Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Radio

Radio Video ga još nije ubio.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2018., 05:59   #41
Digitalizacija radija

Probao sam jucer taj novi digitalni signal (pise u autu DAB+) i moram priznati da je očajno ili mozda blaze receno bezveze. Okej, ne mogu kvalitetu zvuka prokomentirati jer je to ono... za strucne usi. Ali predugo traje dok kanal krene kao i cesti prekidi signala. Ono sto se ne desava na analognom, deseva se na digitalnom

Iznenadilo me kada sam vidio u popisu i Radio Dalmacija, Istra i slicno kao i Slovenski kanali koje do sada nikada nisam mogao pratiti u autu u Zagrebu. Takodjer, dok svi kanali ne prijeđu u novu tehnologiju, ne vidim smisao stalno mijenjati s analognih na digitalne, nemam toliko vremena se zajebavati u autu
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 08:38   #42
To je vjerojatno do autoradija imas neki losiji izveden dab...
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 09:12   #43
Kako može biti nešto dobro iza čega stoji OIV?

Pogledajte kakvu nam sliku reproduciraju na DVB-T.
teac-tascam is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 10:38   #44
Oiv moraju radit kak im sefovi naloze...nazalost

Za gore spomenuti dab sam ziher da je do prijemnika a ne do signala jer sumnjam da je neki dobar tjuner/softwer u pitanju
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 11:42   #45
I kod mene (Honda, 2 godine star auto) je prijem signala jako loš. Kad sam u garaži od Lidla, nema šanse da slušam DAB radio, a FM ide bez problema. I prolaskom kroz podvožnjak u Savskoj, digitalni signal mi se izgubio. Tako da, vratio sam na analogni. I ne mislim da je do prijemnika, prije bi rekao da je signal loš.
__________________
uvik kontra, takva sorta
acmevagabundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 12:49   #46
to je jedan od problema digitalije...čim signal malo padne prijemnik ga zanemari a ne ko na analognom kad se s sterea prebaci na mono pa stiša i počne šumit al se i dalje čuje...
tak je i na tv-u
čim signal padne jednostavno da zanemari i ode dalje dok bi analogni tv dao sliku...

uglavnom kolko god je to napredak (ak se dobro izvede) tolko je i sranje jer mora biti sve super da bi se izvuklo najbolje...

btw. dajte bar napišite kakav radio imate u autima a ne koji auto vozite jer to nema veze s temom...
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 14:09   #47
Quote:
werdas kaže: Pogledaj post
To je vjerojatno do autoradija imas neki losiji izveden dab...
Quote:
werdas kaže: Pogledaj post
Za gore spomenuti dab sam ziher da je do prijemnika a ne do signala jer sumnjam da je neki dobar tjuner/softwer u pitanju
A gle, moguće je i to. U toj kući gdje je auto kupljen kažu da je problem u mreži OiV, jer kao nije još dovoljno razvijeno, da je u testnoj fazi i sl. No kao što si i sam napisao, postoje i problemi kad nestane signala na sekundu. Kad pitaš o vrsti autoradija, nažalost tu informaciju nemam. Znam samo medijski sustav i odabirom njega već su imali sve odabrano, radio, GPS i slično tako da nisam upućen u to, sigurno piše negdje no tko će ga znati. Probat ću i update softvera medijskgo sustava, možda i to nešto pomogne pa ćemo vidjeti, bilo bi lijepo da zaživi u skorije vrijeme.

U svakom slučaju, analogni i dalje ostaje prvi izbor kod mene!
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:08.