Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2019., 15:36   #1
Rad u školi - skupna tema, vol. 2

S obzirom da nešto me vuče da se kandidiram za posao ravnatelja u školi u kojoj radim, pitam se ima li ovdje koji ravnatelj škole?!

Kakav je posao, 'isplati' li se i slično?

Sto kolege misle o tom poslu opcenito?

Koliko je u % veca placa od profesorske?

Mlad sam, s dosta energije i volje, velike socijalne inteligencije, s iskustvom u organizaciji, a motivira me želja za promjenom, svojevrsni izazov (škola je velika i 'poznata'), a dijelom i plaća

Hvala

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk


link na staru temu https://www.forum.hr/showthread.php?t=153795
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2019., 10:36   #2
Quote:
el oso kaže: Pogledaj post
S obzirom da nešto me vuče da se kandidiram za posao ravnatelja u školi u kojoj radim, pitam se ima li ovdje koji ravnatelj škole?!

Kakav je posao, 'isplati' li se i slično?

Sto kolege misle o tom poslu opcenito?

Koliko je u % veca placa od profesorske?

Mlad sam, s dosta energije i volje, velike socijalne inteligencije, s iskustvom u organizaciji, a motivira me želja za promjenom, svojevrsni izazov (škola je velika i 'poznata'), a dijelom i plaća

Hvala

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk


link na staru temu https://www.forum.hr/showthread.php?t=153795

Nemam iskustvo, al imam istu ideju, smao kad skupim još staža u obrazovanju. Jer gledati školu kako rapidno propada... strašno mi je.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2019., 02:45   #3
Pozdrav,
diplomirat cu 20.2. i u mojoj zupaniji izlazi natjecaj koji ce trajati do 15.2. Javila bih se na natjecaj, ali kako dokazati moj status (Studij mi je 5+0)? Takodjer imam li ikakve sanse na tom natjecaju s obzirom da cu diplomirati za par dana nakon kraja natjecaja? Takodjer to je struka koja je deficitarna u toj zupaniji i za to sam primala stipendiju.
kj1504 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2019., 18:01   #4
Pa prijavi se, uzet ce te rado. Oni na tebe gledaju kao na dar s neba posto je to deficitarna struka.
Osim toga, nemas sta izgubiti

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2019., 13:18   #5
Quote:
el oso kaže: Pogledaj post
S obzirom da nešto me vuče da se kandidiram za posao ravnatelja u školi u kojoj radim, pitam se ima li ovdje koji ravnatelj škole?!

Kakav je posao, 'isplati' li se i slično?

Sto kolege misle o tom poslu opcenito?

Koliko je u % veca placa od profesorske?

Mlad sam, s dosta energije i volje, velike socijalne inteligencije, s iskustvom u organizaciji, a motivira me želja za promjenom, svojevrsni izazov (škola je velika i 'poznata'), a dijelom i plaća

Hvala

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk


link na staru temu https://www.forum.hr/showthread.php?t=153795
Lijepo je vidjet da postoje mladi entuzijasti ali morate uzet u obzir da su sve škole u vlasništvu županija i da će vam jedan od glavnih uvjeta biti politička podobnost da ne kažem stranačka iskaznica kako bi vas školski odbor imenovao ravnateljem. Nažalost.
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2019., 14:27   #6
Moja zamjena je došla kraju i ponovno tražim posao.
I ponovno sam u iščekivanju odgovora na prijavljene natječaje.

Postoji li neko ograničenje kada mora biti sjednica školskog odbora nakon raspisanog natječaja?
Od oba završena natječaja prošla su dva tjedna (od posljednjeg dana za prijave na natječaj). Rezultati nisu objavljeni.
Ima li tu smisla čekati rezultate ili da šaljem prijave na druge natječaje?
prvilet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2019., 14:29   #7
Quote:
prvilet kaže: Pogledaj post
Moja zamjena je došla kraju i ponovno tražim posao.
I ponovno sam u iščekivanju odgovora na prijavljene natječaje.

