Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2017., 18:48   #2201
Ali i dalje ima oznacene one koje su im 'nepoznate', pa kad kliknes na njih baci ti rijec ili frazu koju 'poznaje'.
Ako me kuzis. Ako to ne napravis, mislim da mu onda ostanu samo one poznate. Ili sam mozda zabrijala i radim si extra posao?
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 22:05   #2202
Quote:
Emperor Julian kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da oni sami izdvoje nešto, budući da je to specifična kategorija, koja uglavnom zahtijeva specifičnu estetiku...
A jesi prodala štogod na Alamyju? Ja uploadao nekih 200 fotki, ali u skoro godinu dana ništa mi se nije prodalo. Nemam neke volje da nastavim, jer su mi prekomplicirani...
Meni na Alamy super ide, ali samo u Rights managed licencama prodaje idu. Royality free samo par prodaja sam imao iako mi je u početku omjer kod uploada bio pola pola sada sve u Rights managed stavljam.
brch123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 22:39   #2203
Vidis, zanimljivo. Sve sam do sada stavljala kao Royality free, mozda probam i sa Rights managed.
U biti vidim da to mogu i promjeniti i na vec stavljenim fotkama, prebacit cu neke, pa vidjeti hoce li se sto desiti.
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 12:15   #2204
@brch123 Zaboravila sam pitati jucer, jel onda te fotke koje stavis kao RM ne stavljas na druge sajtove ili?
Jer nemaju svi tu opciju.
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 14:31   #2205
Neke imam i drugdje neke samo ovdje, ali mislim da to nije problem jer nisu ekskluzivne.
brch123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 14:55   #2206
Nesto sam citala sad o tome. Kao iako nisu eksluzivne trebale bi biti svugdje RM jer kupac moze traziti da vidi povijest objava i(li) prodaje fotke, sto se moze predociti za RM fotke.
Previse guglam.
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 15:09   #2207
Kako vam inače ide prodaja? Meni stagnacija. Trpam i trpam, ali stagnira na svim agencijama. Vrtim se od 100 do 200 dolara mjesečno. Imam dojam da je došlo do totalnog zagušenja.
Emperor Julian is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 15:25   #2208
U laganom porastu, ali ja premalo stavljam.
Zarade su mi tak negdje kao i tvoje, ali jos nemam ni 1000 fotki.
Prodaja mi je znacajna sam na 3 agencije, Shutterstocku, Fotolii i iStocku, ostali nisu vrijedni spomena.

Neke fotke mi se prodaju svakodnevno, i to one za koje to i ocekujem, a onda me nekad iznenade sa najjednostavnijom fotkom lista na drvetu koja ode za 25 dolara.

Krajnje je vrijeme da se bacim i na svadbe!
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 15:31   #2209
Quote:
Sabaa kaže: Pogledaj post
U laganom porastu, ali ja premalo stavljam.
Zarade su mi tak negdje kao i tvoje, ali jos nemam ni 1000 fotki.
Prodaja mi je znacajna sam na 3 agencije, Shutterstocku, Fotolii i iStocku, ostali nisu vrijedni spomena.

Neke fotke mi se prodaju svakodnevno, i to one za koje to i ocekujem, a onda me nekad iznenade sa najjednostavnijom fotkom lista na drvetu koja ode za 25 dolara.

Krajnje je vrijeme da se bacim i na svadbe!
Možda moram bit kreativniji s motivima, nemam pojma. Ali ipak je nevjerojatno da mi prodaja stagnira unatoč trpanju sadržaja...

Svadbe nikad pa ni onda...
Emperor Julian is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 15:44   #2210
Koliko imas fotki?
Jer koliko vidim tu smo negdje po zaradi.

Mene muci nedostatak modela koji bi potpisali MR za tako nesto, ali ih u potpunosti razumijem.
Onda modele fotkam iz uzitka samo.
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 19:06   #2211
Quote:
Sabaa kaže: Pogledaj post
Koliko imas fotki?
Jer koliko vidim tu smo negdje po zaradi.

Mene muci nedostatak modela koji bi potpisali MR za tako nesto, ali ih u potpunosti razumijem.
Onda modele fotkam iz uzitka samo.
imam oko 2000 fotki, ali nemam toliko raznolikih motiva. neke motive sam stavljao po 10-20 puta.
ma i ja modele fotam uglavnom iz gušta, a eventualno tu i tamo neke fotke bacim na stock, jer to što fotkamo nije stokabilno.
Emperor Julian is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 18:53   #2212
Quote:
HrGa2112 kaže: Pogledaj post
što mislite o stocksy-ju?
vidim da traze ekskluzivu na fotke..
jeli imaju kakvu bazu klijenata?

