Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2017., 16:19   #1421
The Parallax View (1974)

Tri godine nakon ubojstva senatora ljudi koji su bili prisutni ubojstvu jedan po jedan umiru u sumnjivim okolnostima pa Warren Beatty, kao jedan od pristunih (i reporter), ide istražiti o čemu se radi....

Film ima puno više pluseva nego minuseva, ali je problem što me minusevi jako svrbe. Dakle, atmosfera je izvrsna, baš pravo paranoična za jedan konspirativan film, ali mi je problem što su neke scene snimljene kao u B-filmovima (tuča u baru, smrt šerifa, itd). Nije mi jasno zašto je to tako nebrušeno, pogotovo što su neke ključne scene genijalne (recimo zadnje ubojstvo snimljeno iz ptičje perspektive).

Ovako 7.5/10, a moglo je i više
__________________
o_O
Cahit is offline  
Old 20.09.2017., 18:29   #1422
A Ghost Story 2017

meditativna art drama o blago romantičnom duhu, na rubu ljubića. film je toliko spor da je teško pohvatat o čemu se tu radi. mislio da imam sinkope između dva zbivanja koja su ionako nekonzistentna. da ne spojlam previše prepričavajući radnju (koje jedva da ima) reći ću samo da se sve više manje svodi na skoro pa tinejđersko pseudofilozofiranje o prolaznosti i nepostojanosti svega, o uzaludnosti svih nastojanja, i onda se sve nekako još drži o niti tzv romantične ljubavi koja se također raspada i napokon i duh koji se jedini činio postojan nestaje u točci blješteće svjetlosti. dojam - wtf

Zadnje uređivanje šugavo pseto : 20.09.2017. at 18:45.
šugavo pseto is offline  
Old 20.09.2017., 18:35   #1423
Quote:
Pajkic kaže: Pogledaj post
A Ghost Story (2017)

Ia
Jedina mala zamjerka je scena s tipom koji pametuje na partiju. Kao da je redatelj malo podcijenio gledatelje tu. Ja bih je izbacio skroz.

9/10
ali baš tu je sažet smisao cijelog filma pijanom izrijekom, za mene ovaj film je čisti treš
šugavo pseto is offline  
Old 20.09.2017., 18:49   #1424
Zato sam i rekao da bih je izbacio. Ne treba meni kao gledatelju neko u filmu objašnjavati o čemu se radi.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Old 20.09.2017., 18:55   #1425
Quote:
Pajkic kaže: Pogledaj post
Zato sam i rekao da bih je izbacio. Ne treba meni kao gledatelju neko u filmu objašnjavati o čemu se radi.
onda bi, je li, bio više art, ovako je samo kvaziart, u svakom slućaju različita mišljenja primoravaju na preispitivanje vlastitih dojmova
šugavo pseto is offline  
Old 20.09.2017., 20:47   #1426
Quote:
johnnykola kaže: Pogledaj post
Mogu li se negdje skinuti tilovi sve i engleski?
Izgleda da ne, tražio sam i nigdje ih nema, zasada
MagicRat is offline  
Old 21.09.2017., 08:56   #1427
Quote:
MagicRat kaže: Pogledaj post
Izgleda da ne, tražio sam i nigdje ih nema, zasada
Da, počeo sam zato gledati Izgnane. Početak obećava.

I da, sinoć je na opensubtitles izletio ruski pa možda neko prevede.

