Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2017., 18:36   #21
pozzz,
da li mi moze netko linkat url od stranice gdje se mogu vidjeti poticaji za prosle godine po OPGu tj osobi?
LP
Intron is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 22:04   #22
http://isplate.apprrr.hr
__________________
AGmath - Android app. Kalkukativna pomagala za poljoprivrednike i one koji se bave srodnim djelatnostima.
Agrometar - besplatna desktop aplikacija za evidenciju, pregled i statističku obradu poslovnih događanja na obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima
babkonj5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:51   #23
Ako bi se želio prijaviti za poticaj određenu zemlju kao pašnjak prvo se zemlja treba prijaviti u sustav ARKOD da li onda treba otvarati OPG?
Mi imamo par parcela koje svake god. kosimo i sijeno koristimo pri uzgoju domaćih životinja …uglavnom za vlastitu potrebu tipa svinje, kokoši i patke.
Da li bi mogli dobivati na neki način poticaj ?
Hm…nov sam u svemu tome pa možda postavim i neka glupa pitanja, pa unaprijed sorry.
end12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 10:45   #24
moraš otvoriti opg
__________________
AGmath - Android app. Kalkukativna pomagala za poljoprivrednike i one koji se bave srodnim djelatnostima.
Agrometar - besplatna desktop aplikacija za evidenciju, pregled i statističku obradu poslovnih događanja na obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima
babkonj5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 09:11   #25
Pozdrav, ako bi htio zasaditi 50 stabala ljesnjaka na svojoj zemlji; bih li mogao dobiti neke poticaje od drzave ?
EarthExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 11:31   #26
Quote:
EarthExplorer kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ako bi htio zasaditi 50 stabala ljesnjaka na svojoj zemlji; bih li mogao dobiti neke poticaje od drzave ?
U principu da.
Koliko imaš trenutno zemlje, što je trenutno na toj zemlji i u kojoj općini?
IntegerS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 10:27   #27
Quote:
IntegerS kaže: Pogledaj post
U principu da.
Koliko imaš trenutno zemlje, što je trenutno na toj zemlji i u kojoj općini?
Pa imam vise komada zemlje, ali mislio sam posaditi na jednom komadu od pola hektara koji je trenutno livada.
EarthExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 17:04   #28
Quote:
EarthExplorer kaže: Pogledaj post
Pa imam vise komada zemlje, ali mislio sam posaditi na jednom komadu od pola hektara koji je trenutno livada.
Općina?

Nekakav minimum bi bio oko 2 ha.
Sve manje od toga je hobi, barem što se tiče poticaja iz EU.

Država ti daje oko 2.000 HRK/godišnje po hektaru (izravna plaćanja).
Sa preko 2 ha možeš kandidirati za mjeru 6.3 Programa ruralnog razvoja (EU fondovi), gdje dobivaš 15.000 EUR bespovratno.
IntegerS is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 00:32   #29
Zar nije da država daje za podizanje nasada ljesnjaka neku potporu, a onda svake sljedece godine 2000 kn za odrzavanje nasada?

Zna li netko kako to ide, dali ja mogu proizvoljno kupit sadnice ljesnjaka, te posadit cca 500/ha ili moraju biti odredenog tipa da mi drzava isplati izravnu potporu?? Dali na isti nacin funkcionira ko recimo sijanje psenice te prijava psenice za izravna davanja?
Gavreel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 00:12   #30
Dali postoju kakvi poticaji na šume?
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 14:37   #31
Quote:
Felix 3575 kaže: Pogledaj post
Dali postoju kakvi poticaji na šume?
Ne znam da li si dobio odgovor.. Postoji poticaj za nastade šume.

Za hrast, jasen i johu.
Znaš uvjete?! Da bi uopće mogao ostvariti poticaje, ta se čestica u katastru mora voditi kao šuma, moraš biti vlasnik 1/1
i moraš biti u upisniku šumoposjednika.
Ako je u naravi šuma, u katastru piše livada, ili nešto drugo, moraš napraviti prenamjernu zemljišta. Izdatak sve zajedno oko četiri stotine kuna.
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 14:58   #32
Ne postoje izravne potpore za uobičajene šume (hrast, bukva, četinače...) osim mogućnosti apliciranja pojedinim mjerama ruralnog razvoja kad budu raspisane. Potrebno je biti reigstriran kao šumoposjednik.

Izravne potpore (cca 1500 kn/ha godišnje) postoje samo za kulture kratkih ophodnji.
__________________
AGmath - Android app. Kalkukativna pomagala za poljoprivrednike i one koji se bave srodnim djelatnostima.
Agrometar - besplatna desktop aplikacija za evidenciju, pregled i statističku obradu poslovnih događanja na obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima
babkonj5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 15:01   #33
Quote:
Gavreel kaže: Pogledaj post
Zar nije da država daje za podizanje nasada ljesnjaka neku potporu, a onda svake sljedece godine 2000 kn za odrzavanje nasada?

