Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Internet

Internet Forum.hr i svi ostali

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2024., 00:42   #1261
Index.rs
__________________
Hrvatska > EU, NATO, eurozona, Schengen, prosječna neto plaća 1208 € (11/2023)
Slovenija > EU, NATO, eurozona, Schengen, prosječna neto plaća 1594 € (11/2023)
MystSky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2024., 01:27   #1262
A recimo, ja čitam fenomenalne intervjue na indexu i nadam se da će i meni dati šansu jer bih itekako imao što konstruktivno u jednoj rubrici doprinijeti
Bossmanidis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2024., 06:01   #1263
Quote:
pennsylvanians kaže: Pogledaj post
Index je daleko najdebilniji medij u Hrvatskoj i široj okolici kugle zemaljske, svaki dan izbace bare 5-10 turbo debilnih članaka... Ali ovo je najretardiraniji ikad.

https://www.index.hr/magazin/clanak/...magazin_prva_d
I dalje bolje mjesto od forum.hr-a.
Loreainte is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2024., 22:39   #1264
Zar nije negdje pisalo da je index preuzela United Grupa? To su oni koji imaju N1 i Novu TV, a i tko ce ga znati sta jos sve.
Ako je to istina, onda se ne treba cuditi poplavi vijesti iz Srbije. Cudi me da ih nema i vise.
Njima je Srbija valjda postala glavno trziste, u Hrvatskoj su ionako u slobodnom padu vec dugo.
believer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2024., 22:49   #1265
Quote:
believer kaže: Pogledaj post
Zar nije negdje pisalo da je index preuzela United Grupa? To su oni koji imaju N1 i Novu TV, a i tko ce ga znati sta jos sve.
Ako je to istina, onda se ne treba cuditi poplavi vijesti iz Srbije. Cudi me da ih nema i vise.
Njima je Srbija valjda postala glavno trziste, u Hrvatskoj su ionako u slobodnom padu vec dugo.
Nigdje nije to pisalo
zoranko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2024., 23:06   #1266
Quote:
zoranko kaže: Pogledaj post
Nigdje nije to pisalo
Negdje sam pročitao.
believer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2024., 14:13   #1267
Quote:
MystSky kaže: Pogledaj post
Na Indexu su pod Izdvojeno stalno vijesti iz Srbije. Baš pratim to zadnje vrime, upratite i vi i vidit ćete da je tako.
Evo i danas. Stalno...
__________________
Hrvatska > EU, NATO, eurozona, Schengen, prosječna neto plaća 1208 € (11/2023)
Slovenija > EU, NATO, eurozona, Schengen, prosječna neto plaća 1594 € (11/2023)
MystSky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2024., 17:21   #1268
Quote:
MystSky kaže: Pogledaj post
Evo i danas. Stalno...
Indexu je i ranije Srbija bila jedno od glavnih trzista. Objavljuju na sajtu citanost po drzavama, samo treba kopati, nije na dohvat ruke. Ne bi me cudilo da im je u medjuvremenu postala i glavno trziste jer su u Hrvatskoj imali pad citanosti, a u Srbiji veliki rast iz godine u godinu.
Onda se predstavljaju kao najcitaniji portal u Hrvatskoj, sto i dalje jesu (ne zbog "kvalitete" tekstova, koje nema, nego zato sto su brzi od drugih i zato sto su drugi jos gori od njih). Ali "zaboravljaju" reci da brojke od preko milijun citatelja dnevno obuhvacaju i Srbiju i BiH i sve ostalo, a ne samo Hrvatsku.
Mislim, sve je to ok, ali iskrivljuje sliku jer ne obuhvaca isto trziste. Ostali portali imaju u fokusu hrvatsko trziste, a index trziste propalog "regiona". Tako da su to kruske i jabuke, a oni to uspjesno koriste za svoju promociju i bildanje imidza.
believer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2024., 22:40   #1269
Quote:
believer kaže: Pogledaj post
Indexu je i ranije Srbija bila jedno od glavnih trzista. Objavljuju na sajtu citanost po drzavama, samo treba kopati, nije na dohvat ruke. Ne bi me cudilo da im je u medjuvremenu postala i glavno trziste jer su u Hrvatskoj imali pad citanosti, a u Srbiji veliki rast iz godine u godinu.
Onda se predstavljaju kao najcitaniji portal u Hrvatskoj, sto i dalje jesu (ne zbog "kvalitete" tekstova, koje nema, nego zato sto su brzi od drugih i zato sto su drugi jos gori od njih). Ali "zaboravljaju" reci da brojke od preko milijun citatelja dnevno obuhvacaju i Srbiju i BiH i sve ostalo, a ne samo Hrvatsku.
Mislim, sve je to ok, ali iskrivljuje sliku jer ne obuhvaca isto trziste. Ostali portali imaju u fokusu hrvatsko trziste, a index trziste propalog "regiona". Tako da su to kruske i jabuke, a oni to uspjesno koriste za svoju promociju i bildanje imidza.
I ja sam čuo da im je Srbija jedno od najvažnijih tržišta. Ali onda podatke o čitanosti u Srbiji ne bi smjeli pribrajati podacima o čitanosti u Hrvatskoj i tako se prikazivati kao portal s milijun+ čitatelja u Hrvatskoj, jer to nisu, iako ne dovodim u pitanje da su još uvijek najčitaniji portal u HR.