Zadnje uređivanje johnnykola : 21.09.2017. at 09:08.
johnnykola is offline  
Old 21.09.2017., 14:04   #1428
Nocturnal Animals

Vlasnica art galerije (Amy Adams) dobije knjigu bivseg muza (Jake Gyllenhal) od kojeg se razvela prije 20 godina a kojeg je upravo ona inspirirala da napise tu knjigu. Pocne citati knjigu (usput si vizualizirajuci dogadjaje iz knjige) prisjecajuci se njihovog odnosa. Prvi film dizajnera Tom Forda nisam gledao tako da nisam ni znao sto ocekivati tak da sam na kraju ostao ugodno iznenadjen.
Film su ustvari dvije price, jedna koja se vrti oko lika Amy a druga prica je ona koju si vizualizira lik Amy Adams dok cita knjigu.
Vrlo dobre glumacke izvedbe (posebno Michael Shannon i Aaron Taylor Johnsona), vizualno film jako lijepo izgleda, svidja mi se atmosfera i nekako film odskace od ostatka ponude. Meni osobno jedan od boljih filmova koje sam pogledao ove godine.

8 / 10

The Accountant

Ben Afflecka prije nisam bas cijenio, no promijenio sam misljenje nakon sto se bacio u redateljske vode. Od Accountanta nisam previse ocekivao, a na kraju je rijec o sasvim ok akcijskoj drami. Afflecku dobro sjela uloga autisticnog racunovodje with particular set of skills , Jon Bernthal kao negativac takodjer dobar, par solidnih akcijskih scena... zavrsnica u kuci malo razvucena i traljava no ajd ... 6 / 10

Ghost in the
shell


Americka adaptacija japanskog animea sa Scarlett Johansson u glavnoj ulozi (sto mi je vec minus jer nisam bas neki ljubitelj doticne). Sto ja znam, nekako mi je film niti smrdi niti mirisi ... vizualno to jako lijepo izgleda, akcija je solidna, glumci ok, nije toliko sve poglupljeno u odnosu na orginal (iako je i neke stvari su izmjenjene) tako da ne mogu reci da je film los ... ali nekako je sve to mlako i razvodnjeno ... navucena 6 / 10

Point Break

Nakon 100 godina pogledao opet Point Break Kathryn Bigelow (koja dobija dosta pohvala za novi film, Detroit) s Keanu Reevesom kao agentom FBI-ja koji se ubacuje u druzinu surfera predvodjenih Patrck Swayzeom kako bi uhvatio bandu pljackasa za cije clanove sumnja da se nalaze upravo u toj grupi surfera. Nekako mi je ovo ostalo u boljem sjecanju - film mi je na kraj bio dosta smijesan (ne u pozitivnom smislu), pocevsi od glumackih izvedbi do dijaloga ... glupo i zabavno

5 / 10

Strange Days

Drugi film K. Bigelow koji sam pogledao ovih dana, a dojam mi je bio isti kao prije - vrlo dobar film, odlican soundtrack, prica, atmosfera, jako dobra glumacka ekipa... jedan od podcijenjenijih filmova 90-ih...

8 / 10

Oats Studios - Rakka, Zygotte, Firebase

Pogledao sva 3 kratka filma Oats Studia iza kojeg stoji Neill Blomkamp. Vjerujem da pricu iza ovoga znate, Blomkamp je nakon sto mu je studio Fox odjebao njegovog aliena osnovao Oats Studio kroz koji ce snimati i izbacivati kratke eksperimentalne filmove. Inace Blomkampa lagano smatram one trick ponyjem koji je nakon vrlo dobrog District 9 izbacio razocaravajuce uradke poput Elysiuma i Chappiea ... A ovi kratki filmovi - dobro je to, vizualno odlicno izgledaju (bolje od hrpe skupih hollywoodskih blockbustera), ima jako zanimljivih ideja pa ce biti zanimljivo pratiti kako ce se ovo dalje razvijati...

6 / 10

Wonder Woman

Nakon cijelog niza neuspjeha (ne mislim u komercijalnom smislu) s filmovima poput katastrofalnih BvS i Suicide Squad, DCEU je piknuo s ovim filmom - dobili su pohvale i kritike i publike i film je zaradio masne pare (najgledaniji film ovog ljeta na americkom trzistu). Ako se film usporedjuje s prethodnim DCEU filmovima onda je odlican ali inace rijec je o sasvim prosjecnom hollywoodskom superhero origin filmu - Gal Gadot je dobra ali nisam bas ostao odusevljen izvedbom, ostali glumci takodjer ok al nista posebno ... akcijske scene vecinom dobre iako su ponegdje pretjerali sa slow motionom, efekti u nekim scenama zbilja losi, prica genericka, neki likovi potpuno suvisni (recimo ona trojica koji prate nju i Pinea) a zavrsni obracun prelos, dijalozima i CGI-em na razini PS2 gejmova... mogu nabrojati bar 20 boljih superhero filmova...

