Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2011., 11:50   #1
Što kad više ne plaćaš kredu za stan?

Ako netko zna...molim info o tome što su banke dužne učiniti kad dođeš u poslovnicu i kažeš" više ne želim plaćati stambeni kredit"?...znam proceduru do trenutka kad to kažem bankaru kod kojeg sam dobio kredit,zanima me kaj oni mogu/trebaju/moraju poslije.
Camel_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 11:57   #2
Pretpostavljam ništa posebno neće učiniti samom tvojom izjavom. Čekat ćeš da ne platiš pa opomena pa će se naplatiti(sudužnik, jamac, ovrha na plaću itd.)
Garf is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 13:59   #3
Uz 14% kamate, a najgore je što te mogu tražiti da im isplatiš cijeli kredit ODMAH. I lupat 14% kamata dok to ne napraviš. Pa ti ide stan na bubanj, pa ti plijene plaću, pa plijene sudužniku/jamcu.
Matej2801 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 16:45   #4
Quote:
Camel_ kaže: Pogledaj post
Ako netko zna...molim info o tome što su banke dužne učiniti kad dođeš u poslovnicu i kažeš" više ne želim plaćati stambeni kredit"?...znam proceduru do trenutka kad to kažem bankaru kod kojeg sam dobio kredit,zanima me kaj oni mogu/trebaju/moraju poslije.
ako kažeš da nećeš više plaćati kredit, nisu dužne ništa nego ti slati opomene, i tijekom tih opomena poslati zadužnice na naplatu, aktivirati suglasnosti o zapljeni i po trećoj opomeni prenijeti cijeli kredit na dospijeli dug i pokrenuti ovrhu.

a ako kažeš da više ne možeš plačati kredit, onda će ti vjerojatno ponuditi ili moratorij (zamrzvanje kredita na 6-12 mjeseci) ili neki oblik reprograma kredita (produženje roka da ti se smanji rata i sl.)

e sad, u prvom slučaju ti cijelo vrijeme idu kamate na dospijelo dugovanje (14% godišnje), evidentiraš se na listi neurednih dužnika HUB-a, gasi ti se dozvoljeno prekoračenje i sl.
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:32.