Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2017., 17:37   #1901
Quote:
nenormalni kaže: Pogledaj post
Pa mislim da je to namjerno. Dječak je počeo u siromašnoj Indiji gdje se velik broj ljudi bori za golo preživljavanje i završio u razvijenoj Australiji gdje je dobio stvari o kojima većina njegovih sunarodnjaka može samo sanjati.
Razvio se drugačije od njih.

Meni skoro ništa nije smetalo. Možda za mrvicu previše patetike, ali isto svakako preporučam.
fizionomija lica se ne može "nabildati", kao ni visina.
nisam stekao dojam da se radi o istoj osobi
Ajutokintumi is offline  
Old 31.12.2017., 18:53   #1902
Becket.

Verbalno prejebavanje Burtona i O'Toolea. Još nešto? Burton i O'Toole, zajedno. Top 5 ikad? Još? Raskošna scenografija. Burtonov Becket k'o inspiracija za Crnu guju (batler). O'Tooleov Henry II. i implicitna homoseksualnost, ali koja je Peteru posve jasna pa se s istom poigrava? Još? Ne znam, valjda je dovoljno reći da možete vidjeti dve maestralne izvedbe. Ismijavanje Crkve, politike, kraljevskih potomaka. Dosta. 'The joys of family life are limited, madam. To be perfectly frank, you bore me.'
LouReeth is offline  
Old 31.12.2017., 19:06   #1903
Thumbs up

Blade Runner 2049

Pogledao sam film i mogu reci da sam zadovoljan. Nisam imao velika ocelivanja, al ispao je vise nego sto sam ocekivao. Skoro ta 3 sata mi je proslo ono brzo, film mi je drzao paznju. Glavno uspio je da ne pokvari imiđ svog prvog filma, koji je postao jedan od boljih iz tog vremena. Gluma odlicna, izbor glumaca odlican, glazba savrsenstvo, ugodjaj cyberpunk svijeta vjerno docaran, prica zanimljiva!

8/10
__________________
Najbolji Filmovi Serije 2018
mlakonja is offline  
Old 31.12.2017., 20:23   #1904
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
fizionomija lica se ne može "nabildati", kao ni visina.
nisam stekao dojam da se radi o istoj osobi
Pa mislim, to je ista jedinka. No, kad se govori o razvoju lika kao osobe, njegov prirodni razvoj je prekinut u ranom djetinjstvu i usmjeren je u nešto posve drugo. Kako je taj kontinuitet razvoja prekinut, tako je redatelj iskoristio umjetničke slobode da dočara taj prijelom.

I fizionomija lica i stršenje u visini (visina je inače uvjetovana i kvalitetnom prehranom, nije čista genetika) može shvatiti kao umjetnička sloboda, da se pokaže kako je čovjek postao drugačiji jer je imao bolje uvjete i mogućnosti.

Tako bar ja vidim film.
nenormalni is offline  
Old 31.12.2017., 21:07   #1905
Quote:
nenormalni kaže: Pogledaj post
Pa mislim, to je ista jedinka. No, kad se govori o razvoju lika kao osobe, njegov prirodni razvoj je prekinut u ranom djetinjstvu i usmjeren je u nešto posve drugo. Kako je taj kontinuitet razvoja prekinut, tako je redatelj iskoristio umjetničke slobode da dočara taj prijelom.

I fizionomija lica i stršenje u visini (visina je inače uvjetovana i kvalitetnom prehranom, nije čista genetika) može shvatiti kao umjetnička sloboda, da se pokaže kako je čovjek postao drugačiji jer je imao bolje uvjete i mogućnosti.

Tako bar ja vidim film.
ponavljam, ne postoji taj okoliš koji može promjeniti nekom fizionomiju lica.
pogledaj dobro ovu sliku i sve će ti biti jasno.

meni ide na kuratz to što je ovaj dobio ulogu zato što je in

Ajutokintumi is offline  
Old 31.12.2017., 21:12   #1906
Ajuto, tvoji će upisi na ovom forumu jednog dana biti kulturna baština.
LouReeth is offline  
Old 31.12.2017., 21:49   #1907
Three Billboards Outside Ebbin Missouri 2017

ležerni krimi trilerčić o ženi čija kćer je umorena i silovama ili obrnuto koja u potrazi za pravdom zaljepi tri velika provokativna plakata na ulazu u gradić i tako uzburka duhove, ništa posebno i ništa posebno iritantno
šugavo pseto is offline  
Old 31.12.2017., 22:12   #1908
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Ajuto, tvoji će upisi na ovom forumu jednog dana biti kulturna baština.
ne bi me čudilo, dok vi svi okolišate i palamudite
ja udaram ko maljem u sridu
Ajutokintumi is offline  
Old 31.12.2017., 22:12   #1909
Ajuto je u pravu, prvi dio filma je puno bolji jer se radi o autentičnim glumcima. Kasnije je i radnja filma nepovezana, a i Dev Patel je već viđeno ime te uopće ne liči na malog. On je tu da filmu da taj jedan globalni kredibilitet (ne znam jesam li dobro napisao, ali nije ni važno), ali usput su mogli i nešto odglumiti. Ono kako mu je cura "odglumila" je sramota za filmsku struku.
Grupa Queen is offline  
Old 31.12.2017., 22:17   #1910
koja vremena, da nogomet mora podučavat kulturu
Ajutokintumi is offline  
Old 01.01.2018., 19:36   #1911
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
koja vremena, da nogomet mora podučavat kulturu
S tom mišlju zaključimo prošlogodišnji topic, a nastavimo na ovogodišnjem.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:40.