Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2017., 14:15   #8141
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Meni je diplomski bio hrvatski ali filozofska tema. Egzistencijalizam i Sartre.

Nekako idealno za klinku od 18 godina, jer od te filozofije nemres dalje nikamo, pa sto je prije prozvaces i ispljunes to bolje po tebe
A u k

Ja sam radila iz informatike - o ethernet mrezama.
I napravila sam prakticni prilog u kojem sam dokumentirala kako sam umrezila tri kompa

Sve je to bilo divno i krasno, ali hrvatski su mi na usmenom doslovce poklonili prolaz jer stvarno nista nisam znala. Tri pitanja, ja ko tele u sarena vrata. Tko bi to ucio po onoj vrucini
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 22.09.2017., 14:15   #8142
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Kak NAJBiTNIJA?
A ljubav? A priroda? A ziva bica?
Ja nisam shvatila bas toliko i tako najbitnija. Nego medju odredjenim vjestinama koje seuvjezbavaju u skoli.
-LittleWing- is offline  
Old 22.09.2017., 14:17   #8143
Quote:
-LittleWing- kaže: Pogledaj post
Ja nisam shvatila bas toliko i tako najbitnija. Nego medju odredjenim vjestinama koje seuvjezbavaju u skoli.
A serem malo, nije bilo ozbiljno?

@Xiang, super diplomski.
Mi imali samo u prva 2 razreda informatiku i ucili Basic
TincH is offline  
Old 22.09.2017., 14:28   #8144
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Sve je to bilo divno i krasno, ali hrvatski su mi na usmenom doslovce poklonili prolaz jer stvarno nista nisam znala. Tri pitanja, ja ko tele u sarena vrata. Tko bi to ucio po onoj vrucini
Ja sam imala ludu sreću i dobila sam kovertu s 3 pitanja s početka liste pitanja i to sam donekle naučila dok sam još imala snage.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 22.09.2017., 14:39   #8145
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
A iz 50 nijansi sive brijem da fakat nis nemres naucit.
Bolji je prosjecan bdsm blog
Razvijaš barem ukus, ako ništa drugo. Nejednu knjigu sam bacila iz ruku. Doslovno. Ali biseri se znaju krit iza očajnih naslova i naslovnica. Npr. "Prijevremeni izbori" od J.K.Rowling.
Ay Carmela is offline  
Old 22.09.2017., 14:42   #8146
To ti biser
__________________
Kad bi oni koji provode pravila po istim živili svijet bi bio bolje mjesto- vlastita
Lakše umrit nego kopat toliko- vlastita
Arseface is offline  
Old 22.09.2017., 15:03   #8147
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Ma kakvi, kolege smo, znamo oboje da je bolje ne imati posla s fizičarima. On je teoretičar (ako me sjećanje dobro služi), ja eksperimentalac. To je dovoljan razlog da više ne progovorimo u životu.

To je kao s primijenjenim i čistim matemotičarima
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ae i iz tog polazista valja gledati novi Twin Peaks.
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post


A MACKE???
Tinch, ich liebe dich
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Old 22.09.2017., 15:07   #8148
Ali ako me neka tzv. tresh knjiga zabavi i opusti na nekoliko sati, meni to nije baceno vrijeme, dapace, vrlo vjerojatno je postigla cilj jer ju nisam ni uzela s ocekivanjem i namjerom da citam hvaljeni ruski klasik. Nekako mi svaki zanr ima svoje vrijeme i raspolozenje u kojem cu posegnuti u tu ladicu.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 22.09.2017., 15:09   #8149
Quote:
warpedcat kaže: Pogledaj post

To je kao s primijenjenim i čistim matemotičarima
Nije čista analogija

Primijenjeni matematičari su čistima još veći luzeri nego što su eksperimentalni fizičari teorijskima

Ne znam kako je s druge strane
Honey Dorian is offline  
Old 22.09.2017., 15:23   #8150
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Za matematiku stoji slična primjedba.
Trebalo bi je prezentirati na način iz kojega će biti jasnije zašto je bitna u životu i svijetu, i zašto je zanimljiva, a ne kao blok apstraktnog znanja koji treba svladati.
Jedan najjačih uzroka manjka motivacije i zadovoljstva nekim poslom je kad mu čovjek ne vidi svrhu, ne shvaća zašto je to bitno.
Metodika sve to odavno dobro poznaje; zato se, npr., matematiku (a i druge predmete) radi kroz primjere koji su prilagođeni i, koliko je to moguće za pojedini dio gradiva, bliski publici.

Od "koliko imaš jabuka" ili prstiju, do brzine vlakova.

S druge strane, u dobrom dijelu gradiva to nije moguće kroz takav primjer, a jest bitno da se radi i svladava.

Mislim da se ovdje brije s nekim paušalnim nabacivanjima prigovora o "nametanju".

Quote:
Ovo je stvar koja piše u gomili knjiga za menadžerstvo i upravljanje radnicima, ali školski sistem to sasvim ignorira.
Je, ziher "sasvim ignorira".