Postoji li neko ograničenje kada mora biti sjednica školskog odbora nakon raspisanog natječaja?
Od oba završena natječaja prošla su dva tjedna (od posljednjeg dana za prijave na natječaj). Rezultati nisu objavljeni.
Ima li tu smisla čekati rezultate ili da šaljem prijave na druge natječaje?
većina natječaja ti je reda radi jer već netko tamo radi i taj natječaj je za njih
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2019., 15:52   #8
iako ne mora biti. prijateljica je nedavno dobila posao tako da se javila na natječaj reda radi, čisto zbog ovih s biroa... i puf, uzeli nju jer stanuje bliže nego osoba koja je radila na 60 dana.
ali to se sve obično izrješava do tjedan dana nakon zatvaranja natječaja. par dana čekaju zaostalu poštu, nakon toga sjednica ŠO i javljaju zaposlenom kandidatu.
a ti samo šalji prijave na SVE natječaje. ako te kojim slučajem požele zaposliti na više mjesta, onda ćeš birati.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2019., 18:46   #9
@manchild i @Mad_Hatter hvala vam na odgovorima.
A ne znam, kao mladoj osobi koja je relativno nedavno diplomirala, koja se svaki dan sve više sudara sa stvarnosti, sve mi više ikakva budućnost izgleda crno.
Ne bih želio završiti kao sezonski konobar u Hrvatskoj ili skladištar u Irskoj (ili radnik na mljekarskoj farmi, koliko čujem Irci tamo podosta zapošljavaju strance, pitam se zašto), ipak sam svjesno studirao, uspješno završio, stekao znanje...
Pričao sam s kolegicom, kaže da čak da je i zapošljavanje u drugim županijama otežano (ako baš nije neki super deficitarni kadar ili rad na 2 sata tjedno) jer ravnatelji odmah odbace ljude iz drugih županija jer kao ne mogu im plaćati prijevoz. Pa ljudi bi se valjda preselili, suludo je uopće pomisliti da bi netko svakodnevno putovao 4 sata na posao i s posla. Zar ima takvih ljudi?
prvilet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2019., 13:43   #10
Quote:
prvilet kaže: Pogledaj post
Pa ljudi bi se valjda preselili, suludo je uopće pomisliti da bi netko svakodnevno putovao 4 sata na posao i s posla. Zar ima takvih ljudi?
Ima takvih ljudi. U našoj školi (strukovna škola u Slavonskom Brodu) dolazi jedna profesorica na 2 sata tjedno iz Zagreba. Ima nastavu od 11.30 do 13h. Dođe iz Zagreba u Slavonski Brod i ode isti dan ponovno nazad u Zagreb. Radi se o strukovnom predmetu, na koji se nitko nije javljao godinama. I naravno raspisuje se natječaj svake godine i ona se je javila. I radi tako već 2 godine.
alex29sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2019., 18:51   #11
ZG

Uskoro će se tražiti prof. (ing.strojarstva ili informatičar) za rad u školi na pola radnog vremena. Smjena je samo ujutro (do 14h).
Zainteresirani možete slati otvorene molbe tj.životopise na mail jer natjecaj jos nije... Pogledajte pod kontakte mail koji je....www.smimk.hr
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2019., 00:16   #12
Quote:
prvilet kaže: Pogledaj post
Moja zamjena je došla kraju i ponovno tražim posao.
I ponovno sam u iščekivanju odgovora na prijavljene natječaje.

Postoji li neko ograničenje kada mora biti sjednica školskog odbora nakon raspisanog natječaja?
Od oba završena natječaja prošla su dva tjedna (od posljednjeg dana za prijave na natječaj). Rezultati nisu objavljeni.
Ima li tu smisla čekati rezultate ili da šaljem prijave na druge natječaje?
Ako te iz škole nisu kontaktirali tijekom ili neposredno nakon natječaja, čak niti da te pozovu na razgovor, možeš zaboraviti na to mjesto. Nastavi se prijavljivati na natječaje, šalji otvorene molbe, prati novosti na nastavničkim FB grupama (Školska zbornica i Nastavnici.org). Ne odbijaj kratkotrajne zamjene ili nepuna radna vremena. Pričaj s ljudima, većina poslova se dobije preko poznanstava i davno prije nego se raspiše natječaj.

