Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2015., 21:21   #361
Po meni nikakav poseban jer manje više svi malo bolji plinski sustavi koji se danas u HR ugrađuju to bez problema mogu odraditi.
To sam i pokušao objasniti u prijašnjem postu očito nisi razumio o čemu pišem ili si letimično pročitao.
Kako u HR ne postoji nikakva institucija koja može izmjeriti i analizirati u detalje sastav ispušnih plinova teško je dokazati ovu moju tvrdnju.
No u drugim eu zemljama postoje takve institucije i proizvođači plinskih sustava kod njih naprave ta ispitivanja i dobiju DGM homologaciju koja zadovoljava EURO 5 i više norme.Naravno to košta određene pare i sad ti koji su to napravili progurali su tu legislativu.
Ostali trenutno puše ali kako rekoh i to će pomalo doći na svoje.
Dakle radi se samo o legislativi.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 03:05   #362
Dok gledam NBA:

-ima li razlike u performansama valtekoidnih injektora i npr HANA i ostalih knockoffa?

Pod time ne mislim njihove vrijednosti i performanse u omima,ms itd....već u praktičnim performansama...ubrzanje,potrošnja itd


Hvala
gušti is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2020., 19:48   #363
uh dobre teme ..ali peku oči majkumu

hočem pitat , da li benzin ili plin u svaku formula vremena otvaranja injektora uzima u obzir temperaturu motora ili to radi u npr. 2-3 koraka .
npr, od -xpa do 0 stunjeva ,od nula do 50 i od 50 do 90 stupnjeva .

pitam jer sam prevario senzor temperature plinskog ecu tako da odmah tj nakon ispunjavanja uvjeta okretaja prebaci na plin , a u plinskom ecu piše da je temperatura vode 70 stunjeva ..
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2020., 19:50   #364
Za benzinski ne znam, mimo čoka kad digne okretaje i vremena su dulja.
Plinski mislim da niti jedan nema na rashladnu, ali ima na temp plina i temp. isparivača. Ovo zdanje je više manje kao rashladna...
-Vuco- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2020., 21:29   #365
Kako niti jedan nema na rashladnu kad je baš trenutak prebacivanja vezan za temperaturu rashladne. Landirenzo ima svoj zsebni senzor koji ide na cijev.dovoda antifriza prije isparivaća. Za ostale neznam.

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2020., 10:19   #366
Prebacivanje da, ali da regulira vremena plinskih injektora baš prema temperaturi rashladne tekućine ? Koliko sam shvatio, to je bilo pitanje. A tome je najbliže temperatura isparivača koji su ako ne isti, onda veoma blizu.
-Vuco- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2020., 11:59   #367
Vrijeme plinskih injektora se regulia prema trimovima
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2020., 22:32   #368
što su to trimovi i prema čemu se određuju?
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2020., 16:02   #369
Trimovi su produljenja/skraćena vremena otvorenosti injektora (od standardnog koje je zapisano u mapi ECU-a). Obično ih se određuje preko signala lambda sonde.

Trimovima se fino podešava količina ubrizganog goriva.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2020., 16:49   #370
da li su trimovi na ovoj slicu u donjem ljevom kutu 3.11 i 3 59?
kaj je taj koeficjent 176 ?i da li to izgleda OK
kaj se može iščitati na grafu s plavom točkom?
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2020., 17:13   #371
Na kojoj slici?!

Poslano sa mog HTC U11 koristeći Tapatalk
__________________
imam čvrsto razvijenu slabu volju
Eppur si muove is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2020., 17:29   #372
ovoj , nema druge xd

https://ibb.co/xfQQhM8
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2020., 18:49   #373
3,11 i 3,59 su ti vremena koliko su otvoreni injektori od plina i benzina, a 176 je koeficijent kojim plinski ecu kalkulira vremena otvaranja plinskih injektora, to može biti postotak, umnažanje, .....
A trimove trebaš gledati u benzinskom ECU

Poslano sa mog HTC U11 koristeći Tapatalk
__________________
imam čvrsto razvijenu slabu volju
Eppur si muove is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2020., 19:28   #374
znači istim ovim programom otvorim benzinski ECU kako bi vidio te trimove ?
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2020., 20:47   #375
Ja ove tvoje postove vidim kao sekunde do katastrofe. Ne drkaj po nečem što ne razumiješ. Štetu češ napraviti.

