Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kreativni nered

Kreativni nered Forumaški atelje...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2016., 06:26   #161
Quote:
-teressa kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Možete li mi reći ukoliko bi radila privjesak, stavljam li iglicu od alkice prije pečenja, da se s tim ispeče ili može nakon samo se ubosti u masu?
Također, ako bih radila bebice od mase, preporuate li mi da prvo pečem tijelo (oko 5 min) pa onda s robicom još 10-ak min, li na kraju sve skupa samo? Hvala
Ja osobno jos nisam radila s fimo masom pa me znam iz iskustva, ali kad gledam ove upute po internetu ja bih ti preporučila da ju ili staviš prije ili da si predhodno izbušiš rupicu. Jer se fimo nakon pečenja stvrdne i onda ga više ne možeš oblikovati.
Netko je tu već rekao da možeš i jedno pa drugo jer mu ne bi trebalo ništa biti, ali probaj za svaki slučaj prije.

Mene zanima razlika između eng. ModPodge i fimo mase? Znam da je polimer clay i fimo isto, ali nisam sigurna za ovo. Također, što se tiče alata, moram li kupovati posebne (npr. nožić) ili to mogu i s ovim koje imam doma? Hvala.
ticijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 18:45   #162
Pitanje kada sam napravio žičanu armaturu za figuru i obmotao žicu alu-folijom koju traku da koristim za obmotoavanje folije?

Pa da na obljepljenu traku oko folije stavljam glinu?
fijesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2018., 14:30   #163
Sa čime prelakirati fimo masu a da je stvarno dugotrajno.Kada se ukrasi sa sedefastim prahom ,zapeče i prelakira sa onim za FIMO na bazi vode,u par nošenja se izguli,izliže i lak i sedef i sve...Imate nešto isprobano dugotrajnije?
Meow6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2019., 14:47   #164
Gdje kupiti mekani FIMO? Ovo sto sam kupila u Vukovarskoj u Chemaco je tvrdo ko kamen i neda se mjesiti, prepostavljam da je prestaro i sasuseno ili nije orginalna masa..cak i kad sam dodala ulje nije se dalo mjesiti kako treba
andelicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2019., 21:48   #165
Quote:
andelicka kaže: Pogledaj post
Gdje kupiti mekani FIMO? Ovo sto sam kupila u Vukovarskoj u Chemaco je tvrdo ko kamen i neda se mjesiti, prepostavljam da je prestaro i sasuseno ili nije orginalna masa..cak i kad sam dodala ulje nije se dalo mjesiti kako treba
Postoji nekoliko vrsta FIMO mase. Tvoja nije stara.
Pročitaj link:
http://selmamahmutovic.blogspot.com/...rna-glina.html
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2019., 21:52   #166
Koje ljepilo bih mogla koristiti za ljepljenje uradaka od fimo mase na keramičku šalicu, a da ne otpadnu nakon par pranja?
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:22.