Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2013., 21:06   #101
Ja novynette pijem već godinu i pol.
Odlične su mi. Uopće se nisam udebljala(ali ja sam ionako sitne građe i teško se debljam), lice mi se očistilo, sise su za broj narasle, menstruacije mi više nisu bolne (prvi dan jedino malo boli), točno znam kada ću dobiti(od kada popijem zadnju tabletu dobijem 4. dan), više nisu obilne(traju mi 4 dana, a prije su mi trajale7). Počela sam ih piti zbog policističnih jajnika i imala sam na desnom jajniku endometriozu. Nakon godine dana ciste koje nisu popucale su jako male, a endometrij mi se posušio. Eto, da sam pogađala bolje si nebi pogodila. Jedino mi malo pms zeznut (mal sam osjetljivija ali ništa strašno)
To su jako lagane tablete, ali nismo svi isti i svatko reagira drugačije
CoCoChanel05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 12:25   #102
Ja pijem ewo vec 3 kutiju grudi su mi porasle al su i dalje bolne. Sto se tice ostalog sve je ok.
sandra12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 11:45   #103
Meni su Novynette super u svakom pogledu osim sto mi nikako ne reguliraju menstruaciju Kad je prvih par kutija "setala" 2-3 dana mislila sam da to nije nista strasno i da se samo trebam naviknut na njih, ali to se nikako ne regulira Pitala sam ginekologicu pa je rekla da to nije nista zabrinjavajuce, ali pijem ih vec 6 mjeseci i jucer sam dobila menstruaciju 2 tjedna (!!) ranije Ima li itko takvih problema jos? Inace su mi super i super mi je sto se uopce nisam udebljala, ali ovo me izluduje jer sad prakticki jos manje znam kad ih trebam dobit
amour amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 00:05   #104
Quote:
amour amour kaže: Pogledaj post
Meni su Novynette super u svakom pogledu osim sto mi nikako ne reguliraju menstruaciju Kad je prvih par kutija "setala" 2-3 dana mislila sam da to nije nista strasno i da se samo trebam naviknut na njih, ali to se nikako ne regulira Pitala sam ginekologicu pa je rekla da to nije nista zabrinjavajuce, ali pijem ih vec 6 mjeseci i jucer sam dobila menstruaciju 2 tjedna (!!) ranije Ima li itko takvih problema jos? Inace su mi super i super mi je sto se uopce nisam udebljala, ali ovo me izluduje jer sad prakticki jos manje znam kad ih trebam dobit
Nema smisla da si dobila menstruaciju usred kutije Jesi ih sve pila po redu, bez preskakanja i na vrijeme? Nisam nikada čula ni od koga da je na bilo kojim kontr. pilulama dobila neredovitu mengu. Mislim da ti je ginekologica malo lijena, reci nek ti to provjeri.
__________________
They say in heaven love comes first
We'll make heaven a place on earth...
marcca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 14:59   #105
Ja sam prošli mjesec isto tako prokrvarila na 16. tableti u blisteru i to baš jako, i jako me boljelo. Otišla sam kod ginekologa i rekla je da je vjerojatno pukla neka cista i da je zbog toga, jer kad me pregledala su jajnici bili čisti, sve ok. Iako ja sumnjam da su mi slabe, ona kaže nisu, jer me često baš jajnici bole onako kako su me prije bolili prije ovulacije. Naravno, znam da ne ovuliram ali definitivno "osjećam" svoje tijelo i ciklus puno jače nego na Yasminu.
Pijem sada 5. kutiju.
-Petra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 16:47   #106
Update, opet sam prokrvarila na negdje 15. tableti, ginička nema niš pametno za reći osim da su mi očito slabe, ali da su ta krvarenja normalna. Ja mislim da nakon 6-7 mjeseci i nisu. Odlučila sam potpuno prestat s pilulama poslije ljeta, ne želim jače tablete, a 100 kn svaki mjesec neću davat da bi svako malo prokrvarila. Tako da eto, nadam se da će sve bit ok kad se skinem.
-Petra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 13:48   #107
Pozdrav!
Imam 24 godine i prvi put koristim kontracepcijske pilule. Trenutno pijem prvu kutiju Novynetta i imam još 2 tablete do kraja. Međutim, od svih tih dana ja samo 6-7 dana nisam imala mučnine, sve ostale dane sam imala mučnine praćenje povraćanjem. U zadnjih par dana, mučnine se javljaju ujutro (tabletu inače pijem u 8h navečer), uz anksioznost i lakšu depresiju. Zanima me je li normalno da toliko povraćam i kad bi mučnine trebale prestati? Prvih 5 dana uzimanja tableta sam doslovno bila prikovana za krevet, jer nisam imala snage ni za šta od povraćanja.
