Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2010., 08:21   #1321
evo mojih nalaza:
WBC- 6.28 (3,40-9,70)
RBC- 4.64 (3.80-5.08)
HGB-131 (119-175)
HCT- 0.400 (0.356-0.530)
MCV- 86.2 (83-97.2)
MHC- 28.2 (27.4-33.9)
MCHC- 328 (320-345)
RDW-SD- 39.4 (37.0-54)
RDW-CV- 12.9 (9-15.0)
PLT- 223 (158-424)
MPV- 12.1 (6.8-10.4)
PDW- 17 (9-17)
P-LCR 38.8 (13-43)
PCT- 0,27 (0.17-0.35)

Dakle,samo ovo Mpv je povišeno.Šta to znači? KKS sam radila uz vađenje hormona (prolactin i Bhch).Imam 23 god.
xdth is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 09:32   #1322
Quote:
c mon c mon kaže: Pogledaj post
ništa,kaže da nema razloga za brigu,s obzirom da su sve ostale vrijednosti u zadanim parametrima da ne bi trebalo ništa prestavljati zabrinjavajuće
Aj bas mi je drago......
__________________
Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?(M. Selimovic)
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 09:36   #1323
prosječni volumen trombocita - daje informaciju o veličini trombocita

Draga moja ti si zdrava ko drenn
__________________
Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?(M. Selimovic)
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 23:27   #1324
anemija

Mama mi ima hemoglobin 63, a željezo 1.1
Zna li tko koliko je to opasno i dali to može biti povezano sa opadanjem kose?
mariola259 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 12:08   #1325
molim pojašnjenje nalaza

39 god-muškarac.
prije dom rata imao teško otrovanje gljiva- zelenim puparama gdje je ostalo teško oštečenje u vidu jetrenih lezija.
U dom. ratu ranjavan,dobio transfuziju krvi i zaražen C -hepatitisom.
Poslije obolio psih. PTSP,alkohol i ovisnosti.
Već 10 god. ne konzumira alkohol.
Biopsiju je odbijao,jer "ga je mama odvlačila od nje".

Jučerašnji nalazi:MCV-prosječan volumen eritrocita-99 referenca od 83-97
RDW(raspodjela erirocita po volumenu)16,2 referenca 9-13

Može pojašnjenje molim?
nadalje,transaminaze- ALP 81 ref. od 60-142
GGT 110 ref. 11 do 55
AST 117 ref.11 do 38
ALT 220 ref.12-48
LD 244 ref. 124-241

HDL-holesterol 1,3.

Molim pojašnjenje,ako može što detaljnije,bio bih zahvalan te što mi je činiti i da li se može jetra regenerirati pošto sam godinama na medkamentoznoj terapiji.UGl.pazim se koliko mogu i izbjegavam kaloričnu hranu i bilo koji oblik naprezanja,samo što sam lakih živaca.
MNogo Vam hvala.
Pozdrav!
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 12:15   #1326
Pozdrav, tati (53 godište) je stigao nalaz u kojem stoji da mu je TPA povišen. Guglah ali ne baš uspješno, kolko sam shvatio to je kod žena povišeno u slucaju raka dojke... jel mi može netko objasnit što je to tocno i zašto može biti povišeno?
Albatrios is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 16:36   #1327
Ja nemam nikakvo ozbiljno pitanje, više sam znatiželjna oko nečega. Ginekologica me slala vadit krv, nalaz je okej, monociti su mi malo sniženi (4,6, a interval je 5,00-13,00), al pretpostavljam da je to okej, pošto nije niš rekla i pošto je sve ostalo okej. Više me zanima ovo, u napomeni mi piše: serum slabo lipoidan! Pa me zanima kaj to znači?
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 20:55   #1328
ED nakon operacije

Imam jedan problem. Imao sam nedavno operaciju ramena i kuka. Proveo sam u bolnici 15 dana i nakon toga sam pusten na kucno lijecenje. Primijetio sam da nemogu postici zeljenu erekciju. I ako dodje ubrzo padne. Supruga i ja smo frustrirani. Dali je to normalno? Oce li se ikada vratiti? Citao sam da Erektilna Disfunkcija nije rijetkost nakon operacija na kuku zbog smanjenog protoka krvi? Jesam li impotentan iako mogu bar nakratko postici erekciju? Ili je u necem drugom problem? Inace imam 29 godina i nikad nisam imao problema s tim. Nisam imao neki zdrav nacin zivota, ali nemogu se sjetiti da me to ikada mucilo. Ako imate savijet ili slicnih iskustva pomozite!
 