Koje si struke?
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2019., 13:17   #13
Postoji li kakva mogucnost da se pripravnicki staz za razrednu nastavu odradi na volonterskoj bazi? Ne kao SOR, s prijavom na HZZ. :/
kia3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2019., 23:20   #14
Je li netko bio na testiranju za zapošljavanje u školi? Kako to izgleda?
kj1504 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2019., 17:49   #15
Par pitanja oko pronalaska posla...

U kojem roku nakon završetka natječaja obično kontaktiraju kandidate koji su izabrani? I da li uopće postoji klasičan razgovor ili je samo primljen jedan kandidat koji dođe na potpis ugovora?
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2019., 22:28   #16
Quote:
kj1504 kaže: Pogledaj post
Je li netko bio na testiranju za zapošljavanje u školi? Kako to izgleda?
Prilično sam siguran da ne postoji zakonsko uporište za testiranje kandidata, no usprkos tome neke škole ga rade. Osobno nemam takvog iskustva
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Par pitanja oko pronalaska posla...

U kojem roku nakon završetka natječaja obično kontaktiraju kandidate koji su izabrani? I da li uopće postoji klasičan razgovor ili je samo primljen jedan kandidat koji dođe na potpis ugovora?
Ako si pogodan kandidat, mogu te pozvati za vrijeme trajanja natječaja ili nekoliko dana nakon isteka, ovisno o školi (neke škole otvaraju prijave tek po isteku natječaja). Ako se radi o fer natječaju (dakle ne postoji osoba koja već radi u školi za koju se raspisuje natječaj) vjerojatno će biti pozvano više kandidata na razgovor, od kojih se onda izabire jedan koji se predlaže školskom odboru. Ako školski odbor odbije predloženog kandidata, ravnatelj(ica) može predložiti drugog kandidata, no češće se natječaj poništava i raspisuje novi.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2019., 17:06   #17
Quote:
Spectre kaže: Pogledaj post
Prilično sam siguran da ne postoji zakonsko uporište za testiranje kandidata, no usprkos tome neke škole ga rade. Osobno nemam takvog iskustva

Ako si pogodan kandidat, mogu te pozvati za vrijeme trajanja natječaja ili nekoliko dana nakon isteka, ovisno o školi (neke škole otvaraju prijave tek po isteku natječaja). Ako se radi o fer natječaju (dakle ne postoji osoba koja već radi u školi za koju se raspisuje natječaj) vjerojatno će biti pozvano više kandidata na razgovor, od kojih se onda izabire jedan koji se predlaže školskom odboru. Ako školski odbor odbije predloženog kandidata, ravnatelj(ica) može predložiti drugog kandidata, no češće se natječaj poništava i raspisuje novi.
To je sad po nekom novom pravilniku. Uglavnom imamo zadatak izraditi prezentaciju na zadanu temu, razgovor i najbolji ogledni sat
kj1504 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2019., 12:18   #18
Quote:
kj1504 kaže: Pogledaj post
To je sad po nekom novom pravilniku. Uglavnom imamo zadatak izraditi prezentaciju na zadanu temu, razgovor i najbolji ogledni sat
zapravo sve ono što si već odradio na stručnom ispitu! onda čemu služi stručni ispit?!
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2019., 20:40   #19
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
zapravo sve ono što si već odradio na stručnom ispitu! onda čemu služi stručni ispit?!
Dobro ja nisam položila stručni jer sam tek diplomirala.
Na razgovoru piše da će se provjeravati i korištenje aplikacija koje se koriste u nastavi. Pretpostavljam da je to e-Dnevnik to otprilike znam jer su nam pokazivali na praksi, ali što još tu može biti?
Možda e-Matica? A to stvarno ne znam, jer na praksi nam to nisu pokazivali
i ne znam što još?
kj1504 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2019., 18:24   #20
Može li se pripravnički staž odraditi i u privatnoj gimnaziji? Da li je za pripravnički potrebno imati punu satnicu ili je dosta npr. 10h tjedno?
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:26.