Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kreativni nered

Kreativni nered Forumaški atelje...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2022., 20:34   #81
Quote:
Hopinka kaže: Pogledaj post
... uzmem tempere i tvrdi papir za akril... i rezultat je povučem boju po papiru sve je onako prozirno, gotovo kao da bojim vodenima.

Jesam li trebala akrilnu boju uzeti tako da ono što se stavi doista ima gustoću? ...
I tempere u tubi imaju dostatnu gustoću za slikanje 'na bilo kojoj' podlozi.

No kako izgleda, tvoj trenutni papir ne šmirgla mokar kist kojim si nekoliko puta prešla preko vrha otvora tube s tempera bojom, pa onda njime napravila potez.
Slikaj (crtaj, što god već) tempera bojom,
a ne kistom umočenim u lokvu temperom obojene vode.

Na papirima (podlogama) različitih svojstava (uključujući i upojnost), prije početka 'ozbiljnog rada' isprobaj i razne gustoće (razrijeđenosti) tempera boje, potrebne za dobiti efekte kakve želiš, odnosno kakve zamišljaš i očekuješ.
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2022., 02:44   #82
Quote:
Hopinka kaže: Pogledaj post
Nemojte me na križ, ali ovako, uzmem tempere i tvrdi papir za akril, imam dva bogečka kista, i rezultat je povučem boju po papiru sve je onako prozirno, gotovo kao da bojim vodenima. Jesam li trebala akrilnu boju uzeti tako da ono što se stavi doista ima gustoću? Jasno mi je koliko vidim da se slike slikaju u slojevima. Početnik sam, ali ne znam nedostaje li mi pribor ili vještina.

Ako ti je boja prozirna, znači da si stavila previše vode. Čar slikanja i je u isprobavanju i istraživanju.

Za početak ti je dovoljno i to što imaš, samo isprobavaj različite gustoće i nijanse. I uživaj u procesu.
Bazinga9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2023., 18:57   #83
S unucicom slikamo akrilnim bojama. Kupila sam silikonsko ulje jer mi oni mjehurici sto se naprave izgledaju super. Ali negdje grjesim. Boju malo razrjedim vodom i stavim par kapi ulja, razljevamo po platnu, pravimo oblike s fenom, ali nema mjehurica. Gdje je greska?
orion57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2023., 16:55   #84
vidim da je tema pomalo zamrla, no ipak se nadam kreativcima koji će biti voljni odgovorit.

Dobila poprilično dobar set akrilnih boja s kompletnim priborom ( za početnika naravno) pod bor i sad me žulja da nešto s tim radim, nisam ništa pošteno nacrtala i nasliakla godinama, a ne želim sve uništit svojim neznanjem jer akrilne boje nisam nikad koristila.
Čitam tu ima nekih dobrih općih savjeta, no ima li netko za preporučit koji video tutorial ili seriju za konkretne tehnike da se isplati gledat i trošit pažnju?
Malo sam švrljala bespućima interneta i ima toga moreee....
Kako prepoznat što od toga zapravo valja? Jer jednom kad se naučiš radit krivo teško je to kasnije ispravit.
Plava Gruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2023., 11:06   #85
Moj odgovor ti vjerojatno neće baš puno pomoći, ali evo mislim da u kreativnosti ne smije biti mjesta za strah. Slobodno eksperimentiraj, isprobavaj, nađi što ti odgovara, što ti ide i s kojim tehnikama postižeš rezultat koji priželjkuješ.

To je zapravo jedan lijepi proces koji traje ili bi trebao trajati cijelo vrijeme dok stvaraš, učenje i kroz to otkrivanje svog stila i načina na koji ćeš naučeno primjenjivati.


Tako da samo hrabro, nađi neki tutorial koji ti se sviđa tj gdje ti se sviđa konačni rezultat i pokušaj. I objavi nam kako je ispalo, mene baš veseli kad netko zaluta na ovaj kutak

Sretno
__________________
You won't go to heaven when I eat your ghost
Sjenka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:33.