Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2007., 18:01   #41
Quote:
esprit30AKVA kaže: Pogledaj post
uh stari postovi al ak neko trazi mozda mu pomognem...inace, ovdje rece dobro..macka predstavlja zenu...evo link
http://www.firdaous.com/en/0064.htm

da ti nije dato od Iluma Jusufa a.s.?

Nadam se da znaš za preporuku da se snovi uvijek tumače pozitivno, a mislim da znaš i što pa tako....
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 22:49   #42
e pa sad diskutabilna tema, dobre snove bi trebalo pricat, od losih se zastititi, a Kad Jusuf reče ocu svome: “O oče moj, sanjao sam jedanaest zvijezda, i Sunce i Mjesec, i u snu sam ih vidio kako mi se pokloniše”, on reče: “O sinko moj, ne kazuj svoga sna braći svojoj, da ti ne učine kakvu pakost, šejtan je doista čovjeku otvoreni neprijatelj. (Jusuf, 4.,5.)
Potvrda ovome je i hadis u kojem Poslanik a.s. kaže: “Ispričaj svoj san svojoj dragoj osobi ili osobi koja je upućena u tumačenje snova.”
esprit30AKVA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 20:50   #43
Quote:
Damir kaže: Pogledaj post
Vozdra raja,

Ja znam da oficijelno i Islam, i Katolicanstvo, a i Pravolsavlje brane gatanje u karte, u solje, u dlan, itd. te bilo kakve druge carolije i proricanja sudbine, a da i ne govorimo o crnoj magiji.

Nego mene zanima kakav je stav vase vjere (ma koja to bila) u pogledu tumacenja snova.

Evo konkretan primjer. Sinoc sam imao zaista cudan san kojeg se jos velikim cudom i sjecam.

Naime, osjecao sam da je bilo jos ljudi u sobi. Sjedio sam na sofi. Pored mene se izlezavala slatka macka, lijepe sjajne dlake i velikih plavih ociju. Po ledjima je bila siva (plavicasto siva), a po trbuhu bijela. Obicana lijepa macka. Ali, nije bila bas obicna.

Naime, ja nisam neki ljubitelj macaka, nije da ih mrzim, ali vise volim pse. Ali, ova macka mi je bila draga. I kako sam ja nju mazio i tepao joj, sta god bi janjoj rekao, vjerovali ili ne, macka je ponavljala. Bila je kao papagaj. Usta nije pomicala, ali je iz trbuha govorila sve isto sto bi i ja njoj rekao. Znate kako se mackama tepa:

"Ma, macica moja slatka, cura moja lijepa, ko je meni tebe diro, itd."

Znate kako se u Bosni mackama tepa. Ali, ja to nikad nisam u zivotu radio. I ja tako u snu govorim, a macka ponavlja. I ja osjecam da ju sve vise volim kako ona prica.

Kao dijete imao sam samo papagaja koji je tako pricao.

Ali zasto macka?

Ima li ko odgovor i na ovo moje pitanje, pored generalnog o vjerama i tumacenju snova.

Fala na odgovorima,

Selam, pozdrav i mir

Damir :-)

P.S. Samo me nemojte zafrkavati
Pa vrlo vjerojatno da mačka je žena a zašto mačka ponavlja što ti kažeš to najbolje može Islamska vjera da pojasni čemu služi žena svome gospodaru.
AvluV is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 22:08   #44
Quote:
AvluV kaže: Pogledaj post
Pa vrlo vjerojatno da mačka je žena a zašto mačka ponavlja što ti kažeš to najbolje može Islamska vjera da pojasni čemu služi žena svome gospodaru.
Dobro tumačiš? Mogu te zamoliti...prelijepa žena mi pokloni probušen crven balon u obliku srca, okrenu se i ode. Stajao sam, gledao kako odlazi u tamu. Kišit je počelo... Unaprijed zahvaljujem

Zadnje uređivanje dominik01 : 17.11.2012. at 23:12.
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 23:20   #45
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Dobro tumačiš? Mogu te zamoliti...prelijepa žena mi pokloni probušen crven balon u obliku srca, okrenu se i ode. Stajao sam, gledao kako odlazi u tamu. Kišit je počelo... Unaprijed zahvaljujem
Dobro tumačiš pa upitnik?

Imaš ti bolje tumačenje možda?Ako imaš da čujem.
AvluV is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 23:29   #46
Quote:
AvluV kaže: Pogledaj post
Dobro tumačiš pa upitnik?

