Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2013., 19:18   #201
Quote:
kodeks1 kaže: Pogledaj post
Iz malog mjesta pored Pule. Ja sam više orijentiran na obiteljski turizam.
Ja uglavnom s wimdua dobivam parove, ove godine je doduše bila jedna francuska obitelj. Više su to nekako leteći gosti, obilaze, hodaju okolo...kao što rekoh poput airbnba. Pretpostavljam da tebi više gravitiraju obitelji na malo duži period...to je onda prije za housetrip, oni ostaju duže
Takvo je barem moje iskustvo
Le ciel is offline  
Old 05.09.2013., 19:24   #202
Ima li ko kakva iskustva s flipkeyom. Ja se prijavila, nisam otvorila račun preko paypala-jer su rekli da će krajem ovog mj. Biti mogućnost uplata direktno na devizni račun. Uglavnom dobila sam upit za slj. Godinu za 7mj.
Le ciel is offline  
Old 06.09.2013., 11:57   #203
Pozdrav ekipa!
Pisa san na ovoj temi prosle godine kad sam apartmane otvara.
Ova tema mi je ajme pomogla kao pocetniku, tako da hvala svima!
Redovito vas citam al eto tek sad san uvatija vrimena napisat nesto pametno.
Tj. da podilim sa vama i sa novim iznajmljivacima svoje iskustvo.
Znaci, lokacija apartmana je u Trogiru u centru grada.
To da u centar grada dolaze samo tranzitni gosti ne stoji.
Kroz 9 misec stoje 3-4 noci.
Ali u sezoni smo imali rezervacije od 10 dana, 7 dana,. cijeli 8 misec su mi popunile u oba apartmana te rezervacije od 7 i vise dana.
Naravno da centar grada ima prednost jer smo imali goste pocevsi od 2 miseca.
Imam apartman i studio apartman.
Cijene od 1.7 do 1.9 koje sam postizao su u prosjeku 90 eura za apartman, i 80 eura za studio.
Gosti su mi ove godine bili vecinom australci , englezi, 3 ture nizozemaca, 3 ture norvezana, gosti iz bih i to 6 tura od 2 miseca do danas,amerikanci..
Prvi put sam ima poljake ove godine jednu turu.
Imamo goste koji su ove godine bili po 4 puta kraj nas..
Sezona mi nije bila popunjena u 4 misec il u 5 kako drugima, nego se rezerviralo kroz 6 misec za u 7, kroz 7 za u 8...itd...
Svi gosti odlicni, osim jedne ture norvezana ( muz .zena i dvoje dice ) stali 10 dana, kad bi napisa sta su napravili po apartmanu nebi pola vas danas rucalo .
Tako da nema predrasuda ovi los ovi dobar. To sve ovisi o odgoju ljudi neovisno o nacionalnosti.
Sta se tice oglasavanja.
Airbnb je broj 1 za mene i proslu i ovu godinu.
Prosle godine kad sam se pocea na njima oglasavat bija san na 16 stranici, i kao sta mnogi pisu ovde ni sam nisan moga nac svoje apartmane u trazilici kraj njih...al kako su recenzije pocele stizati tako smo ove godine uvik na prvoj stranici.
Apartmanija za mene prosle godine super, ove godine nista ,..2 upita i to je to...zasad je nisam produzija.
Uplatija san prije 10 dana onu stranicu reklama u ceskoj 100 eura, i sutradan dobija rezervaciju na 6 noci, tako da se odma isplatila.
Adriatic home dosta upita, al u zadnji momenta kad bi apartmani bili vec popunjeni za taj termin, tj cilo vrime last minute upiti preko njih, tako da rezervacija nisan ima.
Housetrip jedna rezervacija od 10 dana.
Holliday lettings , ( sada rade na proviziju ) 21 upit , jedna rezervacija i to jucer za 9 misec 7 noci..
Flipkey san bija godinu dana na placenom oglasu, 8 upita ni jedna rezervacija, poludija san jer sam im misecno dava za oglasavanje oko 300 kuna.
Telefonskih poziva za smjestaj neznan jel bilo 5 cilu ovu godinu..
Mojsmjestaj 2 upita tokom godine, sad kada je istekao oglas svaka 3 dana upiti po 10 noci,ali shema ako produzite oglas vidit cete podatke.