6 / 10

John Wick 2

Prvi je bio ugodno iznenadjenje, dvojka mi je ipak nesto losija ... I dalje su akcijske scene vrlo dobro rezirane no nekako mi je na kraju film bio malo predug i iskreno 3 tjedna nakon gledanja malo toga se sjecam...

6 / 10


Trainspotting 2

Znamo kako obicno ispadnu nastavci starih filmova ... ovaj zbilja nije los ali daleko je to od jedinice ... ok film, ali necete nista propustiti ako preskocite...

6 / 10

Jack Reacher 2

Prvi mi je zapravo bio jako dobar ... u drugom je redatelja McQuarrieja zamijenio Edward Zwick (Legenda o jeseni, Last samurai, Blood diamond) koji u karijeri nije imao neki zbilja dobar film a takav je rezultat i ovdje - genericki hollywoodski akcijski isprdak ...

4 / 10
ulceroz kolitis is offline  
Old 21.09.2017., 14:05   #1429
Quote:
johnnykola kaže: Pogledaj post
Elena mi je malo lošija, mada dobra, Povratak i Levijatan su odlični. Nisam gledao Izgnanie. Ako nisi, a garant jesi, pogledaj Plemya ukrajinski. Razvaljivanje.
Nikad čuo za taj ukrajinski, zapisano. "Elena" mi je bila meh, ostatak Zvjaginceva moćan.
cul-de-sac is offline  
Old 21.09.2017., 15:34   #1430
Quote:
cul-de-sac kaže: Pogledaj post
Nikad čuo za taj ukrajinski, zapisano. "Elena" mi je bila meh, ostatak Zvjaginceva moćan.
Pleme je vrhunsko!
johnnykola is offline  
Old 21.09.2017., 16:35   #1431
Dans la maison (2012)

Najjednostavnije bi bilo reći da je ovo film koji piše knjigu.

Hrabro, zanimljivo, sa iznimno ocrtanim likovima (čak i sporednim), te glumcima koji ih utjelovljuju.

9/10
__________________
o_O
Cahit is offline  
Old 21.09.2017., 21:40   #1432
Hannibal

Hannibal je slobodan a na tragu mu je FBI i bogatas koji je prezivio njegov napad i zeli ga uhvatiti za sebe.
Svidio mi se film. Gluma odlicna, prica dobra, ima odlicnu atmosferu. Odlicna mi je scena sa onom vecerom Zadnjih par dana gledam ove filmove u kojima se spominje Hannibal i jedna stvar mi je zanimljiva. U Manhunteru prezime mu je Lecktor a kasnije je drugi glumac i prezime je Lecter iako je ocito rijec o istom liku. Ako netko zna zbog cega neka napise. Zanimljivo mi je kako je par slova drugacije a u prvom filmu prezime mu se cita doslovno LEKTOR.

7/10
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Old 21.09.2017., 21:50   #1433
Valjda se skriva pod lažnim imenom Jedan moj prijatelj iz Šibenika se zove Hanibal. To mu je pravo ime, na osobnoj piše.
šugavo pseto is offline  
Old 21.09.2017., 22:03   #1434
Quote:
Pajkic kaže: Pogledaj post
A Ghost Story (2017)

Iako ima još par mjeseci, za mene film godine. Ovo je onaj tip filma, il osjetiš il ne. Ja jesam.
Scena s pitom.
Jedina mala zamjerka je scena s tipom koji pametuje na partiju. Kao da je redatelj malo podcijenio gledatelje tu. Ja bih je izbacio skroz.