Imaš ti bolje tumačenje možda?Ako imaš da čujem.
kao profesor. Sve uočiš... Greška. Pišem s mobitela, na istoj tipci toćka, upitnik... Ja sam iskreno rekao da dobro tumačiš... Mogu te ponovo zamoliti?
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 23:54   #47
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
kao profesor. Sve uočiš... Greška. Pišem s mobitela, na istoj tipci toćka, upitnik... Ja sam iskreno rekao da dobro tumačiš... Mogu te ponovo zamoliti?
Većina snova najbolje tumači sam onaj koji je sanjao jer asocijacije sam zna kakve su mu na taj san kao i što mu se događalo unatrag najviše prethodna tri dana u real lifu tako da neki snovi se ne mogu protumačiti bez tih informacija no ovaj koji sam ja protumačio je preočit jer inibicija je malena i san nije toliko prikriven.
Tumačenje snova je identično tumačenju religijskih teksova gdje pravo značenje je u sklapanju mozaika a ne doslovnom shvaćanju.
AvluV is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 00:01   #48
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Dobro tumačiš? Mogu te zamoliti...prelijepa žena mi pokloni probušen crven balon u obliku srca, okrenu se i ode. Stajao sam, gledao kako odlazi u tamu. Kišit je počelo... Unaprijed zahvaljujem
Mislim da je i ovo preočito da i sam znaš tumačenje.

Balon znači nerealna očekivanja jednu vrstu naduvanosti,crveno znači emocije ljubav vatru zaljubljenost,probušen balon razočaranost nakon neispunjenja očekivanja a nakon toga kišit je poćelo to neću tumačiti jer degutatno bi bilo već sam rekao što znači kiša u prenesenom na zemlju značenju..
Mada ovo kiša nije baš najasnije zašto kiši kad je košarica u pitanju nema tu ekstaze ali ima i drugo objašnjenje no kako reko ne bih ipak...
AvluV is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 00:02   #49
Quote:
AvluV kaže: Pogledaj post
Većina snova najbolje tumači sam onaj koji je sanjao jer asocijacije sam zna kakve su mu na taj san kao i što mu se događalo unatrag najviše prethodna tri dana u real lifu tako da neki snovi se ne mogu protumačiti bez tih informacija no ovaj koji sam ja protumačio je preočit jer inibicija je malena i san nije toliko prikriven.
Tumačenje snova je identično tumačenju religijskih teksova gdje pravo značenje je u sklapanju mozaika a ne doslovnom shvaćanju.
hvala!
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 01:22   #50
Quote:
AvluV kaže: Pogledaj post
Mislim da je i ovo preočito da i sam znaš tumačenje.

