Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2015., 19:09   #12241
Quote:
osibk kaže: Pogledaj post
Povrazna za 111€ do Osijeka. Letovi svaki dan.

http://www.sea-air.hr/en/fly-with-sea-air/fare-types
Jeli itko dosad uspio s njima poletjeti?
goldietrickz is offline  
Old 01.06.2015., 19:13   #12242
Kad smo kod luftića, ja već 4 mjeseca spavam na njemu I ne planiram još barem toliko kupovati krevet. Odličan je!
__________________
Ona iz Njemačke
Cuflekica is offline  
Old 01.06.2015., 19:44   #12243
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Jeli itko dosad uspio s njima poletjeti?
Tek počinju sa radom. Još nije bio prvi let.
osibk is offline  
Old 01.06.2015., 20:45   #12244
Sumnjam da će išta od toga biti. Još jedan fail start-up.
goldietrickz is offline  
Old 01.06.2015., 20:59   #12245
Lol, sumnjas... pa već se karte prodaju
osibk is offline  
Old 02.06.2015., 00:34   #12246
moze li mi netko preporuciti neku dobru internet stranicu da naucim barem nesto njemackog jezika?
chopy is offline  
Old 02.06.2015., 00:55   #12247
Duolingo
osibk is offline  
Old 02.06.2015., 01:05   #12248
zahvaljujem ;-)
chopy is offline  
Old 02.06.2015., 01:10   #12249
Quote:
osibk kaže: Pogledaj post
Duolingo
Nes nista naucit.imam je i ja na tabletu zaboravio san sve nakon 10 dana.
__________________
My mama told me not to fool with oleander.
mentalny is offline  
Old 02.06.2015., 01:15   #12250
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
Nes nista naucit.imam je i ja na tabletu zaboravio san sve nakon 10 dana.
imas mozda neku drugu soluciju?
chopy is offline  
Old 02.06.2015., 01:24   #12251
Quote:
chopy kaže: Pogledaj post
imas mozda neku drugu soluciju?
Trenutno ne.ja to koristim za zezanciju a ozbiljna stvar mozda upisivanje nekih privatnih satova ,ni sam nisam nacistu iskreno jer i meni treba al bojin se da je zivot s domicilnim nijemcina ipak najbolji "ucitelj"
__________________
My mama told me not to fool with oleander.
mentalny is offline  
Old 02.06.2015., 01:33   #12252
Quote:
chopy kaže: Pogledaj post
imas mozda neku drugu soluciju?
Duolingo je odlična stvar, svakako najbolji App ikad za učenje jezika. Meni je puno pomogao, ali teško da te samo to može odvesti dalje od B1.
goldietrickz is offline  
Old 02.06.2015., 01:36   #12253
novaca za tecaj nemam jer ovdje gdje zivim dodje preko tisucu kuna pa cu ucit preko duolinga cisto da znam izgovorit koju jednostavnu recenicu i da nisam totalni tudum
chopy is offline  
Old 02.06.2015., 03:50   #12254
Quote:
gogolinjo kaže: Pogledaj post
Nježna fala ti za info!
nema na cemu, to je najnormalnija informacija kao da nekoga pitas za put.
To neznas jer jos nisi dugo tu i nepratis njemacke novine i tv itd.

Quote:
Cuflekica kaže: Pogledaj post
Kad smo kod luftića, ja već 4 mjeseca spavam na njemu I ne planiram još barem toliko kupovati krevet. Odličan je!
Kupi matrac ipak, pa krevet mozes kasnije, vazan je dobar san. Krevet je najvazniji dio namjestaja kao i cipele najvazniji dio obuce.
Ja bi svakome priporucila vodeni krevet pogotovo ako ga ponekad bolu leda inace malo jeftiniji su Boxspring kreveti. Ljudi su spremni potroziti 1000 Eura vise za bolji TV ali im je steta dati 100 za bolji krevet. ;-)

