Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2017., 20:33   #21
Budući da je serija zapravo ekranizacija Le Carreove knjige, očekivana mi je bila razvučena radnja, plitkost zapleta i romansirani podzapleti... Zato nikad nisam odviše volio Le Carrea, jer su mi njegove knjige uvijek izgledale kao da Janko Matko pokušava pisati kao Ludlum... Ali sama serija je sasvim ok, gledljiva i bolja od 80 posto drugih serija.

No, najveće razočaranje mi je Hugh Laurie - zapravo, ne on sam po sebi, nego se pitam tko ga je odabrao za tu ulogu, jer mu uopće ne leži. (Kao da netko Žarku Potočnjaku ponudi da glumi sveučilišnog profesora, ili, štajaznam, da Chevy Chase glumi serijskog ubojicu...). Dakle, Laurie glumi pokvarenog švercera oružja, ali u cijeloj seriji nikako da barem malkice djeluje kao netko takav. Takvog lika zamišljamo kao zlog, brutalnog, samoživog, nepovjerljivog, zatvorenog, sadista. Laurie ni u jednom trenutku ne djeluje tako, čak štoviše. Zlokobnije izgledaju njegovi tjelohranitelji. Brižan je otac. Široke je ruke. Voli društvo i zabavu. Naivan je. Sve u svemu, kao da Ivica Zadro glumi Arkana.
__________________
"Wovon man nicht sprechen kann, darüber muß man schweigen." (Ludwig Wittgenstein)
Bernard is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 07:32   #22
Istina za Lauriea da...koliko god bio fantastičan u House i prijašnjim britanskim serijama poput jeevesa i crne guje ovdje je baš podbacio...
A tek ono smece Chance 👎
Night Manager je bar gledljiv

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
__________________
Subbacultcha
fugazi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 22:42   #23
Nećete vjerovat, ali ovo izgleda ide u 2. seoznu! Ali neće ništa forsirat ako ne mogu postići visok nivo prve sezone. Jedva čekam nastavak ovog treša.

http://variety.com/2017/tv/global/th...mc-1202005043/

http://www.express.co.uk/showbiz/tv-...-return-sequel

Quote:
Federico Robles kaže: Pogledaj post
Light špijunski triler meets Jelena Veljača.
Potpis na cijeli post, baš sam se slatko nasmijala.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 18:14   #24
Quote:
Mina kaže: Pogledaj post
Nećete vjerovat, ali ovo izgleda ide u 2. seoznu! Ali neće ništa forsirat ako ne mogu postići visok nivo prve sezone.
iznenađen sam, ugodno dakako, jer sam očekivao da je seriji kraj. barem je tako priča bila posložena.

no uvijek se radnja s nekim drugim negativcem može nastaviti i dodati koja sezona više što je u ovom slučaju za svaku pohvalu jer je serija bila odlična, pravo osvježenje.

u moru beskrajno dosadnih i do bola iritantnih tv uradaka koje se godinama emitiraju napokon se našla jedna zanimljiva, izvrsno scenaristički ispričana i isto tako izrežirana priča s dobrom glumačkom ekipom da zadovolji i ukus nas koji volimo jednostavne i jezgrovite serije bez patetike i filozofiranja.

situacija se u zadnjih nekoliko godina osjetno popravila jer da nema nedodirljive narcos i vrlo dobrih turn, the crown i goliath (ove dvije zadnje idu u drugu sezonu! dok turn nažalost završava ove godine) ne znam što bih to gledao u zadnjih cca 30 godina, barem kad je riječ o serijama koje nisu mini serije tj idu više sezona.

taj prazan prostor koliko toliko povremeno spašavaju upravo rijetke kvalitetne mini serije, ali nažalost prekratko traju i premalen vremenski prostor popunjavaju: fleming, john adams, rebellion, the heavy water war rijedak su slučaj da se i nama ljubiteljima reale pruži razlog za zadovoljstvo.
trifrtaljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 23:56   #25
Noćni upravitelj / The Night Manager

Noćni upravitelj

THE NIGHT MANAGER (originalni naziv), 2016., SAD, Velika Britanija

Televizijska adaptacija istoimenog romana iz 1993. godine britanskog pisca poznatog pod pseudonimom John le Carré. Mini serija je zaradila čak sedam nominacija za prestižnu televizijsku nagradu Emmy.
Radnja serije prati bivšeg britanskog vojnika Jonathana Pinea (Tom Hiddleston). Jonathana regrutira tajna agentica Burr (Olivia Colman) sa zadatkom da prati vladajuće krugove Londona i Washingtona, gdje se navodno krije veza između obavještajne službe i nelegalne prodaje oružja. Kako bi se ubacio u krug krijumčara oružja pod vodstvom Richarda Onslowa Ropera (Hugh Laurie), Jonathan mora i sam postati kriminalac.

Veceras je bila prva epizoda od osam u ovoj sezoni.
__________________
...i to ti je to...
SEAGULL
Goluždrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 00:15   #26
Dobra dinamika njih dvojice.

Suspense je tu....samo kad kaže I'm the night manager već se dovoljno naježiš.

Gledaćese.
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 00:24   #27
Veselila sam se gledanju, ali nisam uspjela veceras
Koliko vidim, nema reprize.
__________________
...i to ti je to...
SEAGULL
Goluždrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 13:03   #28
The Night Manager
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 13:15   #29
Quote:
MatejR kaže: Pogledaj post
Znam da postoji tema, ali serija je tek krenula na HRT pa za one koji jos nisu gledali !

....i da ne zaboravim:

- kad postate linkove, napisite i kratki opis, u protivnom ce post biti obrisan !
Hvala !
__________________
...i to ti je to...
SEAGULL
Goluždrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 08:57   #30
jučer prvi put gledao, nisam znao da sezona ima samo 8 epizoda, a sada je već polovica prošla, vidio sam najavu prije mjesec dana, ali uvijek bi bile neke utakmice u isto vrijeme pa sam zaboravio na seriju, čini se jako dobra, morat ću odgledat prve 3 epizode da pohvatam sve, iako mi je i nakon ove jedne dosta toga jasno o čemu se radi
weasley is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2018., 14:20   #31
išla sam ovo pogledati jer nisam imala pametnijeg posla.
Priča je puna rupa ko švicarski sir.Hindelston hoda pokraj bazena ko od moje susjede mačor kad poštanca pola kvarta.
Potpuno pogrešan kasting.Lokacije su super ona kuća na Mallorci mi je genijalna.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2020., 23:10   #32
Da, ovo nije toliko dobro koliko je predstavljeno dobrim.

Serija nije loša, ali je zapravo sapunica. Počne dobro, ali jednostavno... samo se stvari odvijaju. Pitka je i glumci su dobri, ali to je manje više to. Očekivao sam više.
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2021., 09:55   #33
Meni je serija ipak vrlo dobra, radnja dosta zanimljiva (iako nešto naivna), ali barem nije prerazvučena.

Loki je super odglumio, Dr.House nešto lošije kao negativac, ali nisu svi negativci sirovine i sadistička smeća
__________________
"Four weddings and a funeral, where's the difference?"
tomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2023., 09:38   #34
Kreće se u snimanje 2 sezone kasnije ove godine i vraća se Tom Hiddleston.
__________________
Tú tranquilo y yo nervioso.Arre!
Altairfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2023., 16:59   #35
Oh, joy...
Kaj su otkazali Lokija?
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:28.