Zna li netko kako to ide, dali ja mogu proizvoljno kupit sadnice ljesnjaka, te posadit cca 500/ha ili moraju biti odredenog tipa da mi drzava isplati izravnu potporu?? Dali na isti nacin funkcionira ko recimo sijanje psenice te prijava psenice za izravna davanja?
Nema više potpora za podizanje nikakvih nasada.
Ukoliko imaš već etablirani nasad moeš biti korisnik potpora isto kao i za svaku drugu poljoprivednu kulturu. Sorta i porijeklo sadnica nisu bitne.
__________________
AGmath - Android app. Kalkukativna pomagala za poljoprivrednike i one koji se bave srodnim djelatnostima.
Agrometar - besplatna desktop aplikacija za evidenciju, pregled i statističku obradu poslovnih događanja na obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima
babkonj5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 01:01   #34
Znate li kada će biti raspisan sljedeći natječaj za male poljoprivrednike, podmjera 6.3? Ujedno, imate li za preporučiti nekog konzultanta ili agenciju koja bi kvalitetno napisala i vodila projekt?
Nied is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 10:56   #35
http://ruralnirazvoj.hr/plan-objave-natjecaja/
__________________
AGmath - Android app. Kalkukativna pomagala za poljoprivrednike i one koji se bave srodnim djelatnostima.
Agrometar - besplatna desktop aplikacija za evidenciju, pregled i statističku obradu poslovnih događanja na obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima
babkonj5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 00:33   #36
Poticaji za nerad ??!!??

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...raksa/7043813/
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 12:01   #37
Nije ti palo na pamet da se to donosi za čitavu eu, da neobrađena i zapuštena polja postoje jedino kod nas
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 22:55   #38
Ovaj je general popušio na poticajima:
Zbog čudnih kriterija i tumačenja natječaja Programa ruralnog razvoja, mjere 4.1.1 – za podizanje trajnih nasada, umirovljeni brigadni general Ivan Beneta, prvi hrvatski general koji je radio u NATO-ovu stožeru, protiv države podiže ustavnu tužbu. Spreman je, kada bude objavljena konačna lista, svoju žalbu uputiti i OLAF-u – agenciji koja se bavi borbom protiv prijevara u trošenju novca EU. Razlog je za to, tvrdi, nepravedan gubitak bodova za investiciju u podizanje maslinika i nasada badema na 29 hektara u okolici Skradina.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/ivan...okrala-1236912 - www.vecernji.hr



Kakve je to savjetodavce imao i tko mu je radio elaborat ?
Ili je on član SDP
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 19:19   #39
Molim info za proizvodno vezanu potporu za junad u slučaju prijavljenih površina u ARKOD-u manjih od 1 ha.

Pročitala sam u Zakonu sljedeće:

iznimno od stavka 1. ovoga članka, korisnik programa izravnih plaćanja koji posjeduje manje od 1 hektara poljoprivrednih površina, a podnosi zahtjev za plaćanja u okviru proizvodno vezane potpore koja se isplaćuje po grlu, može ostvariti plaćanja ako je ukupni godišnji iznos izravnih plaćanja, koja je zatražio ili koja se trebaju dodijeliti prije primjene članka 63. Uredbe (EU) br. 1306/2013, jednak ili veći od 100 eura u kunskoj protuvrijednosti po zadnjem tečaju Europske središnje banke prije 1. listopada godine za koju se potpora dodjeljuje.

Ovaj dio oko Uredbe EU mi nije jasan?

Uglavnom, pitanje je AKO prethodnih godina nisam uopće tražila poticaj, dali ove godine to mogu učiniti samo za proizvodno vezanu za junad?
zelena20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2018., 22:34   #40
Pozdrav. Imam jedno pitanje, pa ukoliko netko zna pametan odgovor volio bi čuti. Osoba sa uredno registriranim OPG-om obrađiva parcele gdje su od toga dvije od +3000 m2, te na njima apsolutno ništa ne radi nakon sijanja kultura, pusta sve da zaraste travom i žbunjem tako da kulture propadnu ili rode u jako malim količinama, i onda to sve preore u jesen bez bez branja/kupljenja istih, pa mi to "smrdi" na neke nezakonitosti i muljaže... Pošto je ta osoba bahata i zločesta volio bi ga prijaviti nadležnim tijela. Zanima me na koje adrese predati ovaj slučaj? Hvala!
bigl88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:38.