Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2021., 11:37   #1
Trudnoća nakon preboljenja korone

Ukratko, prebolila sam koronu.

Planiram trudnoću.
U Splitu se već neko vrijeme trudnicama koje su preboljele koronu za vrijeme trudnoće daje niskomolekularni heparin jer najnovija istraživanja kažu da, iako im je sama korona bila relativno lagana, su u riziku kroz nastavak trudnoće.

Međutim, ne mogu naići na podatak odnosi li se to i na one trudnice koje su je "odradile" prije trudnoće.

Imate li kakve informacije ili bliska iskustva vezana uz ovu tematiku?
__________________
Najgore ništa.
velana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2021., 16:50   #2
Ja sam prebolila koronu u trudnoći, imala lagane simptome. Ni liječnik opće prakse ni ginekolog nisu dizali paniku niti mi ikakav lijek dali.

Svi nalazi su mi dobri i osjećam se ok, s bebom se također sve čini u redu. Stvarno nema nikakvih naznaka o posljedicama.

Čula sam za slučaj žene u visokoj trudnoći, bila je u bolnici na mirovanju (rizična trudnoća), dobila koronu i sve na kraju dobro prošlo. Oporavila se i rodila zdravu bebu.


Razgovaraj s ginekologom, razmotri kakvo ti je općenito zdravstveno stanje pa razmisli. Zeznuto je što je to s koronom sve dosta individualno, ali osobno mislim da nema mjesta za paniku (pogotovo ako nisi imala teške simptome).
dextra_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2021., 22:46   #3
Hvala, dextra.
__________________
Najgore ništa.
velana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2021., 11:37   #4
Nema na čemu. Sretno!
dextra_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2021., 15:00   #5
ja sam takodjer imala koronu u prvom tromjesecju, blagu varijantu, skoro nikakvi simptomi.
niti mi je doktorica opce prakse dala kakvu terapiju, niti ginekolog (trudnoca je iz mpo).
na zahtjev ginekologa napravila sam kontrolu D-dimera (poveca prisutnost upucuje na povecano stvaranje ugrusaka).
nalaz je bio uredan i nakon toga vise nista nije niti kontrolirano niti spominjano.
u medjuvremenu sam krenula i u trudnicku ambulantu (zagreb), samo upisali da sam imala koronu. nista vise.
34 tt, sve ok.
they call me Bo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2021., 20:55   #6
Quote:
they call me Bo kaže: Pogledaj post
ja sam takodjer imala koronu u prvom tromjesecju, blagu varijantu, skoro nikakvi simptomi.
niti mi je doktorica opce prakse dala kakvu terapiju, niti ginekolog (trudnoca je iz mpo).
na zahtjev ginekologa napravila sam kontrolu D-dimera (poveca prisutnost upucuje na povecano stvaranje ugrusaka).
nalaz je bio uredan i nakon toga vise nista nije niti kontrolirano niti spominjano.
u medjuvremenu sam krenula i u trudnicku ambulantu (zagreb), samo upisali da sam imala koronu. nista vise.
34 tt, sve ok.
Super.
Hvala na podijeljenom iskustvu.
__________________
Najgore ništa.
velana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:20.