Hvala na odgovoru.
summer89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 09:14   #108
Treba mi mala pomoc.. htjela sam kupiti novynette u sloveniji, i dosla sam u ljekarnu u brezice i tamo ih nemaju..
jel netko kupovao u slo? Ako da, u kojoj ljekarni? Hvala
3ajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 10:11   #109
Quote:
summer89 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Imam 24 godine i prvi put koristim kontracepcijske pilule. Trenutno pijem prvu kutiju Novynetta i imam još 2 tablete do kraja. Međutim, od svih tih dana ja samo 6-7 dana nisam imala mučnine, sve ostale dane sam imala mučnine praćenje povraćanjem. U zadnjih par dana, mučnine se javljaju ujutro (tabletu inače pijem u 8h navečer), uz anksioznost i lakšu depresiju. Zanima me je li normalno da toliko povraćam i kad bi mučnine trebale prestati? Prvih 5 dana uzimanja tableta sam doslovno bila prikovana za krevet, jer nisam imala snage ni za šta od povraćanja.
Hvala na odgovoru.
Vidim da si postala ovo u 6. mjesecu, pa kako se razvijala situacija? Ja bih na tvom mjestu odmah prestala s uzimanjem jer je ovo preekstremna reakcija. Ako ti svakodnevno povraćaš, pilula ti vjerojatno ni nije djelotvorna jer si sve izbacila iz sebe, ali i bez toga je stalno povraćanje dovoljno mučenje. Nadam se da ih više ne piješ
Frigg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 01:16   #110
Prodaja, razmjena, poklanjanje pilula i sl. je zabranjeno na ovom pdf-u. Molim vas da to ne radite, sve takve postove brišemo.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 19:29   #111
Nuspojave

Drage moje,
imam 22 godine i koristila sam Novynette samo dva mjeseca. Inače imam policistične jajnike i jako bolne menstruacije i tu si mi pilule stvarno pomogle, ali nuspojave su počele previše utjecat na moj svakodnevni život i odlučila sam prekinut s uzimanjem. Znam da svaka od nas na njih reagira drugačije pa ovo pišem tako da možda mogu pomoći nekoj od vas, a i iskustvo više uvijek dobro dođe.
Već tokom prve kutije želja za seksom je skroz pala. Prije sam bez problema mogla doživjeti orgazam, a onda je trebalo puno puno truda šta je na kraju dovelo da moram glumiti koji puta da ne povrijedim svoju bolju polovicu, jer promjena je stvarno bila velika. Nakon te prve kutije ostalih simptoma nije bilo i bez obzira na smanjeni libido bila sam zadovoljna s njima. Dok druga kutija nije totalno promijenila situaciju. Nisam se udebljala od hrane jer nisam imala pojačan apetit, ali sam se lagano zaokružila što je uzrok nakupljanje vode u tijelu. Inače stvarno pazim na prehranu i redovito idem u teretanu. Odmah nakon tjedan dana su počele i mučnine i povraćanje prije spavanja i tokom cijele noći. Pojavila se i candida i upala koje se nikako nisam mogla riješiti. Najviše od svega me zabrinula bol u prsima koja bi se pojavila i kada mirujem i kada sam u pokretu. Tupa i jaka bol koja traje 30 sekundi i prestane. Da napomenem prije nego što sam počela piti tablete sam vadila krv i sve je bilo u redu. Zatim sam postala totalno anksiozna, umorna i iscrpljena. Na licu su mi se pojavili sitni potkožni prištići kojih sam se jedva riješila nakon nekog vremena. Grudi su mi narasle za broj, ali su bile dosta bolne na dodir.
Nikada prije nisam imala takve simptome i zdrava sam, tako da nije bilo teško zaključiti što je uzrok svim tim pojavama.
Sada sam skroz ok i sve se vratilo u normalu i nakon ovog iskustva ne vjerujem da ću više ikada koristiti bilo koje kontracepcijske pilule.


cornonmentitur is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 19:52   #112
počela sam piti prvu kutiju Novynette pilula u petak 07.11, na prvi dan menstrualnog krvarenja, danas sam popila 5 tabletuno muci me sto imam jake bolove u donjem djelu trbuha ( kao dame netko reze ), ne znam da li je itko imao slicne bolove ili pretpostavlja zasto je to tako da li je posljedica krvarenja ili!? :/
daisy94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 20:01   #113
Quote:
daisy94 kaže: Pogledaj post
počela sam piti prvu kutiju Novynette pilula u petak 07.11, na prvi dan menstrualnog krvarenja, danas sam popila 5 tabletuno muci me sto imam jake bolove u donjem djelu trbuha ( kao dame netko reze ), ne znam da li je itko imao slicne bolove ili pretpostavlja zasto je to tako da li je posljedica krvarenja ili!? :/
tocno ovo pitanje sam krenula postaviti! ja sam pri kraju prve kutije i gotovo od prve tablete osjetim nakon sto popijem u sedam navecer ostru bol u donjem dijelu trbuha, ne znam jel to normalno ili bi trebala na pregled?
smiley92 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:39.