Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2023., 14:19   #1481
Ako je u pitanju endometrioza dobar doktor bi to trebao vidjeti na cistoskopiji. Uglavnom obavi to u 3 mj sigurno će se otkriti vise, sto god da je i sretno. Ja sam imala vrlo slične siptome i meni je otkriveno žarište endometrioze kod mjehura. Zapravo zaboravila sam napisati da prije nego skuzili da je moguća endometrioza… imala par put imala krvarenje u ciklusu koje nije bila mjesečnica. Nije bilo to jako krvarenje al se događalo par mj. Možda par dana poslje menstruacije, a potvrđeno je da nije ovulacijsko. A menstruacije mi traju 3 dana i stvarno su blage. Dakle čista suprotnost od žena s endometriozom. Kod mene je samo to žarište kod mjehura bilo. Jajnici i sve ostalo čisto. Čak su mi i tumorski markeri koji znaju biti povišeni kod endometrioze bili dobri. Kakvi su ti nalazi hormona?
Laura456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2023., 15:46   #1482
e spolne hormone cu ici vaditi sad kad procurim, rekla mi ginicka da je najbolje ici cetvrti ili peti dan ciklusa.
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2023., 12:59   #1483
Pozdrav.
Dosta često imam (iako u zadnje vrijeme čak sigurno godinu dana) upalu mjehura nakon odnosa.Znalo mi je i dosta puta krenut odmah na bubrege. Niti jednom nisam poslana na urinokulturu. Ja nisam zahtijevala jer nisam niti znala da je to obavezno prije. Inače bi mi prošlo od antibiotika.
Prije 10 dana sam dobila upalu. S tim da sam prije toga otišla u drugu zemlju i moja doktorica mi je prethodno dala Nolicin za svaki slučaj. Čim se pojavila upala, kupila sam Uroakut ali navečer sam već osjetila bubrege i počela piti antibiotik. 2 dana je bilo dobro, 3 nije i tako u krug. Sad zadnja 2 dana je sve bilo ok, sinoć popila zadnju tabletu ali od jutra opet osjećam bubreg. Zapravo je sad toliko blago da više ne znam dal možda umišljam. Također sam jučer kupila i drugu kutiju d-manoze i sada to pijem.
Čitala sam da je nakon antibiotika nalaz lažan pa ne znam da li da odem kod doktora ili pričekam?
Da.Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2023., 13:09   #1484
S tim da mi nakon prvog odlaska na wc bude dobro. Može li mi D-manoza ovih dana pomoći ili bi bubrege trebalo posebno liječiti? Ponavljam, sada mi je okej
Da.Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2023., 10:42   #1485
Quote:
Da.Ri kaže: Pogledaj post
S tim da mi nakon prvog odlaska na wc bude dobro. Može li mi D-manoza ovih dana pomoći ili bi bubrege trebalo posebno liječiti? Ponavljam, sada mi je okej
Urinokultura se radi 10ak dana nakon otpijenog atb.
D mannoza djeluje samo ako se radi o bakteriji e. coli jer ima takvu kristalnu rešetku na koju se bakterija idealno zakači i tako lakše izmokri.
Moje osobno iskustvo je da se kod mojih učestalih infekcija najboljim pokazala kombinacija nitrofurantoina ( Ninur) i d-mannoze i to na način da sam otpila kutiju u kombinaciji s d mannozom i nastavila 6 mj. piti 1xdnevno Ninur kao profilaksu. To me na kraju spasilo i iskorijenilo bakteriju.
Preporučila bih ti da kupiš i čaj od preslice i oblokavaš se da ti čisti bubrege.
E i nakon odnosa se obavezno pomokri.

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2023., 09:42   #1486
Quote:
forzaMILAN kaže: Pogledaj post
e spolne hormone cu ici vaditi sad kad procurim, rekla mi ginicka da je najbolje ici cetvrti ili peti dan ciklusa.
Zdravo,
Kako je vase stanje? Ja sam sa isti problem kao i vas. Dali ste uradili cistoskopiju i dali uzimate neka terapija sad?
DIDA KAV is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2023., 19:12   #1487
Jeste probale s dodavanjem probiotika oralno i laktobacila vaginalno? Mene je to spasilo. Mučile su me konstantne upale skoro dvije godine. Sve živo sam probala. Od antibiotika do brusnice, d manoze. Sve je bilo kratkotrajno i uvijek bi se upala vratila. Konstantno je bio prisutan osjecaj da ne mogu ispraznit mjehur i pritisak dolje.
Povremeno bi imala probleme s kandidom, zbog toga sam i probala Vitagyn C, vaginalna krema (ne znam ak ima u HR, uzimam u Slo) koja mi je rijesila sve probleme.
Vjerojatno mi je kandida poremetila vaginalnu floru i zbog toga su se razmnožile slabe bakterije koje su uzrokovale upalu mjehura...
Pohvale probiotiku BioKult Candea, dosta je jedan na dan i vaginalnim kapsulama Gynophilus. Njih koristim povremeno. Ne znam ak ima u Hrvatskoj ali pogledajte pa uzmite nešto slično.
Sretno
PetiteFleur is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2023., 12:14   #1488
za biokult candea sam cula pohvale.
ja uzimam probiotike oralno, a dolje koristim gyno pro ulje. nazalost, nema pomaka bas.
u petak uretrocistoskopija
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2023., 10:37   #1489
imate li preporuke za dobrog privatnog urologa na podrucju sjeverne hrvatske?
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2023., 18:55   #1490
Quote:
forzaMILAN kaže: Pogledaj post
za biokult candea sam cula pohvale.
ja uzimam probiotike oralno, a dolje koristim gyno pro ulje. nazalost, nema pomaka bas.
u petak uretrocistoskopija
Pozdrav,
Da li ste otkrili na kraju sto vam je?
tinaam is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2023., 11:19   #1491
Help!