Ostali portali besplatni,nista...koliko para toliko muzike.
Jos trazim za njemacko trziste dobru stranicu , jer san prosle i ove godine ima 3 ture njemaca sve skupa..

Od agencija ovu godinu nisam ima ni jednu turu, bilo je upita tokom sezone al smo bili puni.

3 glavna pitanja su mi od gostiju dali imam parking , internet i klimu.
Nista drugo njih nije zanimalo.
Internet je obavezan i to sta brzi to bolje, jer dodu njih 4 , svak svoj mobitel, prikacu se i ajde...laptopi,tableti...

Konkurencija je u centru grada sve jaca, sve vise je apartmana, oko mene je osta samo jedan susid koji se ne bavi apartmanima, al eto on me obavjestija da 11 i 12 misec ne primam goste da ce uredivat apartman sebi.
Tako da... sta nas vise ima , vise se trudimo svi mi iznajmljivaci..i tako podizemo standard nasih smjestajnih jedinica....bar je zanimljivo )

Rezime sezone je :

2 ponude za krstarenje sa jahtom od gostiju.
Ponuda za posal u Kanadi i u Engleskoj.
I poziv na odmor u Spanjolsku, sve placeno

Nijedan gost nije los ,samo triba na njih gledat kao na prijatelje koji ti dolaze na odmor...
Pozdrav mojim susidima koji citaju forum a nista ne pisu ( dajte i vi svoje dojmove barem jednom godisnje ) )

Na relaciji sam Zadar -Tg. ako bude koji iznajmljivac u prolazu nek se javi za kavu )

Zivili !








.
medo256 is offline  
Old 06.09.2013., 14:09   #204
Quote:
Le ciel kaže: Pogledaj post
Ima li ko kakva iskustva s flipkeyom. Ja se prijavila, nisam otvorila račun preko paypala-jer su rekli da će krajem ovog mj. Biti mogućnost uplata direktno na devizni račun. Uglavnom dobila sam upit za slj. Godinu za 7mj.
Imaš moj post prije tjedan dan otprilike. Ako ih nešto pitaš dugo ćeš čekat na odgovor. Vrlo su spori sa odgovorima. Mislim da bi ti bilo najbolje, ako imaš tu mogučnost, pismeno potvrdit rezervaciju pa kad ti bude aktivan račun zatraži da ti uplate. Ili namjesti da ti uplata bude xy dana prije dolaska, tako da uplata bude kad pretpostavljaš da će ti biti aktivan račun.
rokoo is offline  
Old 06.09.2013., 15:02   #205
Quote:
rokoo kaže: Pogledaj post
Imaš moj post prije tjedan dan otprilike. Ako ih nešto pitaš dugo ćeš čekat na odgovor. Vrlo su spori sa odgovorima. Mislim da bi ti bilo najbolje, ako imaš tu mogučnost, pismeno potvrdit rezervaciju pa kad ti bude aktivan račun zatraži da ti uplate. Ili namjesti da ti uplata bude xy dana prije dolaska, tako da uplata bude kad pretpostavljaš da će ti biti aktivan račun.
Hvala ti!
Le ciel is offline  
Old 06.09.2013., 15:14   #206
Pozdrav. Lijepo što si podjelio svoja iskustva s nama i dobro je čuti da neko iznajmljuje od 2 mjeseca.
Bit će da su to lijepo sređeni apt i na dobroj poziciji.

Što se tiče njemačkog tržišta probaj Atraveo- ako već nisi na njima. Ja tek sad imam prvu rezervaciju kod njih (doduše ja nemam puno nijemaca) ali drugima su jako dobri. Uglavnom oni su jedni od najjačih na tom tržištu, rade na proviziju pa nemaš što izgubiti. Jedino što treba puuuuno živaca za uletiti na njihovu stranicu...Sorry ako ovo već sve znaš
Le ciel is offline  
Old 06.09.2013., 16:42   #207
Quote:
medo256 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa!

