...
Svebora is offline  
Old 08.01.2008., 23:33   #6475
Dea, nisi li ti iz Slavonije?
Svebora is offline  
Old 08.01.2008., 23:34   #6476
Pitam te radi grupne terapije? Ima li toga u Osijeku?
Svebora is offline  
Old 09.01.2008., 00:52   #6477
Quote:
Svebora kaže: Pogledaj post
Dragi moji, evo vijesti iz pakla... Četvrti sam dan na Cipralexu i pucaju em svakodnevno takvi napadaji da nisam ni sanjala...misli uopće ne mogu kontrolirati, a Misara pijem ni sama ne znam koliko...Danas sam telefonski pričala s psihijatricom, preporučila mi je Misar od 2 mg SR s vremenskim otpuštanjem. Ja sam u ljekarni ipak uzela isti taj samo od 1 mg, pa ću po potrebi popit još koji akutno. Znam da lijeku treba vremena, samo...meni je ovo treći AD, a mijenjali su mi ih jer sam i pod njima imala napadaje, a sada ...još jednom sve ispočetka...ima li neki tajni recept za pomoć, ne znam što ću. Još mi je ovaj tjedan muž na godišnjem, a iza nedjelje (ako odem s posla) ću biti sama doma...
nema tajnog recepta za pomoć, ali moraš shvatiti da je pomoć u tebi samoj i da ti možeš proživjeti i preživjeti taj tegobni, bolni put depresije, anksioznosti, napadaja straha, paničnih napada. i "ponovno se roditi samoj sebi", kako bi rekao dr. nabati kojeg ovdje spominjem.

na tablete se oslanjaj samo djelomično (hoću reći: terapiju pij u potpunosti kako je doktor prepisao, ali shvati to samo kao štake, samo kao DIO liječenja), nemoj smatrati i uzeti zdravo za gotovo da su one tvoj jedini put ka izlječenju (one UOPĆE nisu put ka izlječenju, one samo brišu neke neugodne simptome).

evo što kaže dr. nabati o tome:

"lijekovi su, naravno, i dalje od velike koristi tijekom kritične faze: teških nesanica, ozbiljne anoreksije, samoubilačkih misli...ali antidepresivi, tablete za spavanje i drugi anksiolitici koji "ublažavaju" depresiju, dugoročno samo priječe put izlječenja, i to tako što odbacuju majeutiku: u boli se roditi samomu sebi!".


depresija je šansa da čovjek otkrije što ga je odvelo u krizu, da to razriješi i tako da se oslobodi i počne konačno živjeti.

"uklonimo li simptom, izbrišemo li depresiju isključivo s pomoću kemijske terapije, tada joj uskraćujemo mogućnost da na vidjelo iznese vlastito značenje.
shvaćam da se depresija može doživjeti kao nešto što život čini nemogućim, nešto što daje želju da se lišimo života, no ona se pojavila upravo zato što život više nije bio moguć"
, kaže navedeni psihoanalitičar.

dakle, i vaša depresija vam želi nešto poručiti - ona je i kraj jednog razdoblja (vrlo tjeskobnog) i početak u kojem se počinje otpetljavati klupko...tada imate šanse da pronađete arijadninu nit i SHVATITE što vas je ZAPRAVO dovelo do takvog stanja. možete li zaroniti u sebe? uvjerena sam da možete. a osim toga većina vas, koliko sam shvatila, ipak ide nekom psihijatru i sl. - dakle još jedna osoba plus, osim vas samih, koja vam može pomoći u tom poniranju u sebe, no ipak je potrebno da i VI uprete!

ista je poruka u vezi, anksioznosti, paničnih napada. što vam žele poručiti? otkud taj strah? pokazuje vam da dosadašnji koncept života više nije moguć! da morate vrisnuti, otvoriti se, pustiti strah iz sebe, mijenjati neke stvari. shvatiti ŠTO vas je upetljalo u klupko straha! čega se bojiš? zašto se zapravo bojiš živjeti?

smatraš da ne zaslužuješ život?

smatraš da zapravo ne zaslužuješ biti sretna te ako ti se išta desi to će biti nešto loše, stravično, grozno, a ne lijepo, toplo, sretno, ugodno? dakle, osjećaš KRIVNJU? upravo to što dr. nabati tvrdi! imaginarna krivnja koje nisi svjesna (naravno, nevina si, nisi ništa kriva!), no sve dok osjećaš tu krivnju (za koju nemaš pojma da je osjećaš) ti smatraš da ne zaslužuješ lijep, harmoničan, ugodan, sretan život i da te čeka jedino kazna, patnja, tuga, nesreća, bol, strašni događaji i - otud strah, gušenje, zamišljanje buduće patnje koja će te snaći.

to (liječenje depresije, anksioznosti i sl.) na ovaj, jedini pravi način (da i sami doista pokušate činiti još nešto osim uzimanja lijekova) nije možda mehanizam koji ide preko noći i sigurno da je i bolan i dugotrajan (iako kod mnogih može trajati i znatno kraće nego što bi čovjek mislio, ako je dovoljno otvoren da "ubode" pravi put i ne samozavarava se), ali, kako kaže pariški psihoanalitičar, depresija i svi psihički problemi vezani uz nju (totalni pad raspoloženja, blokada, strahovi, moralna patnja) je ŠANSA - šansa da otkriješ što je korijen svega i konačno počneš živjeti, ali živjeti tako da budeš ONO ŠTO JESI, a što si se do sad vjerojatno cijeli život bojao pokazati.
tek kad dođeš do tog korijena patnje i depresije, tek ćeš se tada izliječiti.
aryna is offline  
Old 09.01.2008., 01:04   #6478
Ignorirajte Arynu, jer ne zna.

Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
to vjerujem, na osnovu ovog što sam od tebe do sada pročitala. i to bi bila tvoja velika pogreška.
Dragi čitatelji, vraćam vam se nakon nekoliko dana velike profesionalne
gužve. Predlažem vam, za vaše dobro, da ignorirate postove koje šalje
korisnica aryna, jer u njima piše besmislice.

Kad stignem objasnit ću vam potanko.
Zasad samo ovoliko: Psihoanaliza i njoj srodne metode potječu iz
psihijatrijskog kamenog doba, i od njih koristi može imati samo netko
jako naivan tko vjeruje čika doktoru čak i kad on trabunja (i usput
će na slušanje trabunjanja potrošiti jaaako puno vremena i novca).

Depresija, anksioznost i drugi poremećaji raspoloženja uzrokovani
su oslabljenim središnjim živčanim sustavom.
Kao što kost puca kad je oslabljena zbog manjka kalcija, tako i
živci "pucaju" kad su oslabljeni.
Oslabljenost može biti posljedica genetske predispozicije, stresa
ili kombinacije ta dva faktora.

Nebitno je sjećate li se ili ne stresnog događaja, međutim
većina ga se ljudi itekako dobro sjeća i ne treba im "terapeut"
da ih vodi prema osvještavanju;
također, moguće je da bolujete od depresije i sl. i ako niste
doživjeli nikakav stres, pa se nemate čega ni prisjećati.

Želite li da vam bude bolje, najbolje je da se liječite kod
biološki orijentiranog psihijatra, dakle onog koji se razumije u
lijekove, vitamine, minerale i sl., a zaobilazite psihološki orijentirane
psihijatre - osim ako niste specijalno prijemčivi na placebo efekt.

Dakle, za svoje dobro zaobilazite postove korisnice aryne.

Zadnje uređivanje doctor Zaius : 09.01.2008. at 01:18. Reason: x
doctor Zaius is offline  
Old 09.01.2008., 01:14   #6479
Psihoanaliza je izmišljotina za naivne

Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
nema tajnog recepta za pomoć, ali moraš shvatiti da je pomoć u tebi samoj i da ti možeš proživjeti i preživjeti taj tegobni, bolni put depresije, anksioznosti, napadaja straha, paničnih napada. i "ponovno se roditi samoj sebi", kako bi rekao dr. nabati kojeg ovdje spominjem.

depresija je šansa da čovjek otkrije što ga je odvelo u krizu, da to razriješi i tako da se oslobodi i počne konačno živjeti.

"uklonimo li simptom, izbrišemo li depresiju isključivo s pomoću kemijske terapije, tada joj uskraćujemo mogućnost da na vidjelo iznese vlastito značenje.
shvaćam da se depresija može doživjeti kao nešto što život čini nemogućim, nešto što daje želju da se lišimo života, no ona se pojavila upravo zato što život više nije bio moguć"
, kaže navedeni psihoanalitičar.

dakle, i vaša depresija vam želi nešto poručiti - ona je i kraj jednog razdoblja (vrlo tjeskobnog) i početak u kojem se počinje otpetljavati klupko...tada imate šanse da pronađete arijadninu nit i SHVATITE što vas je ZAPRAVO dovelo do takvog stanja. možete li zaroniti u sebe?
.
Poštovani čitatelji, ovaj post od dotične aryne sadržava skandalozne i
sramotne tvrdnje, koje su sa znanstvenog stanovišta FIKCIJA.
Depresija nema nikakvo "značenje", kao što ga nema ni astma, žučni kamenci ili artritis. Ona ništa ne "poručuje", osim da se trebate liječiti od depresije, a neće vas izliječiti priče o vilenjacima ni psihoanaliza.
Depresija je bolest i događa se kad je oslabljen središnji živčani sustav, kao što se i svaka druga bolest događa kad je oslabljen neki organ.
Konkretno, depresija je bolest raspoloženja i nastaje kad je bolestan moždani centar za raspoloženje. Nju treba liječiti kao i svaku drugu bolest, srčanu, bubrežnu, jetrenu itd.
Dakako, kad ste bolesni poželjno je prilagoditi život u onoj mjeri u kojoj je to moguće...kad je moguće i ako je moguće. Ako vam psihijatar može pomoći
konkretnim savjetima, podrškom i utjehom, to je ok. Ali ako vam govori da vi trebate nešto "osvijestiti", nešto "shvatiti" itd., a vi ga odmah ne otpustite kao terapeuta, onda je greška i na vama.
doctor Zaius is offline  
Old 09.01.2008., 01:19   #6480
Nisam bio nekoliko dana na forumu ali ovo sto sam citao je u najmanju ruku bruka.Nije mi jasno zasto su se pojedinci naklatili na Dvojbu koja je na ovom forumu legenda i nema toga kome nije pomogla i u pravu je da religiji u tom smislu u kojem ste pisali nije mijesto ovdje.
Ja sam prije nekoliko dana bio svjedok kad se jedan mladic ubio!!!!Mi moramo biti sretni jer smo dijagosticirali nase bolesti,suocili smo sa njima i pokusavamo da ih prebrodimo a svakako cemo to i uspjeti!!!!On nije znao da je bolestan ili je znao ali nije se lijecio,nije se sramota lijeciti i dijeliti iskustva sa ljudima koji imaju isti ili slican problem.
Ocigledno da neki likovi zele da naprave pometnju.Jos jednom velika podrska Dvojbi i ne daj se isprovocirati jer nekima je to ocigledno namjera.
sasast is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:11.