Ne da ne ignorira, nego je ugrađeno u gradivo odavno koliko je moguće i na smislene načine.

Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
A zasto ekstremi?
Zasto nametati ili ne-nametati.

Zasto postojece ne prezentirati zanimljivije?
Dapače, ovo je rečenica na koju je uvijek odgovor "Naravno da da!"

Sad ti onda ide dio gdje definiraš "zanimljivije" od čega točno i na koje točno načine koji bi bili poželjni.

Ne može se samo nekome reći "neka ovo bude zanimljivije".


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 22.09.2017., 16:39   #8151
Nedavno sam Perz kopala po čitankama dok je prala suđe ili čitala forum, i komentirala s njom stvari koje su mi u osnovnoj školi bile ubibože dosadne, i danas to mogu čitati i uživati u rečenicama, a uz stručno vodstvo i razmišljati o tome više nego bih inače. Tako se može. U osnovnoj od toga nisam imala apsolutno nikakve koristi.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 22.09.2017., 16:47   #8152
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Metodika sve to odavno dobro poznaje; zato se, npr., matematiku (a i druge predmete) radi kroz primjere koji su prilagođeni i, koliko je to moguće za pojedini dio gradiva, bliski publici.

Od "koliko imaš jabuka" ili prstiju, do brzine vlakova.
Ovo je potpuna glupost.

Ako se čovjeku učenje ne zgadi u školi, pa nastavi sam tražiti kad odraste, ima prilike naići na zbilja kvalitetne materijale iz kojih se nešto može naučiti, i kvalitetne učitelje i dizajnere poučavanja koji znaju puno o tome kako ljudi uče i integriraju te spoznaje u svoj rad. (Ne mislim na "teorije učenja" koje je netko izmislio i dobro su mu zvučale.)

Ljudi koji misle da je školsko gradivo u Hrvatskoj koncipirano u skladu s time očito nisu vidjeli bolje, što puno govori o njima.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 22.09.2017., 16:59   #8153
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Meni se čini da je suprotno, i da prisiljavanje na čitanje nezanimljivih knjiga nekoj djeci usadi trajnu averziju od čitanja.
Prerano krenu s ozbiljnim knjigama i ozbiljnim temama. Nedavno opet pročitala Kafkin Preobražaj, ne može mi nitko reci da to s istim razumijevanjem čita dijete (ili tinejdžer) i odrasla osoba.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Old 22.09.2017., 17:04   #8154
Preobrazba mi je u školskim danima bila za iskidat se od smijeha i živa zabava, danas kužim točno na šta je Kafka mislio i nije mi ugodno, brate.
Alexa is offline  
Old 22.09.2017., 17:05   #8155
Jos uvijek ste na knjizevnosti? Meni to sve pretesko. Mrzim kad moram razmisljat uh knjigu, dosta mi je strucne literature, od svoje beletristike ocu da bude maksimalno lisena mozga. Samo ljubici sa kioska, Jane Austen i fantasy sa zmajevima i zgodnim vitezovima #plitkoća

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Old 22.09.2017., 17:11   #8156
Meni je od Preobrazbe bilo fizički mučno.

Mislim da je nevolja i što djeca ne znaju baš dobro čitati, i kad im se da knjiga pisana jezikom kojim ne govore, s puno nepoznatih im riječi i slično, odustanu. Bolje onda da čitaju Pika i Miffy, ali da čitaju, pa da na kraju osnovne škole ipak samo kognitivno oštećena djeca i disleksičari nisu u stanju tečno čitati.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 22.09.2017., 17:15   #8157
U našoj školi je jedan za pisani osvrt na Preobrazbu donio bocu Raid spreja.

So epic. Derala se na njega da se ne pravi pametan. Ja bih mu dala 5 za otpor sistemu.
Alexa is offline  
Old 22.09.2017., 17:24   #8158
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
U našoj školi je jedan za pisani osvrt na Preobrazbu donio bocu Raid spreja.

So epic. Derala se na njega da se ne pravi pametan. Ja bih mu dala 5 za otpor sistemu.
Eto zasto drzim da je nelose pisati alternativne radnje.
Ili evo, performans
Klinci su dost kreativni i treba to pustit van a ne da duvaju i srcu s dna boce (samo)
TincH is offline  
Old 22.09.2017., 17:35   #8159
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
1. naslikaj scenu koja ti se najvise usjekla
2. napisi alternativni kraj
3. naslikaj alternativnu naslovnicu
4. napisi alternativni zaplet
5. obrni uloge pozitivaca i negativaca

itd.. itd...

Plus, nema skidanja lektire s interneta
Ovo je genijalno! Radim uskoro nešto s nekom dječurlijom, mogu ti ukrast ideje? Nije lektira.
Ay Carmela is offline  
Old 22.09.2017., 17:55   #8160
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Ovo je genijalno! Radim uskoro nešto s nekom dječurlijom, mogu ti ukrast ideje? Nije lektira.
Ma slobodno, zivim od ideja sto ce rec da ih imam pregrst. Samo zemi.
TincH is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:44.