Zadar -Tg. ako bude koji iznajmljivac u prolazu nek se javi za kavu )

Zivili !
... i tebi pozzz
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Old 06.09.2013., 17:59   #208
Quote:
Le ciel kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Lijepo što si podjelio svoja iskustva s nama i dobro je čuti da neko iznajmljuje od 2 mjeseca.
Bit će da su to lijepo sređeni apt i na dobroj poziciji.

Što se tiče njemačkog tržišta probaj Atraveo- ako već nisi na njima. Ja tek sad imam prvu rezervaciju kod njih (doduše ja nemam puno nijemaca) ali drugima su jako dobri. Uglavnom oni su jedni od najjačih na tom tržištu, rade na proviziju pa nemaš što izgubiti. Jedino što treba puuuuno živaca za uletiti na njihovu stranicu...Sorry ako ovo već sve znaš
Pozicija apartmana je odlicna, sigurno da mi to ide u prilog.
Moderni apartmani, poigra sam se sa bojama, imaju svu potrbnu opremu.
Briga stranca jesan li kupija Quadro tv od 1500 kn ili Lg od 5000, njemu je bitno da radi,tako i frizider i ostala oprema, bitno je da je sve funcionalno .

Sta se tice Atravea , pocea san registraciju na njihovu stranicu prije par miseci , ali kako nisan ima vrimena dovrsit je jos stoji sve neobjavljeno.
Al cim su na proviziju,naravno da su mi primamljivi.

Zaboravija san rec da san bija na bookingu od 1 miseca do 3 miseca, al kad san vidija da su to rezervacije od 1 noci za sezonu onda san se maka sa njih, kontaktira sve goste i zamolija ih da otkazu rezervacije.
Inace mi je booking uzea bija 1 apartman u alotman...al nije to za nas koji imamo 2 apartmana.

Zadnji dana me cijepe iz holidayrentals.com, neki Ricky. nudi za 80 Eura oglasavanje za oba apartmana.

Jel ima ko iskustva sa njima ?
Iz Trogira imaju ponudu od samo 5 apartmana.