9/10
vrhunski uzitak, gledao sam ga kao kisu koja pada...
...i tad uleti papak na partiju ko prst u oko, no na srecu brzo izrecitira poucak i nestane zauvijek. bolje bi bilo bez njega no nije lose ni ovako.

film godine, da.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Old 21.09.2017., 22:17   #1435
Quote:
Gustowny kaže: Pogledaj post
vrhunski uzitak, gledao sam ga kao kisu koja pada...
...i tad uleti papak na partiju ko prst u oko, no na srecu brzo izrecitira poucak i nestane zauvijek. bolje bi bilo bez njega no nije lose ni ovako.

film godine, da.


Jedno pitanje... SPOILERS

Scena s obitelji dok grade kuću je u prošlosti, jel tako? Šta je onda trebalo značiti djevojčicino "zviždukanje" Affleckove pjesme? Kako je to moguće?
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Old 21.09.2017., 22:18   #1436
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Hannibal

Hannibal je slobodan a na tragu mu je FBI i bogatas koji je prezivio njegov napad i zeli ga uhvatiti za sebe.
Svidio mi se film. Gluma odlicna, prica dobra, ima odlicnu atmosferu. Odlicna mi je scena sa onom vecerom Zadnjih par dana gledam ove filmove u kojima se spominje Hannibal i jedna stvar mi je zanimljiva. U Manhunteru prezime mu je Lecktor a kasnije je drugi glumac i prezime je Lecter iako je ocito rijec o istom liku. Ako netko zna zbog cega neka napise. Zanimljivo mi je kako je par slova drugacije a u prvom filmu prezime mu se cita doslovno LEKTOR.

7/10


tragično podcjenjen a ustvari je odličan primjer kako jedan novi film u jednoj postojećoj franšizi takve vrste treba izgledati, šokantniji i gnjusniji od svojih prethodnika
Ajutokintumi is offline  
Old 22.09.2017., 01:26   #1437
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
...kako jedan novi film u jednoj postojećoj franšizi takve vrste treba izgledati, šokantniji i gnjusniji od svojih prethodnika
Kad presuše zanimljive ideje i kreativnost onda udari u više šokova.

To je nešto kao naša vlada, po kojoj je najpametnije rješenje za svaki gospodarski problem uvođenje novih poreza.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Old 22.09.2017., 08:03   #1438
Taken in Broad Daylight

Film prema istinitoj prici o otmici maloljetne ucenice.
Ok filmic. Sve je zapravo osrednje, nema nekih dojmova koje film ostavlja nakon gledanja. Ako je istina sve iz filma maloj svaka cast ali mogao se film i bolje snimiti. Fali dubine i neke napetosti, no film je kratak pa ga se moze pogledati.


5,5/10
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Old 22.09.2017., 12:10   #1439
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post


tragično podcjenjen a ustvari je odličan primjer kako jedan novi film u jednoj postojećoj franšizi takve vrste treba izgledati, šokantniji i gnjusniji od svojih prethodnika
Loša knjiga, loš film, nije se ni moglo bolje...
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Old 22.09.2017., 18:13   #1440
Killing Gunther (2017)

Gledao sam jako puno loših filmova, i one koji su se namjerno furali da su loši, ali ovo je definitivno jedan od najlošijih, i najglupljih filmova koje sam ikada pogledao.

Djeluje mi kao da film rađen za youtube, užasno jeftino izgleda, uopće ne znam kako su dobili Arnolda, i one dvije poznatije cure za film.

Fanovima Arnolda savjetujem da pričekaju da netko izreže tu kratku minutažu koju ima u filmu, i stavi na youtube, stvarno se ne isplati gledati cijeli film samo da bi vidjeli njegove scene, što je šteta, jer u to kratko vrijeme je bio urnebesan, i zabavan.

2/5 (da nema Arnolda bi bila jedinica)
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:56.