Quote:
chopy kaže: Pogledaj post
moze li mi netko preporuciti neku dobru internet stranicu da naucim barem nesto njemackog jezika?
Ako ikako mozes uskladiti sa poslom kada budes dosao u njemacku idi tamo u Volkshochschule. Dobri i ne skupi kursevi. Ako ides u veci grad mozes birati skoro hoces li 3x tjedno po 3 sata prija podne ili 2x po 1,5 sat navecer ili samo subotom po 4-6 sati itd. Ima Toga puno i pretezno su dobri.
Kod testa se ustanovi koliko znas i po tome ti preporuicuju stupanj.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Old 02.06.2015., 07:06   #12255
Quote:
chopy kaže: Pogledaj post
novaca za tecaj nemam jer ovdje gdje zivim dodje preko tisucu kuna pa cu ucit preko duolinga cisto da znam izgovorit koju jednostavnu recenicu i da nisam totalni tudum
Naučili ćeš preko duolinga i puno više, ako se malo potrudiš. Na početnim tečajevima nećeš puno više napredovati.
goldietrickz is offline  
Old 02.06.2015., 07:52   #12256
Duolingo je ok koliko možeš naučiti sa neke web stranice. Meni je dosad najbolja voclabs. To je web i app na telefonu za učenje riječi. To vrtim gotovo svaki dan. Nedavno sam pročitao prvu knjigu što je isto odličan način za učenje. Za to bih preporučio amazon kindl app jer je dovoljno pritisnuti prstom na riječ ili dio teksta i iskoči prijevod. Ja njemački niti ne koristim, ali sam uz trud i volju nakon 2g dogurao do B1 razine.
osibk is offline  
Old 02.06.2015., 10:19   #12257
i ja sam njemacki savladala samo kroz pricu i slusanje bez ikakvih skola.. ok,osim hochdeutsch i schweizerdeutsch u biti koji je skroz drugaciji, ali njemacki mi je u pocetku bio tako tezak i ruzan.. sad mi je prelijep kad ga kuzim
mare-82 is offline  
Old 02.06.2015., 11:25   #12258
Pozdrav

Tražim posao u Njemačkoj. Imam 31 godinu, samohrana sam majka. Radim ovdje u jednoj stranoj banci.
Želim otići iz ove zemlje jer želim svom sinu bolju i ljepšu budućnost
Pa eto pošto tek učim njemački ( DUOLINGO i privatni satovi) nemogu tražit posao u banci vani. Pa se eto nudim za bilo što drugo .Npr... Ako kojim slučajem na ovoj temi ima naših sunarodnjaka ( milsim i na bivšu Jugu ) koji su ' imućniji' ili poznaju takve i treba im čistačica , bejbisiterica, kuvarica ili slično neka se jave.

Lipi pozdrav
sahara is offline  
Old 02.06.2015., 11:40   #12259
Quote:
chopy kaže: Pogledaj post
novaca za tecaj nemam jer ovdje gdje zivim dodje preko tisucu kuna pa cu ucit preko duolinga cisto da znam izgovorit koju jednostavnu recenicu i da nisam totalni tudum
Ovisno o tome gde u hrvatskoj zivis ima i drugih mogucnosti nauciti malo njemackog jezika:


Ako si u vecem gradu ima sigurno studenata /Ucitelja njemackoj jezika koji ce ti za malo novaca dati koji sat i poduciti te malo
Ako si na selu sigurno ima nekog starijeg koji je zivio u Njemackoj /Austriji pa ti moze malo nesta pricati, onako ono osnnovno kako se kaze sta (stariji ljudi vole drustvo i ti ces poduku dobiti gratis, ako to nije win-win...)
Ako si na moru ima sigurno turistickih vodica koji bi ti isto mogli dati poduku...
Ili pogledaj u njuskalo, privatni sati te nece kostati 1000 Kuna.
Ako si na istoku hrvatske pokusaj u Savezu "Donauschwaben"
novaugradu is offline  
Old 02.06.2015., 11:48   #12260
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Naučili ćeš preko duolinga i puno više, ako se malo potrudiš. Na početnim tečajevima nećeš puno više napredovati.
Neslazem se s time, nijedan internet program te nece dobro ispraviti kao ucitelj. Program na internetu se moze iskljucivo sluziti za to da bi naucio /ponovio / nadogradio vokabular.
Ja preporucijem intenzivne tecajeve u Volkshochschule (pogotovo one u ljetu!!!) nisu tako skupi ali efektivni.
novaugradu is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:06.