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 22:43   #1329
TPA

Quote:
Albatrios kaže: Pogledaj post
Pozdrav, tati (53 godište) je stigao nalaz u kojem stoji da mu je TPA povišen. Guglah ali ne baš uspješno, kolko sam shvatio to je kod žena povišeno u slucaju raka dojke... jel mi može netko objasnit što je to tocno i zašto može biti povišeno?
Evo ukratko...... TPA
- tkivni polipeptidni antigen
- povećane koncentracije su povezane s proliferacijskom aktivnošću
- stavraju ga i normalne i tumorske stanice
- povećane su koncentracije kod upalnih bolesti, te različitih benignih bolesti pluća, jetre i urogenitalnog trakta..........

Nadam se da sam bar malo pomogao......
Dr.Zivkov. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 22:53   #1330
Hvala
Albatrios is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 23:09   #1331
Serum slabo lipoidan....

Quote:
TheEmpress kaže: Pogledaj post
Ja nemam nikakvo ozbiljno pitanje, više sam znatiželjna oko nečega. Ginekologica me slala vadit krv, nalaz je okej, monociti su mi malo sniženi (4,6, a interval je 5,00-13,00), al pretpostavljam da je to okej, pošto nije niš rekla i pošto je sve ostalo okej. Više me zanima ovo, u napomeni mi piše: serum slabo lipoidan! Pa me zanima kaj to znači?
Serum ti mora biti bistar i svjetložute boje. Kod tebe je serum malo zamućen što ukazuje na povećanu masnoću u krvi. Često do ovakvih rezultata dolazi jer se pacijent ne pridržava pravila da 12 sati pre davanja krvi ne uzima hranu.

Sve je u redu i nemaš razloga za brigu........
Dr.Zivkov. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 07:51   #1332
Quote:
žacko1 kaže: Pogledaj post
39 god-muškarac.
prije dom rata imao teško otrovanje gljiva- zelenim puparama gdje je ostalo teško oštečenje u vidu jetrenih lezija.
U dom. ratu ranjavan,dobio transfuziju krvi i zaražen C -hepatitisom.
Poslije obolio psih. PTSP,alkohol i ovisnosti.
Već 10 god. ne konzumira alkohol.
Biopsiju je odbijao,jer "ga je mama odvlačila od nje".

Jučerašnji nalazi:MCV-prosječan volumen eritrocita-99 referenca od 83-97
RDW(raspodjela erirocita po volumenu)16,2 referenca 9-13

Može pojašnjenje molim?
nadalje,transaminaze- ALP 81 ref. od 60-142
GGT 110 ref. 11 do 55
AST 117 ref.11 do 38
ALT 220 ref.12-48
LD 244 ref. 124-241

HDL-holesterol 1,3.

Molim pojašnjenje,ako može što detaljnije,bio bih zahvalan te što mi je činiti i da li se može jetra regenerirati pošto sam godinama na medkamentoznoj terapiji.UGl.pazim se koliko mogu i izbjegavam kaloričnu hranu i bilo koji oblik naprezanja,samo što sam lakih živaca.
MNogo Vam hvala.
Pozdrav!
Nalazi ti ukazuju na vrlo ozbiljno akutno oboljene jetre. (Ali to i sam znaš)

Pošto si već sam sve naveo i vidim da si dobro proućio svoju bolest nemam baš previše toga da ti dodam osim par savijeta.

Kao prvo treba koristiti pretežno kuhanu hranu bez puno soli i začina znači mlado nemasno meso piletinu ,teletinu, janjetinu i bijelu ribu.

Povrće kuhano svih vrsta osim paprike sa malo soli i po mogućnosti maslinovog ulja.

Voće također može kao kompot osobito jabuke, a svježe voće u ograničenim količinama i po mogućnosti između obroka kad jetra nije opterećena.

Osobito treba posvetiti pažnju svježini namirnica i porijeklu uzgoja, a bilo bi najbolje iz domaćeg uzgoja gdje nisu upotrebljavani pesticidi, herbicidi i ostali slični otrovi.

Kao dobra pomoć za jetru preporuča se kozje mlijeko, ali opet iz domaćeg uzgoja gdje se koze hrane u prirodi na slobodnom prostoru.

Svinjetina i govedina se ne preporučuju zbog velike količine kolesterola koje ta mesa sadrže.

Alkohol i gazirana pića su zabranjena a vidim da to svi znaju samo se treba strogo pridržavati ove zabrane.

Konzerve i salame svih vrsta treba izbjegavati, eventualno se može uzeti pariške salame.

Jaja se preporučuju dva tjedno, ali ne tvrdo kuhana.

Vodu bi također bilo poželjno koristiti prokuhanu, a najbolje je piti čaj od neke domaće mješavine zaslađen medom.