Balon znači nerealna očekivanja jednu vrstu naduvanosti,crveno znači emocije ljubav vatru zaljubljenost,probušen balon razočaranost nakon neispunjenja očekivanja a nakon toga kišit je poćelo to neću tumačiti jer degutatno bi bilo već sam rekao što znači kiša u prenesenom na zemlju značenju..
Mada ovo kiša nije baš najasnije zašto kiši kad je košarica u pitanju nema tu ekstaze ali ima i drugo objašnjenje no kako reko ne bih ipak...
Bolje ne... No pod stresom sam...ne kišit..., nego suzit ...
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 02:15   #51
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Bolje ne... No pod stresom sam...ne kišit..., nego suzit ...
Pošto odavno sam suze svoje sve isplakao nije mi palo na pamet takvo nešto tu je moj privid zaista da kiša mogu i suze biti.
AvluV is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 02:29   #52
Quote:
AvluV kaže: Pogledaj post
Pošto odavno sam suze svoje sve isplakao nije mi palo na pamet takvo nešto tu je moj privid zaista da kiša mogu i suze biti.
ma i ja davno mislio da suze sam sve isplakao...no, kad čovjek sanja...
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 21:39   #53
Tumačenje snova je grijeh. I toga se treba kloniti. Kad sam to saznao odmah sam spalio sanjaricu. Tako bi trebali i vi !
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 22:04   #54
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
ma i ja davno mislio da suze sam sve isplakao...no, kad čovjek sanja...
Mjeriš sve po sebi zato i ne funkcioniraš dobro,kad budeš druge gledao onakvi kakvi su a ne kakvi si ti u suštini onda ćeš ići manje na terapije.
I nauči se primati onako kako drugi kaže da je vezano za njega a ne da mjenjaš po svom nacrtu.
AvluV is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 22:05   #55
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Tumačenje snova je grijeh. I toga se treba kloniti. Kad sam to saznao odmah sam spalio sanjaricu. Tako bi trebali i vi !
Mladić sanja: rođakinja mu za poklon donosi dva prelijepa balona...nemoj da AvluV-a više moljakat moram. Ja grijeh na nježnu dušu svoju primam
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 00:10   #56
Iz Ispovijesti sv. Augustina:
Augustin doživljava slušnu viziju u kojoj mu glas govori - riječ je o glasu koji je Augustin osjetio kad nadnaravni i koji mu donosi Božju riječ. Zbog toga su Ispovijesti primjer i oniričke autobiografije. Kada se u 12.st. obnovila antička ideja o snovima, Augustin postaje, zahvaljujući svojem zanimanju za ulogu duše u snovima, ocem nove kršćanske onirologije nadahnute antikom. Kasnije dolazi do Augustinove evolucije prema nepovjerenju u snove jer on smatra kako demoni, dobri ili zli, igraju određenu ulogu u snovima. On ne želi graditi teoriju o snovima, ali traži kriterij za određivanje lažnih i istinitih snova te se oslanja na majčino iskustvo i zaključuje kako je u slučaju lažnih snova duša uznemirena, dok je u slučaju istinitih smirena.
Lucija222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 00:19   #57
Quote:
Lucija222 kaže: Pogledaj post
Iz Ispovijesti sv. Augustina:
Augustin doživljava slušnu viziju u kojoj mu glas govori - riječ je o glasu koji je Augustin osjetio kad nadnaravni i koji mu donosi Božju riječ. Zbog toga su Ispovijesti primjer i oniričke autobiografije. Kada se u 12.st. obnovila antička ideja o snovima, Augustin postaje, zahvaljujući svojem zanimanju za ulogu duše u snovima, ocem nove kršćanske onirologije nadahnute antikom. Kasnije dolazi do Augustinove evolucije prema nepovjerenju u snove jer on smatra kako demoni, dobri ili zli, igraju određenu ulogu u snovima. On ne želi graditi teoriju o snovima, ali traži kriterij za određivanje lažnih i istinitih snova te se oslanja na majčino iskustvo i zaključuje kako je u slučaju lažnih snova duša uznemirena, dok je u slučaju istinitih smirena.
Upravo zbog slučaja jednog sna moja duša je jako, jako uznemirena...pozdrav Luce! Studiraš teologiju kad si tako upućena? A i ...čita sam ...divim ti se
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 00:23   #58
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Upravo zbog slučaja jednog sna moja duša je jako, jako uznemirena...pozdrav Luce! Studiraš teologiju kad si tako upućena? A i ...čita sam ...divim ti se
Ne studiram teologiju . Premda me i ona dosta zanima, no moja je prva ljubav književnost pa eto, studiram hrvatski. Bavila sam se Augustinom za jednu seminarsku temu pa mi je odmah to palo na pamet da prenesem ovdje . Pobliže o tome imaš u samoj knjizi.
Lucija222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 00:40   #59
Quote:
Lucija222 kaže: Pogledaj post
Ne studiram teologiju . Premda me i ona dosta zanima, no moja je prva ljubav književnost pa eto, studiram hrvatski. Bavila sam se Augustinom za jednu seminarsku temu pa mi je odmah to palo na pamet da prenesem ovdje . Pobliže o tome imaš u samoj knjizi.
Ali ja nemam knjigu... Studiraš Hrvatski, jeste učili o povjesti jezika. Bosanac sam, koji jezik je u bosani korišten za srednjovjekovne Bosne.pozdrav i laakuno...
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 13:33   #60
.

Quote:
AvluV kaže: Pogledaj post
Mjeriš sve po sebi zato i ne funkcioniraš dobro,kad budeš druge gledao onakvi kakvi su a ne kakvi si ti u suštini onda ćeš ići manje na terapije.
I nauči se primati onako kako drugi kaže da je vezano za njega a ne da mjenjaš po svom nacrtu.
Istinu si napisao. I sam sam to uočio, a i rečekoše mi kojim je to struka. teško sebe mijenjati ali i nužno... Hvala!
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:37.