koliko se isplati ici tamo na uštrb SS i ostalih?
što nitko nema odgovor?
__________________
prodajen uje
HrGa2112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 22:13   #2213
Quote:
HrGa2112 kaže: Pogledaj post
što nitko nema odgovor?
Ja nisam puno ni gledala kako točno funkcionira, ionako ne vjerujem da bi me primili, ali imaš na ovom linku ponešto oko toga, ako nisi već vidio.
Pennelopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 08:44   #2214
Quote:
Pennelopa kaže: Pogledaj post
Ja nisam puno ni gledala kako točno funkcionira, ionako ne vjerujem da bi me primili, ali imaš na ovom linku ponešto oko toga, ako nisi već vidio.
hvala... malo sam proucio... doista traze totalnu ekskluzivu.. isto tako imaju posebnu vrstu fotki koje traze.. iznimno tesko je upasti. a i jako rijetki su ti koji dobro preko njih zarade...
ovo sto ja radim mislim da nije njihov materijal... a video koji sam poceo pripremati isto cu radije staviti na druge stranice nego kod njih..

steta.. dobro zvuci ali upravo zbog te ekskluzive i svog premium contenta tesko je prosjecnom ili nize rangiranom stockeru ako i upadne kod njih nešto zaraditi...
__________________
prodajen uje
HrGa2112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 08:47   #2215
kako nema poseban forum za stock video pitat cu ovdje kako znam da neki od vas i to rade..

poceo sam neko vrijeme vec snimati.. i sad ovu zimu sam se poslovno organizirao pa cu oko 3-4 mjeseca se posvetiti stocku u potpunosti.. klasicno fotografiji... ali pretezito videu.
imate li kakve savjete u vezi toga...
bilo sto da kao pocetniku se pomogne.. pa cak i ono sto je logicno ili vec znam nije na odmet savjetovati
najvise me zanima koje agencije su najbolje za video ...

hvala
__________________
prodajen uje
HrGa2112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 12:54   #2216
1. Shutterstock
2. Pond5
3. Videoblocks
4. Dissolve
5. Fotolia

p.s. na Istock nemoj ni uploadat jer je postotak zarade po videu mizeran, ide i do 0.3 dolara

To ti je nekakav poredak po zaradi. Sve ove agencije ti primaju videa u MOV formatu sa Photo-JPEG codecom. Kod rendanja videa stavi kvalitetu između 90-95 %.
marija868 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 15:14   #2217
Quote:
marija868 kaže: Pogledaj post
1. Shutterstock
2. Pond5
3. Videoblocks
4. Dissolve
5. Fotolia

p.s. na Istock nemoj ni uploadat jer je postotak zarade po videu mizeran, ide i do 0.3 dolara

To ti je nekakav poredak po zaradi. Sve ove agencije ti primaju videa u MOV formatu sa Photo-JPEG codecom. Kod rendanja videa stavi kvalitetu između 90-95 %.
hvala na info

grozno to za format videa

na pond5 sam imao nekada foto pa sam sve brisao jer je bilo katastrofa..
__________________
prodajen uje
HrGa2112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 19:40   #2218
Quote:
Emperor Julian kaže: Pogledaj post
Kako vam inače ide prodaja? Meni stagnacija. Trpam i trpam, ali stagnira na svim agencijama. Vrtim se od 100 do 200 dolara mjesečno. Imam dojam da je došlo do totalnog zagušenja.
Quote:
Sabaa kaže: Pogledaj post
U laganom porastu, ali ja premalo stavljam.
Zarade su mi tak negdje kao i tvoje, ali jos nemam ni 1000 fotki.
Kaj bi se mogle vidjeti te galerije možda? Jer ja imam cca 500 fotki na SS i "vrtim" 20-50 USD mjesečno.

Quote:
Emperor Julian kaže: Pogledaj post
imam oko 2000 fotki, ali nemam toliko raznolikih motiva. neke motive sam stavljao po 10-20 puta.
OK, sad ne znam kaj to znači, ali viđao sam potpuno iste fotke na stocku, samo s drugom obradom. Ono, malno zmrdane boje ili doslovno potpuno jednaka fotka, samo možda pomaknuto za 10 piksela sim ili tam. Ne kužim poantu toga? @Julian, pliz, ne mislim da ti to radiš, pitam općenito.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 13:55   #2219
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Kaj bi se mogle vidjeti te galerije možda? Jer ja imam cca 500 fotki na SS i "vrtim" 20-50 USD mjesečno.
Poslala sam ti link PM-om.

Quote:
OK, sad ne znam kaj to znači, ali viđao sam potpuno iste fotke na stocku, samo s drugom obradom. Ono, malno zmrdane boje ili doslovno potpuno jednaka fotka, samo možda pomaknuto za 10 piksela sim ili tam. Ne kužim poantu toga? @Julian, pliz, ne mislim da ti to radiš, pitam općenito.
To sam i vidjela, ne znam da li se isplati, mozda ljudi skidaju vise varijanti iste fotke, oni neodlucni.

Ja sam imala jednu seriju s tenisicama u raznim bojama i desi se da netko skine skoro sve fotke iz te serije, znaci ista fotka, poza, samo druga boja.
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 15:23   #2220
Jeste li aktivni na Dreamstime-u? Kako vam tamo ide?
Naime, svoje fotke 'dižem' na nekoliko stranica, između ostalog i na Dreamstime, i dok se na ostalim stranicama fotke uredno pregledavaju i prodaju, ovdje jedva da imam koji pregled. A prolazi mi sve, primili su mi i nekoliko fotki koje na drugim stranicama nisu prošle.
Korni21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:03.