Toliko od mene......
Dr.Zivkov. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 10:35   #1333
denzitometrija

ugl.molim pomoć oko nalaza,da mi netko kaze da li za mene postoji veliki rizik za dobivanje osteoporoze...

desna podlaktica - BMD= 0.467 g/cm2 ; ova se vrijednost ne moze komentirati
lijevi kuk - BMD = 0,751 g/cm2; ova se vrijednost ne moze komentirati

BMD =0.774 g/cm2; vrijednost mineralne gustoce kosti je za 2.2 SD niza od srednje vrijednosti populacije vrsnjaka.

i imam jos jedno pitanje u svezi vađenja krvnih nalaza. specijalist me uputio na vađenje slijedeceg : krvna slika sa retikulocitima,status željeza, feritin, ukupni proteini s elektroforezom serumskih proteina i sa imunoelektroforezom,bil,AST,ALT,GGT,LDH,CK,AP,Ca,P ,Mg,Na,K,Cl,Zn,vitamin A,vit.D,vit. B12,Vit.B6,filna kiselina,kolesterol,TG,HLDL,LDL,guk,HbAlc,PV,fibri nogen,APTV,tTG

a moj dr.mi je na uputnici napisao: KKS,SE,jetrene,kolesterol,GUK,PV.(zanima me jel on izostavio zeljezo,ili zeljezo ide u kompletnu krvnu sliku?)
i samo da napomenem,pijem ensure napitke,trebam li 2 dana prije vađenja krvi ne piti?

hvala unaprijed na odgovorima!
malla4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 16:18   #1334
25 g, kolesterol 8 (3.5-5.2), ldl 5.18 (visoko riz. >4.90), trigliceridi 2.49 (poviseno >2.28)

nisam 12 sati prije vadjenja nista jeo tako da nije poviseno od toga, ono sto me zanima je bili trebao (osim promjene zivotnih navika) otic i na color dopler krvnih zila jer me malo strah da se nije vec skupilo u zilama tog smeca
karlovacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 16:24   #1335
Quote:
karlovacko kaže: Pogledaj post
25 g, kolesterol 8 (3.5-5.2), ldl 5.18 (visoko riz. >4.90), trigliceridi 2.49 (poviseno >2.28)

nisam 12 sati prije vadjenja nista jeo tako da nije poviseno od toga, ono sto me zanima je bili trebao (osim promjene zivotnih navika) otic i na color dopler krvnih zila jer me malo strah da se nije vec skupilo u zilama tog smeca
ma hej to se godinama skuplja....a ne odjednom...
koliko visok, tezak
__________________
Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?(M. Selimovic)
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 16:36   #1336
Quote:
Bubica30 kaže: Pogledaj post
ma hej to se godinama skuplja....a ne odjednom...
koliko visok, tezak
196 cm, 90 kg, nepusac, vec mi je 2 godine (tj otkad kontroliram krv) stalno povisen al nikad nije bio ovoliko. nista, sad cu malo vise pocet pazit sto jedem i manje piti pa na kontrolu za pola godine, ovo me prilicno zacudilo
karlovacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 16:58   #1337
Quote:
karlovacko kaže: Pogledaj post
196 cm, 90 kg, nepusac, vec mi je 2 godine (tj otkad kontroliram krv) stalno povisen al nikad nije bio ovoliko. nista, sad cu malo vise pocet pazit sto jedem i manje piti pa na kontrolu za pola godine, ovo me prilicno zacudilo
hej..pa zgodnica si..hihih
Ma trebas se pazit definitvno,...a ostali paraamtri kakvi su?
__________________
Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?(M. Selimovic)
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 17:05   #1338
Quote:
Bubica30 kaže: Pogledaj post
hej..pa zgodnica si..hihih
Ma trebas se pazit definitvno,...a ostali paraamtri kakvi su?
sve ostalo je dobro, prosli put je bila zanimljiva situacija jer mi je u mokraci bilo onih ketonskih spojeva tako da s jedne strane sve masnoce povisene, a s druge ispada da se izgladnjujem, cak je i doktorica ostala

da ne zacatavamo topic to me samo zanimalo bili trebao na color dopler, mislim i ja da jos nema potrebe za tim
karlovacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 22:17   #1339
što pokazuje eozinofilni kationski protein? (mislim da li samo prisutnost alergije ili da li on pokazuje i recimo astmu?)
__________________
*Ako si licem okrenut prema suncu, sve će sijenke biti iza tebe!*
lost_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 23:25   #1340
Molio bih mišljenje oko nalaza krvi. Problem zbog kojeg sam bio na pretragama je bol u desnoj strani trbuha (detaljno opisana u posebnoj temi na ovoj stranici foruma).


L 8,5

E 5,6

Htc 0,43

Hgb 160

T 194

Zahvaljujem unaprijed.

Zadnje uređivanje big_fish : 28.07.2010. at 23:35.
big_fish is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:14.