Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2017., 15:30   #1
Plinski uredjaj- uradi sam

Vreme je da reatestiram plin, dosta sam drzavu vukao za nos laznim uverenjima o testiranju autogasa, ne prolazi vise, a ni ja nemam zivaca.

A zao mi, sve radi savrseno, kao pre 9 godina kada sam ugradio plin, sve sto sam radio bila je redovna zamena filtera plina, i jednom sam, pre nekih 4 godine, rastavio i ocistio isparivac, a zatim vratio sve kako je bilo, sa istim membranama.

Auto je star ali pouzdan, legendarni kadet suza.

Bio kod majstora, kaze treba nova boca, staroj je skoro 10 godina, novi multiventil, i napred par creva, cifra 150€, i jos 50e ce trebait za reatest, lupezi u organizaciji drzave dolaze na ruke serviseru, ja smao treba da platim.

Pitao da sam zamenim bocu, kaze treba papir od ovlascenog servisa, da je ovlasceni servis radio, da bi priznali reatest, a oni izdaju papire samo ako oni rade, proverio na par mesta.

I tako, vezane mi ruke, a bas sam mislio d austedim 200, ili bar 100€.

E sad, pitanje, kad vec radim oko plina, mozda bi trebalo da vidim da sam uradim ono sto majstor ne dira, a rece da isparivac za reatest nije bitan.

Mislim se, za lopove nije bitan, ali za mene jeste, cuo sam da posle nekog vremena membrane ispucaju, i auto pocinje valjda vise da trosi, itd.
mislim da mi trosi malo vise plina, ali zima je, ko ce ga znati.

Isparivac je lovato, zovem oglase, kazu original membrane 10€. Nista, sica.

E sad, pitanja:

1. Da li se lako mogu naci original membrane lovato, i da li su tako jeftine, ili je ovo neka turska kopija?

2. Auto pali dobro, po najvecoj zimi sam ga palio na plin, ne gasi se, dobar mu je ler gas, dobro vuce. Da li u toj situaciji ulaziti u posao menjanja membrana, nije mi zbog para nego ne bih da stavim neke s koima cu imati problema?

3. Koji su simptomi koji ukazuju da je vreme za zamenu membrana isparivaca?


Toliko, hvala, i molim bogate i one koji imaju para da se ne cude, nije sve u parama, ima nesto i u zadovoljstvu kad posao uradis sam.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 15:43   #2
onda sam i nauci kako se to radi, ili nauci letjeti
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 16:50   #3
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
onda sam i nauci kako se to radi, ili nauci letjeti
Forum tome i sluzi, da naucimo..
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 14:26   #4
Na ovome website-u imas orginalnu opremu za plin pa ujedno i reparacijski kit membrana za isparivac raznih proizvodjaca kao i Lovato:

http://nagaz24.pl/repair-kits,c,592,...oducer=39&cp=1

Jeftinije te dodje nego da kod nas kupis. I imas i sve drugo (filtere, crijeva, ovo ono). Jedino bocu ces morati kupiti kod nas kako spada i kod ovlastenog majstora. No ako ti je 10 godina boca stara mozes raditi i atest postojece boce koji vrijedi 5 godina. I onda mozes jos jedanput produziti na 5 godina. Ako ti je auto star (a je) pitanje je da li ce voziti jos 10 godina da ti se isplati nova boca (jer 2x atest ti je malo skuplje nego nova boca), a ako ce raditi jos 5 godina mozda ti se samo atest boce isplati.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 18:23   #5
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Na ovome website-u imas orginalnu opremu za plin pa ujedno i reparacijski kit membrana za isparivac raznih proizvodjaca kao i Lovato:

http://nagaz24.pl/repair-kits,c,592,...oducer=39&cp=1

Jeftinije te dodje nego da kod nas kupis. I imas i sve drugo (filtere, crijeva, ovo ono). Jedino bocu ces morati kupiti kod nas kako spada i kod ovlastenog majstora. No ako ti je 10 godina boca stara mozes raditi i atest postojece boce koji vrijedi 5 godina. I onda mozes jos jedanput produziti na 5 godina. Ako ti je auto star (a je) pitanje je da li ce voziti jos 10 godina da ti se isplati nova boca (jer 2x atest ti je malo skuplje nego nova boca), a ako ce raditi jos 5 godina mozda ti se samo atest boce isplati.
Hvala za link. Ovde u Srbiji, cak i ako postoji reatest boce, ne isplati se raditi ga, traze da se boca isprazni, skine, odnese, onda traze da ovlasceni serviser izda potvrdu da je namontirao kad se vraca, a to sve kosta.
Ugradnja nove boce od 50l je 100€ sa novim multiventilom, a to moram da menjam jer mi stari nema spulnu. Sve izmisljeno da uzmu pare, sad mi je krivo sto sam uopste atestirao plin na tom autu.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:32.