Kako stojite sa Gay turistima.Mi smo ove godine imali jedno 6 tura.
Po meni ludilo gosti.
Ne pitaju za cijenu.
Ostave sve uredno. Nema ih ni cut ni vidit.
Cili su srdacni, ma niti jednu zamjerku nemogu napisat.
medo256 is offline  
Old 06.09.2013., 18:38   #209
Evo da se osvrnem na gay turiste: kao gosti su super, kao sto medo kaze ne pitaju za cijenu, uredni su, postuju kucni red, izuzetno su srdacni i ljubazni. Imam i neke vec stalne goste i preko njih dobili smo jos par rezervacija.
Malo mi je cudno kad kazu da ce nas preporuciti jer smo "gay friendly". Iskreno ne mogu shvatiti tocno sto im to znaci, kad se prema njima ponasamo kao i prema ostalim gostima.
Uglavnom i s njima 95% pozitivna iskustva.
lacibrk is offline  
Old 06.09.2013., 18:45   #210
Nastavak: Sto se tice b.coma: tvrdim da je to uzas za male iznajmljivace sa dvije tri smjestajne jedinice. Nama je ok jer nam pune rupe, uzimamo i za jednu noc(sobe, apartmane ne), ali mi nemamo nista pod alotmanom. Ako nam i uvedu tu opciju, nije problem pustiti 2-3 sobe njima na raspolaganju. Mislim da su to s alotmanom uveli jer je masa zatvarala kapacitete u 7. i 8. mjesecu jer to moze svatko napuniti, pa ti b.com nije nista zaradivao.
lacibrk is offline  
Old 07.09.2013., 10:55   #211
Lacibrk
Quote:
lacibrk kaže: Pogledaj post
Evo da se osvrnem na gay turiste: kao gosti su super, kao sto medo kaze ne pitaju za cijenu, uredni su, postuju kucni red, izuzetno su srdacni i ljubazni. Imam i neke vec stalne goste i preko njih dobili smo jos par rezervacija.
Malo mi je cudno kad kazu da ce nas preporuciti jer smo "gay friendly". Iskreno ne mogu shvatiti tocno sto im to znaci, kad se prema njima ponasamo kao i prema ostalim gostima.
Uglavnom i s njima 95% pozitivna iskustva.
Ja sam imala prošle godine jedan gay par. Bili su super i još su ostavili dobar review. Midlim da njima znači ako ih samo čudno ne gledaš i ako imaju tretman kao i ostali gosti. Možda ljudi imaju svakakva iskustva. Ja osobno nemam nikakvih problwma s tim, dok se drže pravila kućnog reda ne tiče me se nečija seksualna niti vjerska orijentacija. Za mene su svi gosti dobri dok se ponašaju dobro te se tako treba s njima i ophoditi pa to oni i cijene. Osobno ne bih imala ništa protiv da imam višecgay gostiju, možda ružno reći ali mi se čini bolja verzija neko obitelji s jako malom djecom koja vrište, skaču, pa drugima remete mir. No, nema pravila.
Ima li neka posebna str preko koje oni bookiraju tj za koju se zna da je gay friendly?
Le ciel is offline  
Old 07.09.2013., 11:44   #212
Stvarno ne znam za takve stranice, meni su dosli preko b.coma a kasnije po preporuci. Znam da su jedni prije dvije-tri godine rekli da ce nam pustiti review na nekoj stranici da smo gay friendly. Na kojoj i da li su pustili stvarno ne znam. Vjerojatno postoje neke specijalizirane stranice.
lacibrk is offline  
Old 07.09.2013., 11:52   #213
Quote:
medo256 kaže: Pogledaj post
Zadnji dana me cijepe iz holidayrentals.com, neki Ricky. nudi za 80 Eura oglasavanje za oba apartmana.

Jel ima ko iskustva sa njima ?
Iz Trogira imaju ponudu od samo 5 apartmana.
na tom portalu sam ja uz proviziju... nikakvu članarinu nisam platila

funkcioniraju ko airbnb, wimdu itd... plaćaju na vrijeme
__________________
.
Opal Zg is offline  
Old 07.09.2013., 13:39   #214
Ima li itko iskustva sa :
IHA.COM - Internet Holiday Ads?
Nele26 is offline  
Old 07.09.2013., 15:14   #215
Quote:
medo256 kaže: Pogledaj post
Pozicija apartmana je odlicna, sigurno da mi to ide u prilog.
Moderni apartmani, poigra sam se sa bojama, imaju svu potrbnu opremu.
Briga stranca jesan li kupija Quadro tv od 1500 kn ili Lg od 5000, njemu je bitno da radi,tako i frizider i ostala oprema, bitno je da je sve funcionalno .

Sta se tice Atravea , pocea san registraciju na njihovu stranicu prije par miseci , ali kako nisan ima vrimena dovrsit je jos stoji sve neobjavljeno.
Al cim su na proviziju,naravno da su mi primamljivi.

Zaboravija san rec da san bija na bookingu od 1 miseca do 3 miseca, al kad san vidija da su to rezervacije od 1 noci za sezonu onda san se maka sa njih, kontaktira sve goste i zamolija ih da otkazu rezervacije.
Inace mi je booking uzea bija 1 apartman u alotman...al nije to za nas koji imamo 2 apartmana.

Zadnji dana me cijepe iz holidayrentals.com, neki Ricky. nudi za 80 Eura oglasavanje za oba apartmana.

Jel ima ko iskustva sa njima ?
Iz Trogira imaju ponudu od samo 5 apartmana.

