Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2011., 21:26   #1
prijenos vlasništva auta sa plinom i papiri o atestu

pozdrav svima!
kupujem 10 g. star auto sa atestiranim plinom. zanima me koje sve papire auto treba posjedovati o atestu i ugradnji plina?
znam da postoje neke knjižice od plina, ali ne znam kako se zovu, niti koje sve. također zanima me koja je procedura prilikom promjene vlasnika i nove registracije, jer uskoro i to izlazi. je li ta procedura ista kao i kod auta bez plina, samo treba te knjižice od plina na tehničkom dati da promjene ime unutra?
postoji li još nešto na što bi u ovom slučaju trebalo pripaziti? hvala!
vall is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 22:09   #2
Quote:
vall kaže: Pogledaj post
pozdrav svima!
kupujem 10 g. star auto sa atestiranim plinom. zanima me koje sve papire auto treba posjedovati o atestu i ugradnji plina?
znam da postoje neke knjižice od plina, ali ne znam kako se zovu, niti koje sve. također zanima me koja je procedura prilikom promjene vlasnika i nove registracije, jer uskoro i to izlazi. je li ta procedura ista kao i kod auta bez plina, samo treba te knjižice od plina na tehničkom dati da promjene ime unutra?
postoji li još nešto na što bi u ovom slučaju trebalo pripaziti? hvala!
Moraš imati dvije bijele knjižice - certifikata od boce i od instalacije te jedan žuti kartončić koji trebaš ovjeriti na punionici prije tehničkog pregleda, a bilo bi dobro i da ti prijašnji vlasnik da atest sa slikom ako ga čuva. Nije nikakva posebna procedura, upisat će ti promjenu vlasništva u te knjižice kad dođeš na tehnički.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 10:42   #3
Hvala!!
vall is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 21:59   #4
Pozdrav,evo i mene novog bombaša, kupio sam ladu nivu staru 16 godina ima ugraden plin,koji je ispravan,ocu reci da nemam niti jedan papir o plinu samo standardne papire od vozila, kakva je procedura ako bi slucajno nedaj boze to cudo htio regati?
Neno.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 22:25   #5
Quote:
Neno.. kaže: Pogledaj post
Pozdrav,evo i mene novog bombaša, kupio sam ladu nivu staru 16 godina ima ugraden plin,koji je ispravan,ocu reci da nemam niti jedan papir o plinu samo standardne papire od vozila, kakva je procedura ako bi slucajno nedaj boze to cudo htio regati?
Ovo je tema o plinu s papirima, a ti imaš plin na crnjaka

Možda bolje da pitanje postaviš na ovoj:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=171451&page=3
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 11:27   #6
ja imam upisan plin u prometnu knjizicu vozila i naljepnicu na staklu samo nemam te zute knjizice koje neznam cemu sluze,znaci ja imam atestirani plin samo kaj je auto vec par godina odjavljen i valjda su se zagubili ti papiri.kakav je postupak sa mojim slucajem i jel uopce lada stara 16 godina moze proc eko test?
Neno.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 11:45   #7
Quote:
Neno.. kaže: Pogledaj post
ja imam upisan plin u prometnu knjizicu vozila i naljepnicu na staklu samo nemam te zute knjizice koje neznam cemu sluze,znaci ja imam atestirani plin samo kaj je auto vec par godina odjavljen i valjda su se zagubili ti papiri.kakav je postupak sa mojim slucajem i jel uopce lada stara 16 godina moze proc eko test?
Ako imaš upisan plin u prometnu, onda ti piše i broj atesta C-xxxxx pod tipom. Nazovi CVH, Odjel za ispitivanje vozila u Velikoj Gorici, 01/63 79 200, traži nekoga tko radi na plinu za osobna vozila i objasni situaciju. Po broju atesta ti mogu naći sve podatke i vidjeti da li ti sve to još vrijedi ili ne vrijedi i eventualno napraviti duplikate tih certifikata /dvije bijele knjižice/.

Za vozilo na plin se ne radi eko test, samo pregled plinskih instalacija i kontrola valjanosti certifikata.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2011., 15:53   #8
hvala!!
Neno.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 10:14   #9
ako se recimo žuti kartončić izgubi, može li se negdje izvaditi novi?
i mogu li recimo ja obaviti registraciju (i atest za koju g.) ako u papirima piše da je tata vlasnik?
vall is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 10:17   #10
Quote:
vall kaže: Pogledaj post
ako se recimo žuti kartončić izgubi, može li se negdje izvaditi novi?
i mogu li recimo ja obaviti registraciju (i atest za koju g.) ako u papirima piše da je tata vlasnik?
Žuti kartončić možeš dobiti na tehničkom, a i promjenu vl.ti oni upišu ako imaš ona dva certifikata
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 09:38   #11
tnx!
vall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:39.