Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2023., 07:51   #861
Gdje mogu naći onaj neki kao lagani kombinezon za trimeranje?

Neznam uopće šta da googlam, odjelo/kombinezon za trimeranje/košnju mi baš ništa ne nalazi, a u lokalnim bau centrima i poljoprivrednim trgovinama nema ništa.

Sjećam se da sam imao to prije, kao kombinezon sa dugim rukavima od neke mreže.

Sent from my CPH2493 using Tapatalk
Sheshirdzhija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2023., 15:57   #862
Jedan info za vlasnike baterijskih gardena škara za živicu.
Prošla garancija i škare su krepale a nisu puno radile.
Otišao sam u ovlašteni servis i tamo su malo pogledali škare i rekli da će me to koštati barem 100 eura i da mi se to ne vjerojatno ne isplati.

O.K. dečki na poslu i ja smo si odlučili dati malo truda i raskopali smo motorič te vidjeli da su četkice istrošene.
Naručio nove četkice iz Kine za jedan euro, zamijenio ih i škare rade kao nove.
Prigorecc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2024., 11:02   #863
Pozdrav, htio bi kupiti robot kosilicu za 1200 m2 povrsinu. Povrsina je ravna i u jednom komadu. Prvo sam htio kupiti Husquanu, ali sam na njemačkim stranicama vidio kako su manje poznate marke bolje ocijenjene.
Takodjer su ti modeli i za 40% jeftiniji. Npr. Worx i Ecovacs su bolje ocijenjeni nego Husquana.

I sad sam naravno u nedoumici.
Zeljko2022 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 23:29   #864
Nisam do sada kupovao ni koristio trimer, ali mi treba jedan za 1.5000 do 2.000 kvadrata na vikendici.

Razmišljao sam o Villager 1900S sa 1.9 KS snage (230 €), kažu da se dobro pokazao. Ali gledam i Stihl FS 55 sa 1.0 KS (330 €), jer Stihl važi za kvalitetniji, a i lakši je.

Ono što me zanima je ta razlika u snazi, i šta bi bilo bolje za ovu kvadraturu.
Da li je bolji ovaj "kinez" sa 1.9 KS ili Stihl sa 1.0 KS?
Može li taj Stihl za ovu kvadraturu?

Ekvivalentan Stihl je FS 120 sa 1.8 KS, i on mi djeluje dosta dobro, kažu da se dosta prodaje ovde i da se dobro pokazao. Gledao sam neki video gdje je neko rekao da u radu djeluje i jači od ovog Villagera, bolji i po snazi i po manjoj potrošnji, a i lakši je. Ali je 520 €, preko dva puta skuplji od Villagera.

Naravno, na sve ovo je bitna pouzdanost, da ne idem majstorima

Koliko sam čuo kada je u pitanju razlika u snazi svi će oni obaviti posao (naravno, ne da se trava pusti da bude baš velika) ali je razlika u vremenu potrebnom da se pokosi. Ne znam kolika je to razlika u vremenu, ali djeluje mi da je svakako bolje što manje mahati sa njima na sve toplijem vremenu, pogotovo kad dođe ljeto

Koliko se osjeti razlika u težini između težeg i lakšeg trimera, opet za košenje ovako neke površine, dakle ne neki profesionalan svakodnevni rad?
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2024., 23:37   #865
Quote:
Vader kaže: Pogledaj post
Nisam do sada kupovao ni koristio trimer, ali mi treba jedan za 1.5000 do 2.000 kvadrata na vikendici.

Razmišljao sam o Villager 1900S sa 1.9 KS snage (230 €), kažu da se dobro pokazao. Ali gledam i Stihl FS 55 sa 1.0 KS (330 €), jer Stihl važi za kvalitetniji, a i lakši je.

Ono što me zanima je ta razlika u snazi, i šta bi bilo bolje za ovu kvadraturu.
Da li je bolji ovaj "kinez" sa 1.9 KS ili Stihl sa 1.0 KS?
Može li taj Stihl za ovu kvadraturu?

Ekvivalentan Stihl je FS 120 sa 1.8 KS, i on mi djeluje dosta dobro, kažu da se dosta prodaje ovde i da se dobro pokazao. Gledao sam neki video gdje je neko rekao da u radu djeluje i jači od ovog Villagera, bolji i po snazi i po manjoj potrošnji, a i lakši je. Ali je 520 €, preko dva puta skuplji od Villagera.

Naravno, na sve ovo je bitna pouzdanost, da ne idem majstorima

Koliko sam čuo kada je u pitanju razlika u snazi svi će oni obaviti posao (naravno, ne da se trava pusti da bude baš velika) ali je razlika u vremenu potrebnom da se pokosi. Ne znam kolika je to razlika u vremenu, ali djeluje mi da je svakako bolje što manje mahati sa njima na sve toplijem vremenu, pogotovo kad dođe ljeto

Koliko se osjeti razlika u težini između težeg i lakšeg trimera, opet za košenje ovako neke površine, dakle ne neki profesionalan svakodnevni rad?
Mislim da ja imam ovaj, ali ni godinu dana. Nemam neka iskustva sa njim, a kupio sam ga za zemljište od 1200 m2. Odbijem zgradu i to je 1000 m2 i radi mi super. Provjerim sutra jel to taj?
lastman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2024., 08:13   #866
Može, hvala

Da li je teško raditi sa njim?