Budući da publiku HR i SRB ne zanimaju iste stvari, niti su iste situacije u kojima se nalaze dvije države, a u SRB imaju puno čitatelja, bilo bi pošteno da pokrenu portal tamo (index.rs ili, po srpski pravilnije, indeks.rs) i tamo grade vlastiti brend. Isto vrijedi i za druge države u njihovom ljubljenom "regionu" (BiH, CG, SLO ako žele i ako je smatraju "regionom"...).

Tako se ne bi zbunjivali ni čitatelji ni oglašivači. Ali naravno, oni to neće napraviti jer bi im to prepolovilo broj čitatelja u HR. To opet znači i manji utjecaj, manje oglasa, jeftinije cijene oglašavanja i manje love općenito.

Zapravo, vrlo perfidna igra s elementima lažnog predstavljanja i na rubu zakonitosti, iako vjerojatno još unutar zakonskih limita, ali svakako nepoštena prema drugim igračima na tržištu. Iako, ponavljam, uopće ne sumnjam da su najčitaniji portal u HR.

Kakvi bili da bili, a kvalitativno su jako loši i nepismeni, s jako puno kopipejstanja, posebno s manjih portala koji nisu toliko na radaru web populacije, i još više (lošeg, a često i netočnog) prevođenja, vrlo su brzi, izbacuju novu vijest svakih 15-20 minuta. Zato ih ljudi i otvaraju, koliko god se sprdali s njima.

Jedino mi nije jasno dokle će sve ovo trajati. Drugi portali samo kopiraju index. Jadni, valjda misle da će tako zahvatiti što više čitatelja, a ne kuže da ih nitko ne čita nakon što su to isto već pročitali na indexu. Kost koju svi skupa glođu sve je manja, sve je manje ukusna, dodatne vrijednosti nema. Naprotiv, kvaliteta svih medija, portala posebno, srozala se na razinu publikacija za koje pišu djeca iz nižih razreda osnovne...

Mislim da kada se ovdje bude pojavilo par stranih igrača koji će pokrenuti nešto novo, a ima naznaka da se nešto radi na tome, ovi sadašnji će popadati ko gnjile kruške. Realno, to su i zaslužili jer im je kvaliteta ispod svakog, pa i najmanjeg nivoa. Zato im se svima i srozava čitanost, kad veće ne može reputacija...
donaldduck is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2024., 23:51   #1270
Quote:
donaldduck kaže: Pogledaj post
Budući da publiku HR i SRB ne zanimaju iste stvari, niti su iste situacije u kojima se nalaze dvije države, a u SRB imaju puno čitatelja, bilo bi pošteno da pokrenu portal tamo (index.rs ili, po srpski pravilnije, indeks.rs) i tamo grade vlastiti brend. Isto vrijedi i za druge države u njihovom ljubljenom "regionu" (BiH, CG, SLO ako žele i ako je smatraju "regionom"...).


I da, jako su nepismeni. Stalno stavljaju rič "jako" tamo di ne ide. "Jako poraslo", "jako poskupio" itd.
__________________
Hrvatska > EU, NATO, eurozona, Schengen, prosječna neto plaća 1208 € (11/2023)
Slovenija > EU, NATO, eurozona, Schengen, prosječna neto plaća 1594 € (11/2023)
MystSky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2024., 12:26   #1271
Ma vidi ti naseg junaka, koji je sutio kao riba i otupio kritiku naspram vlasti, nakon sto je supruga dobila novi posao. Sad se ohrabrio te je tolerantniji nego ikad



Bivši novinar Indexa Vojislav Mazzocco zazvao ‘krv revolucije na Hrvatsku
...
Cat6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2024., 17:39   #1272
Zanimiljivi komentari na temu: Rimcu smo platili za petu razinu autonomije robotaksija. On kupuje četvrtu




https://images4.imagebam.com/4f/8a/e8/MES7HQI_o.png


...

Zadnje uređivanje kemik : 17.03.2024. at 21:17. Reason: Uređeno zbog prevelikog screenshota
Cat6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2024., 13:54   #1273
https://www.index.hr/vijesti/clanak/...jesti_ostalo_d

DVOGODIŠNJA djevojčica teško je ozlijeđena u naselju Blaca u Solinu, gdje je u nedjelju oko 14 sati zadobila opekline po čitavom tijelu zbog čega je privedena jedna osoba, izvijestila je splitska policija.

...

"Jučer je zaprimljeno 15-mjesečno žensko dijete s opeklinama lica i desne šake", rekao je liječnik Joško Markić, pročelnik Zavoda za intenzivnu pedijatriju. "Djevojčica je respiracijski stabilna, mi smo zadovoljni njenim općim stanjem", rekao je liječnik. Dodao je da nije životno ugrožena.


Jedna godina ima 12 mjeseci, dvije godine imaju 24 mjeseca. Nounari, djevojčica od 15 mjeseci stara je 1,25 godina, ne 2 godine. Dvije godine napunit će za 9 mjeseci.
Tratin20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2024., 20:18   #1274
Zašto taj portal postoji?

Takva smeća od portala treba zabraniti pa nek kmeče. Lažu, prepisuju strane članke koji nikog ne zanimaju, siju paniku, objavljuju potpune retardacije.
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:25.