Pozdrav svima,
mene zanima da li je netko imao sličnu situaciju kao ja? Dobila sam upalu mjehura prije 4 mjeseca i od onda ne prestaje. Mjehur mi više ne može zadržavati toliko tekućine kao prije i moram svako malo mokriti. Nakon mokrenja osjetim peckanje pa onda kao da nisam ispraznila mjehur do kraja i ponovna potreba za mokrenjem . Došlo je do toga da ne izlazim iz kuće od straha da ću se upiškiti. Svi nalazi okej, ne znam ni sama koliko sam puta nosila mokraću u labos, nije izolorana niti jedna bakterija, kod ginića isto , bris uretre isto sterilan. Šopali su me ninurima i klavocinima ali od toga me još više peče. Uzv mjehura nismo uspjeli obaviti jer nisam mogla izdržati, morala sam na wc, a kako je doktor rekao.. mjehur mi uopće nije bio pun i da ne može vidjeti ništa dok je mjehur prazan. Još čekam nalaze s citologije ali već sam očajna.
Sokodcikle is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2023., 21:18   #1492
da li mogu kupiti u DM MANNOSU u vrećicama, ne čini mi se skupo?
sneza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2023., 18:09   #1493
Dosla sam do zakljucka da sto cesce ides piskiti, cim.nesto malo imas u mjehuru, to ti je veca sansa da ti se nista patogeno nece nakotiti u urinarnom traktu. Bar sam ja to isprobala i moram reci, da pokucnem o drvo, nalaz je bio sterilan.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2023., 13:02   #1494
Quote:
sneza kaže: Pogledaj post
da li mogu kupiti u DM MANNOSU u vrećicama, ne čini mi se skupo?
Ja sam probala i čini mi se ok, ali meni osobno je favorit ova dmanoza proizvođača Femidoc: link. Znači spasila me tijekom prošle upale koja je trajala i trajala. Ima i ta neka američka dmanoza proizvođača NOW koju se može naručiti sa iherb, to je čista dmanoza u prahu bez dodataka, planiram ju isprobati jer mi se čini ko količinski isplativo riješenje.
CherryRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2023., 13:06   #1495
Pozdrav svima, nadam se da su nam mjehuri na miru :)

Bok cure, nadam se da ova tema neće izumrijeti (iako poznavajući nesretnu žensku sklonost ovim upala vjerojatno ne), jer mi je jaaaako puno pomogla ovo ljeto kad sam se mučila sa iritantnim uro-infektom i doktoricom koja nije htjela surađivati. Savjeti nekih cura ovdje (o čajevima, suplementima itd) su mi više pomogli nego doktorica

Uglavnom šta mislite o čaju od vrbolike, vidim da ga masovno piju muškarci koji imaju problema sa prostatom, ali neke cure su rekle da je odličan i za mjehur? Kao prevencija ili liječenje?
CherryRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2024., 18:10   #1496
Jučer me satrala neviđena upala mjehura.
Peče dok piškim, peče dok ne piškim. Za poludit.

Predala sam urin za urinokulturu i dok čekam, doktorica mi je prepisala Sinersul.
E sad, prijašnjih godina sam gotovo uvijek bila rezistentna (e.coli) na Sinersul. To sam doktorici i rekla... al ona tvrdi da je rezistencija reverzibilna.

Prije 10 sati sam popila prvu tabletu, a meni ne da nije bolje nego mi je sve gore. Koje su šanse da je to uopće pravi antibiotik onda? Do sad bi mi pravi - pogođeni antibotik djelovao gotovo instantno.

Ne mogu dočekati rezultate... ovo pečenje je neizdrživo
Malopomal0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:22.