Jesi li kosio malo veću travu? Ono kad se nekad zbog lošeg vremena ili drugih obaveza ne stigne za vikend otići na vikendicu i pokositi, pa malo više izraste.
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2024., 18:17   #867
Quote:
Vader kaže: Pogledaj post
Može, hvala

Da li je teško raditi sa njim?

Jesi li kosio malo veću travu? Ono kad se nekad zbog lošeg vremena ili drugih obaveza ne stigne za vikend otići na vikendicu i pokositi, pa malo više izraste.
Ups, nisam provjerio. Odo u garažu pogledati odmah.
lastman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2024., 18:29   #868
Imam Stihl FS 120 R i Stihl FSA 57 (ova je na baterije za rubove i manje stvari). Obje su odlične, a ovu benzinsku nisam previše koristio. Nedavno sam ju uzeo. Ali praši bez pardona i kad malo zapustiš zemljište. Imam za nju plac 1200 m2 i čisti to bez frke. Jel teško raditi sa njim? Što je teško? Koliko imaš godina? Ja imam 62 (skoro 3) i nije mi teško, naprotiv. Baš je dobra. Teško je bilo prije nje sa benzinskom/točkovi, a grbava površina.
lastman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2024., 19:18   #869
Ma FS120(R) žudi za većom travom, gotovo i da nije za manju travu
Kod mene je namontiran nož kojim kasapim susjedovo zapušteno i "divljake", a s FS40 odrađujem travu dok god bude htjela palit i radit
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2024., 22:13   #870
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Ma FS120(R) žudi za većom travom, gotovo i da nije za manju travu
Kod mene je namontiran nož kojim kasapim susjedovo zapušteno i "divljake", a s FS40 odrađujem travu dok god bude htjela palit i radit
Ja ću idući tjedan u juriš sa FS 120 !
lastman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2024., 22:02   #871
Quote:
lastman kaže: Pogledaj post
Imam za nju plac 1200 m2 i čisti to bez frke. Jel teško raditi sa njim? Što je teško? Koliko imaš godina? Ja imam 62 (skoro 3) i nije mi teško, naprotiv. Baš je dobra. Teško je bilo prije nje sa benzinskom/točkovi, a grbava površina.
Imam par decnija manje

Drago mi je da se bez muke nosi sa tolikom površinom

To R u oznaci FS 120 R, to je ona verzija sa okruglom drškom?
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2024., 21:42   #872
Quote:
Zeljko2022 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, htio bi kupiti robot kosilicu za 1200 m2 povrsinu. Povrsina je ravna i u jednom komadu. Prvo sam htio kupiti Husquanu, ali sam na njemačkim stranicama vidio kako su manje poznate marke bolje ocijenjene.
Takodjer su ti modeli i za 40% jeftiniji. Npr. Worx i Ecovacs su bolje ocijenjeni nego Husquana.

I sad sam naravno u nedoumici.
Nemoj gledati da kupiš robot koji odgovara veličini tvoga dvorišta, moraš uzeti malo jači tj.za veću površinu jer će ti robot stalno kositi da bi ponosio tu veličinu,jači modeli imaju 2 baterije a to su većinom oni za površine veće od 2000m2 a razlika u cijeni 200 do 300e.ovi slabiji modeli 1h kose 1h se pune i praktici mora raditi 24h na dan da sve pokosi modeli sa 2 baterije 1h puni 2 do 2.5 sata kosi pa sve brže i naravno uz manji napor robota.
Moje dvorište je 1500n2 uzeo sam Husqvarnu 430x ona je za do 3200m2 znači duplo.Kako će brzo pokositi dvorište nemogu ti još reći jer još nije u upotrebi zbog radova na dvorištu ali je ima kolega i radi savršeno već 3 g kod njega i treba joj otprilike 3 dana a programirana je da kosi od 9 do 17 ali on ima dosta drveća i grmova i svega i svačega na 1700 m2.kod mene sve otvoreno pa vjerujem da će biti brže.
Worx i nije nešto puno jeftiniji ali meni jednostavno nije nešto a ovaj drugi mi je relativno nepoznata firma pa nemogu reci.
__________________
da.....Westy je zakon
cobico is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 17:34   #873
Naša stara dobra MTD kosilica je nakon puno godina gotova.
Tražimo novu, bitno mi da je samohodna, i da ima i sakupljanje u košaru i bočno izbacivanje.

Koje marke su sad kvalitetne? Nisam dugo proučavala a vidim MTD više nema nigdje.
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 17:50   #874
Premalo podataka, koliko kvadrata se kosi, koji je nekakav rang cijena koje ti pašu.
I to pitaj na sam svoj majstor, ta tema je puno aktivnija. Već da pročitaš zadnjih par stranica, bit ćeš pametnija.
farfan is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 18:25   #875
700m2 je vocnjak, plus nekih 300 oko kuce.
Ovo oko kuce je vise manjih dijelova, znaci nije da picis ravno nego svako malo okretanje, kruženje...

Cjenovni rang, pa neki srednji. Ne želim najjeftinije varijante ako kvaliteta nije nešto.

Kažem već 10 god nismo gledali, baš mi se sad teško snaći u izboru
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:56.