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2020., 21:56   #376
ne sekiraj se ti radi toga , i ti si nekako naučio i od nekog , nisi se rodio s tim .

problem je u tome kaj svi sve znaju , a nitko mi ne daje konkretne odgovore na moja pitanja ..ono tipično forumaški vozi u servis ...ostavi se toga ..ne diraj ....ako sutra izgori mogu kriviti samo sebe .

nije to ništa novog ni vjerojatno vama nepoznatog ..večina tema je takvih .

ne zanima kako nešto radi , zanima me zašto....
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2020., 07:08   #377
Nije ti Kerbi ništa loše mislio. "Majstori" koji se plinom bave ne znaju u potpunosti ispeglati plinsku mapu. Dosta je tu parametara od vrste isparivaca, vrste injektora, promjera dizni, tlaka plina, ...., svi oni utječu na plinsku mapu a loše podešena plinska mapa može uzrokovati znacajnu štetu na motoru.
Ja recimo dosta toga kužim jer sam s vremenom naučio ali ipak idem provjerenim majstoru koji je cca 350km od mene.
Sam mijenjam filtera i kontroliran trimove ali samo pratim benzisketrimove, a podešavanje mape ostavljam Tidali.

Sve sam skužio tu na forumu i na Autoplin forumu kojeg više nema. Ali manje više isti su sudionici na oba foruma.

P.S.

Što se s tim forumom uopće?!


Poslano sa mog HTC U11 koristeći Tapatalk
__________________
imam čvrsto razvijenu slabu volju
Eppur si muove is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2020., 15:50   #378
meni je rečeno da je pala baza a nije bilo "bekapa" tako da je sve bezpovratno izgubljeno

nisam razumio vrištanje kerbi-a na način kao dugoročno neki problem tj štetu , više kao trnutnu havariju .

ako se zanimam za trimove ne znači da ih idem mjenjati jer bi da auto troši 3 litre plina ...


ni Tidala nije rođen s tim ..naučio je
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2020., 16:13   #379
Ma problem je u tome da ako ne podesiš dobro plin, možeš spalit ventile.
A onda mora glava dolje, novi ventili, možda sicevi, i tako, bude dobar izdatak.
Neki su motori osjetljiviji na to, neki su robusniji, pa eto.
Otprilike ovako.......motor ima svoj ecu, program ubacivanja goriva, L sondu, još par senzora.
Na temelju broja okretaja položaju pedale gasa, temperature i još par podataka, ecu odlučuje o količini ubrizganog goriva.
Taj signal namjenjen benzinskim injektorima presretne plinski ecu, obradi ga, i pošalje signal plinskim injektorima.
Benzinski ecu preko L sonde kontrolira smjesu i korigira vrijeme, odnosno količinu goriva.
E ta korekcija se naziva trim, i uobičajeno je cca +/- do 10%.
Benzinski ecu jadan ni ne zna da motor radi na plin, on samo korigira ako plinski uređaj nije dobro podešen.
I tu korekciju šalje opet benzinskim injektorima, i opet taj signal pročita plinski ecu, obradi ga, i pošalje plinskim injektorima.
Sve je OK, dok te korekcije ne postanu prevelike, ako se to ipak dogodi, motor se počne čudno ponašat, a može i nastat šteta na ventilima/sicevima.
Ovo je laičko objašnjenje od laika drugom laiku, pa počni odatle....
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2020., 21:22   #380
Trimove neces promjenit jer njih racuna benzinski ECU, njih mozes samo resetirat na nulu pa nek ECU ponovo racuna.

Ovo sto si ti otvorio je plinska mapa tj nacin kako plinski ECU preracunava vremena otvorenosti plinskih injektora na bazi vremena otvorenosti benzinskih injektora.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:37.