Kako stojite sa Gay turistima.Mi smo ove godine imali jedno 6 tura.
Po meni ludilo gosti.
Ne pitaju za cijenu.
Ostave sve uredno. Nema ih ni cut ni vidit.
Cili su srdacni, ma niti jednu zamjerku nemogu napisat.
Imala sam ih 2 para ovo lito...Iskreno,najbolji gosti a i komunikacija s njima je bila opuštena,prijateljska na momente imaš osječaj da ih znaš dosta dugo.... a imam i u svom okruženju gay poznanike i bolji su se pokazali u nekim situacijama prema meni nego dobri" negay prijatelji ".....o njima samo pozitivno!!!
jelenko 1 is offline  
Old 07.09.2013., 15:32   #216
Quote:
Nele26 kaže: Pogledaj post
Ima li itko iskustva sa :
IHA.COM - Internet Holiday Ads?
Platio sam 6 mjeseci , ali ne odmah.
Prvo se registriraj i cekaj , eventualno plati minimalan broj mjeseci , onda se povuci , nakon toga ti krenu ponude s popustima , kada dodje do 70% plati , jer ti preko toga nece ic.
Probaj, znam neke kojima je dobro , osobno sam imao 2 upita , dobijes direktno mail od gosta.
Ronaldo9 is offline  
Old 07.09.2013., 16:13   #217
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
na tom portalu sam ja uz proviziju... nikakvu članarinu nisam platila

funkcioniraju ko airbnb, wimdu itd... plaćaju na vrijeme
nezna...ne vidim na njihovoj stranici nigdi opciju neku oglasavanja uz proviziju ocito su to prominili :/
medo256 is offline  
Old 07.09.2013., 18:56   #218
Quote:
medo256 kaže: Pogledaj post
nezna...ne vidim na njihovoj stranici nigdi opciju neku oglasavanja uz proviziju ocito su to prominili :/

probaj tu https://www.holidaylettings.co.uk/ad...iday-home.aspx

pazi da kad otvaraš profil staviš neku konkretnu riječ u sigurnosno pitanje jer će te svaki put tražiti neka dva slova te riječi kao neku dodatnu zaštitu (ono tipa ime kućnog ljubimca, prve učiteljice isl)
__________________
.
Opal Zg is offline  
Old 07.09.2013., 22:06   #219
Quote:
Le ciel kaže: Pogledaj post
Lacibrk


Ja sam imala prošle godine jedan gay par. Bili su super i još su ostavili dobar review. Midlim da njima znači ako ih samo čudno ne gledaš i ako imaju tretman kao i ostali gosti. Možda ljudi imaju svakakva iskustva. Ja osobno nemam nikakvih problwma s tim, dok se drže pravila kućnog reda ne tiče me se nečija seksualna niti vjerska orijentacija. Za mene su svi gosti dobri dok se ponašaju dobro te se tako treba s njima i ophoditi pa to oni i cijene. Osobno ne bih imala ništa protiv da imam višecgay gostiju, možda ružno reći ali mi se čini bolja verzija neko obitelji s jako malom djecom koja vrište, skaču, pa drugima remete mir. No, nema pravila.
Ima li neka posebna str preko koje oni bookiraju tj za koju se zna da je gay friendly?
Evo ovde za 400 kn, pa te postave na sve žive vodiče za pedere...

http://www.friendlycroatia.com/?page_id=1316

meni su oni isto odlični gosti, čak i postelju namiste....
__________________
... jer znate i sami kako je to u političkim organizacijama, bolje da vam nađu hašiš nego osobno mišljenje...
GIGE is offline  
Old 07.09.2013., 22:31   #220
Gige
Ma super!
Al kad sam to rekla mužu koji u suštini nema nista protiv, on kao pravi hrvat-balkanac je rekao da smo mi za sve dobre ljude friendly a ne sami za njih pa kao da se nešto pogrešno ne protumači ako to baš tako naglašavaš!
Eto, pa ne mogu se ja baš svađati s njim!!!
Što drugi misle o tome?
Le ciel is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:12.